Skocz do zawartości


Zdjęcie

wychylenie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

wychylenie
Jak wedłog was powinno sie kopac dolyo chagi , aby bylo skuteczne. Czy wolicie kopać wychylajac tłow w przeciwną strone by niemal tworzyl linie pozioma z parkietem, czy moze korzystacie z tego , ze jestescie rozciagnieci i wykonujecie tę technike z tłowiem niemal pioneowo , a moze cos posrednio ?
Które z tych technik uwazacie za skuteczniejsze i dlaczego ?
pozdrawiam
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: wychylenie
Ja kopie dolyo chagi pionowo, bardzo lekko się odchylam, ale to jeszcze zależy na jaką wysokość kopie, czym wyżej tym bardziej odchylony tłów :wink:
Nie wiem jak powinno się to robić żeby było najskuteczniej :? Poprostu jakoś tak odruchowo odchylam się tyle żeby wygodnie się kopało :)
  • 0

budo_zagier
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 738 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Goettingen

Napisano Ponad rok temu

Re: wychylenie
Często się na tym zastanawiam?
Osobiście kopie dolyo z odchleniem, faktycznie tak jest łatwiej.
Ciekaw jestem jak można to skorygować, chodzi mi ewentualnie które mięśnie nalęzałoby wamocniać lub dodatkowo rozciągać?
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wychylenie
przy wychylaniu sie do poziomu kopniecie jest duzo slabsze
chodzi o to ze sila kopniecia zostaje rozbita na 2 rownolegle strony

oczywiscie zawsze jakies wychylenie bedzie , ale im jest mniejsze (a kopniecie technicznie dobrze wykonane) to sila jest proporcjonalnie wieksza

cytat:Ciekaw jestem jak można to skorygować, chodzi mi ewentualnie które mięśnie nalęzałoby wamocniać lub dodatkowo rozciągać?

w zasadzie to cala noga:) , ale z wazniejszych miesni pracujacych przy dolyo to :

mięsień pośladkowy średni ; półścięgnisty ; przywodziciel długi ; obszerny boczny

cwiczyc te miesnie mozna robiac przysiady, robienie kopniec na fazy (podniesienie kolana, przytrzymanie wyprostowanej nogi w kopnieciu, powrot nogi), robic wymachy nog w bok


rozciaganie to przede wszystkim sciegno ud i ruchomosc bioder
no to normalne cwiczenia na rozciaganie do szpagatu :)
min. wymachy nogi w bok + rozciaganie na rozbicie bioder
(np. opiera sie obiema kolanami o parkiet, potem podnosi raz prawa stope do gory (kolano dalej na ziemi), raz lewa )

ale wogole sie zastanawiam po co to pisze ....przeciez peeelno jest cwiczen taki na taekwondo :)

tu sie trzeba caly czas rozciagac im wiecej tym lepiej .... :)
  • 0

budo_hwang
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: wychylenie
hmmm technicznie to plecy powinny byc jak najbardziej w pionie, a na zawodach to raczej ja najbardziej do poziomy sie odchyla. Oczywiscie ladniej IMHO wyglada dollyo z prostymi plecami :)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: wychylenie
ja kopie przewaznie z lekkim odchyleniem zeby szybko mozna bylo przejsc to rak, ale to zalezy od sytuacji czasami warto sie mocniej wychylic np unikajac ciosu prezciwnika.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: wychylenie
jeszcze dodam taki swoje wlasne spostrzezenie- zachowanie zupelnie pionowej postawy tulowia podczas koniecia dollyo nie jest dobre, wydaje mi sie ze lekkie odchylenie w tyl jest wrecz naturalnym ulozeniem ciala po mocnym szrpnieciu biodrami, zreszta sprubujcie sami wlozyc w technike biodro i stac pionowo jak slup... to jest niewygodne, wrecz blokuje ruch,
  • 0

budo_dawid
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: wychylenie
Zasada jest prosta jak budowa cepa. Odchylenie powinno być proporcjonalne do wysokości kopnięcia tzn że w przypadku kopania na wysokosć brzucha odchylenie powinno wynosic 45 stopni zaś analogicznie jeśli kopiemy na glowe to odchylenie bedzie automatycznie bliższe 90 stopni. To winika tylko i wylacznie z budowy anatomicznej czlowieka i tyle. [/code]
  • 0

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: wychylenie
To nie jest do konca tak, przy wysokich kopnieciach odchylenie powinno sie ograniczac . Nie dawac do konca luzu . Przy zbyt duzym odchyleniu kopniecie staje sie poprostu słabsze. By tego faktu uniknąc powinno sie rozbijac biodra. Pionowa postawa takze zaniza sile w duzym stopniu. Przy dobrze rozciagnietych sciegnach i odpowiednio rozbitych biodrach , kopiac na glowe nalezy sie "poddac" naturalnemu wychyleniu..wowczas nie jest ono takie duze.
W walce sportowej zazwyczaj bardziej "uciekamy" głowa w przeciwnym kierunku , by uniknąc skrótu rekami , bądz tez zaliczenia dwit chagi na twarz (lub innej techniki kontr. )
Pamietajcie tez o obrocie stopy przed kopnieciem i lekkim ugieciu nogi podporowej - to bardzo poprawia sile !! :twisted:
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: wychylenie
Tesz se lubie czasem wychylić :wink:

Pozdrówka.
  • 0

budo_e2rd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ta czesc galaktyki

Napisano Ponad rok temu

Re: wychylenie
Osobiscie kopie roznie, w zaleznosci od potrzeb. Na ogol to wychylenie mam normalne ;) czyli bez przesady w zadna strone.
Czasmi lubie kopnac z mocnym wychyleniem ale na ogol, z powodu podanego przez moro, wole tylko nieznaczne, by szybciej kontynuowac rekoma.

Oczywiscie kazde z tych wykonan ma wady i zalety ale nie zgadzam sie ze stwierdzeniem, ze zbyt duze wychylenie oslabia technike. Tzn. oslabia -oczywiscie, ale nie w sposob decydujacy.
Chyba jest tak, ze kazdy cwiczacy musi znalezc 'ten punkt', w ktorym technika bedzie najmocniejsza -czyli odpowiadajacy jego indywidualnym warunkom sposob wykonania. I wtedy, wychylenie w jedna, badz druga strone, spowoduje, ze kopniecie bedzie 'gorsze'.

Tesz se lubie czasem wychylić :wink:

O wlasnie! :)
Powiem wiecej, przesada w wychylaniu powoduje pozniej pewne trudnosci... z powrotem do pionu... ;)

pozdro
E2rd
  • 0

budo_majki
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wychylenie
to zalezy... wg.mnie:
technicznie(czyli np. na egzaminie) powinno sie trzymac cialo prosto(lub cos posrednio)
natomiast w walce zalezy od sytuacji... kopniecie z pochyleniem ciala moze uchronic od dostania bomby reka, ale ciezej wrocic do pierwotnego polozenia... a kiedy sie nie pochyli to wtedy trza dobrze garde trzymac..:)))
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024