Skocz do zawartości


Zdjęcie

cudze chwalicie swego nie znacie!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
59 odpowiedzi w tym temacie

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Nie, nie zrozumiałem cię źle. Zgadzam się z tobą, że uczenie samych form nie nauczy walczyć. Nie zgadzam się tylko co do tego, że polscy mistrzowie nie uczą walki.
  • 0

budo_ngmui
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 156 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
tego tez nie powiedziałem - znam co najmniej takich paru... znam też takich co nie uczą :D
  • 0

budo_jute
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Łodzi

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Dobry wieczor panowie.
Jak na moj gust Kung Fu ze swoim arsenale mstyli i ich odmian nie ustepuje w niczym bjj. z prostego powodu. zarowno w kung fu istnieje styl zapasniczy zwany shuan jao czy jakos tak i polega na walce w zwarciu i parterze jest wiele styli ktore w swoim asortymencie posiadaja rzuty i kontrole osoby lerzacej. napewno kazdy z was posiada w swoim stylu techniki neutrakizujace wszelkiego rodzaju zejscia do nog i proby przewrucenia nas na ziemie, starczy tylko pomyslec a napewno cos sie znaidzie. Zdrugiej strony jak myslicie kto ukladal zasady walk UFC jak nie sami Grace trgo nie wolno tamtego nie wolno bo przy pierwszych probach zlapan za nogi konczyli by na deskach. czy ktos z was ogladal walki z seri Sherdog polecam przyjrzyicie sie wyrazom twarzy ludzi ktorychzlapano za nogi zdziwienie i bezradnosc, przyczyna jest prosta bo nikt ich nie nauczyl obrony przed tego rodzaju atakiem. Ale niestety bjj gasnie Rikson bostal w dupe od Sakuraby teraz od jakiegos japonczyka. W UFC potrojne zwyciestwo odniusl zawodnik ktorejs szkoly Wing Chun czy Tsun nie pamietam. Pokonal zapasnika i zawodnika bjj. Panowie nic straconego wszystko przed nami. A PraktykoM odmianVT/WT/WCH proponujemaly ekspeyment. Poluzcie sie na podlodze i wykonajce formu Biu Chi i Muk Yang Chong. potem uciadzcie w pozycji za zen i zrubcie to samo Powodzenia i pozdrawiam
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Co do shuai jiao, żeby być ścisłym, to jego regulamin sportowy wyklucza parter. Po rzucie masz pozostać na nogach, bo jeśli padasz z przeciwnikiem, to nie dostaniesz punktu.
  • 0

budo_wij
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 97 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
JuTe- troszke mylisz fakty, przegral obie walki oktorych piszesz Royce. Z tego co ja sie orientuje to w shuai jiao wystepuja rzuty, obalenia, ale sama walka w parterze wystepuje tam w bardzo ograniczonym zakresie (to rzut ma spowodowac niezdolnosc przeciwnika do dalszej walki).
Co do trzykrotnej wyfranej jakiegos goscia z WCh w tych turniejach to nie chce mi sie w to wierzyc (aczkolwikek bardzo bym chcial sie mylic). Sam zwrociles uwage, ze reguly tego turnieju skutecznie eliminuja mozliwosc wygranej za pomoca tego stylu
  • 0

budo_jute
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Łodzi

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Witam panowie
No coz moze moje ixformacje o shuan jiao sa nie kompletne ale wydaje mi sie ze bierzemy pod uwage walke nie koniecznie sportowa.Wij spoko postaram sie znalezc dla ciebie te informacje o tychwalkach wygranych przez wch
Jezeli chodzi o techniki to nie moznosc stosowania jednych nie eliminuje drugich ktore tez dobrze sprawdzaja sie w walce z zapasnikami czy bjjowcami np przedni podwujny gum sau z SLT krata ze zmiana pozycji z Cham Kiu oraz pare innych technik z Biu Chi i MYCh. Wygrac można zawsze tylko trzeba popatrzec co moge uzyc przeciw swojemu przeciwnikowi
  • 0

budo_jute
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Łodzi

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Wij przepraszam ale nie chce byc upierdliwy do jakiej rodziny nalezy Royce czyz nie do Gracie
Pozdrawiam
  • 0

budo_yareck
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
co do shuai jiao, treningi prowadzone sa z bardzo malym nastawieniem na parter, jest sporo rzutow i wytracen z rownowagi. nie jest to jednak styl majacy podejscie judo czy ju-jitsu
  • 0

budo_jute
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Łodzi

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Dzieki
  • 0

budo_bfree
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Moim zdaniem w walkach 1v1 Bjj goruje nad innymi stylami walki a dlaczego poniewaz jest to styl chwytany nastawiony glownie na parter jest b.wiele technik obalania do prteru przez bjj-owca wydaje mi sie ze aby mus sobie poradzic z bbj-owcem trzeba samemu tez trenowac bjj chociazby zeby wiedziec jak wiele technik i dzwigni uniknac az "wydostac" sie z parteru :roll: przeciez zawody K1 gdzie regoly sa wszystkie ciosy dozwolone oprocz ataku na oczy jame ustna i cos jeszcze dokladnie pokazuja wyzszosc Bjj nad innymi stylami walki :roll:
to tyle...
  • 0

budo_tusa
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
To że ktoś tam wygrywa jakieś tam zawody dzięki BJJ, nie znaczy że wszyscy trnujący ten styl są niepokonani, i tak samo dobrzy jak rodzina Gracie. Takie jest moje zdanie
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
kolego greg.w sluchaj jedna rzecz wyjasci ci caly Twoj dramat
sparing z gosciem ktory trenuje BJJ
  • 0

budo_mk
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!

kolego greg.w sluchaj jedna rzecz wyjasci ci caly Twoj dramat
sparing z gosciem ktory trenuje BJJ

Z całym szacunkiem dla BJJ. W naszej szkole też trenujemy parter, choć pewnie nigdy nie dorównamy w tym BJJ. Doceniamy ten aspekt walki.
Jednak co do sparingu, który proponujesz jako rozwiązanie dylematów, czy "dramatu" jak piszesz, to jest on nierealny do przeprowadzenia. Ty poprostu zaproponowałeś pojedynek, a nie sparing. W Kung-fu forma spraringu z BJJ nie istnieje. Jak to miałoby wyglądać. Gość z Kung-fu przyjmuje Twoje warunki i zasady i walczycie? To równie dobrze możesz zaproponować sparing gościowi ze strzelectwa lub pięcioboju klasycznego.
Co taki sparing miałby udowodnić? Że gość z Kung-fu jest gorszy w parterze od BJJ? No to bez "sparingu" każdy powie Tobie, że tak jest.
Tylko nie pisz, że ktoś z Kung-fu może robić wszystko co chce i nie musi stosować reguł BJJ. Jeżeli jednak bardzo chcesz to napisać to przjedz się do jakiejś szkoły Kung-fu i zobacz sobie. Jak nie będziesz wiedział co się tam właściwie dzieje (sam czasami nie rozumiem technik z innych styli Kubg-fu) to popytaj po co są dane techniki, wtedy jestem pewny że bez problemu zrozumiesz sens tego co napisałem.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Cały problem polega na tym że sparing Bjj vs Kung Fu jest bazsensowny bo... no właśnie na jakich zasadach... a przykład ze strzelectwem jest poprostu cool :)
  • 0

budo_pioetrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Mam takie pytanie : czy w bjj jest trening z bronią ( wydaje mi się, że nie ale nie wiem). Jeśli nie ma to uważam, że przewaga Kung Fu nad bjj jest niepodważalna. Kung Fu jest wszechstronne, bardziej kompletne.

Z drugiej strony zastanawiające są opowieści o mistrzach pustelnikach (Kung Fu, ale nie tylko) mieszkających w górach. Przebywając w odosobnieniu nie mieli możliwości ćwiczenia walki. Pozostają formy, chi kung, medytacja i inne metody doskonalenia siłowo-kondycyjnego.
Może walczyć nauczyli się dużo wcześniej a w góry udali się w poszukiwaniu czegoś więcej.
A może to tylko opowieści.

Piotrek
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!

Cały problem polega na tym że sparing Bjj vs Kung Fu jest bazsensowny bo... no właśnie na jakich zasadach...


Moim zdaniem wcale nie bezsensowny... Na jakich zasadach? Kolezenskich. Kazdy robi to co umie, w granicach zdrowego rozsadku. I wyciaga wnioski z wyniku.

czy w bjj jest trening z bronią ( wydaje mi się, że nie ale nie wiem). Jeśli nie ma to uważam, że przewaga Kung Fu nad bjj jest niepodważalna.


Niby czemu? Jeszcze mozna by sie zastanowic, ilu adeptow kung-fu w Polsce naprawde uczy sie technik z bronia. Nie mamy tu na mysli form sportowych ani nawet opanowania umiejetnosci zademonstrowania kilku technik, tylko taka zdrowa umiejetnosc walki ta bronia.

Kung Fu jest wszechstronne, bardziej kompletne.


Wlasnie. I jest lepiej dostosowane do ulicznych bojek niz BJJ. Teoretycznie. Bo jeszcze trzeba je odpowiednio trenowac.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Dzięki Haqqax za wniesienie odrobiny rozsądku do dyskusji i podniesienie poziomu :wink:
Bo juz miałem przed oczami, jak się na te duperele o broni różni nawiedzeni rzucą i trza będzie odkręcać :)
Chłopaki, posparujcie sobie z adeptami bjj. Niekoniecznie tylko w parterze. Zobaczcie, jak wchodzą w klincz. I co i jak jesteście wtedy w stanie zrobić. I na ile jesteście w stanie tego parteru unikać. Pouczające doswiadczenie, zapewniam.

K.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!

Moim zdaniem wcale nie bezsensowny... Na jakich zasadach? Kolezenskich. Kazdy robi to co umie, w granicach zdrowego rozsadku. I wyciaga wnioski z wyniku.


Na zasadach koleżeńskich się nie da... dlatego ze jak Cie strzele lekko w głowę i powiem że już jesteś znokautowany, to Ty i tak wjedziesz mi w nogi i zasupłasz w parterze... musiałbym Cię strzelić tak zebyś faktycznie wyłapał nokaut... a to juz kolezenskie nie bedzie :)
  • 0

budo_pioetrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!
Do Haqqax'a:
To, że ktoś kiepsko się nauczył walczyć z bronią to wina uczącego się, lub nauczającego. Nie porównywałem Ucznia Kung Fu do Ucznia BJJ tylko Kung Fu do BJJ. Podtrzymuję tezę, że jest bardziej wszechstronne. Jednak zwycięstwo w sparingu dwóch zawodników osiągnie ten który jest lepszy, silniejszy psychicznie. Przypuszczam (ale tylko i wyłącznie przypuszczam), że w przypadku przeciwników z równym stażem treningowym do ok 3-4 walka rozstrzygnięta zostałaby na korzyść BJJ. Potem to już może być różnie.

Myślę też, że gdyby ktoś źle nauczał BJJ to byłaby to wina nauczającego a nie, tego że system jest kiepski.

PS Przy następnych wyborach trzeba poprzeć partię która będzie miała Leitai w programie wyborczym :D :( :D
  • 0

budo_haqqax
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 854 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: cudze chwalicie swego nie znacie!

Na zasadach koleżeńskich się nie da...

Ja to widze tak:

a) po pierwsze uznalbym ze niekoniecznie klade przeciwnika na glebe pierwszym strzalem w leb. Tak wiec jego proba wykorzystania skroconego dystansu jest jak najbardziej realna sytuacja z ktora jakos powinienem sobie radzic. Jesli sobie nie radze, to trzeba sie zastanowic dlaczego? Gdzie leza moje bledy? Jak nie dac sie zasuplac w parterze przy pierwszej probie walniecia przeciwnika w glowe?

B) jesli Twoj kolega nie akceptuje odmiennosci Twojej techniki, to masz do wyboru: albo z nim nie walczyc, albo probowac na jego jedynych slusznych zasadach. Akceptowanie odmiennosci polega na zrozumieniu, ze Ty dazysz do zachowania dystansu przy pomocy uderzen, kopniec i czasami "brudnych" sztuczek. Tak wiec nie moze go dziwic uderzenie w twarz (z umiarem :) ), kopniaki w nogi czy to ze bedziesz mu utrudnial walke w parterze sciagajac go z siebie chwytajac za oczy albo wlosy - i ze w ogole bedziesz walczyl inaczej niz on byc moze tego oczekuje czy uwaza za dozwolone.

Pewnie, nie kopniesz w kolano, by dowiesc komus kogo nic nie przekona, ze to lepszy sposob na starcie z kims dwa razy wiekszym i silniejszym od Ciebie niz schodzenie do parteru. Ale smiem twierdzic, ze w zyciu takie kopniecie tez wyszlo by Ci tylko raz na iles razy. Wiec mozna sie pogodzic z tym, ze w sparringu przeciwnik nie pada natychmiast po kopnieciu w udo, tylko atakuje. Mozecie zalozyc suspesoria i kopac w krocze. W ostatecznosci, jesli tak lubicie, mozecie zalozyc kaski ochronne i rekawice i walic sie mocniej po glowach - wtedy nawet bez nokautowania mozna cos tam udowadniac. Tyle ze w rekawicach juz walczy sie zupelnie inaczej i kolega od zapasow nie chcial by pewnie krepowac sobie rak. Ale to nie walka sportowa, wiec mozliwe sa rozne uklady - Ty mozesz zalozyc rekawice a on nie i walczycie o dystans - Ty nie dajesz sie sprowadzic do parteru, a on probuje dojsc do zwarcia i Cie obalic. Niekoniecznie walczycie o to, kto wygra, to tylko takie cwiczenie - interesujace dla obu stron.

Ja uwazam ze takie walki sa bardzo pouczajace. Mozna naprawde zobaczyc wlasne slabosci i nabrac bardzo cennych doswiadczen. Nie wiem, moze z Twojego punktu widzenia to co mowie to bezsens - nie znam sie na kung-fu, a Choy Lee Fut nigdy na oczy nie widzialem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024