Skocz do zawartości


Zdjęcie

Refleks ... ( to juz bylo ??? )


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Refleks ... ( to juz bylo ??? )
prawie napewno to juz bylo ale mam paskudny nastroj i nie kcemmi sie grzebac wpostach :P ..
Jakbyscie byli tacy mili to napiszcie jak mozna zwiekszysc refleks ... ( tylko jakimis ludzkimi-domowymi metodami).

Pozdrawiam
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks ... ( to juz bylo ??? )
Refleks na co? Chodzi ci o reakcję na spadający kubek, nadlatujący kamień czy może nadlatującą pięść?
Jak wiadomo akcja wywołuje reakcję. Zaś szybkość reakcji to w uproszczeniu czas przetworzenia informacji przez układ nerwowy + czas reakcji i wykonania ruchu przez układ mięśniowo-kostny.
Czyli musisz ćwiczyć reakcję na dany bodziec... Bo jeśli będziesz codziennie łapał po 100 razy spadający ze stołu kubek, to nie znaczy że poprawi ci się reakcja na lewy prosty.
  • 0

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks ... ( to juz bylo ??? )
istnieje cos takiego jak ogolny trening ?? chodzi mi glownie o to zeby nie byc saskoczonym uderzeniem ale zeby muc szybko reagowac na rozne rzeczy ( tak jak muwiles np spadajace rzeczy ( jestem dosc niezdarny i potracam duzo rzeczy :') ) ) ...
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks ... ( to juz bylo ??? )
No cóż, ja u siebie zaobserwowałem, że ćwiczenie refleksu (timingu) na konkretne zdarzenia podniosło ogólny poziom mojego refleksu. Ale raczej nie odwrotnie. Bo co to jest "refleks ogólny"? Reakcja występuje na różne zdarzenia - jedne zauważamy szybciej, inne później.
  • 0

budo_taketa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 249 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks ... ( to juz bylo ??? )
tzn jaki sposob trenowales timing ? :)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks ... ( to juz bylo ??? )

tzn jaki sposob trenowales timing ? :)

Na treningu karate... :-)
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks ... ( to juz bylo ??? )
Moze sie myle ale czy timingu to czlowiek nie wyrabia sobie na kazdej sztuce walki ?
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks ... ( to juz bylo ??? )

Moze sie myle ale czy timingu to czlowiek nie wyrabia sobie na kazdej sztuce walki ?

To zależy co przez to rozumiesz. Na judo szybkość nie jest tak ważna, ale jakiś rodzaj timingu tam występuje.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks ... ( to juz bylo ??? )
Slaszysz moze sie myle ale dla mnie timing to umiejetnosc odpowiedniej i szybkiej reakcji na akcje przeciwnika , wczucia sie w jego rytm itp itd
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks ... ( to juz bylo ??? )

Slaszysz moze sie myle ale dla mnie timing to umiejetnosc odpowiedniej i szybkiej reakcji na akcje przeciwnika , wczucia sie w jego rytm itp itd

No a jeśli ktoś chce cię rzucić, to musisz szybko zareagować i zrobić kontrę, nieprawdaż? Podobna sytuacja jest przy walce w parterze, tyle że tu timing jest specyficzny bo dochodzi bezpośredni fizyczny kontakt.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Refleks ... ( to juz bylo ??? )

No a jeśli ktoś chce cię rzucić, to musisz szybko zareagować i zrobić kontrę, nieprawdaż? Podobna sytuacja jest przy walce w parterze, tyle że tu timing jest specyficzny bo dochodzi bezpośredni fizyczny kontakt.

Tak .. tak z tym tez sie zgodze. Zupelnie inna sprawe mialem przy karate a cos innego wyroslo gdy sparuje nozem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024