Skocz do zawartości


Zdjęcie

naciągnięcie sciegna:(


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

naciągnięcie sciegna:(
mam problema i prosze o rade ....

wrocilem na treningi po paroletniej przerwie i ponownie zaczynam calkowicie od zera...
i juz na wstepie pojawil sie problem, ktory trwa i trwa...

mam juz to dosc dlugo ...bo od pierwszego mojego treningu TKD w tym roku , czyli od poczatku pazdziernika.
Kiedys mialem bardzo dobra elastycznosc, ale przerwa niestety zrobila swoje ...no i po pierwszym treningu TKD mam prawdopodobnie naderwane/naciagniete sciegno na wysokosci prawego uda.
W momencie jak sie schylam do podlogi stojac ze zloczonymi stopami, czuje okropne klucie, natomiast przy wymachu prosta noga w przod czuje tak jakby "cos" trzymalo mi noge i nie moge zrobic wyzej wymachu. (tzn. dam rade, ale wtedy to mam wlasnie takie uczucie jakbym sie z kims silowal, kto trzyma mnie za noge).

Myslalem,ze to zwykle nadwyrezenie sciegna i ze po czestych treningach przejdzie,ale juz troszke minelo, a tu niestety nic sie nie zmienia.

Mam pytanie do osob ktore maja wiedze na ten temat, lub podobne doswiadczenia:
Czy cwiczyc na ta noge (rozciagac?), czy zaprzestac treningu , moze sa jakies specjalistyczne cwiczenia na takie dolegliwosci ?

ps. boje sie ze jak nie bede dalej cwiczyl (profilaktycznie) to pozniej bede mial na nowo slabą elastycznosc i znow po ponownym silnym naciagnieciu sytuacja sie powtorzy...
  • 0

budo_e2rd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ta czesc galaktyki

Napisano Ponad rok temu

Re: naciągnięcie sciegna:(
Hi Mafox_

Zapewne nie chodzi Ci o blyskotliwa rade w typie idz do lekarza ale to jest ta wlasciwa rada ;) Zadaj to pytanie lekarzowi sportowemu, obejrzy, opuka i postwi Ci diagnoze.

Kiedys mialem bardzo dobra elastycznosc, ale przerwa niestety zrobila swoje ...no i po pierwszym treningu TKD mam prawdopodobnie naderwane/naciagniete sciegno na wysokosci prawego uda.

Teraz, rada jak ostroznie wrocic do dawnej sprawnosci i nie zrobic sobie krzywdy, chyba bedzie spozniona ;)

Myslalem,ze to zwykle nadwyrezenie sciegna i ze po czestych treningach przejdzie,ale juz troszke minelo, a tu niestety nic sie nie zmienia.

Pewnie dlatego, ze lekarstwem na nadwerezenia nie sa czeste treningi tylko ich ograniczenie :)) W ostatecznosci eliminacja tych cwiczen, ktore beda poglebiac kontuzje...

A jako srodki wspomagajace rekowalescencje uzywa sie np. masazu, masci, okladow...

pozdro
E2rd
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: naciągnięcie sciegna:(
No u nas przy takich kontuzjach trener zawze mowi, ze trzea przez ok. tydzien albo jak trzeba to dluzej oszczedzac ta nozke, nie koac, ewentualnie cwiczyc na inne partie ciala w tym czasie zamiast nog :) Ja np. nie umiem przerwac treningow, bo jestem chyba uzalezniona, ale w takiej sytuacji powinno sie dla wlasnego dobra. A teraz to dam CI taka sama rade jak E2rd :) :) :) doctor i masaze :wink:
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: naciągnięcie sciegna:(
Ja bym radził zrobić przerwe w treningach, a przynajmniej ograniczyć na tą noge. Chociaż kilka dni, tydzień i zobaczyć czy pomoże. W tym czasie na elastyczności dużo nie stracisz, a po powrocie do treningów uważać i jak zaczyna boleć to dalej nie rozciągać :? Rozciągać się powinno aż czujemy opór czyli aż zaczyna boleć ale nie dalej. Wielu mylnie uważa że bez bólu nie da się rozciągnąć, a to podstawowy błąd prowadzący do kontuzji...
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: naciągnięcie sciegna:(
mialem to :)
oczywiscie tak jak wszyscy pisza najmadrzejsza rzecza jaka mozesz zrobic to wybranie sie do lekarza , on ci powie co i jak.

moge ci powiedziec jak bylo ze mna, bylem tak ambitny , ze tez mnie to spotkalo - lekarz kazal mi zakupic taki sciagacz na udo (on trzyma cieplo, znajdziesz go w kazdej wiekszej aptece , albo poszukaj po necie) , oczywiscie trzeba ograniczyc treningi , kazal mi z umiarem rosciagac sie , by moj naciag , ktory i tak jest nie wielki , nie zmniejszyl sie jeszcze bardziej , trzeba sie rosciagac w tym sciagaczu , on trzyma cieplo i wtedy jest latwiej , bo tak nie napier**** :) :) :)

pozdrawiam , kuruj sie
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: naciągnięcie sciegna:(
Ja jakis rok temu naciagnalem sobie sciegno po wewnetrznej stronie uda, blisko pachwiny. Poniewaz nie zaprzestalem treningow, tylko lekko ograniczylem intensywnosc dopiero teraz przestaje czuc sciaganie w udzie. Fakt ze przy rozciaganiach na poczatku w ogole tej nogi nie rozciagalem a potem stopniowo robilem tylko do momentu kiedy zaczynalem czuc lekki bol. Bardzo powoli.

No ale ja jestem starszy gosciu i z wiekiem to goi sie wolniej.. :wink:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024