Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

budo_sobol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kolbudy, Gdańsk
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
W starciu z wielkim umięśnionym kolesiem, ważne jest żeby sie nie bać,bo tylko wtedy macie szanse. Mi duoż pomogły sparingi własnie z takim wielkim kolesiem, oprózc tego że miał mase, to trenował kiedyś karate i kickboxing, oraz służył w rosyjskich odziałach specjalnych. Naprwde wiele się od niego nauczylem za co jestem mu ogromnie wdzięczny. Takie sparingi są wmiare bezpieczne ;) . Dają wam możliwość przetestowania rożnych strategii walki w takiej sytacji i przygotowują psychicznie do tego ze przeciwnik jest silnieszy i większy. Jeśli znacie kogoś wiekszego i chetnego nawet do walki na same ręce to polecem.
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
doskonale skoro wiec taki kafar napiera na ciebie to co powiecie na taktyke:

uciekamy przed ni ( ale tak aby wiedzial ze moze nas dogonic) i nagle zwrot i twi-dwio-dollyo-chagi?? :twisted:

no comments Zgona na miejscu

z: dollyo chgi trafia w glowe
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
taxx ty albo zrtujesz, albo niegy delikatnie mowiac cie nikt nie uderzyl. najlepiej udawac ze chcesz uciec... i uciec.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
Taxx. Taki numer rzadko wchodzi nawet w walce sportowej, gdzie masz równą powierzchnię, nikt cię nie może zglanować na ziemi i masz na sobie wygodny strój. Życie to nie filmy z Hong Kongu. Mój uczeń jest parokrotnym mistrzem Polski w taekwondo i jak dotychczas taki nokaut udał mu się raz w życiu... Zaryzykujesz?

Gizmo
  • 0

budo_vasyllo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
Taxx - albo jestes glupi, albo specjalnie ironicznie prowokujesz do rozmowy a w rzeczywistosci nabijasz sie z tkd... Ale biorac pod uwage emblemat to chyba pierwsza mozliwosc.
P.S. Nie wiem jak wy ale ja mam juz dosyc tych durnych pytan.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
a mi sie wydaje ze taxx nigdy nie mial okazji do walki a 'wiedze' czerpie z filmow. jezeli tak jest to nie jego wina, powinien isc do klubu i sie przekonac o co chodzi.
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
1. Bynajmniej z filmow wiedzy nie czerpie (umiem zdziepko odrpoznic Real od flim)
2. Z TKD sioe nie nabijam (gdziezbym smial 8O )
3. TKD nie trenuje (tylko w teorii)_ al;e mam zamiar xaczac(wakacje=koniec szkoly=koniec egzaminow_)
4. Z ta ironia to masz troszke racje - ale to poto by uwypuklic skutecznosc niektorych attackow (o ktorych wiem tylko w teorii wszakrze) i dowiedziec sie jak to wyglonda w praktyce (czego jak juz mowilewm nie WIEM)
5. Ppodsumowujac CHCE sie czegos nauczyc {[(nie piszcie zebym poszedl na trening!!!!!!)]}
  • 0

budo_wu
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sieradz

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.

Jak sam mówisz Taxx, to tylko teoria. Na zawodach naeryo to może być, to na ulicy ta technika raczej nie jest bezpieczna dla wykonującego, odsłaniasz pewne wrażliwe miejsce, jest trochę wolną techniką. Wystarczy trochę się odsunąc - co większość ludzi tak reaguje - by była nieskuteczna. Poza tym w wczorajszym filmie "Blade" masz jeszcze przykład, że lepiej tego nie stosować - brrrr to biedne kolano. A propo ta mała Murzynka w archiwum to z Teakwondo jest prawda? Ładnie to wyglądało.

Nie zgodze się z Tobą... Widziałem to w akcji na ulicy... coprada koleś który to robił jest naprawde dobry, ale nie powiem żeby był szybki. Tak samo jak zresztą każde jedno jego kopnięcie. Nawet dollyo było bardzo szeroko prowadzone ale za to siłe ma niesamowita...
Co do tego neryo... zależy od sytuacji. Wiadomo gdy koleś będzie na ciebie napierał raczej ciężko Ci bedzie wkleić naerio... ale dobrze wykonana taka technika naprawde jest jedna z skuteczniejszych, choć z drugiej strony... kto na ulicy aplikuje wysokie kopnięcia :?
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
Taxx czekasz do wakacji z zaczeciem treningow? 8O Dowiedz sie czy w wakacje beda treningi bo wiele klubow ma wakacyjna przerwe, szczegolnie te ktore wynajmuja sale w szkolach :wink:
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
ja sobie kiedys naderwalem miesien jak kopalem naeryo w klubie, bez butow, w wygodnym doboku tylko ze po kiepskiej rozgrzewce (na szczescie nie w moim klu :) bie) wiec tak czy inaczej naeryo na ulice bym nie polecal.
  • 0

budo_mav
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:woj. Swietokrzyskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
Ale zauważcie, że wysokich kopnięć jak chociazby naeryo się nie stosuje 8) Po pierwsze dlatego, że można sobie coś naderwać jak chociażby moro :( Po drugie: takie naeryo nawet szybko wykonane jest dość widoczne. Lepiej zastosować jakiegoś lowkicka :-)
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
czy do wakacji??..... najlepiej by bylo zeby sie w wkakacje zaczelo, ale generalnie chodzi mi o to by skonczyc ze szkolo(4 klasa) dostac sie na studia i doppiero zaczonc jak to wszystko sie zkonczy
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
Taxx, zacznij jak najszybciej., Nie ma sensu czekac do wakacji, a szkola to nie jest wieka przeszkoda (sama jestem teraz w 4 klasie) wiec sie nie wykrecaj od nauki;))) A tak poza tym, to ciekawe ze najpierw sie dowiadujesz o TKD wszystkieo a potem idzesz na trening..;)ja idsac na pierwszy trening nie wiedzialam nawet co to takiego jest :)
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
Taxx, zacznij jak najszybciej., Nie ma sensu czekac do wakacji, a szkola to nie jest wieka przeszkoda (sama jestem teraz w 4 klasie) wiec sie nie wykrecaj od nauki;))) A tak poza tym, to ciekawe ze najpierw sie dowiadujesz o TKD wszystkieo a potem idzesz na trening..;)ja idsac na pierwszy trening nie wiedzialam nawet co to takiego jest :)
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
Taxx, zacznij jak najszybciej., Nie ma sensu czekac do wakacji, a szkola to nie jest wieka przeszkoda (sama jestem teraz w 4 klasie) wiec sie nie wykrecaj od nauki;))) A tak poza tym, to ciekawe ze najpierw sie dowiadujesz o TKD wszystkieo a potem idzesz na trening..;)ja idsac na pierwszy trening nie wiedzialam nawet co to takiego jest :)
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
Taxx, zacznij jak najszybciej., Nie ma sensu czekac do wakacji, a szkola to nie jest wieka przeszkoda (sama jestem teraz w 4 klasie) wiec sie nie wykrecaj od nauki;))) A tak poza tym, to ciekawe ze najpierw sie dowiadujesz o TKD wszystkieo a potem idzesz na trening..;)ja idsac na pierwszy trening nie wiedzialam nawet co to takiego jest :)
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
To nie a takie dziwne, ja tez zanim wybralem TKD sporo juz wiedzialem :)
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
wlasnie :)
dziwne to jest jak sie nie wie na co sie zapisuje :P
  • 0

budo_majki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
"spierdalajka" to chyba najlepsza technika samoobrony...:)
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
sytuascja jest taka:
1. 2x w tygodniu angielski
2. w sobote faqultet z polskiego
3. niedziela kosciuł :)
4. Od lutego sob +niedziela od 10-15 faqultety na politechnice
5. Pozatym to wapno mnie niezile goni do nauki
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024