Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego AIKIDO


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Dlaczego AIKIDO
Panowie! Czytam te posty i nasówa mi się pytanie - skoro nie wierzycie w techniki aikido to dlaczego w nim siedzicie??? Większość pisze o braku realiów w technikach o podejściu do treningu itp.
Ja zacząłem treningi aikido z pobudek duchowych. Z czasem jednak moje podejście do AIKIDO się zmieniło. Też szukałem realizmu i nie widziałem go. Bo kto będzie mnie trzymał za rączkę?? :lol: Tak mijały lata, aż pojawili się mistrzowie którzy pokazali mi kierunek i prawdziwą realność technik. Byli to m.in sensei Andre Cognard oraz sensei Patrick Matoian. Teraz wiem do czego dążyć i staram się to robić.Poprzednio wiele lat spędziłem na macie trenując JUDO. Zawody, walka, siłówka itd. Chciałbym się dowiedzieć jakie pobudki wami kierują.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego AIKIDO
Jest to szlachetna sztuka walki.Nazywana jest sztuką walki bez walki.Aikido nie jest takie drastyczne, tu w walce krew się nie poleje.
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego AIKIDO

skoro nie wierzycie w techniki aikido to dlaczego w nim siedzicie??? .


Ponieważ ciągle moje Aikido nie skutkuje, chcę je doskonalić, aż poskutkuje... :)
Za 20 lat jak zadasz mi to pytanie to powiem pewnie ze Aikido jest metodą na życie...
  • 0

budo_ola
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego AIKIDO

Za 20 lat jak zadasz mi to pytanie to powiem pewnie ze Aikido jest metodą na życie...

Dla mnie Aikido juz sie stalo metoda na zycie, choc trenuje je dopiero rok, za to codziennie... i nie bardzo wyobrazam sobie, ze mogloby byc inaczej...
Pozdrawiam
Ola
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego AIKIDO

Za 20 lat jak zadasz mi to pytanie to powiem pewnie ze Aikido jest metodą na życie...

Dla mnie Aikido juz sie stalo metoda na zycie, choc trenuje je dopiero rok, za to codziennie... i nie bardzo wyobrazam sobie, ze mogloby byc inaczej...


Przecież było... ;)
  • 0

budo_ola
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 72 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego AIKIDO
niby tak, ale jednak teraz mam troche inne spojrzenie na swiat... to ejdnak temat do innego postu..
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego AIKIDO
techniki aikido to nie jest wingmann kwestia wiary, a praktyki...
kolejny raz wyciagasz na wierzch dyskusje na temat skutecznosci technik aiki, niby od innym szyldem, pewno nie specjalnie, ale o to tu chodzi, bo twoje pytanie to nic innego jak:
skoro techniki aikido nie dzialaja to nie przydadza sie do obrony, to w takim razie dlaczego latacie do dojo x razy w tyodniu?
No ale jest ciut inaczej. Kazdy kto widywal aikido na pokazach itp. mowiac o aiki widzi obszerne koliste ruchy, uke latajacych na 3m itp. A to przeciez tylko czesc aikido, wiele technik jest na ulicy niemozliwych do wykonania, co nie jest tylko bolaczka aikidokow. Identycznie jest w karate, taekwondo, capo i innach sztukach uderzanych, a pewny jestem tez, ze nie kazda technika tak oslawionego skutecznoscia bjj nadaje sie na ulice. Te techniki sluza w ogromnej wiekszosci do nauki ruchu, wyrobienia sobie kontroli dystansu, swiadomosci kontroli nad uke itp. Ale sa i inne, ktore z powodzeniem mozna przeniesc na ulice i zadzialaja, oczywiscie w miare naszych umiejetnosci. Nie moga to byc techniki skomplikowane, bo nie ma na to czasu i tez przeciwnik nie bedzie czekal az skonczysz kolo niego tancowac i cos mu tam zlamiesz. Trzeba tez zapomniec ze kogos sie tak pieknie rzuci jak w dojo - wystarczy spojrzec na poczatkujego jak zachowuje sie na pierwszym treningu - czasami robi cos co dla nas jest bez sensu, czesto wystawiajac sie na wiekszy bol i kontuzje, a powod jest prosty - on nie zna technik i sposobow wyjscia z nich. To samo bedzie na ulicy, jak uda ci sie zrobic kotegehe to nie ma co liczyc na to ze facet nam piekne yoko-ukemi odstawi, ale co najwyzej kleknie. Technik na ulice trzeba sie uczyc specjalnie z mysla o ulicy i tak je robic na macie, ale to juz zalezy od instruktorow - czego i jak ucza. Sa szkoly gdzie nie ma to najmniejszego znaczenia, a sa gdzie cwiczy sie tego dosc sporo.

A co do tematu postu to: ja cwicze bo wlasciwie staram sie zglebic sam ten ruch, ktory jest tak charakterystyczny dla aikido, sprawia mi to kupe radochy jak na jakims treningu uda mi sie wykonac technike na idealnym timingu z uke - tak ze uke musi, a ja tego nie czuje i potem sie pytam "ale musiales???" ... czysta magia :) Wciagnelo mnie to juz na tyle ze w wolnych chwilach (malo ich niestety) moje mysli oscyluja tylko wokol aikido, to takie zboczenie, ale kij tam :) No a poza tym - lepsze to niz aerobik hahaha 8) :lol: :twisted:
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego AIKIDO
Zgadza się magia. Wydaje mi się, że właśnie dla tej magii zgłębianie technik Aikido powoduje u mnie satysfakcję z tego, że technika została wykoana perfekcyjnie lub totalnie spaprana. :oops:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego AIKIDO
byl taki topic " co was ujelo w aikido" ten jest powieleniem tamtego.

Dlaczego kobieta gotuje grochowke w 6 garnkach
- bo tak!!!

dlaczego wspina sie pan na gory =- pytanie do alpinistty
- bo są!

Pyanie do mlotkowego na peronie PKP
- panie dlugo pan tak stuka w te kola ?
- no.. bedzie jakies 20 lat
- a po co pan tak stuka?
- A bo to czlowiek spamieta ?

- Mistrzu czy aikido jest lepsze od....
- @@#@@@#$### !!!!

itd...
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego AIKIDO
Dlaczego - bo nic innego nie mam do roboty...

Piekno aikido, szlachetnosc, urok, dobro - o czym Wy gadacie...
To jest wszedzie.
Ktos Wam kiedys sprzedal pare ładnych slow, a Wy to nadal powielacie...
Nie o to chodzi w aikido.

Dlaczego siedze w aikido, a dlaczego nie?
Rownie dobrze moglbym byc traktorzysta, ale nie jestem.
A to, ze akurat aikido mi bardziej odpowiada od traktora, to juz inna sprawa.
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego AIKIDO

byl taki topic " co was ujelo w aikido" ten jest powieleniem tamtego.

Pyanie do mlotkowego na peronie PKP
- panie dlugo pan tak stuka w te kola ?
- no.. bedzie jakies 20 lat
- a po co pan tak stuka?
- A bo to czlowiek spamieta ?

- Mistrzu czy aikido jest lepsze od....
- @@#@@@#$### !!!!

itd...

A ty AIKI jesteś takim młotkowym? Dziwi mine, że masz takie podejście. Przy ciągłym biadoleniu, że tecjhniki są nieskuteczne , że BJJ to jest super itp. chciałbym sie dowiedzieć co was jeszcze kręci w AKIDO.
Wiem Mr Smail nie chce być traktorzystą i to jest już coś, ale czy to traktujecie na poważnie czy tylko jako zabawę? I to mnie interesuje. :lol:
  • 0

budo_ankata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego AIKIDO

Dlaczego - bo nic innego nie mam do roboty...
.


No popatrz,to zupelnie tak ja 8O
To moja najlepsza rozrywka :roll: ,wiaze ja co prawda z pewnymi planami,ale mam z treningow wymierne korzysci.
A dlaczego aikido? A dlaczego mam krotkie wlosy? Chodze w tej czy innej bluzie? Bo tak.(jak napisal Aiki :) )Bo tak chce,bo mi potrzebne,bo do mnie pasuje, bo mnie fascynuje,bo mnie bawi.... :wink:
Wogole uwazam,ze pytanie powinno byc inne:dlaczego trenujesz sztuki walki? Wybor rodzaju i stylu to juz niuansy,wynikaja z charakteru danego osobnika,jego osobowosci i takich tam bzdur... 8) :wink: :twisted: :)
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego AIKIDO
Masz rację paskuda. Jest takie powiedzenie na OKINAWIE: nie ważne jest jaką drogą wspinasz się na szczyt góry, ważne jest, że ten kto tam dotrze zobaczy ten sam przepiękny widok co inni którzy też na ten szczyt dotarli.
Myslę, że w tym jest cała sentencja dot. sztuk walki
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego AIKIDO

Przy ciągłym biadoleniu, że tecjhniki są nieskuteczne , że BJJ to jest super itp

gdzie ja tak napisalem ????????????????????????????
  • 0

budo_wingman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 673 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Marchia Północna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego AIKIDO
Mówię ogólnie o wszystkich
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego AIKIDO
Grałeś kiedyś w "nogę" z kumplami?
Napewno tak.
Po jakiego grzyba ja się pytam?
To podobne pytanie. Znajdź jedną żecz, którą daje granie w piłkę, a nie daje aikido.
Myślę, że to pytanie bez sensu.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego AIKIDO
wingman nie stulaj smutkow - wkleiles moj post naisales do mnie dosc obelzywie i teraz sie wypierasz? No mysl chlopie co piszesz.. albo mniej pij..
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego AIKIDO

Masz rację paskuda. Jest takie powiedzenie na OKINAWIE: nie ważne jest jaką drogą wspinasz się na szczyt góry,


JAk to nie wazne???? oj widac ze po gorach sie nie chodzi zbyt czesto :wink: w gorach wiele drog prowadzi do nikad, a inne prosto do przepasci rotfl
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego AIKIDO

Jest to szlachetna sztuka walki.Nazywana jest sztuką walki bez walki.Aikido nie jest takie drastyczne, tu w walce krew się nie poleje.

Cenię tę sztukę, walka bez krwi jednak...to nie dla mnie... :)
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego AIKIDO
aikido bedzie takie jakims je sobie uczynisz


w hokeja tez mozesz grac "czysto" albo ciskac kijem w kazdego kto podjedzie :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024