Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co moze psycholog....


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co moze psycholog....

a co zrobić kiedy ktoś ciągle rzeźbi nożem figurki w marchewce? Rozmaite figurki: pana kolejarza, nauczycielkę, dziewczynkę skaczącą na skakance, pilota w myśliwcu F-16...
Czy takie coś należy poddać psychoterapii a jeśli tak, to w jaki sposób? :)
Silvio


Ktoś taki powinien zostać terapeutą.. rotfl

To Sally & Tafia:

Słusznie zauważyłyście ze to co napisałem jest zarysem :) ... Cała metodyka i teoria psychoterapii jest o wiele wiele bardziej skomplikowana, ale starałem sie przedstawić Wam ją w sposób najbardziej przyjazny i umozliwiający wyciagnięcie własnych wniosków.
Tafia ma rację mówiac o tej nieścisłości... Tak właśnie jest.

Co do zastosowania takiej terapii u boxerów, to niestety mogę tylko polemizować, bo nigdzie mnie tego nie uczono, a psychologiem nie jestem :) Mógłbym sie raczej wypowiedzieć o przypadku Boxera psychicznie chorego :) , ale to nie jest Tematem naszej rozmowy..
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Co moze psycholog....

a co zrobić kiedy ktoś ciągle rzeźbi nożem figurki w marchewce? dziewczynkę skaczącą na skakance, pilota w myśliwcu F-16...
Silvio


Silvio masz te marchewki ? ! przeciez to dzieło sztuki :D

To Tafia & Uschideshi

A guzik, moim zdaniem rodzaj terapii (orientacja teoretyczna-psychoanaliza czy inna) nie ma ZADNEGO wplywu na jej skutecznosc (tzn, ZADNA TERAPIA NIE JEST LEPSZA OD INNEJ, NAWET ZADNA TERAPIA NIE JEST LEPSZA DLA KONKRETNEGO ZABURZENIA) a wszystko zalezy od osobowosci terapeuty !!! :)
no chyba ze gosc potrzebuje psychotropow ale to juz inna bajka
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Co moze psycholog....

A guzik, moim zdaniem rodzaj terapii (orientacja teoretyczna-psychoanaliza czy inna) nie ma ZADNEGO wplywu na jej skutecznosc (tzn, ZADNA TERAPIA NIE JEST LEPSZA OD INNEJ, NAWET ZADNA TERAPIA NIE JEST LEPSZA DLA KONKRETNEGO ZABURZENIA) a wszystko zalezy od osobowosci terapeuty !!!
no chyba ze gosc potrzebuje psychotropow ale to juz inna bajka

Nie krzycz.
Nikt nie mowil z tego co sie orientuje o skuteczmosci, a juz napewno nie o wyzszosci jednej nad druga.
Po drugie oczywiste jest, ze osobowsc terapeuty jest istotnym czynnikiem, ja widze taka relacje miedzy osobowscia terapeuty: mniej wiecej jak miedzy forma(osobowosc) i tresc (wiedza).
A co do skutecznosci: to zadna z ww orientacji nie wyprzedza innych, z tego co sie orientuje, wszystkie sa rownie skuteczne ( tu mozna wyciagnac ciekawy wniosek ;) )
Sally psychotropy ? przestraszony
Sprawdz co to sa psychotropy... pliis
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024