Skocz do zawartości


Zdjęcie

odżywki białkowe/efekty uboczne...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

odżywki białkowe/efekty uboczne...
Otóż szanowni forumowicze...
Mój kuzyn od 4 lat gra w rugby (ale nie jest nakoksowanym agresywnym dresem :wink: ). Cóż, budowa jego ciała pozostawia nieco do życzenia. Ma ponad 180 cm wzrostu, a waży tyle co nic...(Heh biedaka niedługo połamią- pograłby w kosza albo w siatkę ze swoimi warunkami)
Świetnie biega, słaby strasznie nie jest, a jakiś czas temu jego trener powiedział mu, że ma nabrać masy. Poradził, żeby zaczął wciągać jakieś odżywki białkowe i ostro pakować. :? Ja mu to ostro odradziłem, w sumie to nie wiem czy skutecznie(bo daawno go nie widziałem- w Lublinie mieszka) i nie wiem czy słusznie :? . Powiedziałem, żeby raczej robił to bardziej naturalnie.
Czy takie "prochy" mogą być niebezpieczne, jeśli tak to jakie przynoszą efekty uboczne :?: Z góry tnx za pomoc.
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki białkowe/efekty uboczne...
Odzywki bialkowe czy weglowodanowe (w przypadku nabrania masy to chyba te drugie) sa zupelnie bezpieczne. Jezeli stosuje sie wg. wskazan jest OK. O zadnych skutkach ubocznych nie slyszalem. sam pilem te pyszne koktailiki i w przypadku "przedawkowania" bedziesz mial jedynie dluzsze posiedzenie w WC :)
Jezeli chodzi o to, ze radzisz kuzynowi przybrac mase w sposob naturalny to bardzo dobrze. Wlasnie odrzywki to umozliwiaja. Tam nie ma zadnych wynalazkow, taki koktajl zawiera wszystko to co znajduje sie w zwyklym zarciu, ale w ilosciach jakie sa potrzebne do przyrostu masy i w bardziej przyswajalnej formie.

Pozdrawiam
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki białkowe/efekty uboczne...
No dokładnie- białko jest w tym co jemy, chyba to pamiętasz z bioli :wink: . Wiec nie ma możliwości żeby białko niczym nie wzbogacane było szkodliwe. No oczywiście jeśli się bierze w normie. Wszystko w nadmiarze jest szkodliwe. Jednakże bardzo trudno jest przecholować z białkiem, twój brat musiałby wcinać je na okrągło, no a to by było trudne do wykonania.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki białkowe/efekty uboczne...
To ja moze 3 slowa swojej laickiej wiedzy.
Owe suplementy. Czyli wszystko to co mozesz dostac legalnie w sklepie z odzywkami zostalo przebadane i stwierdzono iz nie ma to negatywnego wplywu na ludzki organizm. Gdyby bylo inaczej nie mozna by tego kupic tak latwo jak chleba.
Zupelnie inna sprawa jest ze sterydami ktore to zostaly opracowane jako leki. Inne stosowanie niz za wiedza i zgoda lekarza jest urzywaniem tych srodkow na wlasna odpowiedzialnosc. Nie jest to witamina C. Jest to silny srodek [ mowie o sterydach ]. Ma silne dzialanie a wiec powoduje silne zmiany w organizmie. Jezeli tak to niewlasciwie stosowane moga zaszkodzic i to bardzo.
Odnosnie odzywek [ nie sterydow ] raz jeszcze. Samo stosowanie nie zaszkodzi czlowiekowi. W koncu to suplement czyli uzupelnienie. Inna sprawa ze w wyniku wzrostu masy i cwiczen moga sie pojawic niespodzianki w postaci np. rozstepow. Oczywisicie rozsepy moga sie pojawic z kilku innych jeszcze powodow ale nie o tym mowa.
Tyle moich wynaturzen w tym temacie.
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki białkowe/efekty uboczne...
A ja mialem efekty uboczne w postaci strasznie smierdzacych bakow :> Ale przezylem to jakos :>
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki białkowe/efekty uboczne...

A ja mialem efekty uboczne w postaci strasznie smierdzacych bakow :> Ale przezylem to jakos :>

8O A znajomi też to przeżyli? :)
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki białkowe/efekty uboczne...
Im bylo ciezej. Ale najgorzej miala rodzina :> hyhy
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki białkowe/efekty uboczne...
Co tylko dowodzi, że wątroba w dupe dostała.


A wracając do pierwotnego postu: odżywki białkowe, białkowo-węglowodanowe czy węglowodanowe służą okreslonym celom - podawania organizmowi określonego rodzaju łatwo porzyswajalnych elementów. Tak naprawdę idzie o to aby przy stosunkowo niewielkiej ilościowo diecie pozyskać maksymalnie dużo składników odżywczych.
A teraz pytanie : po co laikowi, który chce zdobyć troche masy odżywki białkowo-węglowodanowe ? Aby wydać pieniądzeni niewątpliwie bo innej odpowiedzi nie znam. Na początek trzeba przyswoić odpowiedni zestaw ćwiczeń i dietę, która będzie powiedzmy maksymalnie organizm pozwalając mu na budowanie masy mięśniowej. O ile jeszcze zestaw ćwiczeń w internecie znaleźć łatwo to dietę trzeba dobrać do swojej budowy i aktywmności. To staje się drogą trudną do przebycia.
Koniec pieprzenia - aby przytyć i zbudować masę masz ćwiczyć i żreć to co jest Twojemu organizmowi potrzebne - żadne tam odżywki.
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki białkowe/efekty uboczne...
Zgadzam się z Pankracym Jarkiem :)

Ja sam olbrzymem nie jestem - ale mam brata ektomorfika (żeby nie było, że ma łatwo), który pakuje. Filozofię ma prostą: dużo jeść i ćwiczyć. Pożywienie bogate w białko i węglowodany - cała filozofia. Taką dietę można z powodzeniem samemu ułożyć i to nie horrendalnym nakładem finansowym. Owszem - na początku jako laik dał się skusić i wydał jakieś dwie bańki na gainer. Ponad połowa mu się przeterminowała i wylądowała w koszu. Naprawdę to nie jest niezbędne. Inna sprawa - pracujesz od rana do wieczora i nie masz czasu na przyrządzenie sobie posiłku - wtedy jest to jakieś rozwiązanie. Minęło 6 lat i mój braciszek jest taaaaaaaki duży.
Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_nuit
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki białkowe/efekty uboczne...
dokładnie, mało kto ma możliwości żeby jeść 3 razy dziennie pierś z kurczaka, a odżywki to super sprawa bo masz tam białko i węglowodany w najłatwiejszej do przyswojenia formie,

na masę polecałbym 70% węglowodanów/30 białka
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki białkowe/efekty uboczne...
W sumie mialem kiedys zultaczke wiec mozliwe ze moja watroba nie jest juz taka sprawna. A tak w ogole, to nie znam kolesia co cwiczy ponad 5 lat i jest maly :> Po prostu jak pakujesz to rosniesz, nie ma rady. Jedni wolniej drudzy szybciej :>
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki białkowe/efekty uboczne...

A teraz pytanie : po co laikowi, który chce zdobyć troche masy odżywki białkowo-węglowodanowe ? Aby wydać pieniądzeni niewątpliwie bo innej odpowiedzi nie znam. Na początek trzeba przyswoić odpowiedni zestaw ćwiczeń i dietę, która będzie powiedzmy maksymalnie organizm pozwalając mu na budowanie masy mięśniowej.


Jarq- ja nie mam zamiaru się niczym szprycować, o kuzyna tylko dbam :roll: Co do tych ćwiczeń no to chyba zasuwa coś niecoś...
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki białkowe/efekty uboczne...

Jarq- ja nie mam zamiaru się niczym szprycować, o kuzyna tylko dbam :roll: Co do tych ćwiczeń no to chyba zasuwa coś niecoś...


Szprycowac ? ło matko .. nikt tutaj nie pisze o sterydach. Zdaje sie ja o nich wspomnialem na poczatku. Nie myl pojec. To jak pomylic policjanta z gangsterem.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki białkowe/efekty uboczne...
To nie do końca jest tak. Jeżeli zepniesz trenining z minimalną dawką pokarmów, zwłaszcza w nieodpowiedniej strukturze to nic z mięśni nie bedzie. Przeciętnie mówi się, że na 1 g białka do przetworzenia w masę mięśniową potrzeba aż 4 g węglowodanów. Niezaleznie jaki jest stan faktyczny oznacza to odpowiednie proporcje.
Można ćwiczyć i nie urosnąć, zwłaszcza kiedy przez te 15 lat robisz taki sam trening bez żadnych modyfikacji a Twój organizm traktuje to jako codzienną pracę. Zbudujesz na początek minimum mięśni i na tym to stanie, gdyż obciążenia nie będą się zwiększać przez co mięśnie nie będą się rozrastać.
Moja dobra rada - nadmiar mieśni jest zupełnie zbędny, stają się one bezużytecznym ciężarem - taka prawda. Całkowicie odradzam.
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki białkowe/efekty uboczne...
Oj widze, ze troche tu namieszano, wiec dodam pare slow w tej kwestii.

Po pierwsze pytanie jest o osobe trenujaca rugby. W tej dyscyplinie masa jest bardzo porzadana, wiec proby jej nabijania sa jak najbardziej zasadne i wskazane w tym sporcie.

Po drugie: zasadnosc uzywania odzywek bialkowych - jak najbardziej sie powinno ich uzywac w wyczynowym sporcie (kuzyn byc moze gra lub bedzie gral w lidze) ale o tym ponizej.


Organizm sportowca wprzy treningu silowo-wytrzymalosciowym potrzebuje na dzien ok. 2 g bialka na kilogram masy ciala. Wazac np. 80 kg potrzebujemy do prawidlowych przemian metabolicznych w naszym organizmie ok. 160 g bialka dziennie. W dodatku dla przemian miesniowych potrzebne jest nie byle jakie bialko - tylko bialko pelnowartosciowe. Bez zaglebiania sie w szczegoly dodam, ze koplet odpowiednich aminokwasow zawiera przede wszystkim (wlasciwie to nawet jedynie) mieso. Czyli aby dostarczyc odpowiednia ilosc bialka zawodnik przy wadze 80 kg powinien zjesc ponad 0.5 kg miesa dziennie.
A co jak wazy 120 kg?
Malo ktory sportowiec jest w stanie dobrze zadbac o wlasciwe pozywienie, a jedynie dostarczenie odpowiednich skladnikow zywieniowych w wystarczajacych ilosciach jest gwarantem progresji postepow w sporcie.

W zwiazku z tym na wyczynowym etapie treningow uzywanie suplementow bialkowych jest po prostu koniecznoscia. Brak ich stosowania po kilka latach przejawia sie wyeksploatowaniem organizmu, licznymi kontuzjami i urazami, wyniszczeniem zdrowia.

Suplementy bialkowe posiadaja ponadto w swoim skladzie potrzebne weglowodany oraz witaminy i mikroelementy niezbedne w codziennym metabolizmie sportowca.


Reasumujac: Stosowanie wylacznie odpowiedniej diety zywieniowej mozna polecic osobie, ktora rekreacyjnie uprawia sport. Wyczynowcom nalezy wrecz nakazac spozywanie suplementow. O diete bogata przede wszystkim w witaminy, odpowiednie mikroelementy, weglowodany, bialko
jak najbardziej trzeba dbac. Ale na pewnym poziomie to po prostu nie wystarcza.

I na koniec ostatnia kwestia: oczywiscie racjonalnie stosowane odzywki nie sa szkodliwe dla organizmu. Nie nalezy po prostu w dziennym bilansie przekraczac wartosci 2g/kg masy ciala, i tyle.



Pozdrawiam,
MR.
  • 0

budo_mazepa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 410 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki białkowe/efekty uboczne...
Dokładnie.Przesadna ilość bialka bardzo szkodzi na nerki i napewno nie pomaga w budowaniu masy miesniowej.Dla osoby ciezko trenującej wskazane jest spozywanie właśnie 1.5 do 2.5 gr. białka na kazdy kilogram ciała.
Nie wiem tylko jednego.Czy ten rugbysta wczesniej trenował siłownie.Jezeli nie to najpierw niech sie troche rozćwiczy na zwykłej odpowiedniej diecie.Nie ma sensu od razu ładowac w sibie wszytskiego co tylko możliwe.Prawdopodobnie w jego przypadku wyglądałoby to tak ze za bardzo ucieszyłby sie odzywką i zapomniałby o dostarczeniu odpowiedniej ilości białka z pozywienia.
  • 0

budo_gumiś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki białkowe/efekty uboczne...
Zwsze jest jakaś chemia w takich zeczach.polecam kozystac z umiarem i kupowac suplementy ,na małej bazie zelatyny.

Codo ogolnej poprawy to tylko KREATYNA+RYBOZA+DIETA,codo firmy to jak dlamnie ultimate.
  • 0

budo_gumiś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki białkowe/efekty uboczne...
sorki za bledy ,ale wpadlem na momencik i szybko pisalem.
  • 0

budo_nack
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki białkowe/efekty uboczne...
Mam takie pytanko co mozeci mi powiedziec o VINSTROL-V :?:
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: odżywki białkowe/efekty uboczne...
To nie odżywka, więc nie ten topic. Idź na siłownię, tam ci powiedzą.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024