Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wisła czy Shalke ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
72 odpowiedzi w tym temacie

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Dziwne, że Żurawski nie dostaje wielu ofert.Kiedyś się dużo mówiło o jego transferze.
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Ale on stwierdzil ze chce zostac w wisle
i chyba nawet kontrakt podpisał
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Właśnie ja słyszałem, że bardzo chce odejść.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Znana jest już oferta hiszpańskiej Osasuny Pampeluna, która chce by Kamil Kosowski grał w jej barwach! Jednak, choć Hiszpanie chcą ostatecznie dokonać transferu defintywnego (Wisła Kraków, dotychczasowy klub Polaka też tylko taką możliwośc bierze pod uwagę), to transakcja wcale nie jest przesądzona. Za to bardzo zdeterminowany jest sam Kosowski, o czym pisze "Gazeta Wyborcza" w artykule "Dają mniej".
"(...)Osasuna kupiła właśnie urugwajskiego napastnika Richarda Javiera Moralesa, ale zdaniem dziennikarza "Marki" Davida Ruiza nie przekreśla to transferu Kosowskiego. Działacze Wisły i Osasuny pertraktują w tej sprawie od kilku dni.

- Osasuna planowała dwa transfery - napastnika oraz pomocnika - i Kosowski wciąż by się w Pampelunie bardzo przydał. Czy jednak dojdzie do porozumienia, nie wiem - mówi Ruiz. - Osasuna zaproponowała za Kosowskiego 2,3 mln euro, Wisła chce jednak 3 mln. Te 0,7 mln euro różnicy może się okazać barierą nie do przejścia. Oferta Pampeluny to nie kwestia niedoceniania wartości Kosowskiego, ale sytuacji finansowej klubu, którego po prostu nie stać na wielkie wydatki.

(...)Zapytany o to, czy w razie fiaska zagranicznego transferu podpisałby nowy kontrakt z krakowskim klubem, tak jak zrobił to w grudniu Maciej Żurawski, Kosowski odparł: - Nie chcę przedłużać umowy z Wisłą. Wolę pozostać w tym klubie na obecnych warunkach do końca 2004 roku. Chcę jednak podnieść swój piłkarski poziom, a to umożliwi mi gra w Osasunie, chociaż zdaję sobie sprawę, że nie będę tam zarabiał "kokosów"."
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Przynajmniej Żurawski zostaje napewno.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Pięć sparingów Wisły

Wisła Kraków rozegra w styczniu i lutym pięć spotkań sparingowych. Krakowianie 20 lutego rozegrają swój pierwszy mecz z Lazio w IV rundzie Pucharu UEFA.

Krakowianie treningi rozpoczną w najbliższy poniedziałek, a już dwa dni później wyjadą na zgrupowanie do dobrze znanego im ośrodka w holenderskim Sittard. Na koniec pobytu krakowianie wezmą udział w turnieju z udziałem niemieckiego Rot-Weiss Oberhausen i holenderskiego FC Groeningen.

27 stycznia wiślacy wrócą do Krakowa, ale trzy dni później odlecą na Cypr. Zgrupowanie to jest jedną z form spłaty transferu Łukasza Sosina do Apollonu Limassol. Właśnie z tym zespołem Wisła zmierzy się 5 lutego.

10 lutego krakowianie zameldują się w położonej obok Montpellier miejscowości La Grande Motta i tam rozpoczną bezpośrednie przygotowania do konfrontacji z Lazio.

"Będziemy mieli możliwość rozegrania sparingów z mocnymi zespołami. Mecze te odbędą się 12 i 15 lutego, ale jeszcze nie wiadomo z kim się zmierzymy. Na pewno będą to drużyny z pierwszej ligi. Prowadzę rozmowy między innymi z Olympique Lyon, Montpellier i Nice. Z Francji polecimy prosto do Rzymu" - powiedział trener Wisły Henryk Kasperczak.
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
To ze zostanie to ja muwiłem o Zurawskim (który podpisał kontrakt) a nie o Kosowskim (który chce odejsc)
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Dziennikarze pampeluńskiego "Diario de Navarro" są pewni, że Kamil Kosowski wybrał już ofertę Osasuny. Teraz czekają tylko na zgodę Wisły - czytamy w "Tempie".

Nadal oba kluby nie mogą się porozumieć, co do wysokości transferu, ale Hiszpanie liczą na to, że w końcu "Kosa" trafi do Osasuny.

"Byłoby zresztą dziwne, gdyby ktoś mógł nie chcieć grać w najlepszej lidze świata. Cotygodniowe spotkania z Realem, Barceloną, Valencią , Deportivo są niebywała i niepowtarzalną okazją promocji dla każdego piłkarza" - pisze dziennik.

Zdaniem miejscowych dziennikarzy Kosowski jest zdrowy na umyśle, więc jego wybór jest oczywisty.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Kasperczak: Mam kandydatów z Polski i z zagranicy

Nadal nie wiadomo, czy z Wisłą pożegna się Kamil Kosowski. Na wszelki wypadek Henryk Kasperczak, trener "Białej Gwiazdy", rozmawia z kandydatami do gry w krakowskim klubie - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

"Nie zastanawiałem się jeszcze nad zastąpieniem Kosowskiego, bo najpierw kluby muszą się dogadać. Kandydatów do gry w Wiśle mam kilkudziesięciu, z Polski i z zagranicy. Z niektórymi rozmawiam osobiście i analizuję ich przydatność do zespołu. Ale pozyskanie któregokolwiek z nich nie jest wcale pewne, bo ja mam już swoją drużynę i nie zamierzam jej za bardzo zmieniać" - powiedział Kasperczak.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Szwedzki piłkarz chce grać w Wiśle

Szwedzki dziennik "Expressen" poinformował, że możliwość przejścia do Wisły Kraków rozważa pomocnik Jonas Wallerstedt - czytamy w "Tempie".

Szwed grał ostatnio w IFK Norkoeping, które zostało zdegradowane z pierwszej ligi.

Henryk Kasperczak, trener Wisły, przyznał jednak, że nic nie wie o tej ofercie.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Lazio: Sielanka prysła?

Wciąż nie wiadomo, czy piłkarze Lazio zagrają w IV rundzie Pucharu UEFA z krakowską Wisłą w najsilniejszym składzie – informuje „Gazeta Wyborcza”.


Kibice zadłużonego potentata odetchnęli z ulgą, bowiem ubiegłotygodniowa rezygnacja prezesa Sergio Cragnottiego oznacza, że klub nie pójdzie w ślady Fiorentiny i nie zbankrutuje. Dymisja właściciela spożywczego holdingu Cirio (też tonie w długach) była warunkiem konsorcjum bankowego Capitalia, które - według różnych źródeł - zwiększy kapitał mistrza Włoch z 2000 roku o 70 milionów euro lub pożyczy mu 25 mln. Kwotę podobnej wielkości Lazio dostanie też w styczniu za prawa telewizyjne.

Jednak klub od kilku miesięcy nie płaci zawodnikom pensji. Mimo to piłkarz Lazio Giuliano Giannichedda zadeklarował - w tym sezonie gramy o wszystko bez względu na wszystko.

Nie wszyscy piłkarze są tego samego zdania. Sielanka prysła po wypowiedzi największej gwiazdy zespołu Claudio Lopeza. Argentyńczyk powiedział, że opieszałość w wypłatach odbiera jako „brak szacunku” i przed końcem okresu transferowego może grać już w innym klubie.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Przed zbliżającym się dwumeczem z rzymskim Lazio, rozgrywanym w ramach IV rundy Pucharu UEFA, trwa dyskusja na temat obsady bramki w Wiśle Kraków. Zabrał w niej głos Jan Tomaszewski, były reprezentacyjny golkiper - czytamy w "Tempie".

Według "Tomka", Angelo Hugues, który jeszcze nie podpisał nowego kontraktu, jest zawodnikiem solidnym, pomimo że w spotkaniu z Schalke puścił dwie "szmaty". Sarnat jest dopiero po kontuzji, a z kolei jak mówi Tomaszewski, z trzeciego bramkarza - Adama Piekutowskiego - dużej klasy zawodnika nie będzie.

"Myślę, że prezes Basałaj powinien podjąć rozmowy z Liverpoolem w sprawie Jurka Dudka. To wcale nie taki nierealny pomysł! Samym Anglikom powinno zależeć na tym, żeby ich zawodnik grał, a nie grzał ławkę. Nie mówię, żeby go kupować, tylko wypożyczyć. Takie rozwiązanie byłoby zbawienne także dla naszej reprezentacji" - powiedział Tomaszewski.

"Tomek" uważa, że Wisła prowadzi złą politykę w przypadku bramkarzy. Stawia na golkiperów wiekowych, nie dba zaś o młode zaplecze.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Guardiola w Lazio?

Pomocnik Romy Josep Guardiola być może przejdzie do Lazio Rzym, rywala Wisły Kraków w IV rundzie Pucharu UEFA – informuje jeden z piłkarskich portali.

„Osiągnęliśmy całkowite porozumienie co do warunków przejścia do Lazio. Pozostaje jednak do rozwiązania kluczowa sprawa. Transfer będzie bowiem możliwy dopiero wtedy, gdy Lazio sprzeda któregoś ze swoich piłkarzy i będzie miało środki na kupno Guardioli” – powiedział agent hiszpańskiego piłkarza, Jose Maria Orobtig.

Orobtig dodał, że piłkarz jest zdecydowany na zerwanie kontraktu z Romą.

Lazio boryka się obecnie z poważnymi problemami finansowymi. Prawdopodobnie będzie musiało sprzedać kilku swoich graczy, by pokryć bardzo wysokie długi.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Wiślacy zagrają w finale WOŚP PAP 2003-01-10 (15:49)

W XI finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Krakowie, który odbędzie się w niedzielę na Rynku Głównym, weźmie udział kilku piłkarzy Wisły. Jeśli warunki pozwolą, to rozegrają minimecz z ratownikami GOPR-u.
"Na Rynku Głównym pojawi się prawdopodobnie sześciu wiślaków - powiedział rzecznik prasowy Wisły Jarosław Krzoska. - Będą na pewno Artur Sarnat, Kazimierz Moskal, zapowiedział się także Kamil Kosowski. Nie wiadomo jeszcze, czy przybędzie Maciej Żurawski, który obecnie jest poza Krakowem".

Piłkarze Wisły dopiero w poniedziałek rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej, ale już w niedzielę przeprowadzą lekki rozruch. Zaplanowany jest na płycie Rynku Głównego minimecz wiślaków z ratownikami GOPR-u na małe bramki. Ale pod warunkiem, że nie będzie zbyt ślisko, bo groziłoby to kontuzjami zawodników.

"Na estradzie licytować będziemy piłki, koszulki i bombki z podpisami piłkarzy Wisły - zapewniła Katarzyna Aleksandrowicz z krakowskiego oddziału TVP. - Przeprowadzimy z wiślakami krótkie wywiady. Dla kibiców będzie okazja do otrzymania autografów piłkarzy".

Piłkarze mistrza jesieni pojawią się na płycie Rynku Głównego o godz. 13.40 i pozostaną tu przez godzinę. Innym sportowym akcentem krakowskiego finału WOŚP będą pokazy cyklotrialowe, które rozpoczną się o godz. 12.30.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Lazio spłaci długi

Przeżywające kłopoty finansowe Lazio Rzym spłaci długi wobec swoich piłkarzy sięgające września ubiegłego roku. Zarząd, który poinformował o tym w piątek, chce w ten sposób powstrzymać zawodników od opuszczenia klubu.

Tuż przed przerwą zimową piłkarze Lazio domagali się zapłacenia zaległych pensji do czerwca ubiegłego roku.

3 stycznia do dymisji podał się prezes i współwłaściciel Lazio 62-letni przedsiębiorca Sergio Cragnotti. Pod jego kierownictwem Lazio w 2000 roku sięgnęło po tytuł mistrza Włoch, a obecnie, mimo kłopotów finansowych, zajmuje trzecie miejsce w tabeli Serie A.

Dymisja Cragnottiego zbiegła się w czasie z decyzją konsorcjum bankowego "Capitalia", które zgodziło się podjąć walkę o uratowanie zagrożonemu bankructwem klubu. Do kasy klubu ma trafić zastrzyk gotówki w wysokości 20-25 milionów euro.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Kosowski zerwie kontrakt z Wisłą?

We wczorajszym internetowym wydaniu dziennika "Marca" można było przeczytać, że transfer Kamila Kosowskiego z Wisły do Osasuny zostanie sfinalizowany w tym tygodniu - pisze "Dziennik Polski".

"Będę na pierwszym w tym roku treningu Wisły. Co się jednak wydarzy do 31 stycznia, nie jest jeszcze powiedziane do końca. Wydaje mi się, że sprawa mojego przejścia do Osasuny zostanie wyjaśniona" - powiedział Kosowski.

Jak pisze "DP" jest jeszcze jedno nie rozpatrywane dotąd wyjście z całej sytuacji. Kamil Kosowski może zerwać kontrakt z Wisłą.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Delegacja Lazio z wizytą na stadionie Wisły

W Krakowie przebywali w poniedziałek przedstawiciele Lazio Rzym, z którym piłkarze Wisły rozegrają 20 lutego w Rzymie i 27 lutego w Krakowie mecze Pucharu UEFA o awans do ćwierćfinału. Omawiano sprawy organizacyjne.

"Włosi obejrzeli stadion oraz szatnie, a następnie omówiliśmy sprawy organizacyjne oraz techniczne - powiedział rzecznik prasowy Wisły Jarosław Krzoska. - Nie mieli żadnych zastrzeżeń. Ustaliliśmy godziny treningów obydwu drużyn przed meczami tak w Rzymie, jak i w Krakowie. Goście nie mieli specjalnych życzeń związanych z pierwszym spotkaniem".

Na czele dwuosobowej delegacji Lazio stał dyrektor organizacyjny klubu Maurizio Manzini. Poinformował Wisłę, że włoski klub przeznaczył na pierwszy mecz aż 6 tysięcy biletów dla krakowskich kibiców na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. Wejściówka będzie kosztować około 20 euro (cena nie została jeszcze precyzyjnie skalkulowana).

Natomiast wiślacy przekażą kibicom włoskim tylko 500 biletów, bo tyle mogą pomieścić trybunki dla przyjezdnych na stadionie przy ulicy Reymonta. Ceny wejściówek na mecz rewanżowy w Krakowie nie zostały jeszcze ustalone. Obydwa spotkania rozpoczną się o godzinie 20.45.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Z Kosowskim piłkarze Wisły rozpoczęli przygotowania

W poniedziałek piłkarze krakowskiej Wisły rozpoczęli przygotowania do wiosennej rundy rozgrywek ekstraklasy. Formę budować będą też na zgrupowaniach w Holandii, na Cyprze i we Francji. Z wiślakami trenował Kamil Kosowski, chociaż jego przejście do Osasuny Pampeluna nie jest wykluczone.
"Rozpoczęliśmy przygotowania do sezonu na zaśnieżonym boisku, ale już w środę wyjeżdżamy do ośrodka w Sittard w Holandii w poszukiwaniu lepszych warunków klimatycznych i zielonej trawy - powiedział PAP trener Wisły Henryk Kasperczak. - Potem będziemy trenować na Cyprze i we Francji. Uważam, że plan przygotowań do spotkań pucharowych i ligowych jest optymalny".

Na zaśnieżonym bocznym boisku 25 piłkarzy Wisły rozpoczęło blisko dwugodzinny trening. Po rozruchu zawodnicy ćwiczyli zagrywki z piłką, a potem rozegrali między sobą krótki mecz kontrolny. Pierwszą bramkę w tym sezonie strzelił Mauro Cantoro. Na zakończenie wiślacy przez pół godziny biegali po bieżni sąsiedniego stadionu lekkoatletycznego.

"Rozpoczynamy dość późno przygotowania, ale musiałem dać zawodnikom odpocząć, bo przecież po zakończeniu rozgrywek ligowych grali jeszcze mecze z Schalke - dodał Henryk Kasperczak. - To ważne, aby piłkarze w pełni odzyskali siły po ciężkiej jesieni. Teraz będziemy mieli pięć tygodni na przygotowania do pucharowych meczów z Lazio, którymi rozpoczynamy wiosnę. To wystarczy, ale każdy dzień trzeba będzie solidnie przepracować. Dlatego, mimo śniegu i mrozu, przez dwa dni ostro potrenujemy w Krakowie".

Największe zainteresowanie spośród piłkarzy wzbudzał pomocnik Wisły, reprezentant Polski Kamil Kosowski. O tego zawodnika stara się Osasuna Pampeluna. Hiszpanie od dwóch tygodni pertraktują z Wisłą, ale nie ma porozumienia pomiędzy klubami w sprawach finansowych. Sam piłkarz bardzo chciałby wyjechać do Pampeluny.

"Zjawiłem się na pierwszym treningu Wisły, bo nadal jestem zawodnikiem tego klubu - stwierdził Kamil Kosowski. - Chciałbym grać w hiszpańskiej lidze, jednak Osasuna nie może się dogadać w sprawie warunków transferowych z szefami wiślackiej spółki. Ale rozmowy nadal trwają i nic nie zostało jeszcze przesądzone. Okres transferowy trwa co prawda do końca stycznia, ale mam nadzieję, że już we wtorek zapadną ostateczne decyzje. I wtedy będzie wiadomo, czy pojadę do Hiszpanii, czy też do Holandii na zgrupowanie z Wisłą".

Kamil Kosowski w jednym z wywiadów powiedział, że niektóre osoby z Wisły celowo utrudniają mu wyjazd do Osasuny i brak dobrej woli ze strony krakowskiego klubu jest największą przeszkodą w jego przejściu do hiszpańskiej ligi.

"Na razie nie zamierzam mówić nic więcej na ten temat, bo nie chciałbym nikogo obrazić w klubie - dodał Kamil Kosowski. - Może przyjdzie jeszcze czas, że powiem o tym więcej".

Piłkarze Wisły w środę wyjeżdżają do Holandii, gdzie będą trenować 12 dni i gdzie rozegrają dwa mecze sparingowe. Potem na trzy dni wracają do Krakowa, a kolejny obóz został zorganizowany na Cyprze. Tam rozegrają jedno spotkanie, poczym znów na krótko powrócą do Krakowa, by wyjechać następnie na ostatni szlif formy do Francji. Tam rozegrają dwa kolejne spotkania towarzyskie, a później pojadą prosto do Rzymu na mecz z Lazio.

"Mamy zaufanie do trenera Kasperczaka i nie wątpimy, że zostaniemy dobrze przygotowani do meczów z Lazio i do rozgrywek ligowych - zapewnił obrońca Wisły Marcin Baszczyński. - Czeka nas teraz dłuższa rozłąka z rodzinami, ale przecież będziemy na kilka dni powracać do Krakowa. Mnie oraz kilku kolegów z drużyny czeka ponadto wyjazd do Splitu i występ w reprezentacji Polski w meczu towarzyskim z Chorwacją. Trener Paweł Janas nie podał jeszcze oficjalnie składu kadry, ale nieoficjalnie wiem, że zostanę do niej powołany".

Na pierwszym treningu w tym roku pojawili się także bramkarz Artur Sarnat oraz napastnik Tomasz Frankowski, którzy z powodu kontuzji nie grali w rundzie jesiennej. Teraz wyleczyli dolegliwości i powrócili do zespołu.

"Jestem gotowy do treningów, ale nie wiem kiedy odzyskam formę - powiedział Tomasz Frankowski. - Chciałbym zagrać w Rzymie przeciwko Lazio. Obawiam się tylko, aby nie odnowiła mi się kontuzja".

We wtorek trener Henryk Kasperczak ogłosi skład klubowej kadry, która wyjedzie na pierwsze zgrupowanie do Holandii
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
Jak duże znaczenie mają występy w europejskich pucharach pokazuje przykład Macieja Żurawskiego i Kamila Kosowskiego. Raz po raz bowiem w mediach wymieniane są nazwy klubów z Zachodu, które chciałyby ściągnąć utalentowanych Polaków. Wtorkowy "Przegląd Sportowy" informuje, że "Kosa" i "Żuraw" nadal będą grali razem, ale... we włoskiej Parmie!
Podpisanie umowy kontraktowej z Wisłą (Żurawski) i negocjacje z "Białą Gwiazdą" (Kosowski) są rzekomo częścią planu, który zaproponował duński menedżer Boge Jacobsen, bliski współpracownik znanego włoskiego agenta Vincento Morabito. Podpisanie kontraktów przez obu piłkarzy miało spowodować, że z wyścigu po Polaków odpadną najbiedniejsze kluby. Parmę niewątpliwie stać by było na ściągnięcie obu zawodników niezależnie od długości i wysokości kontraktów.

Jak informuje "PS" jeśli chodzi o Żurawskiego (w meczach pucharowych przeciwko Parmie strzelił Włochom trzy gole) na przeszkodzie nie powinna stać nawet suma odstępnego. Sympatyczny i przede wszystkim skuteczny napastnik jest wyceniany na... pięć milionów euro.

Inaczej sprawa ma się z Kosowskim, który ociąga się z podpisaniem nowego kontraktu, a zamarzył sobie o grze w Osasunie Pampeluna. "Kosa" nawiązał kontakt z agentami z Półwyspu Iberyjskiego i wierzy, że już lada moment będzie grał przeciwko Kluivertowi, czy Raulowi.

Szefowie Parmy zapragnęli dwójki Polaków, doceniając zgranie Żurawskiego i Kosowskiego na boisku, ale przede wszystkim ich indywidualne umiejętności. Gdyby sprawdził się ten scenariusz, do rozmów miałoby dojść po meczu z Lazio w Rzymie, a obaj Polacy mieliby przenieść się do Włoch w lipcu tego roku.
  • 0

budo_guma jr.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 296 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Wisła czy Shalke ?
To możliwe, że obaj odejdą. Jakby doszło do tego transferu to koniec Wisły.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024