Skocz do zawartości


Zdjęcie

fotografia kontra Aikido:)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

fotografia kontra Aikido:)
Witam,
Mam do was pytanie......Mianowicie jaki sprzet fotograficzny jest najlepszy do robienia fotek Aikidokow robiacych np. jakies salto w powietrzu 8) Wiem, ze Minolta Dynax 4 sie na to nie nadaje....predzej cos cyfrowego.....najlepiej kamera....
Pozdrawiam
Feniks
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: fotografia kontra Aikido:)
to zalezy.. gdzie te zdjecia. swiatlo dzienne sztuczne? jaka obrobka itd..
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: fotografia kontra Aikido:)

Witam,
Mam do was pytanie......Mianowicie jaki sprzet fotograficzny jest najlepszy do robienia fotek Aikidokow robiacych np. jakies salto w powietrzu 8) Wiem, ze Minolta Dynax 4 sie na to nie nadaje....predzej cos cyfrowego.....najlepiej kamera....
Pozdrawiam
Feniks

Łoj matko, czemu się nie nadaje????
Mały czas i wychodzi. Jak zostawiasz na automatyke to się nie dziw, no chyba że program sportowy jest.
  • 0

budo_astor
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: fotografia kontra Aikido:)
z cyfrowki zrobisz calkiem niezle niezaleznie od swiatla dziennego czy sztucznego :roll:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: fotografia kontra Aikido:)
Osobiscie uzywam cyfrowki i bardzo dobrze sie sprawdza, ale polecam takie od matrycy 3 milionowej.

Co do kamery - za slabe zdjatka ida. Za to filiki elegancko.
  • 0

budo_adrych
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: fotografia kontra Aikido:)

Witam,
Mam do was pytanie......Mianowicie jaki sprzet fotograficzny jest najlepszy do robienia fotek Aikidokow robiacych np. jakies salto w powietrzu 8) Wiem, ze Minolta Dynax 4 sie na to nie nadaje....predzej cos cyfrowego.....najlepiej kamera....
Pozdrawiam
Feniks


Minolta nie dobra??? Jak śmiesz !! :D
A zupełnie poważnie- jeśli chcesz robić dobre zdjęcia to wystarczy najmarniejszy aparat "analogowy". Cała sztuka w tym, żeby miał odpowiednio szybką migawke. Jeśli chodzi Ci o robienie zdjęć rzutów, dodatkowo robionych pod kątem prostym do kierunku rzutu to niestety musisz mieć już naprawdę szybki aparat, lub odpowiednio wolną pare Uke-Tori :D .
Niestety zdjęcia robione z bardzo krótkimi czasami mają charakterystyczny wygląd- są sztuczne, oderwane od rzeczywistości. Dużo lepszy efekt otrzymasz, kiedy pozwolisz na minimalne rozmycie, manipulując np. czasem otwarcia migawki. Minolta Dynax 4 doskonale się do tego nadaje. Co do aparatów cyfrowych- matryce nawet jeśli charakteryzują się rozdzielczościa powyżej 3 Mpix są zbyt wolne. Poza tym, klisza fotograficzna ma zdecydowanie lepszą głębie kolorów. Jeśłi jednak będziesz chciał robić zdjęcia aparatem cyfrowym, to postaraj się o taki któy pozwala na regulację balansu bieli. Ze względu na to, że na Dojo kolorystyka jest jak w przeciętnej piekarnii ma to duże znaczenie.
Reasumując- Dynax 4 wystarczy w zupełności, zabieraj aparacik, kilka filmów i do dzieła. Nawet jeśli pierwsza setka nie wyjdzie, może 101 będzie idealne:D

Pozdrawiam
darek
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: fotografia kontra Aikido:)
Zeby zrobic pare dobrych fotek to facetowi z naszego dojo co jest zawodowym fotografem zajelo najpierw 5 godzin testowania, a potem 3 godziny sesja zdjeciowa.
Zrobil moze 30 rolek filmu. Po 10 zdjec probnych na jedna technike dynamiczna. Aparat na statywie. Flash wokol obiektywu.
Najtrudniej uchwycic dobry moment techniki, boalbo jest za wczesnie albo juz po herbacie.

Czyli timing 8)
  • 0

budo_adrych
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: fotografia kontra Aikido:)


Najtrudniej uchwycic dobry moment techniki, boalbo jest za wczesnie albo juz po herbacie.

Czyli timing 8)

:) zawsze można podeprzeć się techniką :D Mój aparat może wykonać do 3 zdjęć w ciągu sekundy.


pozdrawiam
darek
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: fotografia kontra Aikido:)

:) zawsze można podeprzeć się techniką :D Mój aparat może wykonać do 3 zdjęć w ciągu sekundy.


pozdrawiam
darek


takie aparaty co robia pare zdjec na sekunde to nie sa profesjonalne skrzynki i jakosc zdjec jest dobra na Internet ale to wszystko w tym temacie.
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: fotografia kontra Aikido:)
Dzieki wam :D
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: fotografia kontra Aikido:)
FujiFilm IPX cyferka z 64 MB kartą.... Samo zycie...
Niedrogie i zajeb.... :)
  • 0

budo_tokaji
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: fotografia kontra Aikido:)
Wiec tak... cyfrowki jeszcze nie maja szans dorownac aparatom analogowym jesli chodzi o profesjonalne zastosowania, tu nie ma dyskusji. By robic naprawde dobre zdjecia obiektom w ruchu... potrzebujesz profesjonalnego aparatu z najwyzszej klasy autofocusem... obiektywu o bardzo wysokiej jasnosci... no i czulej kliszy.... jakies 800 A zdjec to z silnikiem takie cacka potrafia i 9 na sekunde robic... ogolnie taki sprzet kosztuje parenascie tysiecy :? . Oczywiscie ludzie w walce nie poruszaja sie tak szybko jak np mysliwce, najprawdopodobniej wiec do amatorskich zdjec starczylaby Ci wiekszosc lustrzanek z w miare jasnym obiektywem i niezlym autofocusem. :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: fotografia kontra Aikido:)

:) zawsze można podeprzeć się techniką :D Mój aparat może wykonać do 3 zdjęć w ciągu sekundy.


pozdrawiam
darek


takie aparaty co robia pare zdjec na sekunde to nie sa profesjonalne skrzynki i jakosc zdjec jest dobra na Internet ale to wszystko w tym temacie.


Panie Szczepanie, sa takie co robia 10 na sekunde a uzywaja ich panowie z National Geogrfic - zle chyba nie sa...
  • 0

budo_tokaji
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: fotografia kontra Aikido:)
takie aparaty co robia pare zdjec na sekunde to nie sa profesjonalne skrzynki i jakosc zdjec jest dobra na Internet ale to wszystko w tym temacie.[/quote]

Hmm, sugerujesz może że taki Nikon F5 to amatorski aparat????????? (swoja droga polecam jak ktos ma luzne 12 tys na samo body + do tego 3 do 10 tys na obiektyw porzadny :) )
A jakosc.... trudno by Ci bylo o lepsza wierz mi, inna sprawa ze jak Ci zalezy na jakosci a nie robisz zdjec np samolotow to uzyjesz nie 800 tylko kliszy o mniejszym ziarnie, co daje Ci przy powiekszeniach lepsza jakosc...
  • 0

budo_tokaji
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 92 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: fotografia kontra Aikido:)
Kurcze cytat nie wyszedl a poprawic posta nie da rady :cry:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: fotografia kontra Aikido:)
Ok, nie ma sprawy, robcie zdjecia czym chcecie :? Jam nie fanatyk fotek. Za to kazde elektroniczne automatyczne cacko musi miec czesto ponad 1 sek na ustawienie wszystkich parametrow, wiec utrafic w timing jak trzeba to nie lada sztuka. Kiedys koles wlasnie automatycznym NIkonem zmarnowal 3 filmy po 36 zdjec. Ani jedno zdjecie nie wyszlo dobre :?
  • 0

budo_adrych
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: fotografia kontra Aikido:)

Ok, nie ma sprawy, robcie zdjecia czym chcecie :? Jam nie fanatyk fotek. Za to kazde elektroniczne automatyczne cacko musi miec czesto ponad 1 sek na ustawienie wszystkich parametrow, wiec utrafic w timing jak trzeba to nie lada sztuka. Kiedys koles wlasnie automatycznym NIkonem zmarnowal 3 filmy po 36 zdjec. Ani jedno zdjecie nie wyszlo dobre :?


Ok, zobaczymy :D Wczoraj robilem zdjecia na egzaminie Tomka S.
I musze przyznac, ze musze jeszcze sporo popracowac nad refleksem.
Co do czasu ustalania parametrow, najczesciej zalezy to od warunkow oswietlenia. Im ciemniej tym dluzej niestety.

darek
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: fotografia kontra Aikido:)
Heh, ja tam mam marnego cyfraka (Fuji FinePix S602Zoom) i w moim odczuciu to nie ma dużego problemu żeby sobie pomierzyć światło i ustawić ostrość ZANIM ktoś zacznie technikę, a dopiero potem strzelić fotkę - prawie natychmiast... (bo jednak cyfrak to cyfrak i ćwierć sekundy opóźnienia niestety jest... a w analogowych to nie mam pojęcia - BTW: w cyfrze to widzę od razu, że ktoś mi się w kadrze przesunął, a analog? robi zdjęcie OD RAZU czy też jest jakieś przesunięcie od chwili wciśniecia spustu do chwili utrwalenia obrazu na kliszy?)

Pozdrawiam,
AdamD
  • 0

budo_adrych
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 55 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: fotografia kontra Aikido:)

Heh, ja tam mam marnego cyfraka (Fuji FinePix S602Zoom) i w moim odczuciu to nie ma dużego problemu żeby sobie pomierzyć światło i ustawić ostrość ZANIM ktoś zacznie technikę, a dopiero potem strzelić fotkę - prawie natychmiast... (bo jednak cyfrak to cyfrak i ćwierć sekundy opóźnienia niestety jest... a w analogowych to nie mam pojęcia - BTW: w cyfrze to widzę od razu, że ktoś mi się w kadrze przesunął, a analog? robi zdjęcie OD RAZU czy też jest jakieś przesunięcie od chwili wciśniecia spustu do chwili utrwalenia obrazu na kliszy?)

Pozdrawiam,
AdamD


Alez oczywiscie nie ma problemu, ale kiedy robisz zdjecia chcac miec jakis wplyw na to co bedzie w kadrze, a co na zdjeciu musisz niestety zdac sie na pomiar ciagly :( szegolnie kiedy obiekt przez caly czas sie porusza ( np. Tori, ktory rzuca biednym Uke po calym dojo ;) ). Chodzi o to, ze pomiar parametrow oswietlenia i ich ustawienia na sztywno jest ok, jesli chodzi o zdjecia pozowane, statyczne. Kiedy obiekt sie porusza, nie przewidzisz dokladnie jak zmienia sie warunki oswietlenia- z teg co pamietam natezenie oswietlenia zmienia sie z kwadratem odlglosci wiec dosc szybko.
Kiedy jest robione zdjecie w analogowych? To zalezy. Jesli mowimy o zwyklych, najprostszych analogach to raczej natychmiast po zwolnieniu migawki. Jesli chodzi o bardziej zaawansowane aparaty to zalezy od ustawien. Ja w swoim ustawiam zwolnienie migawki, dopiero kiedy automatyka pomierzy wszystko co ma. Czyli im wiecej automatyki wlaczysz, tym dluzszy czas. Lepsze warunki oswietlenia, czulszy film zmniejsza ten czas.

darek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024