Skocz do zawartości


Zdjęcie

cudze chwalicie swego nie znacie!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

budo_greg.w
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

cudze chwalicie swego nie znacie!
OD JAKIEGOS CZASU OBSERWUJE BARDZO DZIWNA RZECZ.O ILE WIEM TO AKURAT TEN DZIAL POSWIECONY JEST KUNG FU/WU SHU. A PRZEGLADAJAC POSZCZEGOLNE TEMATY TO PREDZEJ CZY POZNIEJ ZAWSZE TRAFIAM NA COS TAKIEGO...
TEN JEST DOBRY ,TO JEST DOBRE , TAM DOBRZE NAUCZAJA ITDAZ DO CHWILI KIEDY ODEZWIE SIE KTOS I POWIE A WALCZYLES Z KIMS Z BJJ,
A WIDZIALES KOGOS Z BJJ,CI Z BJJ TO DOPIERO WALCZA I TAK W KOLKO.Z KAD TA FASCYNACJA BJJ,CZY LATA WYRZECZEN NASZYCH NAUCZYCIELI ,CIEZKIEJ PRACY ICH I NAS SAMYCH MA PRZEKRESLIC JAKIS O OSILEK. CZY MY OD KUNG FU /WU SHU DO NICZEGO SIE NIE NADAJEMY I NIE POTRAFIMY UTRZEC NOSA BJJ.VALE TUDO I INNYM WYNALAZKA WSPOCZESNEGO SWIATA .CZY TO JUZ KONIEC TRADYCYJNYCH SZTUK WALK ZY TERAZ ZEBY BYC DOBRYM TO TRZEBA TRENOWAC BJJ,BO WSZYSTKO INNE TO TYLKO NA POKAZ .WYTLUMACZCIE MI TO!
  • 0

budo_ngmui
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Witaj na forum Grzesiu

Otóż BJJ prowadzi takia nie inny marketing i już - zauważ że wypowiedzi typu BJJ jest cool wypowiadają osoby raczej nie ćwiczące wu shu (to chyba logiczne ? )

Nie wiem jak reszta mnie dyskusja z kimkolwiek z BJJ pachnie siarką belzebub
  • 0

budo_andrzej kubieniec
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Szanowni Koledzy!

Myślę, że nie ma powodów, dla których należałoby zazdrościć osobom uprawiającym BJJ. Kung Fu wcale nie jest gorsze. Chociaż trzeba przyznać, że warto trochę zobaczyć BJJ, bo koncepcje przez nich prezentowane są ciekawe.

Czy nie można wygrać z zawodnikami z BJJ – nie uważam tak.

Chociaż jest kilka przeszkód.

1. Sposób prowadzenia treningów przez instruktorów – nastawienie na szlifowanie form. W ten sposób nikogo walczyć się nie nauczy.

2. Brak doświadczenia instruktorów w walkach – nie znając praktyki, uczy się rzeczy dziwnych.

3. Nieuzasadniony lęk przed kontuzjami – przepraszam, gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą.

4. Nie ma bezpiecznej formy sparingu – cały dowcip polega w dużej mierze na zachowaniu się po zainkasowaniu ciosu. Asekuranctwo w walce zawsze się mści.

5. Ludzie, którzy są na topie w BJJ – to ludzie o bardzo silnym duchu, pochodzący z biednych rodzin, zahartowani. Tacy nie boją się oberwać.

To są główne przyczyny przewagi BJJ nad innymi szkołami. Nie chodzi tu ani o taktykę, ani o technikę.
Jeżeli będziecie ciężko trenować, tak jak robią to Gracie, to też wygracie z każdym.


Pozdrawiam,

Andrzej Kubieniec

W walce można wygrać lub przegrać. Bo taka jest walka. Ale móc wygrać z każdym – to jest już sztuka walki.

  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Na początek: wyłącz CAPS LOCK'A koleś!
Nie można się nauczyć walki, nie walcząc- to główny powód, dlaczego cośtam jest uważane za nieskuteczne itp. Ale to wina instruktorów, a nie stylu, który sam w sobie może być bardzo dobry.
  • 0

budo_darsit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Cześć!


Zabawny post! :lol:

Jak świat światem zawsze problemy jak ten nurtowały praktyków róznych metod walki. Nie ważne czy to BJJ czy coś innego. Porównania... porównania... porównania... NIC nowego, zależy co z czym można w danym momencie.
Dawno temu judo z boksem, potem kyokushin z shotokanem, teraz akurat bjj z resztą świata... Za jakiś czas coś innego będzie na tapecie.... :wink:

Z KAD TA FASCYNACJA BJJ,


Myślę , że znasz odpowiedż na to pytanie... :D

CZY LATA WYRZECZEN NASZYCH NAUCZYCIELI ,CIEZKIEJ PRACY ICH I NAS SAMYCH MA PRZEKRESLIC JAKIS O OSILEK.



:) :) :) :) :) :) :) Kurde żem się uśmiał... dobre!!!!

CZY MY OD KUNG FU /WU SHU DO NICZEGO SIE NIE NADAJEMY


:) :) :) :) :) :) :)

I NIE POTRAFIMY UTRZEC NOSA BJJ.VALE TUDO I INNYM WYNALAZKA WSPOCZESNEGO SWIATA .

Jak się sprężysz to utrzesz CAŁEMU ŚWIATU!!!!! 8)

CZY TO JUZ KONIEC TRADYCYJNYCH SZTUK WALK ZY TERAZ ZEBY BYC DOBRYM


Co to znaczy "...żeby być dobrym.."??? :roll:

TO TRZEBA TRENOWAC BJJ,BO WSZYSTKO INNE TO TYLKO NA POKAZ .WYTLUMACZCIE MI TO!


Echhhh... za dużo do tlumaczenia. Powinieneś zmienić sekcję! Na jaką???
Zgadnij!...... :wink:

A PROPOSSSS.... ile kolega ma lat? :?:

Z najlepszymi Życzeniami!

DarSit
  • 0

budo_ngmui
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!

1. Sposób prowadzenia treningów przez instruktorów – nastawienie na szlifowanie form. W ten sposób nikogo walczyć się nie nauczy. [/qutoe]
chyba błędnie myślisz... nie wszystkie sekcje działają w ten sposób

2. Brak doświadczenia instruktorów w walkach – nie znając praktyki, uczy się rzeczy dziwnych.

tu też... hm.. mój instruktor z niejednego pieca chleb jadł i do stroniących od zdrowej wlaki nie należy

3. Nieuzasadniony lęk przed kontuzjami – przepraszam, gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą.

hm... no nie wiem.. ja mam np. utwardzanie walki full contact - oczywiście wszystko z głową - dzieki czemu kjontuzje są zminimalizowane

4. Nie ma bezpiecznej formy sparingu – cały dowcip polega w dużej mierze na zachowaniu się po zainkasowaniu ciosu. Asekuranctwo w walce zawsze się mści.

bezpiecznego seksu też nie ma - powtarzam jak się ćwiczy z głową to spokojnie można sparować - kontuzje zazwyczaj pojaiwają się tam gdzie jest agresja albo głupia rywalizacja

Jeżeli będziecie ciężko trenować, tak jak robią to Gracie, to też wygracie z każdym.

zgadzam isę w 100% - tylko dlaczego ktokolwiek zakłada ze nikt z kung fu tak nie trenuje

pozdrawiam
  • 0

budo_darsit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Cześć Szanowny Kolego Andrzeju!

[quote][quote name="Andrzej Kubieniec"]Szanowni Koledzy!

Myślę, że nie ma powodów, dla których należałoby zazdrościć osobom uprawiającym BJJ. Kung Fu wcale nie jest gorsze.[/quote]

Cieszę się , że kolega wysnuł taki wniosek....... od razu mi lżej :roll:


[quote]Chociaż trzeba przyznać, że warto trochę zobaczyć BJJ, bo koncepcje przez nich prezentowane są ciekawe. [/quote]

Ooooo z pewnością warto się przyjrzeć........

[quote]Czy nie można wygrać z zawodnikami z BJJ – nie uważam tak.[/quote]

Rosjanie kiedyś pisali na sufitach sal judo "Japończyk też czlowiek, też spada na plecy" To się nazywało , że mieli ich kompleks.....

[quote]Chociaż jest kilka przeszkód.[/quote]

Oooo ...... szkoda :(

[quote]1.Sposób prowadzenia treningów przez instruktorów – nastawienie na szlifowanie form. W ten sposób nikogo walczyć się nie nauczy. [/quote]

Oooo ..... nie nauczy, nie nauczy! :cry:

[quote]2.Brak doświadczenia instruktorów w walkach – nie znając praktyki, uczy się rzeczy dziwnych.[/quote]

Zaraz... dziwnych???? Czego? Aaaaaa...... :idea: :oops: :) :wink:
Eeee tam zaraz dziwnych...... :wink:

[quote]3.Nieuzasadniony lęk przed kontuzjami – przepraszam, gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą.[/quote]

Pewnie, że nieuzasadniony... kto by się bał kontuzji! .... Ćwiczysz, kontuzja- miesiąc przerwy, znowu ćwiczysz- kontuzja- półroku przerwy..
Czego się bać????? 8)

[quote]4.Nie ma bezpiecznej formy sparingu – cały dowcip polega w dużej mierze na zachowaniu się po zainkasowaniu ciosu. Asekuranctwo w walce zawsze się mści.[/quote]

Jasne tu się zgadzam! Tylko mi to zawsze po dobrym ciosie ..... gaśnie światło i....... nie wiem co wtedy robię :oops:

[quote]5.Ludzie, którzy są na topie w BJJ – to ludzie o bardzo silnym duchu, pochodzący z biednych rodzin, zahartowani. Tacy nie boją się oberwać.[/quote]

Tu to mam szansę na prawdę!!! :D :D
Otóż mój stary to... ten... tego... nie miał smykałki do robienia kasy i... o chleb to zawsze wyścigi byly... :) Mam szansę! "Tacy nie boją się oberwac"??????????


[quote]Pozdrawiam,

Andrzej Kubieniec[/quote][/quote]

Andrzeju ja Ciebie BARDZO pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!

Jestem tu nowy i może wszystkiego nie chwytam.... powiedzcie , że sobie ze mnie robicie jaja :oops:
To drugi post w tym stylu.....
A może to serio jest..... nie! Zaraz..... nie no nie róbcie jaj! :oops: :?

Z poważaniem !

DarSit
  • 0

budo_paker2k
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
powiem tylko ze kolega Andrzej dobrze naświetla sprawe...

formy są potrzebne do wycwiczenia koordynacju, ulozenia taktyki itp
ale nic nie zastapi "prawdziwego" sparingu...oczywiscie w duchu sportowej rywalizacji...

to wlasnie powoduje ze ludzie szukaja nowych mozliwosci a ze BJJ im to daje to w tym wlasnie moze lezy ich sposob ....


pozdrawiam
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
"
Andrzej Kubieniec
5. Ludzie, którzy są na topie w BJJ – to ludzie o bardzo silnym duchu, pochodzący z biednych rodzin, zahartowani. Tacy nie boją się oberwać.
"

Hmm, jedno mi sie nie zgadza. Bjj nalezy do najdrozszych systemow. Wiec skad biedny czlowiek mialby znalezc pieniadze na bjj ? Bjj to sport dla bogatych. Inna sprawa ze nie ladnie mowic ze bjj to trenuje sam "element". Inna sprawa ze to wiele mowi jezeli chodzi o skutecznosc. ;)
Moze ta "niemoznosc" opiera sie na tym iz style o ktorych mowicie nie nauczaja parteru przez co maja male problemy przy probie konfrontacji ?

"
greg.w
Z KAD TA FASCYNACJA BJJ,CZY LATA WYRZECZEN NASZYCH NAUCZYCIELI ,CIEZKIEJ PRACY ICH I NAS SAMYCH MA PRZEKRESLIC JAKIS O OSILEK.
"

Hmm.. to ja moze powiem tak: Lata wyrzeczen i ciezkiej pracy to zabraly instruktorom bjj tez. Jaki widac efekt to chyba widza ludzie po tylu latach. Paradoksalnie w bjj nie liczy sie sila jak w niektorych systemach ;)

Bjj zwrocilo uwage na parter. Cos co przez wiele lat bylo przemilczane i negowane. Ba wielu osobom sie to w glowie nie miescilo jak to mozliwe. Dzis zaczyna sie to pomalu zmieniac.
Niemniej zamiast gadac "to zalezy od trenera" czy inne rzeczy ktore sa po czesci sluszne nie lepiej jest po prostu wlasny trening uzupelnic o techniki parterowe ? Jezeli nie o nie to chociaz techniki oborny przed nimi.
O ile pamietam to kilka systemow kung fu szukalo juz sposobo na grapplerow. Efektem bylo cos co mozna bylo wysmiac albo wlaczenie grapplingu do repertuaru technik nauczanych. Tylko czy to wtedy mozna okreslic jako kung fu ?
  • 0

budo_darsit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Cześć!

Widzę, że z tym parterem to wy serio....
Na Mixed... znajdzie się pare osób , które swietnie radzą sobie z grapplerami wszelkiej maści... ale nie ma innego wyjścia jak dobrze poznać przeciwnika, nastawić się na niego i po prostu cwiczyć co trzeba.

Bjj zwrocilo uwage na parter.


Tak zwrócilo, zaplanowali i wykonali swoje... Systemy stójkowe też zwracają teraz uwagę na parter przygotowując się do potyczek.
Dobry zawodnik obecnie musi być w czymś bardzo dobry a o drugim mieć jak najlepsze pojęcie. Zaryzykuję stwierdzenie, że Jeśli chcesz wygrywać w K1, czy UFC musisz być wszechstronny

Paradoksalnie w bjj nie liczy sie sila jak w niektorych systemach ;)


Tu się nie zgodzę, uważam że się liczy. Chyba , że mamy do czynienia z dużą przewagą umiejętności.

Niemniej zamiast gadac "to zalezy od trenera" czy inne rzeczy ktore sa po czesci sluszne nie lepiej jest po prostu wlasny trening uzupelnic o techniki parterowe ? Jezeli nie o nie to chociaz techniki oborny przed nimi.


ŚWIĘTE SŁOWA... po prostu :-)

O ile pamietam to kilka systemow kung fu szukalo juz sposobo na grapplerow. Efektem bylo cos co mozna bylo wysmiac albo wlaczenie grapplingu do repertuaru technik nauczanych. Tylko czy to wtedy mozna okreslic jako kung fu ?


Tak sobie myślę , że pewnie wszystko da się nazwać kung fu...
Chyba nie w tym rzecz.. Ogrom odmian kung fu oferuje rozmaite koncepcje technik, taktyk... spójne filozofie obejmujące całe życie... brzmi to nieco pompatycznie, ale mam latka w których zaczyna sie dla mnie liczyć zdrówko moje i rodzinki . Osobiście żałuję , żę wyladowałem na AWF a nie na jakiejś medycynie - teraz sobie bym jakieś specjalizacje robił z akupunktury... Ludziom pomagał a nie tylko napier..ać ich.
Choćby z tego punktu widzenia jestem ciekaw , kto z kolegów atakuje punkty i ma do tego odpowiednio przygotowane ręce???
A jeśli są tacy to mają watpliwości co do skuteczności swych technik?

Jęśli ktoś chce być sławnym i zwyciężać na ringach czy w klatkach, to musi się zagłębić w problem "poznaj siebie i poznaj wroga, dopiero wtedy twoje zwycięstwo nie będzie zagrożone..."

Z pozdrowieniem!

DarSit

PS. Wybaczcie ton poprzednich postów, ale...takie ilości banałów :oops:
  • 0

budo_qixing
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 504 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa/Yantai

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
DarSit dobrze to ujął atakuje się punkty witalne a nie wali gdzie popadnie. Tak jest w prawdziwym chuan tong gong fu. Nie ma parteru w gong fu przynajmniej w takim pojęciu jak w bjj i w tym na pewno są lepsi. Jednak wejścia na nogi i sprowadzanie do parteru a co za tym idzie obrony są znane od lat tylko być może niewiele osób poświęcało im odpowiednio dużo czasu na treningach. Kiedy wejścia i sprowadzanie do parteru obyło się to już wiele walk w UFC czy Praid (jak to się pisze?) nie koniecznie kończą się w parterze. Co do nauczycieli gong fu którzy nie potrafią nauczyć walczyć to nie do końca tak. Są tacy którzy potrafią niestety są w mniejszości. Formy są najbardziej potrzebne do wypracowania technik do walki danym stylem gong fu bez tego będzie to tylko kiepskie san shou czy kick boxing. Każdy obawia się urazów jest to naturalne jak instruktor nie dba o zdrowie ćwiczących to jest instruktorem do bani. Kontuzje zawsze będą ale trzeba je zminimalizować. Co do tego który styl jest lepszy to już przerabialiśmy kiedyś był kyokushinkai potem kick boxing teraz bjj. Gong fu przetrwało i przetrwa mimo niechęci wielu osób. Jedyny problem to w oszustach którzy się przypieli do gong fu ale i nie tylko ...
:D
Maciej
  • 0

budo_andrzej kubieniec
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Kolego Hast!!
Utożsamianie ludzi biednych z elementem jest nie na miejscu. To, że ktoś ma mniej pieniędzy, nie znaczy, że jest z pogranicza kryminału. Są to ludzie często o cechach niespotykanych w środowiskach nazwijmy to inteligenckich, nie mówiąc już o nowobogackich. Bieda ludzi hartuje.
Natomiast fakt, że do BJJ ciągną ludzie z różnego autoramentu jest efektem marketingu, prowadzonego w taki, a nie inny sposób.
Co do nakładów finansowych, to BJJ stało się ostatnio drogie, bo jest modne. Efekt marketingowy. Jeszcze 10 lat temu w Brazylii treningi były za grosze. Ostatecznie, jeżeli ktoś wkłada w coś tyle pracy i zdrowia, co oni, to powinien z tego coś mieć.


Co do parteru w Kung Fu.
Ten pomysł był już wałkowany od dawna. Nawet w Chen Tai Chi Chuan istnieje 18 metod walki w parterze, które teraz Chen Xiao Wang usiłuje odtworzyć. W systemie którym się obecnie zajmuję, Chi Sim Weng Chun, istnieją techniki dawno temu zapożyczone z systemu psa, polegające głównie na przetoczeniach.
Faktem jest, że w mojej opinii lepiej jest stać, niż leżeć. Parter znam stosunkowo dobrze – 11 lat polskiego JU JUTSU na bazie tzw. Starego Judo.
Proszę nie zapominać, że BJJ to system sportowy – walka na chwyty bez uderzeń. Nie należy mylić tego z Vale Tudo. To oryginalny pomysł rodziny Gracie, przez nich wylansowany.
Parter ma parę wad i zawsze to jest stosowane z przymusu, nie z wyboru. Przede wszystkim, łatwiejszy dostęp do krocza, oczu i szyi. W turniejach tego nikt nie stosuje. Tak samo tzw. garda jest stosowana tylko w sporcie. Poza tym, parter jest dobry do walki z jednym przeciwnikiem, pod warunkiem że nikt z boku np. Ci nie dokopie.
W tradycyjnym Kung Fu, o ile wiem, zawsze istniała zasada odseparowania się od przeciwnika z preferencją tzw. dobicia. Wynikało to z konieczności przygotowania się na następny atak.
Tym niemniej, techniki radzenia sobie w parterze powinien znać każdy i dobrze się stało, że Gracie zwrócili na to uwagę, czyniąc z tego swoją mocną stronę. Tak jak wcześniej wspomniałem, to ich ciężka praca wyniosła ich na wyżyny.
Pozdrawiam
  • 0

budo_b0rg
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Teksty typu "BJJ jest cool" świadczą o tym, że jakaś grupa ludzi się tym fascynuje. W tym akurat nie ma nic dziwnego. Natomiast twierdzenia, że to jest lepsze od tamtego nie ma sensu. Tylko dany zawodnik ma szansę być lepszym lub gorszym, niezależnie od tego czy trenuje BJJ czy też coś innego. Tak to widzę. I przez skromność nie twierdzę, że styl Chen Tai Chi jest cool (bo jest :) )
Pozdrawiam
8)
  • 0

budo_marcind
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Po tytule watku myslalem, ze tu cos o walce na szable bedzie, a tu nic z tych rzeczy 8O .

Marcin
  • 0

budo_klang
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Najpierw było BJJ i parter, teraz sobie marketing przypomniał o psychologicznym przygotowaniu do walki.
Az strach pomysleć do czego dojdzie dalej :)
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Z tego tematu zniknely posty, w tym tez moje. Jest dla mnie oczywistym dlaczego i w pelni sie z tym dzialaniem zgadzam. Wolalbym jednak zeby pojawiala sie jakas minimalna informacja czy ktos zlamal regulamin- moze ja 8O , nie wiadomo- albo przynajmniej przeniesc zablokowany topic do knajpy niech polezy ze 2 dni i wtedy skasowac...
tyle moich uwag...
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Od pewnego czasu tematy które "znikają" nie są wbrew pozorom kasowane, a umieszczane w archiwum do którego mają dostęp wszyscy moderatorzy, i mają oni możliwość zweryfikowania zasadności usunięcia postów z każdego z podforów.
Natomiast powód usunięcia stąd tych kilku wypowiedzi użytkownika roger i odpowiedzi na nie jest taki, że zostało potwierdzone, że 'roger' to po prostu 'bruce', który od dawna ma na forum budo bana.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Dziekuje za wyjasnienie. Przepraszam za zamieszanie.
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Fakt, zgodzę się z tobą, że prawie przy każdej dyskusji na jakimś portalu, do rozmowy o KungFu, wtrąca się jakiś kolo, podpisujący się np. "Fanatyk BJJ" (to tylko przykład - wszelka zbieżność z autentycznymi osobami przypadkowa :D ) z tekstem w stylu "Kung Fu jest chujowe, to tylko balet, ja to potrafię walczyć wszystkich was zabiję." Jednak zauważyłem też, że żaden z nich nie poparł swojej wypowiedzi faktami, lub jakimikolwiek interesującymi argumentami. Z reguły także, gdy ktoś proponuje takiemu "wymianę technik" :-) , milknie...
Jeszcze do NgMui:
Nie podam stylu, który ćwiczę, żeby nie zostać posądzony o przechwałki. Stwierdzam tylko, że nie masz racji co do mistrzów Kung Fu uczących tylko form i niedopuszczających do walk z powodu obawy kontuzji u uczniów. U nas tak nie jest...
  • 0

budo_ngmui
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
uch.. chyba mnie gdzieś musiałeś źle zrozumieć - ja w pełni się z Tobą zgadzam - uczenie samych form jest co najmniej głupie, bez walki nie nauczysz się walki to tak jakby trenować pływanie "na sucho" :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024