Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki lepszy???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki lepszy???
Do: Jacky
Wg mnie Twoje poszukiwania idą w dobrą stronę. Jest klika technik, które mogę zrobić bez powiadamiania uke, gdzie uke zachowa się w sposób wzorcowy (pad idealny ) - na końcu techniki będzie miał np. złamany nos, zakrwawioną twarz i połamane żebra - technika katatetori aihanmi - kaiten nage (wer. z atemi).
Z drugiej strony spróbuj zrobić taki eksperyment w dojo - randori gdzie wykonujący może iść na całość w ykonywaniu technik tzn.atemi robi w sposób realny, chce dosięgnąć uke - wszyscy inni mają się pilnować i atakować normalnie - polecam wszystkim - ciekawe efekty.

pozdrowienia,
Pio
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki lepszy???

Uważam, że judo i aikido trochę się różnią.A no i że trening, to nie prawdziwa walka, no i że "a bo on zna technike" to tylko jeden czynnik i nie jedyny, a aikido będzie tylko gimnastyką jeżeli trenującemu takie założenie będzie pasowało.


......hmh.....wykrecasz sie Jacky. Chyba ci zbraklo argumentow na magazynie. Pewnie ze aikido i judo sie roznia, ale rezultat ma byc ten sam - kontrola napastnika, co nie?
Wiadomo ze trening to nie prawdziwa walka, ale twoj duch podczas treningu ma byc JAKBY to byla prawdziwa walka. Jakby kazda technika byla ostatnia technika w twoim zyciu - tak powiedzial Dziadek zreszta.

Jakie wiec sa te inne czynniki?

Aikido bedzie gimnastyka jesli cwiczacemy zabraknie ducha wojennego - chcenie nie ma tu nic do rzeczy :wink:
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki lepszy???

.......hmh..... 8O Nie wiem skad sie takie legendy biora....Dobra technika, to jest wtedy jak dla tori sie nic nie stalo. Co sie dzieje z uke, to zupelnie inna historia. Najpierw tori musi wyjsc calo, zeby mogl sie troszczyc o napastnika, nie? Tori jest odpowiedzialny za to zeby technika dzialala, a uke jest odpowiedzialny za swoje bezpieczenstwo. To przeciez takie proste.

Tak ze to nie jest latwa sprawa z tym podkladaniem sie....


To jest proste - ta część z odpowiedzialnoscia... :)

Moją wypowiedź potraktowałeś za bardzo "realnie"... :? Miałem na myśli trening w dojo i podkładanie sie podczas treningu... a nie w realu...
nikt w realu sie nie podłoży bo niby po co??? :) :) On the street nie wybierasz uke... To uke wybiera Ciebie jak nie zrobisz mu kuku to on zrobi to za Ciebie.. hehe
Na treningu tego nie ma dlatego aby móć z kim ćwiczyć troszczę się o swych uke :twisted: :twisted:

Aikid z wyboru jest inne jak te z musu..... A Ty to wszystko zgeneralizowałeś....
Tak nie mozna... :roll:
  • 0

budo_jacky
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki lepszy???

......hmh.....wykrecasz sie Jacky. Chyba ci zbraklo argumentow na magazynie. Pewnie ze aikido i judo sie roznia, ale rezultat ma byc ten sam - kontrola napastnika, co nie?
Wiadomo ze trening to nie prawdziwa walka, ale twoj duch podczas treningu ma byc JAKBY to byla prawdziwa walka. Jakby kazda technika byla ostatnia technika w twoim zyciu - tak powiedzial Dziadek zreszta.

Jakie wiec sa te inne czynniki?

Aikido bedzie gimnastyka jesli cwiczacemy zabraknie ducha wojennego - chcenie nie ma tu nic do rzeczy :wink:

Trochę sprostuje swoje poglądy :)
Tak jak napisałem Uchideshi tak napisze i tobie.
Zgadzam się z tobą w większości, ale :) skupiając się na jednej sytuacji
całkiem zapominasz o innych które mogą wystąpić.Nie da się opisać tego problemu na jednym przykładzie.Większość osób które się wypowiedziały mają rację, ale jednocześnie zawężyły się do konkretnych opisów, dlatego, że objąć wszystkiego w całości się nie da. To jakby z góry założyć realność wszystkich technik. Z tego powodu w tym temacie się już nie wypowiem, bo ani ja ani nikt inny pełnej odpowiedzi nie udziele.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024