Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak to jest u was


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Jak to jest u was
Jak mawiał Bruce Lee twórca pierwszej koncepcji mix fighting ( bo tak mozna określić JKD ) codzienny postęp jest odrzucaniem tego co jest zbyteczne. Jak to jest w Waszych systemach? Dążycie do coraz to lepszych efektów odrzucając w drodze ewolucji elementy zbyteczne, nieprzydatne i archaiczne czy tez tworzycie z tego eklektyczną mieszankę?
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest u was
Wg mnie calkiem dobra metoda jest czerpanie z kazdego systemu tego co pasuje do naszego i jest skuteczne w zastosowaniu. Dzieki temu utrzymujemy jakis pion wokol ktorego mozna ksztaltowac styl dopasowany do naszych potrzeb.
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest u was
to jest tak jak z wiara-albo wierzysz temu masterowi co mowi ze cos dziala albo sparrujesz i sprawdzasz ze dziala...
ja jestem daleki od slepej wiary...
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest u was

ja jestem daleki od slepej wiary...

ja tez.
  • 0

budo_kenjiro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1799 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest u was
U mnie jest tak jak Bruce mawial bo cwicze wg koncepcji JKD :)
Tylko ze trzeba przy okazji rozgraniczyc kilka rzeczy. Istnieje Jun Fan Jeet Kune Do lub Jun Fan Kickboxing zamiennie uzywane - madrzy ludzie uwazaja ze to dokladnie metoda, techniki, strategia jaka wypracowal Bruce za swojego zycia. Jeet Kune Do to koncepcja bycia skutecznym w kazdym dystansie walki. Jeet Kune Do to nie, jak wielu uwaza, technika jaka prezentowal Bruce. A teraz o odrzucaniu tego co zbedne. Wiele, wiele lat i potu wylanego potrzeba oraz wiele sparingow aby wiedziec co odrzucic...
I tak w szkolach JKD takich jak PFS (Vunak,Harris), Straight Blast Gym (Thornton) najpierw trzeba opanowac podstawy walki w strefach: stojka, clinch, ziemia. Stojka to przedewszystkim zachodni box, kopniecia w zaleznosci od szkoly albo z thaia albo z savate albo z jednego i drugiego (najczesciej). Clinch to przede wszystkim zapasy i elementy Kali. Ziemia to oczywiscie BJJ. Dopiero kiedy opanuje sie powyzsze w stopniu uzywalnosci w walce - mozna zaczac analizowac co jest dla MNIE nieuzyteczne, co pracuje najlepiej z moja motoryka, budowa, psychika itd.
Tak wiec zanim ja odwaze sie stosowac zasade - co nieuzyteczne to odrzucam - minie jeszcze wiele latek. A trzeba jeszcze nadmienic ze to co jest nauczane w tych wymienionych przeze mnie szkolach JKD dziala w walce, co odczulem nie raz nie dwa na swojej skorze.
Aha, niezaleznie od systemu cwiczonego w danej strefie, uderzenie jest uderzeniem, kop - kopem a lokiec lokciem...
Pozdrawiam
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest u was

to jest tak jak z wiara-albo wierzysz temu masterowi co mowi ze cos dziala albo sparrujesz i sprawdzasz ze dziala...
ja jestem daleki od slepej wiary...


Wszystko jest dobre gdy teoria idzie razem w parze z praktyka. Slepo masterowi to wierzyc nie mozna bo bajek kazdy naopowiadac moze. :)
Wszystko musi wyjsc w walce. Co jak jest dobre lub skuteczne. Jak sie nie sprawdzi techniki praktycznie ze dziala to nie ma sie pojecia o jej zastosowaniu.

Mozna cwiczyc kihon przez pare lat i kata i dalej nic nie wiedziec..poniewaz master dopusci Cie do walki po np 2 latach treningu. I to i tak z duzymi ograniczeniami mowa tu o stylach tradycyjnych.

W nowoczesnych sytemach walki podejscie jest zupelnie inne wszystko od razu sprawdza sie praktycznie.Tak wlasnie jest w bjj,shidokanie itp. I nie ma zadnego sciemniania ze to jest skuteczne a tamto nie. 8)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak to jest u was

Tak wiec zanim ja odwaze sie stosowac zasade - co nieuzyteczne to odrzucam - minie jeszcze wiele latek. A trzeba jeszcze nadmienic ze to co jest nauczane w tych wymienionych przeze mnie szkolach JKD dziala w walce, co odczulem nie raz nie dwa na swojej skorze.


podoba mi sie Twoj post Kenjiro, zgadzam sie ze wszystkim co napisales, jak sie ma pare lat doswiaczen to mozna sobie odrzucac co sie nie sprawdza ale wciaz np jako trener trzeba ludzi uczyc tych elementow ktore dla mnie sie nie sprawdzaja a im moga wychodzic bo ludzie sa rozni...
niestety zbyt wielu kolesi co dopiero zaczeli odrzuca wszystko co im nie wychodzi mimo ze widza ze zaawansowani to robia i nawet za pomoca tego ich tluka w sparingach bo sie nasluchali o odrzycaniu zbednych rzeczy :)
mnie sie uczy ze mam chodzi i sparowac z ludzmi z roznych styli po to zeby nie zamykac sie w skasenie wlasnego stylu, w takich sparingach z inostylowcami nie jest wazne czy wygrales czy przegrales wazne jest zebys wyciagal wnioski i sie czegos z tego nauczyl
pozdrowionka
tomek
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024