Skocz do zawartości


Zdjęcie

K1 - new rules


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

K1 - new rules
Co sadzicie o nowych przepisach w K1 ?
Coagle nie wiadomo czy beda obawiazywaly na natchodzacej gali , ale w nowym sezonie , raczej juz beda.
Sluchy ida ze , spada ilosc kasy zarobionej za K1 , nie ma tylu PPV , no i nie ma japonskich zawodnikow mogacych nawiazac rownorzedna walke.
W nowym sezonie ma do K1 przejsci kilku czlowych karateka ( np Kazumi) , popularne staly sie tez walki z udzialem specjalistow od MMA.
Moim zdaniem dlatego te zmiany , odrzucenie kolan i praktycznie zniwelowanie klinczu stworzy moze walke szybsza ale bedzie uklonem w strone karateka ( no klinch rules ) , i "naturszczykow" z MMA , kolana.
Ciekawe co beda robili "specjalisci" od knee jak Arets , Hunt czy Ignatiew ?
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: K1 - new rules
Ja mam raczej pytanie czemu kolejne ograniczenia zostaly wprowadzone ?
Dla kasy aby Japonscy zawodnicy latwiej mogli sie przestawic do tej "nowej" formuly K-1 ?
  • 0

budo_nuit
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: K1 - new rules
a moze powiinni zrobić wymianę np. łokcie za kolana, co wy na to?
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: K1 - new rules
Bez klinczu ? co to za walka bez kinczu; bez kolan - pojeby jakieś; przestaje ogladać.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: K1 - new rules
To jest definitywinie uklon w strone karatekow , gdzie chwytanie za szyje jest praktycznie zabronione , przez co kolan sa tak bardzo efektywne.
Dla mnie Japonia zawsze smierdziala ukladami , zarowno w czsach mistrzostw Kyokushinu , Shooto czy teraz mam takie wrazenie ze to samo sie robie z K1 i Pride.Przekrety z rozstawianiem zawodnikow , robione walki , szkoda ze to sie rozlazlo na wszystkie turnieje.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: K1 - new rules
Myśle że jest to zabieg czysto komercyjny, jak napisałeś nowe zasady mają uczynić walkę szybszą przez co najprawdopodobniej bardziej atrakcyjną dla widza telewizyjnego. K-1 to biznes i z tej strony należy rozpatrywać wszelkie zmiany w regułach. Zapewne kotoś przeprowadził badania marketingowe i doszedł do takich a nie innych wnioskow, jak biznes idzie slabo trzeba zmienic troche produkt.....
Piotrek
  • 0

budo_szturman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: K1 - new rules
:evil: Nie rozumiem co sie dzieje z tym chorym skomercjalizowanym swiatem.Walki w K-1 sa nudne dla widza ...........uhhhhhhh , ale za to relacje ze sportow zimowych sa ekscytujace (dajcie wiecej CURLINGU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) . Szkoda gadac ........... :evil: Japonczycy chyba juz calkowicie sprzedali sie mamonie............
  • 0

budo_ahwar
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: K1 - new rules
Ladna glupota 8O
  • 0

budo_=kanku=
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: K1 - new rules
No to ja sie grzecznie pytam - co to teraz bedzie?
Taekwon-Do + low kicki ? Chociaz cos tam oni tlumaczyli ze skrot K-1 to od karate,kung fu itd.... thaiboxing nie zaczyna sie na K to wywalili lokcie i kolana :)
PS Szkoda ze odpadl przez kontuzje ten gigant, niezle byloby widowisko.
Moze nowe przyslowie: Nie liczy sie styl, liczy sie masa ;)
  • 0

budo_dawid
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: K1 - new rules
Masz coś do Taekwondo? A tak swoją drogą to w K1 walczyli kolesie z taekwondo?
  • 0

budo_=kanku=
  • Użytkownik
  • Pip
  • 39 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: K1 - new rules
TFU! Za szybko pisze :) Mialo byc kick boxing. No tak, teraz bedzie ze mam cos do kick boxingu ;) . Nie nie mam nic, ale jak juz ktos wybiera K1 to fajnie by bylo, ze niezaleznie od cwiczonej dyscypliny uderzanej mogl zaprezentowac to co w jego dyscyplinie najlepsze, najefektowniejsze, najskuteczniejsze etc. Ciekawe co teraz zaprezentuje taki Ignaszow, jak mu zabronia uzywac kolan. Thaiboxer bez kolan to jak karateka bez mawashi :) EEE nie wierze zeby zrobili takie swinstwo, na pewno rozejdzie sie po kosciach. I niby czemu by to mialo sluzyc? Wiekszej widowiskowosci? A co jest bardziej widowiskowego od porzadnego KO - np kolanka z wyskoku zasadzonego w nos?
Mam nadzieje ze sponsorzy tego nie kupia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024