Skocz do zawartości


Zdjęcie

Przemyslenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Przemyslenia
Wiem ze niektorzy a teraz nawet sporo czarnych pasow narzeka na to iz Aikido jest za malo kontaktowe aby moc sie obronic, aczkolwiek duza czesc z nich nic nie robi w kierunku polepszenia swojego Aikido tylko czeka az ktos stowrzy metode treningu na tyle kontaktowego aby moc mowic o realnosci ich treningu. Chociaz garstka z nich zaczyna juz cos kombinowac. Pytanie do was. Jak albo czy wprowadzacie nowe metody treningow nastawione tylko na samoobrone?? chcialbym uslyszec konkretne odpowiedzi i poznac wasza metodyke o ile to mozliwe :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia
Delta, w aikido nie ma nic takiego jak samoobrona 8O
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia
Mozesz mi to wyjasnic??
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia
delta - chlopie pomysl. Masz do czynienia z kompletnna szuka walki.. dlczego chcesz to podzielic na samoobrone grupo obrone samoobrone kobiet, dzieci , starcow , ojcow, lekarzy, maziarzy, technikow, kolejarz, wozkarzy, kominiarzy, aptekarzy i lodziarzy?
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia

Wiem ze niektorzy a teraz nawet sporo czarnych pasow narzeka na to iz Aikido jest za malo kontaktowe aby moc sie obronic, aczkolwiek duza czesc z nich nic nie robi


Czekaj, z tego co zrozumiałem z wypowiedzi na tym foru, wiekszość ludzi ćwiczy aikido bo sprawia im to Wielką Radochę. Na WR składa się to że aikdo jest właśnie takie jakie jest, bezkontaktowe, mistyczne, wymagające długiego treningu itp. itd. itp. :)

Czepiać się aikidoków za to, że cwiczą dla WR jest bez sensu, ja czasem programuje dla WR i niech spadają ludzie twierdzący że mozna ściągnąć z sieci gotowy program :) . Jak chcesz pogadać o skuteczności to na innym forum np o daito-ryu czy aiki jujutzu.

A
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia
O to to A. To właśnie podobnie jak z programowaniem. Ja czesto siedze nad takimi żeczami, a ludzie się mnie pytają poc groma, skoro nic z tego nie mam. Ależ nie. To sprawia olbrzymia radochę i satysfakcję, nawet jak coś napiszę i siedzi na dysku oglądane tylko przezemnie.
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia
Delta jak brak ci ćwiczenia "kontaktowego", to znajdz sobie uke który też chce tak poćwiczyć i do dzieła. W Aikido fajne jest to że każdy może sobie sam dobrać tempo ćwiczenia zależnie od poziomu zaawansowania i tego czego sam oczekuje.
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia
Zaraz zaraz...Macie rację, ale nikt tutaj (jeszcze) się nie czepia aikidoków. Padło tylko pytanie, czy jakoś sobie urozmaicacie itd. :-)
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia
Spokojnie chlopaki sa swieta! :P Ja juz troche cwicze w sposb kontaktowy Aikido, przynajmniej jezeli chodzi o samoobrone, niestety rozdzielam to Aiki. A to dlatego ze niektore techniki sa po to aby nauczyc sie ruchu itp. A nie po to by je mozna bylo stosowac z napastnikiem. Przynajmniej ja to tak pojmuje, pewnie wiekszosc z was ma odmienne zdanie, ale kazdy to interpretuje jak chce 8)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia
kudre facet kobiety to rozumiem ,ze nie wiedzio co pisza. najpierw piszesz o samoobronie potem o tchnikach sluzacych do nauki ruchu. Wez sie zdecyduj o co pytasz?

nawet sporo czarnych pasow narzeka na to iz Aikido jest za malo kontaktowe aby moc sie obronic,

- jakies nazwiska tych narzekajacych ? I jezlei narzekaja to dlaczego trenuja aikido ? Czy jest to przyklad z powietrza ?

aczkolwiek duza czesc z nich nic nie robi w kierunku polepszenia swojego Aikido tylko czeka az ktos stowrzy metode treningu na tyle kontaktowego aby moc mowic o realnosci ich treningu

- skad te dane? Bylo jakes zebranie instruktorow i wspolnie narzekali ? Jacy instruktorzy siedza na d... i czekaja? I od czego sa instruktorami , jezlei nie maja metody trenienowej ? Na Boga o co tu chodzi ?
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia
Chodzi o to że są święta i zwieżęta gadaja.. :wink:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ha :-))))
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia
Nie jest to przyklad z powietrza, rozmawialem z nimi. Duza czesc tych z ktorymi rozmawialem. Chodzilo mi o to ze niektorych technik nie zastosujesz, one sluza tylko do nauki ruchu, odpowiedniego timingu itp.
  • 0

budo_capsco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nad Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia

Wiem ze niektorzy a teraz nawet sporo czarnych pasow narzeka na to iz Aikido jest za malo kontaktowe aby moc sie obronic


To czego oni szukali :?: Ładnej babeczki w dojo.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia

Mozesz mi to wyjasnic??


To proste. Dziadek jak tworzyl aikido, to juz sam doskonale umial sie obronic :lol: czyli, logicznie rzecz biorac, nie stworzyl aikido jako systemu obrony, no nie? Wszyscy, podkreslam wszyscy jego bezposredni uczniowie mieli za soba pare latek roznych SW(mieli stopnie w rodzaju 3-4 dan w kendo, karate czy judo i to przed wojna!!!), to byl jeden z warunkow przyjmowania na uchideshi do jego dojo.
Myslisz ze zapisywali sie tam zeby nauczyc sie samoobrony? rotfl rotfl

Nie, Delta, oni nie potrzebowali kolejnego systemu samoobrony.
Dla nich znaczyloby to zupelna strate czasu 8) Oni szukali czegos, co przekracza wszelkie SW, cos co robi magie. Cos co wykracza poza wspolczesne pojecie SW. Cos co dodaje wymiar duchowy do zwyklej dyscypliny Budo.
Czy to wyjasnia twoje watpliwosci? :)
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia

Oni szukali czegos, co przekracza wszelkie SW, cos co robi magie. Cos co wykracza poza wspolczesne pojecie SW. Cos co dodaje wymiar duchowy do zwyklej dyscypliny Budo.

Te "zwykłe" dyscypliny BUDO miały swój wymiar duchowy dużo wcześniej. Dlatego też Tego chyba nie szukali... :)
  • 0

budo_delta
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia
Dziekuje za wyjasnienia :D
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia

Te "zwykłe" dyscypliny BUDO miały swój wymiar duchowy dużo wcześniej. Dlatego też Tego chyba nie szukali... :)


OOOO!!! a jak sie przejawial ten wymiar duchowy w innych dyscyplinach Budo , bardzo prosze...? 8O
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia

Te "zwykłe" dyscypliny BUDO miały swój wymiar duchowy dużo wcześniej. Dlatego też Tego chyba nie szukali... :)


OOOO!!! a jak sie przejawial ten wymiar duchowy w innych dyscyplinach Budo , bardzo prosze...? 8O


Judo pochodzące od jujutsu oraz np.kendo od kenjutsu jest ewolucją starych systemów walk - chyba nie zaprzeczysz. We wszystkich starych systemach bardzo istiotną sprawą był wymiar mentalny niosący np. dążenie do doskonałości, ale i będący odrębną filozofią życia. Największym tego przejawem było chyba kyudo - gdzie sfera koncentracji i świadomość wewnętrznego spokoju była stawiana na pierwszym miejscu.
Chcę przez o powiedzieć, że wymiar duchowy w różnych dziedzinach jest częścią tradycji i kultury japońskiej - parzenie herbaty ma także olbrzymi wymiar duchowy - czyż nie? 8)
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Przemyslenia
Hmm... Na ten temat trafiłem przez przypadek,i tak własciwie o aikido wiem niewiele - patrzę na nie przez pryzmat swoich doświadczeń z karate. Mimo to ośmielę się zwrócić uwagę na kilka faktów :
1.Wiele technik aikido opiera się na ruchach do tego stopnia skomplikowanych , że odruchowe zstosowanie ich w samoobronie jest niezwykle trudne, ale nie oznacza to przecież, że jest absolutnie niemożliwe - to wymaga lat treningu. Tylko po co masz spędzić pół życia w dojo doprowadzając swoje aikido "do stanu używalności" jeśli na zajęciach krav maga podobną skutteczność w realnej walce możesz osiągnąć po dwóch latach ? Po prostu trzba dobrać odpowiednie narzędzie do zadania, którem ma służyć.
2. Na treningach uczysz się timingu, poruszania się i kontrolowania dystansu - nawet nie zdajesz sobie sprawy jakim atutem są te umiejętności w starciu z "uderzaczem"

A tak wogóle to wyrazy szacunku dla ludzi, którzy poświęcili swe życie tak fascynującej sztuce jaką jest aikido.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024