Skocz do zawartości


Zdjęcie

technika Ki z japoni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: technika Ki z japoni
Ja rufniesz czekam na więcej szczegółów. :-)
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: technika Ki z japoni
Kiedys czytałem o czyms takim w jakiejs polskiej ksiązce. Pisało tam ze niektórzy mistrzowie karate,judo, i jeszcze czegos posiadaja takie cos. Sa to tak doskonale wyuczone techniki które perfekcyjnie opanowane po x latach daja takie efekty. Tam pisali jeszcze cos o całkowitym rozluznieniu mięsni.
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: technika Ki z japoni
Z tego co pamietam ten mistrz (co był podany w ksiązce) mieszkal w gdzies w stanach.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: technika Ki z japoni
Osobom nastawionym sceptycznie polecam spotkanie z Dachengiem. Jedno z silniejszych wrażeń ze zlotu vortalowego, to moment kiedy "dotknięcie" Dachenga zdematerializowało moje 90 kg i zmaterializowało 3 metry dalej na parkiecie. Bez użycia siły :) A przynajmniej na to nie wyglądał. A ja się naprawdę dosyć dobrze trzymam na nogach i normalnie nie przewracam.
Żałuj Dziki, że nie byłeś na początku pierwszego dnia. Zainteresowanych odsyłam do działów fotoalbum i Vortal.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: technika Ki z japoni

Osobom nastawionym sceptycznie polecam spotkanie z Dachengiem. Jedno z silniejszych wrażeń ze zlotu vortalowego, to moment kiedy "dotknięcie" Dachenga zdematerializowało moje 90 kg i zmaterializowało 3 metry dalej na parkiecie. Bez użycia siły :) A przynajmniej na to nie wyglądał. A ja się naprawdę dosyć dobrze trzymam na nogach i normalnie nie przewracam.
Żałuj Dziki, że nie byłeś na początku pierwszego dnia. Zainteresowanych odsyłam do działów fotoalbum i Vortal.

Słoniak, gdzie ty nosisz te 90 kg? W plecaku? 8O
  • 0

budo_brand
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: technika Ki z japoni

A gdzie zostało napisane, że powalał go energią nawet jak go nie dotykał? To wygląda raczej na perfekcyjne wyczucie ciała przeciwnika i takież samo umiejętne wykorzystanie własnego ciała. Przecież ten mistrz sam mówił, że to nie energia.


to dla nas charakterystyczne. Mimo że świadek zacytował mistrza, który powiedział że to nie energia, wszyscy mówią tu "energia".
Czy Wy macie chociaż elementarne wykształcenie z fizyki? :evil:
Przecież to oczywiste że umiejętność, którą dysponowałby ten mistrz to nie energia.
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: technika Ki z japoni

to dla nas charakterystyczne. Mimo że świadek zacytował mistrza, który powiedział że to nie energia, wszyscy mówią tu "energia".
Czy Wy macie chociaż elementarne wykształcenie z fizyki? :evil:
Przecież to oczywiste że umiejętność, którą dysponowałby ten mistrz to nie energia.

Ja takowe posiadam i z tego wynika, że wiem co to jest energia, o której piszesz 8) Jej definicja idzie mniej- więcej tak: "Energia jest konieczna by przy użyciu siły przesunąć ciało na pewną odległość. Energię wyraża się w jednostkach zwanych...wzorem...Zgodnie z teorią względności również masa stanowi formę energii..." :)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: technika Ki z japoni

Słoniak, gdzie ty nosisz te 90 kg? W plecaku? 8O


He,he. Otóż dokładnie 90,5 kg. Trochę może być w ciężkim dowcipie, ale reszta to moje własne, ulubione ciałko. A cóż - słonina waży :)
  • 0

budo_piotrb
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: technika Ki z japoni
Wiesz michalutek, przejrzalem Twoj post na forum Aikido i wcale się nie dziwie, ze Cie "zaatakowali". Niepotrzebnie mieszasz w to energie ki itp. Ludzie jak cos takiego słysza, to od razu robia sie podejrzliwi. Zajrzyj na forum Kung-Fu, swego czasu tez było tam kilka "wojen" na ten temat. Sam piszesz, ze mistrz nie twierdzi, że to ki.
Osobiscie jestem w stanie Ci uwierzyc, osobiscie widziałem dachenga w akcji (a brochol nawet sobie "polatal") :) Wnioskuje, ze nie rozumiesz jak to mozliwe, ze tak latwo byles powalany i stad niemoznosc dokladnego zrelacjonowania tej demonstracji. Zreszta, na stronie yiquanu mozna znalezc sporo tego typu relacji.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024