Skocz do zawartości


Zdjęcie

MA a kondycja.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

MA a kondycja.
Sztuki walki, niezaleznie czy chwytane czy uderzane wplywaja pozytywnie na nasz organizm, kondyche. Kazdy styl charakteryzuje sie czyms innym, kladzie nacisk na szkolenie specyficznych elementow dla danego stylu a w rezultacie rozwija inne parametry, partie miesniowe.
Wiekszosc styli kladzie nasic na trenng ogolnorozwojowy, ale przeciez podczas treningu (np. sparingu, rozne style maja rozne rodzaje sparingi, przez co inne grupy miesniowe pracuja).
W zwiazku tym wysuwa mi sie przypuszczenie, ze zawodnicy z roznych dziedzn beda sie charakteryzowac roznymi parametrami fizycznymi.
Jedni beda akrobatykami, inni lepszymi biegaczami.
Ktore dyscypliny ksztaltuja jakie miesnie?
Poza MA jest jeszcze wiele innych dzedzin sportu, Jakie MA beda wplywaly korzystnie na jakie dziedziny ?
Ktore najlepiej ksztatuja:
szybkosc
sprawnosc fizycza
wytrzymalosc
sile
zrecznosc
refleks


Wiem, ze kazda dyscyplina dziala korzystnie na wyzej zawarte apsekty, ale przeciez niektore style musza bardziej ksztaltowac pewne elementy.
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: MA a kondycja.

Jedni beda akrobatykami, inni lepszymi biegaczami.
.


Nuooo... Lepszymi biegaczami beda ci, ktorzy beda mieli gorsze wyniki w MA :) :wink:
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: MA a kondycja.
Kazama pytanie jest nieprawidlowo zadane. Kazdy, kto cwiczyl systemy "erekcyjne", a pozniej wzial sie np. za grapling, albo odwrotnie rozczarowal sie nieco swoja kondycja, sprawnoscia etc. Dlaczego? Bo kazdy z tych sportow angazuje w znacznym stopniu rozne aktony miesni. Czyli kazdy sport ma swoja "specjalizacje".
"Sztuki walki, niezaleznie czy chwytane czy uderzane wplywaja pozytywnie na nasz organizm, kondyche" - napisales Kazama. Ja wiem, ze taka jest ogolna opinia. Ale to nieprawda - w realistycznych stylach (na pewnym etapie) "lapie sie" tyle kontuzji, ze trudno powiedziec, ze maja one pozytywny wplyw na nasz organizm. Wielu zawodnikow po zakonczeniu kariery to ludzkie wraki.
Nie cwiczyc? Nie... Ale robic to z glowa. Miec swiadomosc, ze sport profesjonalny jest wyniszczajacy. Polecam raczej rekreacje. W tym sensie np. obsmiane tai chi, niedoceniana yoga beda napewno korzystniejsze dla zdrowia np. od boksu, judo etc.
Z reka na sercu, jakbym mial dzis komus cos polecic, to np. plywanie (choc i ono ma swoje minusy, np. pernamentne choroby zatok). Ale skoro jest tak glupi jak ja, to niech cwiczy tzw. sztuki walki.
K_P
  • 0

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: MA a kondycja.


Jedni beda akrobatykami, inni lepszymi biegaczami.
.


Nuooo... Lepszymi biegaczami beda ci, ktorzy beda mieli gorsze wyniki w MA :) :wink:


Moim zdaniem lepszym biegaczem będzie ten, który zostanie napadnięty przez 20 chłopa, a lepszym akrobatykiem ten, który zostanie napadnięty przez 20 chłopa, a ma na drodze ucieczki płot do przeskoczenia 8)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: MA a kondycja.
śmiejesz się :lol: raz mnie goniło 4 łysych a tu żywopłot, robiąc przezeń ukemi modliłem się w duchu by na trawie za nim nie było kamieni. Na szczęście nie było i uciekłem , za to kocham ukemi
  • 0

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: MA a kondycja.

śmiejesz się :lol: raz mnie goniło 4 łysych a tu żywopłot, robiąc przezeń ukemi modliłem się w duchu by na trawie za nim nie było kamieni. Na szczęście nie było i uciekłem , za to kocham ukemi

:D Mojego kumpla ostatnio kibice gonili. Miał półmetrowy płot do przeskoczenia i złamał sobie na nim rękę :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: MA a kondycja.

śmiejesz się :lol: raz mnie goniło 4 łysych a tu żywopłot, robiąc przezeń ukemi modliłem się w duchu by na trawie za nim nie było kamieni. Na szczęście nie było i uciekłem , za to kocham ukemi

:D Mojego kumpla ostatnio kibice gonili. Miał półmetrowy płot do przeskoczenia i złamał sobie na nim rękę :)



to znaczy mieć pecha, chociaż slyszało sie o podobnych przypadkach, szczególnie o tym jak ktoś sobie coś rozwalił po pijaku.
  • 0

budo_mrszalabab
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: MA a kondycja.

to znaczy mieć pecha, chociaż slyszało sie o podobnych przypadkach, szczególnie o tym jak ktoś sobie coś rozwalił po pijaku.

A nawet się widziało nieraz ;)
Jakby mój kumpel się na takim płotku rozwalił po pijaku, to przynajmniej miałby się czym tłumaczyć ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024