Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wzrost a sztuki walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost a sztuki walki

jak myslicie jak to jest ze wzrostem w sztukach walki? lepiej byc wysokim czy niskim?


Lepiej jest byc wysokim : ma sie wieksza mase (mozna miec :) , jak sie nie jest wysokim i chudym), wieksze pole razenia, lepsze "domkniecie" chwytow, element psychologiczny przewagi (wiekszy wyglada grozniej :) )
Lepiej jest byc niskim : jest sie szybszym (mozna byc :) ), zwinniejszym (mniejsza masa), zwarta budowa, wieksza sila relatywna do wlasnej masy, trudniej trafic :)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost a sztuki walki
Hmm ... qrna ta szybkosc mi nie lezy ... dlaczego duzy ma nie byc szybki .. misman przekreslasz marzenia duzych
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost a sztuki walki

Hmm ... qrna ta szybkosc mi nie lezy ... dlaczego duzy ma nie byc szybki .. misman przekreslasz marzenia duzych


Stary... to nie ja, tylko fizyka, nie ? :roll: Wyzej dupska nie podskoczysz, mniejszy jest niemal zawsze szybszy... Jakkolwiek sila moze byc przydatna, to czasem moze nie pomoc - i przegrywa sie np. trzy piwa :drinking: w trzech starciach bezposrednich pod rzad limo :) Ale ja sie jeszcze naucze... :twisted: i odegram nawet flaszke Absoluta :drinking: :evil: :) *


* Do MR :)
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost a sztuki walki
"(...)mniejszy jest niemal zawsze szybszy... (...)"

Zdarzają się wyjątki. :P

Miałem już do czynienia z nieco niższym ode mnie gostkiem, którego energia rozpierała. 2 szybkie prawe, 1 lewy i Hiza-Geri. Wynik - gościu puścił farbę i zrezygnował z walki - to była moja najkrótsza walka.


P.S.
:idea: To mnie nauczyło, że niższy wcale nie znaczy, że nie podskoczy wyższemu (ja mam 193).
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost a sztuki walki
Witam.

Coz ja mam 194 cm wzrostu i troszq ponad 80 kilo wagi ...

Co prawda masy bym chetnie nabral (ale chodzenie na silke i inne "koksy") mnie nie ciagna, ale po trochu zaczynam nabierac wagi :D Co do skutecznosci walki to powiedzial bym, ze mam troszq przewage nad tymi mniejszymi .. Nie wazne, czy sa oni po kilogramie koksow czy nie ... Zabawa konczy sie zazwyczaj, gdy koles dostanie z buta w twarz, a jak nie padnie to tuz po tym dostaje prostego w nasade nosa, lub po nerach ... Szybcy owszem sa i maja nizszy punkt ciezkosci ... Latwiej im sie zaprzec itp .. ale po prostu nie mozna dopuscic do zwarcia ... Jakis czas temu (okolo miecha) po drodze do domciu o jakiejs 2 w nocy 4 drechow (175 90kg wagi na oko) zaczepilo mnie i znajomego (192 wzrostu i 90 kg wagi) .. walka trwala jakies 30 sekund ... Nam sie nic specjalnie nie stalo ...

Za to fajktem jest, ze ciezej jest sie rozciagnac, lub nabrac dynamiki ... chociaz nie mam z tym AZ takich problemow ...

Pozdrawiam.
  • 0

budo_polonusx
  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stolica Warmi i Mazur

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost a sztuki walki
Jak ktoś za szybko wyrośnie może mieć problem z kośćmi (słabe).
  • 0

budo_samir
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost a sztuki walki

Ja widzialem pare walk (takich uliczno dyskotekowych :>) w ktorych brali udzial niscy (ale tacy mocno zbudowani) kolesie i wysocy (tacy troche chudziutcy). Zazwyczaj ci niscy dawali ostro tym wysokim. Moze to byl przypadek ze tak to wyszlo, ale zazwyczaj jak ten niski juz wyprzedal pierwszego strzala to tamtego zawijalo, lecial taki ostry kop na dol nogi coby wyciac chwasta, potem albo dosiad i rzeznia albo butowanie. Ja np mam 180cm wzrostu i waze ok 85kg. Czasem robie sobie takie sparingi z kumplem (nie cwiczymy zadnych sztuk walki) na rekawice bokserskie. On ma z 190cm i wazy tak na oko troche mniej jak 70kg. Ma dlugie lapy, to fakt ze ciezko do niego dojsc, ale jak juz wpadnie jakis ciosik to nie mam z nim co robic :> Zazwyczaj ten jeden starczy, a i tak nie jest z calej pary wprowadzany bo mu obiecalem ze tak nie za mocno go bede tlukl. Ale jeden koles, z ktorym chodze na silownie (waga - moze z 5 kg lzejszy) wyzszy odemnie z 5, 6 cm, sila taka jak moja, to z nim juz nie jest tak swietnie. Zazwyczaj ja laduje na glebie po jakims lewym czy prawym prostym. Tak wiec wiesz, moim zdaniem bardziej niz wzrost liczy sie waga i sila, ale oczywiscie czlowiek ktory jest Twojej wagi i sily a wyzszy to nieciekawa sprawa :> Wtedy zaczyna sie odpowiednia technika, zaciecie i inne wrodzone lub wyuczone zdolnosci :>


Ja mam takie wrażenie, że gość nawet z 10 kg lżejszy, z mniejszą parą w łapach jeżeli walczy mając spore doświadczenie w MA to rozwali w dym tego, co nic nie ćwiczy... ale to tylko moja opinia.
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost a sztuki walki
Hmm no stopien zaawansowania w SW jest tu chyba kluczowy, bo co po szybkich ruchach jesli jest to szybkie pacniecie, lub chaotyczne machanie rekami
  • 0

budo_mariuszm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wzrost a sztuki walki
Po mojemu to wzrost i waga nie ma aż takiego znaczenia.Ja ważę 85 kg.przy wzroście 190 cm.a wiele razy latałem po macie zucany przez mniejszych i lżejszych :? .Wszystka zależy od umiejętności.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024