Skocz do zawartości


Zdjęcie

Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
127 odpowiedzi w tym temacie

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.

Jak widzicie taekwondo ma bogaty asortyment technik na ulice, a walka sportowa to tylko niewielka cząstka technik całego taekwondo.


Tak, tylko akurat ten "bogaty asortyment technik" (low kick, prosty itp.) to techniki wspólne dla większości kopano- uderzanych systemów. Duszenia to raczej nie broń taekwondo, a zapożyczenie z innych stylów. Zresztą - cały dział samoobrony w książce gen. Choi z 1973 (ostatnie wydanie przed encyklopedią) jest robiony przez cłowieka z hapkido... :)

Pozdrówka - Gizmo
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
...a z kad sie wywodza techniki hapkido? tak mozna drazyc dalej... mi to w niczym nie przeszkadza, jezeli moge sie nauczyc czegos ciekawego na treningach TKD to jest dla mnie ok.
  • 0

budo_sobol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kolbudy, Gdańsk
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
Duszenia nie są typowo z taekwondo, ale samoobrona TKD jest samoobrona adaptacyjną czyli nie muszą się w niej znajdować techniki typowego taekwodo, można sobie wybrać co komu pasuje z innych stylów (i to mi się podoba w TKD). Nie chce żeby ta dyskusja przekształciła się w kłótnie typu "mój styl jest lepszu od twojego" bo to bezsensu walczy nie styl lecz człowiek. Jestem zdania im więcej poznamy sposobów walki tym lepiej bedziemy wyszkoleni w walce wręcz. Dlatego trzeba być otwartym na to co możemy nauczyć się od innych. Gizmo masz dostęp to tej książki z 73' ?? chetnie bym poczytał ;) ) pozdrawiam
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
Techniki hapkido wywodzą się zasadniczo z daito-ryu aikijitsu, oczywiście jeśli mowa o klasycznym hapkido, z linii Choi Yong Sul, a potem Ji Han Jae. W uwspółcześnionych stylach HKD te techniki sa zapożyczane z czego się da, włączany jest parter, trapping, pałka filipińska itd. I mnie również nie przeszkadza ćwiczenie zapożyczonych elementów, robię to od wielu lat. Chodzi o to, żebyśmy po prostu nie zatracili proporcji. Znam osoby, które udowaniają spójność i skuteczność TKD podkreślając, że są w nim rzuty, pady, dźwignie itp. Ano są, tyle że jak ktoś je podpatrzy w innych stylach, co samo w sobie jest działaniem bardzo pożądanym. Kiedyś znajomy zawodnik innego (japońskiego) stylu udowadniał jego wyższość nad TKD argumentując m. in tym, że u niego są rzuty, tylko biedak nie zauważył, że nawet nazwy tych rzutów są identyczne jak w judo...

Co do książki mam ją w wydaniu niemieckim z 1977, zresztą z dedykacją autora :)

Pozdrówka - Gizmo
  • 0

budo_e2rd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ta czesc galaktyki

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.

po koreansku low kick to: Kyong gol najunde dolyo chagi :) .

Ciekawe jak low kick nazywa sie w WTF-ie :)
Mi mniej wiecej by wyszlo area dollyo chagi ale pewny nie jestem ;)

A jesli juz o nazwach to chetnie bym sie dowiedzial jak nazywa sie pociagniecie 'z banki', bardzo mila technika TKD... ;)

Zaznaczam ze prawidłowego olooka kopie sie koscia piszczelowa, by nie bylo niescislosci ;)

A dokladniej czescia tuz ponizej kolana ;)
Przynajmniej ja tak najczesciej kopie z racji tego, ze tak lubie i jest to dosyc mocne ;) Ale kopniecie nizsza czescia piszczela (albo nawet grzbietem stopy) tez jest 'prawidlowe' ;) choc ja wole inaczej.
Zreszta sposobow wykonania low-kickow tez jest niemalo...

pozdro
E2rd
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
Ale chyba nie jest ważne skąd dane techniki się wywodzą, ale ważne jest to, że są one nauczane właśnie na treningach TKD (w ramach samoobrony) :wink:
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
zalezy w jakim klubie trenuje sie , nie ktore kluby sa nastawione na sport , inne na ulice :)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.

Ale chyba nie jest ważne skąd dane techniki się wywodzą, ale ważne jest to, że są one nauczane właśnie na treningach TKD (w ramach samoobrony) :wink:


I tak, i nie. Moim zdaniem jeśli mamy do czynienia z zapożyczeniami, to nie wstyd się do tego przyznawać. Naprawdę drażniące są sytuacje tego typu, że komuś robi się wodę z mózgu twierdzeniami o kompletności SYSTEMU. A nieraz się robi. No, ale każdy musi sobie wybrać swoją drogę. Ja w każdym razie mówię swoim ludziom: ponieważ potrzebujemy dobrych technik ręcznych, uzupełniamy TKD boksem. Ponieważ potrzebne nam dźwignie, mamy hapkido. Warto coś wiedzieć o parterze, więc uzupełniamy skąd popadnie. Nie twierdzę, że wszystko to wymyślili mądrzy koreańscy eksperci i od zawsze ćwiczono to w TKD.

No i jeszcze jedno - pamiętajmy o tym, że mimo wszystko raczej nie dogonimy z duszeniami judoków, z lowkickami kyokushinów czy thaibokserów ani z rękami bokserów. Oni to ćwiczą na każdym treningu. Jasne, w kopnięciach - powyżej pasa - my mamy przewagę. Ale, skoro zaczniemy twierdzić, że "te wszystkie techniki są w taekwondo", to przecież powinniśmy je miec dobre opanowane... czujecie bluesa? Kto z Was z ręką na sercu, ćwicząc tylko taekwondo, powie, że ma naprawdę dobre low-kicki, parter czy duszenia? :)

Pozdrówka

Gizmo
Freestyle Taekwondo ;)
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
Oczywiście masz racje :) Takie uzupełnianie technikami z innych styli to bardzo dobra rzecz. Wiadomo, że nie opanujemy tego jak w stylach gdzie te techniki to podstawa, ale przynajmniej poznamy je w stopniu podstawowym, będziemy bardziej wszechstronni i być może kiedyś nam się to przyda na ulicy... tak naprawde żaden styl nie jest do końca wszechstronny, zawsze pewnych technik jest więcej kosztem innych, nie jest też dobrze jak wszystko przerabia się po trochu bo wtedy w niczym nie jest się wystarczająco dobrym.
Tak jak napisałeś taekwondo nauczy nas dobrze kopać powyżej pasa, ale dzięki zapożyczeniom z innych styli mamy szanse poradzić sobie w klinczu czy w parterze i o to w tym wszystkim chodzi :wink:
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
Dzięki więc za sprostowanie :D :!: Do całkiem niedawna taekwondo to były dla mnie takie walki kogutów (to śmieszne skakanie w górę :? ) i kopanie na 3 metry :) W ogóle to słyszałem, że tkd zajmuje się wyłącznie sportem, a hapkido jest do samoobrony :o :? Fajno, że tak nie jest :peace: Ahh...stereotypy krzywdzą... :X
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
a ja sie z wami wszystkimi nie zgadzam;)))

taekwondo to jest taekwondo, a nie styl uderzano-kopano-chwytano-jakistam :)

To, ze w roznych klubach sa wprowadzane "jakies" elementy samoobrony zapozyczone z innych systemow to nie znaczy ze tak wlasnie wyglada taekwondo.

Rownie dobrze adepci Aikido moga mowic ze Aikido to nie tylko uniki, ,dzwignie z rzutami za rece, ale takze boks, czy dynamiczne kopniecia :)
Byc moze ktos probuje wprowadzac takie elementy w ktoryms z klubow Aikido...
Jednak nazwa zobowiazuje i powinno sie cwiczyc na treningach aikido wlasnie przyslowiowe tai sabaki i irimi nage, a nie bokserskie haki i sierpy na gruszkach ;-)

Dopiero jesliby wszedzie prowadzony program byl IDENTYCZNY, techniki IDENTYCZNE i usystematyzowane w KAZDYM klubie, wszystko cwiczone caly czas, a nie "od swieta" , wymagania OKRESLONYCH technik obronnych na kazdy egzamin...to mozna byloby mowic ze w stylu zwanym TKD sa zawarte np. rzuty i dzwignie.

Dobrym przykladem jest Karate Shidokan w ktorym naprawde cwiczy sie parter i jest to element obowiazkowy stylu..
Gdyby taekwondo ewoluowalo w strone bardziej realnej samoobrony to byloby juz cos innego ,a nie dzisiejsze taekwondo.
Jesliby po poprzednich wypowiedziach ktos chcialby zaczac trenowac TKD bo ...to nie tylko kopniecia i uderzenia,ale i dzwignie, rzuty, trzymania, duszenia... to sie niestety zawiedzie!

TKD to sa przede wszystkim kopniecia

a nastepnie...
- tradycyjne uderzenia i bloki
- "udziwnione" tradycyjne formy
- rece (jak w boksie)
- sparringi...mnostwo spariingow (wylacznie stojka)
... To koniec!
a dodatkowo ...
- cos co sobie wymysli trener/klub do samoobrony (prowizorycznie i od czasu do czasu) aby urozmaicic trening

Mnie osobiscie to wcale nie przeszkadza.
Lubie jak ktos sie specjalizuje w jakiejs dziedzinie i jest w tym profesjonalista. Cwicze TKD po to zeby miec swietnie opanowane techniki nozne, oraz miec jakies obycie w stojce.
Dlatego wrecz wkurza mnie jak na treningach wprowadzane sa jakies dodatkowe elementy, jak np. przewroty , gwiazdy itp...na szczescie jest to niezmiernie rzadko.

Zeby poznac samoobrone i elementy akrobatyki cwicze jujitsu, dlatego nie chce tracic na nic takiego czasu na treningach tkd.
Rowniez dlatego na jujitsu nie lubie cwiczyc kopniec (chociaz sa one zawarte w programie to ich wykonanie zblizone jest do Karate Tradycyjnego i duzo odbiega od TKD).
Gdyby naprawde polaczyc Jujitsu i TKD i prowadzic jakas sekcje to dopiero mozna by mowic o kompletnosci stylu...poki co nie spotkalem sie jeszcze z czyms takim...
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
Oficjalna definicja TKD to:

W taekwondo walczący posługuje się uderzeniami, kopnięciami i rzutami. Jest to wszechstronny system samoobrony, w którego skład wchodzi kilka części:
1. Techniki podstawowe ( Gibon Yonsup )
czyli wszelkie elementy techniczne, różne rodzaje ataku i obrony, zarówno w pozycji stojącej jak i w wyskoku czy w parterze.
2. Formy ruchowe ( Tul / Poomse - zależnie od danej organizacji taekwondo )
są to tzw. formy, czyli układy ruchowe składające się z wielu elementów technicznych ( ciosy, kopnięcia ) płynnie następujących po sobie i połączonych w jedną całość.
3. Walka ( Kyorugi )
która w czasie treningu przyjmuje postać sparringu ( matsogi ) z użyciem określonych technik i zasad ( np. walka samymi kopnięciami )
4. Samoobrona ( Hosin Sul )
to umiejętność zastosowania technik taekwondo w przypadku realnego zagrożenia i/lub przeciwko uzbrojonemu napastnikowi.
5. Utwardzanie, test łamania ( kyokpa ).

Jest to oczywiście tylko teoretyczna definicja, o której wielu nawet nie słyszało :wink:

Ale samoobrona to jeden z 5 składników TKD i powinna być nauczana regularnie, we wszystkich klubach TKD, a nie tylko od czasu do czasu dla urozmaicenia treningu.

Ale to wszystko to tylko teoria i jedne kluby się do tego stosują, a inne nie (niestety). Wiadomo że na zawody te "inne " techniki nie są potrzebne i w wielu klubach się ich poprostu nie uczy.

Ale masz też racje że póki nie będzie to standardem na treningach TKD, tak jak jest to w shidokanie, to taekwondo nie będzie stylem uniwersalnym. Teraz napewno nie jest, ale przynajmniej poza świetnymi kopnięciami daje pewne podstawy samoobrony i mi się to podoba :)

I nikt nie twierdzi, że trenując TKD, poradzi sobie z adeptem bjj w parterze :roll:
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
off topic:
tak wogole to bys spac juz poszedl;)
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.

a ja sie z wami wszystkimi nie zgadzam;)))


Dlaczego zaraz z wszystkimi. Ja mam bardzo podobne zdanie, o czym zdaje się pisałem we wcześniejszych postach... ;)

a nastepnie...
- tradycyjne uderzenia i bloki
- "udziwnione" tradycyjne formy
- rece (jak w boksie)


No patrz... a myślałem, że tylko ja mam tu takie zdanie o obecnym wzorcu wykonywania form ITF ;) A rękom z taekwondo do boksu daleko, oj daleko...


Dlatego wrecz wkurza mnie jak na treningach wprowadzane sa jakies dodatkowe elementy, jak np. przewroty , gwiazdy itp...na szczescie jest to niezmiernie rzadko.


A tu bym się nie zgodził. To tak, jakbyś powiedział, że w sumie wszystkie te brzuszki, pompki itp. to byś wyrzucił z treningu, bo w sumie powinno się tylko ćwiczyć kopnięcia i uderzenia. Elementy, które wymieniłeś, to ważny składnik treningu ogólnorozwojowego. Faktem jest, że w większości znanych mi szkół walki ogólnorozwojówka leży, w porównaniu np. do klubów zapaśniczych. Ale to nie znaczy, że to dobry kierunek - może Ci się to wydawać dziwne, ale wiele ćwiczeń z pozoru nie związanych z walką ma bardzo duży wpływ na wykonywanie technik.


Gdyby naprawde polaczyc Jujitsu i TKD i prowadzic jakas sekcje to dopiero mozna by mowic o kompletnosci stylu...poki co nie spotkalem sie jeszcze z czyms takim...


Ponownie się zgadzam. Właśnie to usiłowałem wyjaśnić w swoich poprzednich postach.

Gizmo
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.

Dlaczego zaraz z wszystkimi. Ja mam bardzo podobne zdanie, o czym zdaje się pisałem we wcześniejszych postach... ;)


no wiec moze troszke z Gizmo ;)

No patrz... a myślałem, że tylko ja mam tu takie zdanie o obecnym wzorcu wykonywania form ITF ;)


Btw ogolnie w tkd :) ...myslalem rowniez o wtf :)

A rękom z taekwondo do boksu daleko, oj daleko...

hmm
na treningach kickboxingu nie widzialem zadnej roznicy w nauczaniu uderzen, trzymania gardy i zejsc, dojsc , zbic , unikow, walk zadaniowych na rece...
...byc moze elementy boksu to tylko domena ITF :)

boksu nie cwiczylem ... tam pewnie jest faktycznie inaczej

A tu bym się nie zgodził. To tak, jakbyś powiedział, że w sumie wszystkie te brzuszki, pompki itp. to byś wyrzucił z treningu, bo w sumie powinno się tylko ćwiczyć kopnięcia i uderzenia.

Absolutnie nie ...
Nawet "Ostra Wycwika" jest jak najbardziej wskazana i zaluje jak mamy lzejszy trening. Nie chodzilo mi o cwiczenie przysiadow, skokow, brzuszkow,pompek, jumpingow, tylko o cwiczenie np. chougeri ...w dodatku nieprawidlowo (sic!)
Na jujitsu elementy akrobatyki , padow i przewrotow sa wymagane na egzaminach i sa surowo oceniane , wiec stanowia bardzo wazny element treningu. To co sie "probuje" robic na TKD ma niewiele wspolnego z tym co cwiczymy na jujitsu. Nie kazdy trener TKD ma odpowiednie przygotowanie do tego typu elementow, wiec moze niestety nieprawidlowo nauczac...
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
Ale Mafox nie każdy adept Taekwondo trenuje tez jujitsu :wink:

To co sie "probuje" robic na TKD ma niewiele wspolnego z tym co cwiczymy na jujitsu.

Ja np. trenuje capoeire żeby się poduczyć akrobatyki i tam pewnie też naucza się inaczej niż na jujitsu - i co z tego? :)
Sądze że czasami takie ćwiczenia muszą być na treningach TKD żeby ludzie którzy trenują tylko TKD potrafili zrobić chociaż przewrót czy gwiazde, nie muszą być w tym mistrzami, ale jak Gizmo napisał trening ogólnorozwojowy musi być.

A co do form to większość tutaj ma taką opinie jak wy :wink:
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.

Btw ogolnie w tkd :) ...myslalem rowniez o wtf :)


:) pocieszę Cię, że generalnie nie jestem wielkim fanem układów - traktuję je jako ćwiczenie o charakterze, nazwijmy, koordynacyjno-estetycznym, a w zawodach form pociąga mnie raczej estetyka wykonania, niż zgodnośc z wydumanym (raz bardziej, raz mniej ;) ) wzorcem. Nie da się ukryć, że wzorzec ten w WTF jest nieco mniej zakombinowany przez brak fali (co nie znaczy, że te formy są łatwiejsze do dobrego wykonania). Ale to już osobny temat i każdy ma swoje preferencje.

na treningach kickboxingu nie widzialem zadnej roznicy w nauczaniu uderzen, trzymania gardy i zejsc, dojsc , zbic , unikow, walk zadaniowych na rece...
...byc moze elementy boksu to tylko domena ITF :)


Ja bym to ujął tak, elementy boksu to domena tych trenerów, którzy jakiś kontakt z boksem bądź kickboxingiem mieli. Ćwiczyłem jakieś 5 lat ITF i jeśli chodzi o ręce, to zima tam była totalna, a to, co ostatnio oglądałem na relacji z MŚ Juniorów, też optymistycznie nie nastrajało. W WTF pod tym względem leżajsk jest jeszcze większy - chyba, że w takim klubie jak nasz, który tylko z nazwy i doboków jest WTF-owski (żeby nie kombinować, mamy trenera od boksu, drugiego od kicku i git jest)

Nie kazdy trener TKD ma odpowiednie przygotowanie do tego typu elementow, wiec moze niestety nieprawidlowo nauczac...


No właśnie tu jest pies pogrzebany. To, że wielu trenerów TKD nie ma dobrego przygotowania w tym zakresie, nie świadczy o tym, że nie powinniśmy ludzi na treningach usprawniać. Po prostu douczać się trzeba. Mnie parę lat temu oczy otworzyli zapaśnicy i do tej pory uważam się za leszcza w zakresie treningu ogólnorozwojówki. Ale przynajmniej się staram... Tak samo to, że czegoś nie ma na egzaminach, nie znaczy, że nie powinniśmy tego robić. Trening to skomplikowany proces i jeśli skupimy się na tym, żeby na każdym treningu tylko dawać sobie w tyłek do upadłego, to w dłuższej perspektywie też daleko nie zajedziemy. Jeszcze raz podkreślam - pozornie lekkie, pozornie niezwiązane z daną techniką ćwiczenia mogą mieć bardzo dużą rolę dla rozwoju zawodnika.

Gizmo
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
Tak wogóle to panowie odbiegacie zdziebko od tematu - mialy byc najskuteczniejsze techniki wyszła definicja tkd :cry:

mowiąc na temat to jednym z skutecznych uderzen jest w teorii Nayero Chagi (ale zdziebko trudne) - Dwi-dollyo Chagi nieblokowane i wymierzone w głowe też powinno dawać niezłe rezultaty.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
Naeryo i dwi dollyo na ulicy? Naprawdę nie radzę...
:?
Gizmo
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Najskuteczniejsze techniki Taekwon-do stosowane na ulicy.
8O 8O 8O 8O 8O a probowales?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024