Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
105 odpowiedzi w tym temacie

budo_pawelek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?

A Oldboy pisał,że karate Tradycyjne jest super chyba naj naj styl karate. :-)


a tak tak :)
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?
Od początku trenuję KK i mam do niego wielki szacunek. Chociaż z chęcią spróbowałbym aikido, ale nie idę tam z braku kasy.
Jeżeli w Poznaniu pojawił by się klub goju-ryu, poszedłbym tam od razu. Obserwowałem wiele razy walki karateków goju-kai z tymi z KK i ci drudzy często schodzili przegrani :cry: (Karateka: to nie byli podopieczni Nowaka czy Kopielskiego). Ostatnio poczytałem trochę ciekawego uechi-ryu, też mnie korci, ale także nie ma w Poznaniu klubu...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?
Nic nie zastapi naszych słabości a tym bardziej zmiana stylu.Uważam ,że jeżeli już coś robimy to róbmy to jedno ale za to bardzo dobrze aby w tym stać sie najlepszymi.Kiedy osiągniesz stopień mistrzowski to wtedy jest usprawiedliwienie na poszukiwanie czegos innego . :(
  • 0

budo_=kanku=
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?

Nic nie zastapi naszych słabości a tym bardziej zmiana stylu.Uważam ,że jeżeli już coś robimy to róbmy to jedno ale za to bardzo dobrze aby w tym stać sie najlepszymi.Kiedy osiągniesz stopień mistrzowski to wtedy jest usprawiedliwienie na poszukiwanie czegos innego . :(


Glupcem nie jest ten kto popelnia bledy. Glupcem jest ten, kto mimo bledu trwa w nim. Oczywiscie zgadzam sie ze nie mozna zachowywac sie jak choragiwka na wietrze. Ale tez nie mozna trwac w czyms, co wydaje sie byc nieodpowiednie. Nie mam tu na mysli zadnego konkretnego stylu. CHodzi mi o to, ze na poczatku powinismy zdobyc jak najwiecej informacji i rozeznania. Jesli cos nam wyraznie nie odpowiada, rezygnujemy z tego. Jesli jestes taki konsekwentny to pewnie gdy idziesz do restauracji i dostaniesz danie ktore ci nie smakuje jesz je twardo do konca, a nie prosisz kelnera by wymienil na swieze. TO absurd , wiedzac ze cos nie sprawia ci zadnej przyjemnosci , nie przynosi kozysci, dalej to robic. To masochizm. Jesli ktos doszedl do wniosku , ze to nie jego dzialka, nie moze zaprzeczac samemu sobie i po 30 latach miec do siebie zal i zmarnowane pol zycia. Inna kwestia, czy ta decyzja jest sluszna - dlatego trzeba sie przelamac i mimo niepowodzen sprobowac jeszcze raz. Dopiero gdy mamy pewnosc, ze 'to nie to' , zaufajmy sobie i podejmijmy decyzje.
Nawet jesli miala by byc ona wysmiana przet takiego koserwatyste jak ty.
Byc moze jestes w tej komfortowej sytuacji, ze pierwszy styl , jaki wybrales okazal sie tym 'twoim'. Pomysl, ze kolega moze miec zupelnie inny poglad na ten temat i nie nalezy go potepiac. I jeszcze jeden przyklad - jesli pojdziesz na studia np na kierunek chemia i stwierdzisz ze to cie nic a nic nie interesujesz, za to zainteresowales sie bardzo informatyka, to mimo to przez 5 lat marnujesz zycie na kierunku ktory nie sprawia ci zadnej radosci, czy raczej przenoscisz sie na inny?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?
Zgadzam sie z kanku tylko kim będzie klijent ,który po 5-8 latach stwierdzi,że to nie to ,gdyz w tym co ćwiczy nie może zdac na shodan i przechodzi gdzie indziej i tam odrazu zdaje na shodan? :)
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy jesteś wierny stylowi, od którego zaczynałeś?
Święta racja, Kanku. Droga budo polega na poszukiwaniu najlepszej dla siebie ścieżki, wybieraniu systemów i dopasowywaniu ich do własnych predyspozycji, zdolności, upodobań.
Krew mnie zalewa, gdy widzę takie przypadki, jakie opisałeś Karateka.
Jeszcze gorsi są ludzie, którzy chcąc mieć w swoim klubie kilka sekcji i być zarazem w każdej prowadzącym-przepisują/zdają/kupują stopnie z jednego stylu na drugi. Prawdziwy przykład: klient ma trzy 2 dany, a tylko na jednego zdał uczciwie. Dwa pozostałe-czysto komercyjny zabieg.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024