Skocz do zawartości


Zdjęcie

AIKIDO z COMBAT 56


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

AIKIDO z COMBAT 56
Witam :D
Co myslicie o polaczeniu Aikido z Combat 56? Mieliscie kiedys okazje trenowac Aikido przeplatane Combatem 56?
Pozdrawiam.
Wasz UKE :)
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO z COMBAT 56
Miałem okazje trenować Combat 56, teraz trenuje Aikido, dla mnie łączenie jednego i drugiego nie ma wielkiego sensu,choc w Lublinie istniała sekcja Ryszarda Jóźwika, który nauczał takiej kombinacji no ale może ja się nie znam, bo jeszcze mam "mleko pod nosem" jeśli chodzi MA.
  • 0

budo_zerthimon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:że znowu

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO z COMBAT 56
Jak ktoś trenuje Aikido żeby umieć robić ludziom kuku to czemu nie. :/
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO z COMBAT 56
a co to to combat 56?
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO z COMBAT 56
rotfl rotfl rotfl
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO z COMBAT 56
no co ?
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO z COMBAT 56
System walki stosowany przez jednostki specjalne, zolnierzy itd....Ataki, samoobrona i ogolnie techniki niezbedne do walki ulicznej.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO z COMBAT 56
o sensownie...
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO z COMBAT 56
Nasz trener laczy Aikido z Combat 56 :D
Jest malego wzrostu.....a ja jestem wielgachny i ciezki :)
Najczesciej to ja jestem UKE, bo trener mowi, ze musi sobie sprawdzic rozne techniki na takich bydlakach :roll: Jak trenuje z dziewczyna i ona sobie nie radzi stosujac Aikido, to podbiega nasz mistrz i pokazuje jej jak mozna takiego wielkoluda sprowadzic na ziemie stosujac Combat 56 8O


Pozdrowienia od UKE (szmatki) :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO z COMBAT 56
I tak sie dajesz? :]
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO z COMBAT 56

System walki stosowany przez jednostki specjalne, zolnierzy itd....Ataki, samoobrona i ogolnie techniki niezbedne do walki ulicznej.


mity
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO z COMBAT 56
Nie daje sie tylko oporuje, ale co mi z tego skoro on zna Combat 56 i rownie dobrze sprowadza mnie do parteru chwytajac za wlosy 8) , kiedy Aikido nie pomaga :)
Mity? Polska jednostka GROM trenuje Combat 56 miedzy innymi.

Pozdrawiam.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO z COMBAT 56
LM jesli uważasz że Combat 56 to są mity, to twierdzisz tak dlatego że trenowałeś, i uważasz ze jest nieskuteczne, albo dlatego że jestes w tej kwestii zupełnie zielony.
W tym drugim wypadku polecam wybranie się kiedys na staż Combatu to przekonasz się te"mity" to całkiem realna i bolesna rzeczywistość.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO z COMBAT 56
Bylem na 2tyg obozie combat 56 prowadzonym przez jakiegos tam instruktora, powiazanego (podobno) z Kupsem, ale nie wiem - nic cudownego, wielogodzinne treningi kopania, duszen, biegi itp. Nie wiem, jak dla mnie taka sobie sciema - takie duszenia, kontrole oczu, poszerzanie usmiechu, dzwignie to my na aikido robimy i nikt nie mowi ze to kombat. Nie mielismy zadnych, nawet najmniejszych problemow zeby toto pozakladac na innych ludziach z innach szkol walk. Mielismy natomiast problemy z kopaniem i to duze, bo wiadomo - aiki i kopanie to sie troche rozmija. No ale za to jak kto nas o ziemi rzucil to bez wiekszego odzewu z naszej strony, a jak my kogo to juz byl problem. Chodzi o to ze kazda SW cos wnosi do naszej umiejetnosci obrony - ja potrafie upasc bez zrobienia sobie krzywdy (no, prawie zawsze) , natomiast gosc po kung-fu kopnie mnie 3 razy w kolano zanim ja noge do bloku podniose. Tak ze moja opinia pochodzi z autopsji. Nie krytykuje C56, ale tez nie uwazam zeby bylo az takie przecudowne - wystarcza mi aikido. No, chyba ze trafilem na jakis lewych "instruktorow C56" i dlatego tak uwazam jak uwazam... :?:
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO z COMBAT 56
Być może że jest tak jak piszesz, ale trzeba zrozumieć że Combat Krav Maga i inne podobne systemy korzystają z tradycji i doświadczeń dalekowschodnich sztuk walki, może dlatego nie było dla Ciebie zaskoczeniem i traktowałeś to jak sciemę.
Swoją drogą ciekawe że tam gdzie cwiczysz Aikido podchodzi się do niego tak brutalnie. Mnie zawsze kojarzyło się z gracją ze stylem z techniką, a Combat bardziej brutalny.
A wielogodzinne biegi, ehehehe, ja pamiętam jaka u nas była godzinna zaprawa, taka że juz na same techniki nie bardzo mieliśmy energię, ale chyba o to chodziło żeby w ten sposób zbić w nas agresję żebymy krzywdy sobie nie zrobili. Choć i tak się nie udawało bo ludzie dawali sobie nieźle w kość.
Jeszcze pamiętam ten trzymiesięczny ból pod łopatką :)
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO z COMBAT 56
juz nie cwiczymy tak mocno jak kiedys - inny instruktor, inne aikido, ale mysle ze jeszcze w wielu klubach shudokan aikido (to co kiedys cwiczylem) mozesz znalesc calkiem spora moc roznych dziwacznych technik :) Najlepiej pogadaj z Taisho, on wie o czym mowie :) Oczywiscie raz cwiczy sie z gracja, ale jest miejsce i "combat" ;)
Na obozie moj qmpel mial na tyle pecha ze jak uczylismy sie przyjmowac yoko-geri na rece (zlozone przy tlowiu) to mu cos tam sie cos tam ze sciegnem na przedramieniu zrobilo i spuchla mu lapa jak bania :) Przynajmniej mial luz do konca obozu - jak my sie pralismy na treningach to on instalowal system i quake'a dla jakiejs tam dzieciecej szkolki co byla obok nas :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO z COMBAT 56
Miałem styk z Combat 56 ( u tomka Raziuka ), styl nie jest zły, ale jak dla mnie za dużo siłówki i kontuzji - rozmawiałem z trzema osobami i wszyscy ci goście byli zkontuzjowani.
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO z COMBAT 56

Nie daje sie tylko oporuje, ale co mi z tego skoro on zna Combat 56 i rownie dobrze sprowadza mnie do parteru chwytajac za wlosy 8), kiedy Aikido nie pomaga :)


W takim razie cieniutkie te jego aikido.... Jak sobie jakimis combatami pomaga :]
  • 0

budo_feniks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1152 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sudety

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO z COMBAT 56
Jego Aikido jest naprawde nisamowite, ale gosc ma 170 cm a ja 2 metry i pokazuje ludziom jak sie z takimi wielkoludami radzi jak nie dzialaja tradycyjne metody, jarzysz?
Jego Aikido z powodzeniem by starczylo na mnie, ale ze kobitki chodza na zajecia to musi chyba pokazac jak sie broni przed takimi wielkoludami :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: AIKIDO z COMBAT 56

...rownie dobrze sprowadza mnie do parteru chwytajac za wlosy 8), kiedy Aikido nie pomaga :)


no to sobie przeczysz...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024