Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wisła czy Shalke ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Żurawski: Parmy nie stać na nasze transfery

Na łamach "Gazety Krakowskiej", Maciej Żurawski zdementował plotki o tym, jakoby rozmawiał z działaczami Parmy w sprawie ewentualnego transferu do tego klubu.

"Pojawiły się takie informacje, że ja już rozmawiałem z przedstawicielami Parmy i wkrótce tam przejdę. Po pierwsze, to nie rozmawiałem z nikim z Parmy, tylko z menedżerem, który chce ewentualnie załatwić kontrakt dla mnie i Kamila Kosowskiego w lidze włoskiej. Po drugie, to zapytanie ze strony w naszej sprawie padło, ale włoski klub przyznał, że jest na etapie zaciskania pasa i na takie transfery go nie stać" - powiedział Żurawski.

Przypomnijmy, że najlepszy napastnik polskiej ekstraklasy jest wyceniany na 5 mln euro, zaś Kosowski na 3 mln.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Kosowski i Hugues zostają w Wiśle

Przed wyjazdem piłkarzy Wisły Kraków na zgrupowanie do Holandii, trener Henryk Kasperczak poinformował oficjalnie, że do końca sezonu w drużynie mistrza jesieni pozostaną pomocnik Kamil Kosowski oraz bramkarz Angelo Hugues.

"Po długich rozmowach Kosowski zdecydował się nie wyjeżdżać do Osasuny Pampeluny i pozostać w Wiśle - powiedział na konferencji prasowej Henryk Kasperczak. - Bardzo się z tego cieszę. Cieszy się z tego także właściciel klubu".

"Kamil Kosowski jest zawodnikiem dużej klasy i ma wielkie możliwości. W przyszłości na pewno znajdzie lepszy klub niż Osasuna. Kamil jest zawodowcem i dlatego nikt nie może zamknąć przed nim drogi do zagranicznej drużyny. Ale przynajmniej do końca sezonu pozostanie w Wiśle. Będzie to z korzyścią nie tylko dla naszego zespołu, ale także dla polskiej reprezentacji oraz dla samego zawodnika. Życzę mu, by na wiosnę grał tak dobrze jak jesienią".

Blisko miesiąc trwał szum medialny wokół Kamila Kosowskiego. Osasuna Pampeluna pod koniec ubiegłego roku złożyła Wiśle ofertę wypożyczenia tego zawodnika, a następnie wykupienia go. Wiślacy nie chcieli się zgodzić na warunki Hiszpanów. Osasuna nie zaakceptowała warunków Wisły. Sam Kosowski bardzo chciał grać w lidze hiszpańskiej i był zdecydowany odejść z Krakowa. Spekulacjom medialnym nie było końca. Kosowski dał się przekonać w tych dniach trenerowi Henrykowi Kasperczakowi i zmienił zdanie.

"Chcę powalczyć z Wisłą o awans do ćwierćfinału Pucharu UEFA, a potem o Ligę Mistrzów - stwierdził Kamil Kosowski. - Dam z siebie wszystko w meczach pucharowych i ligowych. Na pewno nie będę się oszczędzał. Natomiast wyjazd do Hiszpanii łączył się z pewnym ryzykiem. Nie jestem jeszcze przygotowany do sezonu. A hiszpańska liga gra i dlatego nie od razu mógłbym wystąpić w Osasunie. Przynajmniej przez miesiąc musiałbym budować formę. Chciałem i nadal chcę grać w lidze hiszpańskiej, ale korzystniej dla mnie będzie tam przejść w połowie roku".

Kamil Kosowski pozostaje w Wiśle, ale na starym kontrakcie, który wygasa pod koniec przyszłego roku. Nie zdecydował się podpisać nowej, znacznie korzystniejszej finansowo umowy.

"Moją decyzją zamknę usta tym, którzy wieszali na mnie psy, że chcę odejść z Wisły tylko dla pieniędzy - dodał Kamil Kosowski. - Nie odchodzę, pozostając na starych warunkach finansowych".

Kamil Kosowski wyjechał więc w środę z Wisłą na pierwsze zgrupowanie do Holandii. Pojechał również bramkarz Angelo Hugues, który jesienią został wypożyczony na pół roku z Olimpique Lyon. Tuż przed wyjazdem na zgrupowanie Wisła podpisała z Francuzem nowy kontrakt.

"Także Hugues zostanie z nami do końca sezonu i również z tego bardzo się cieszę - zapewnił Henryk Kasperczak. - Byliśmy zadowoleni z jego gry i dlatego przedłużyliśmy z nim umowę na pół roku".

"Zdecydowałem się pozostać w Krakowie, bo dobrze się tu czuję, a poza tym będę miał szansę grać w europejskich pucharach - dodał Angelo Hugues. - Jeśli Wisła zaproponowała mi podpisanie nowej umowy, to chyba jest zadowolona z moich występów".

Przed wyjazdem do Sittard w Holandii prawie wszystkie sprawy personalne w Wiśle zostały wyjaśnione. Nie wiadomo tylko, kiedy pomocnik Mirosław Szymkowiak rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Nie pojechał z kolegami na zgrupowanie z powodu dolegliwości ścięgna Achillesa. Teraz przejdzie badania i dopiero wtedy będzie wiadomo jak potoczą się dalsze losy tego piłkarza.

Wisła będzie przebywać w Holandii 12 dni. Tu rozegra też dwa mecze towarzyskie. W ostatniej chwili zmienili się sparingpartnerzy krakowian. Wiślacy zagrają z pierwszoligowymi drużynami holenderskimi: 24 stycznia z Rode Kerkrade i 26 stycznia z RBC Roosendal.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Nigeryjczyk na testach w Wiśle

Defensywny pomocnik z Nigerii Chidozie Ukoh we wtorek trenował z Wisłą. W piątek ma pojawić się w Krakowie jego rodak Temple Moneke - informuje "Gazeta Wyborcza".


Ukoh jest zawodnikiem nigeryjskiego klubu National Ware, w którym grał także Kalu Uche. Obaj pochodzą z tego samego plemienia - Igbo.

Ukoh nie grał jeszcze w pierwszej reprezentacji swego kraju, ale znajdował się w szerokiej kadrze olimpijskiej i był brany pod uwagę przed wyjazdem na igrzyska do Sydney w 2000 roku.

Podczas wczorajszych zajęć Ukoh imponował techniką i sprawnością fizyczną, choć po raz pierwszy grał na śniegu.

”Mam 22 lata. Jestem zawodnikiem obunożnym, ale chętniej operuję prawą nogą. Wiem, że Wisła to dobry klub, a Polska jest przyjemnym krajem, ale czy tu zostanę, trudno dziś powiedzieć” – powiedział Ukoh.

W piątek pojawi się w Wiśle drugi Nigeryjczyk - Temple Moneke. Moneke gra w reprezentacji swojego kraju, jest lewym pomocnikiem.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Kosowski: Zgłosi się po mnie 30 dobrych klubów

Pomocnik Wisły Kraków i reprezentacji Polski Kamil Kosowski nie zagra jednak w Osasunie Pampeluna. „Kosa” zdecydował się zostać w Krakowie.


„Za długo trwały negocjacje. Ja chciałem odejść, ale rozbieżności między naszymi działaczami a Hiszpanami były zbyt duże. Nie było żadnych gwarancji, że po okresie wypożyczenia Osasuna zapłaciłaby za transfer definitywny dwa miliony euro. Po ewentualnym spadku do drugiej ligi na pewno by mnie nie kupili, bo budżety klubów, które spadają z Primera Divison, znacząco maleją” – powiedział Kosowski wyjaśniając powody swojej decyzji.

„Zadecydowała rozmowa z Henrykiem Kasperczakiem. Mam dla niego wielki szacunek. Trener usiadł i porozmawiał ze mną, jak ojciec z synem. Trener powiedział, że jeśli dalej się będę tak starał i robił postępy, to w czerwcu zgłosi się po mnie trzydzieści dobrych klubów. Wierzę mu. Poza tym czekają nas ciężkie mecze i nie chcę zostawiać chłopaków w potrzebie” – dodał Kosowski.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
To jednak mocny skład zostaje.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Żurawski ma ofertę z Moskwy

Jak poinformował "Super Express", po najlepszego strzelca polskiej ekstraklasy zgłosił się uczestnik Ligi Mistrzów - Lokomotiw Moskwa.

Rosjanie zaoferowali za kupno Polaka 5 milionów dolarów.

"Rzeczywiście, do klubu wpłynęła oferta z Moskwy. Maciek nie był jednak zainteresowany kierunkiem wschodnim. Zresztą my też nie chcieliśmy oddawać Żurawskiego za pięć milionów - powiedział Bogdan Basałaj, prezes Wisły Kraków.
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
5 milionów - to kupa zielonych (ale on ma kontrakt wazny i chyba w pucharach bedzie nadal grał)
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Wisła w Sittard, Szymkowiak w Warszawie

Wczoraj piłkarze krakowskiej Wisły, przebywający na zgrupowaniu w Sittard znów trenowali dwa razy. Najpierw o godz. 10, a po obiedzie o 15.30. Wieczorem, jeszcze przed kolacją, udali się na basen.

Tomasz Frankowski, z naciagniętym mięśniem czterogłowym prawej nogi, nadal ćwiczył indywidualnie. Inni zawodnicy na nic nie narzekali.

Opóźnił się nieco przyjazd do Krakowa drugiego - po Ukohu - nigeryjskiego piłkarza, Temple Moneke. Jak zapewnił jednak wiceprezes zarządu Wisły SSA, Zdzisław Kapka, Moneke otrzymał już polską wizę, ale niezbędne okazały się także wizy tranzytowe. Kierownictwo "Białej Gwiazdy" podejmie też starania o uzyskanie przez Ukoha i Moneke wiz holenderskich, aby mogli dołączyć do zespołu, przygotowującego się do sezonu w Sittard.

Wczoraj Mirosław Szymkowiak przebywał na konsultacji lekarskiej w Warszawie. Zapalenie ścięgna Achillesa uniemożliwiło mu bowiem wyjazd z ekipą do Holandii. Na tym nie skończą się badania. Szymkowiak wybiera się do Gelsenkirchen. Pomoc w dotarciu do odpowiedniego specjalisty zaoferował piłkarz Schalke 04, Tomasz Hajto.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Zgrupowanie Wisły: Dobra wiadomość z Sittard

Dobra wiadomość napłynęła z holenderskiego Sittard, gdzie na zgrupowaniu przebywają piłkarze Krakowskiej Wisły. Z zespołem trenował Tomasz Frankowski – informuje „Dziennik Polski”.

Napastnik Wisły, w środę, przed wyjazdem, naciągnął mięsień czterogłowy prawej nogi, co uniemożliwiło mu treningi z drużyną przez kilka dni.

Krakowianie trenują dwa razy dziennie. W Sittard jest ciepło, 8 stopni powyżej zera. Boiska w centrum sportowym są w dobrym stanie.

Już w najbliższy piątek, o godzinie 19:30, Wisła rozegra pierwsze spotkanie sparingowe. Przeciwnikiem wicemistrzów Polski będzie Roda Kerkrade. Natomiast w niedzielę, 26 stycznia, rywalem Wisły będzie Roosendaal. Mecz rozpocznie się o 14:30.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Piłkarze Wisły pojadą na mecz z Chorwacją

Piłkarze krakowskiej Wisły już tydzień przebywają na zgrupowaniu w holenderskim ośrodku Sittard. Trener Henryk Kasperczak zapewnia, że zwolni wiślaków na towarzyski mecz Polska - Chorwacja.

Wiślacy trenują w Sittard, a w kraju rozgorzała dyskusja, czy Henryk Kasperczak zechce zwolnić kilku swych piłkarzy, którzy zostaną powołani na towarzyski mecz Polska - Chorwacja, zaplanowany na 12 lutego.

"Słyszałem o tych dyskusjach i chcę jednoznacznie stwierdzić, że nigdy nie byłem i nie jestem przeciwko powoływaniu piłkarzy Wisły na mecze reprezentacji Polski - zapewnił Henryk Kasperczak. - Drużyna narodowa ma pierwszeństwo. I dlatego tylu wiślaków, ilu powoła Paweł Janas na mecz z Chorwacją pojedzie do Splitu. Nie wiem kto i na jakiej podstawie wymyślił sobie bzdurne informacje, że nie zwolnimy piłkarzy na towarzyski mecz reprezentacji."

"Warunki treningowe w Sittard mamy bardzo dobre i jesteśmy zadowoleni - powiedział Henryk Kasperczak. - We wtorek mieliśmy jeden trening, ale ćwiczymy na boisku także dwa razy dziennie. Ponadto korzystamy z siłowni i basenu. Temperatury są dodatnie od sześciu do dwunastu stopni, a boiska zielone".

Lekkich kontuzji doznali ostatnio Arkadiusz Głowacki i Tomasz Frankowski, ale są już zdrowi i mogą trenować. Na zgrupowaniu brakuje Mirosława Szymkowiaka, który ma zapalenia ścięgna Achillesa i musiał pozostać w Krakowie. Obecnie przebywa w Gelsenkirchen na badaniach. Natomiast na zgrupowaniu pojawił się nowy piłkarz Moussa Kabore z Burkina Faso.

"To młody, dwudziestoletni zawodnik i testujemy go - dodał Henryk Kasperczak. - W tej chwili nie planuję zabierać go do Krakowa. Czekamy na wieści od Szymkowiaka. Niech zbierze kilka opinii lekarskich o jego kontuzji. Wtedy będzie wiadomo, jak go leczyć i czy będę mógł skorzystać z tego zawodnika w pierwszych meczach wiosennych".

Niektórzy lekarze zalecają Mirosławowi Szymkowiakowi operację nogi. Sam zawodnik nie chce o tym słyszeć, bo musiałby pauzować przez pół roku. Ma nadzieję, że niemieccy lekarze znajdą sposób na wyleczenie kontuzji bez zabiegu operacyjnego. Gdyby jednak Szymkowiak nie mógł grać na wiosnę, to może zastąpi go jeden z dwóch Nigeryjczyków, którzy ostatnio pojawili się w Krakowie.

"Chciałbym, aby obydwaj jak najszybciej zjawili się w Sittard, by mogli zagrać w piątek i niedzielę w naszych meczach sparingowych - stwierdził Henryk Kasperczak. - Muszę się im dobrze przyjrzeć".

Piłkarze z Nigerii to siedmiokrotny reprezentant tego kraju Temple Moneke i Chidozie Ukoh. Obydwaj trenują z drugą drużyną Wisły. Nie mogą na razie jechać na zgrupowanie do Holandii, bo nie mają wiz.

"Załatwiamy wizy obydwu Nigeryjczykom i w najbliższych dniach powinni je otrzymać - powiedział rzecznik prasowy Wisły Jarosław Krzoska. - Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to w czwartek obydwaj piłkarze odlecą do Holandii i dołączą do kadry Henryka Kasperczaka".

Wisła na zakończenie zgrupowania w Sittard rozegra dwa towarzyskie mecze z holenderskimi zespołami. W piątek zagra z Rodą Kerkrade, a w niedzielę z RBC Roosendaal. W poniedziałek wiślacy powrócą do
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Krakowa(dokończenia tamtego postu).
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Wisła sprawdzi byłego legionistę

Krakowska Wisła chce sprowadzić za pośrednictwem polskiego menedżera mieszkającego w Holandii, Janusza Kowalika, dwóch piłkarzy, Nigeryjczyka Kennetha Zeigbo i Brazylijczyka z Botafogo.

Zeigbo grał w Legii i za 2,5 mln dolarów został sprzedany cztery lata temu do Venezii. Nigeryjczyk nabawił się tam kontuzji rzepki, stracił miejsce w zespole na rzecz Urugwajczyka Recoby i potem słuch o nim zaginął.

- Zeigbo jest piłkarzem Venezii - mówi Janusz Kowalik. - Nie jest pierwszym, któremu z różnych powodów się w lidze włoskiej nie powiodło, ale to nie znaczy, że przestał umieć grać w piłkę. Ja mogę go polecić do testowania z czystym sumieniem i wiem, że warto w niego zainwestować. Kenneth ma dopiero 25 lat i wszystko co najlepsze ciągle przed nim.

Kowalik rozmawiał z Wisłą w sprawie sprowadzenia do Krakowa zawodnika o cechach przywódczych, prawdziwego lidera. Mówił, że są tacy kandydaci na miarę potrzeb i możliwości Wisły w Ameryce Południowej.

- Jest kandydat, o którym możemy konkretnie rozmawiać. Umówiłem się z Wisłą, że nie będę informował mediów o nazwiskach, przebiegu negocjacji. Mogę tylko powiedzieć tyle, że jest to piłkarz znanego klubu brazylijskiego, Botafogo.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Wysoka porażka Wisły Kraków

Przebywający na zgrupowaniu w Holandii piłkarze Wisły Kraków rozegrali towarzyski mecz z Rodą Kerkrade, przegrywając 2:5 (1:3). W zespole krakowskim zadebiutował reprezentant Nigerii Chimezja Ukoh.

Bramki dla wiślaków zdobyli - Kalu Uche (45), Jacek Paszulewicz (52); dla Rody - Sergio (18), Mark Luijpers (30), Yannis Anastasiou (37), Tom Soetaers (87), Jacek Paszulewicz (90- samobójcza).

Wisła grała w składzie: Hugues - Baszczyński, Jop, Paszulewicz, Stolarczyk - Uche, Moskal (46-Strąk), Cantoro (46-Ukoh), Kosowski - Żurawski, Kuźba

Piłkarze Wisły spotkali się w piątek z piątym zespołem ligi holenderskiej Rodą Kerkrade. Holendrzy już za tydzień wznawiają rozgrywki ligowe i są już w dobrej formie. Natomiast Wisła jest na pierwszym etapie przygotowań do rundy wiosennej.

W pierwszej połowie Holendrzy zdobyli przewagę w polu i dyktowali warunki gry, byli szybsi od krakowian i skuteczniejsi.

Dopiero po przerwie Wisła zaprezentowała się z niezłej strony. Krakowianie zaczęli grać dokładniej i zepchnęli rywala do obrony, mając wiele sytuacji do zdobycia gola. Wiślacy grali jednak nieskutecznie i nawet ich najlepszy strzelec Maciej Żurawski pudłował w dogodnych sytuacjach podbramkowych.

Wiele ożywienia do gry Nigeryjczyk Ukoh, który walczył ambitnie, prezentując dobre wyszkolenie techniczne.

Krakowianie zdobyli kontaktową bramkę i byli bliscy wyrównania, jednakże w ostatnich minutach meczu zabrakło im sił i szczęścia. Stracili dwie bramki w tym jedną po strzale samobójczym Jacka Paszulewicza i przegrali wysoko. Jednakże porażka w pierwszym okresie przygotowań do sezonu z dobrym zespołem holenderskim niczego nie przesądza.

Trener Wisły Henryk Kasperczak powiedział po meczu: "Jestem zadowolony z gry zespołu na tym etapie przygotowań. Czeka nas jeszcze wiele pracy. Nigeryjczyk Ukoh zaprezentował się nieźle i pokazał, że ma spore możliwości. Będziemy go dalej próbować i obserwować".

W zespole Wisły nie wystąpili obrońca Arkadiusz Głowacki, który ma lekką kontuzję oraz Mirosław Szymkowiak, przebywający na leczeniu w Niemczech.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024