Skocz do zawartości


Zdjęcie

clip styl wewnetrzny, fajny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

clip styl wewnetrzny, fajny
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

prezentujacy ten clip Yangfukui twierdzi ze to "forma" yiquanu co jest dziwne bo jak nas Dacheng anuczyl yiquan nie ma form.
jego "forma" wyglada fragmentem jak taiji fragmentem jak bagua, warta zobaczenia, najlepiej jak sie Dacheng wypowie czy jego zdaniem to podchodzi pod yiquan
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: clip styl wewnetrzny, fajny
Jakoś nie załapałem, gdzie on właściwie twierdzi, że to forma? Jeśli faktycznie tak twierdzi, to by była mocna ściema. Ale nie znalazlem na jego sajcie podpisu, że to forma. Więc jeśli byś nie powiedział, że to on twierdzi, że to forma, to ja raczej po obejrzeniu klipu bym uznał, że to jego jianwu.
No tak, dużo w tym taiji i bagua. Bo i Yang Fukui nie jest specjalistą od yiquanu, a "właścicielem sklepu z mydłem i powidłem". Jianwu wyraża poznane zasady i doświadczenie. Skoro jego doświadczenie to m.in. bagua i taiji, to wyraża w nim bagua i taiji, a nie to co wynika z normalnej praktyki yiquanu. Poza tym, ktoś coś wspomniał na emptyflower, że Yang uczył się yiquanu od Zhao Daoxina. No cóż, jeśli uczył się u Zhao, to nie yiquanu jako takiego, a xinhuizhang - systemu stworzonego przez Zhao w oparciu o bagua i nauki Wang Xiangzhai'a.
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: clip styl wewnetrzny, fajny
Kurcze, czym to otworzyliscie?

K.
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: clip styl wewnetrzny, fajny
No odtwarzacz Quick Time'a powinien to wziąć. Ale ponieważ u mnie się ciągle wieszał, to z niego nie korzystam. Odtworzyłem to edytorem plików Quick Time'a.
  • 0

budo_pietro
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: clip styl wewnetrzny, fajny
musisz miec QuickTime Playera,
na mnie ten klip robi duże wrażenie - szkoda że nie ma więcej :-(
ale dzięki i za to :)
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: clip styl wewnetrzny, fajny
Udalo sie :) choc musialem nieco sponiewierac admina, zeby dal mi plyte z QTP i pozwolil zainstalowac :wink:
Rzeczywiscie - bagua i taiji widac :wink:
Yiquan jakby mniej :)
Ale fajne tak czy inaczej.

K.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: clip styl wewnetrzny, fajny

Jakoś nie załapałem, gdzie on właściwie twierdzi, że to forma? Jeśli faktycznie tak twierdzi, to by była mocna ściema. Ale nie znalazlem na jego sajcie podpisu, że to forma. Więc jeśli byś nie powiedział, że to on twierdzi, że to forma, to ja raczej po obejrzeniu klipu bym uznał, że to jego jianwu.


koles ktory widzial ten pokaz na zywo twierdzi ze tak to niby bylo przedstawiane

No tak, dużo w tym taiji i bagua. Bo i Yang Fukui nie jest specjalistą od yiquanu, a "właścicielem sklepu z mydłem i powidłem". Jianwu wyraża poznane zasady i doświadczenie. Skoro jego doświadczenie to m.in. bagua i taiji, to wyraża w nim bagua i taiji, a nie to co wynika z normalnej praktyki yiquanu. Poza tym, ktoś coś wspomniał na emptyflower, że Yang uczył się yiquanu od Zhao Daoxina. No cóż, jeśli uczył się u Zhao, to nie yiquanu jako takiego, a xinhuizhang - systemu stworzonego przez Zhao w oparciu o bagua i nauki Wang Xiangzhai'a.


mnie to w ogle ten Yang fukui wyglada na sportowca tzn specjaliste od sportowego wushu co teraz w USA robi z siebie tradycjonaliste

xinhuizhang hmmm, dziekawe Dacheng czy znasz kolesiw pekinie co to cwicza, mozesz jakiegos polecic chcialbym to zobaczyc

aha Wesolego Nowego Roku chlopaki i dziewczeta (czytaja to w ogole jakies?), ja dzisiaj lece do Singapur i dalej potem do Malezji gdzie spedze Sylwestra wiec czeka mnie ponad tydzien bez naszego forum, jak ja to wytrzymam :) :?:
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: clip styl wewnetrzny, fajny

koles ktory widzial ten pokaz na zywo twierdzi ze tak to niby bylo przedstawiane


A jak ja kiedyś na pewnym turnieju robiłem pokaz yiquanu, to zapowiedź brzmiała Weng Chun :-)

Ale rzeczywiście ktoś pisał, że widział jak Yang naucza yiquanu przy pomocy form przestraszony Jeśli to prawda, to nie ma o czym mówić.

mnie to w ogle ten Yang fukui wyglada na sportowca tzn specjaliste od sportowego wushu co teraz w USA robi z siebie tradycjonaliste


Niewątpliwie.

xinhuizhang hmmm, dziekawe Dacheng czy znasz kolesiw pekinie co to cwicza, mozesz jakiegos polecic chcialbym to zobaczyc


W Pekinie nikt. Zhao Daoxin mieszkał w Tianjinie i nie miał zbyt wielu uczniów w dodatku. Prezentował "twarde" podejście, takie z maksymalnie ostrymi sparingami już na początku nauki, okładaniem ciała drągami itp.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024