Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaki lepszy???


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki lepszy???
Niedość że Smile mnie od Hieny wyzwał to Ty jeszcze kazesz mi te posty czytać w nadzei że znajdę jakiś ketchup??#$%^($#%#&*)W$$@#%!!

Bądź litościwy mnie biednemu.... :cry: :( :?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki lepszy???
Uchideshi.. zadba afera nie przjemuj sie
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki lepszy???
Uchidechi nie od "Hieny' tylko od "hieny" - az tak wielki nie jestes
:) :) :)
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki lepszy???
Ciebie to tylko lać i patrzec czy zyjesz.... :evil: :evil:
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki lepszy???
:)
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki lepszy???
I się tak głupio nie smiej Smailu Ty...... :evil: :wink:
  • 0

budo_martinez0
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki lepszy???

Mam pytanko czy podczas zajęć lepiej ćwiczyć z uke który się podkłada czy z takim który oporóje?Słyszałem wiele wersi i chciałbym poznać wasze zdanie jako ludzi z większym doświadczeniem niż ja.


Moim skromnym zdaniem chciałbym powiedzieć że uke podkłada się nie dlatego że "chce" ale dlatego że "musi" :D .
  • 0

budo_mariuszm
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki lepszy???
I tu nastąpił przełom w dyskusii.martinez0 wyjaśnij dlaczego musi :?: :roll: :D
  • 0

budo_jacky
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki lepszy???

Moim skromnym zdaniem chciałbym powiedzieć że uke podkłada się nie dlatego że "chce" ale dlatego że "musi" :D .


Jak żle robisz technike to nie koniecznie musi.
  • 0

budo_capsco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nad Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki lepszy???

I tu nastąpił przełom w dyskusii.martinez0 wyjaśnij dlaczego musi :?: :roll: :D


FIZYKA no chyba, że ktoś chce nosić gips :?
  • 0

budo_martinez0
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki lepszy???
„Dlaczego musi???” W większości przypadków „podłożenie się” ratuje UKE przed kontuzją.
Przykład: Technika KOTEGAESHI, podczas jej wykonywania UKE „musi” wykonać ukemi ratując się przed „poważnymi jej następstwami” :D . Takie jest moje zdanie na ten temat, ale oczywiście to są moje przemyślenia, i bardzo proszę o wnikliwą analizę, bo mogę się mylić. Dziękuję pozdrawiam.
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki lepszy???
najpierw filtr deszyfrujacy....

Dlaczego musi??? W większości przypadków podłożenie się ratuje UKE przed kontuzją.
Przykład: Technika KOTEGAESHI, podczas jej wykonywania UKE musi wykonać ukemi ratując się przed poważnymi jej następstwami :D . Takie jest moje zdanie na ten temat, ale oczywiście to są moje przemyślenia, i bardzo proszę o wnikliwą analizę, bo mogę się mylić. Dziękuję pozdrawiam.

teraz odp:

jak zalozysz dobra techike to musi, ale o tym nie rozmawiamy - chodzi o namietne podkladanie NIE CZEKAJAC DO KONCA NA TECHNIKE...
Jak ktos robi kotehaeshi hmmm.... do dupa to po co fikac kozly? Tak dla zasady? Tzn. ty fikasz zawsze bo sie boisz ze komus wyjdzie dobra ta kotega? no to bida... :?
  • 0

budo_martinez0
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tarnów

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki lepszy???
No tak "fikanie kozłów" to jest bzdura, z tym się zgadzam, podkładanie się przed zakończeniem techniki też jest lamerstwem. Ja cały czas mam na myśli "dobra technika" ="dobre kontrolowane ukemi".

a czym jest "dobre kontrolowane ukemi"? podłożeniem się aby ratować się przed kontuzją, tak myśle przynajmniej. I jestem pewien że wykonanie prawidłowego KOTEGAESHI podczas realnej samoobrony przed napastnikiem - zakończy się dla niego mniej lub bardziej poważną kontuzją.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki lepszy???
moim zdaniem to wina nauczania...
  • 0

budo_jacky
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki lepszy???

No tak "fikanie kozłów" to jest bzdura, z tym się zgadzam, podkładanie się przed zakończeniem techniki też jest lamerstwem. Ja cały czas mam na myśli "dobra technika" ="dobre kontrolowane ukemi".

a czym jest "dobre kontrolowane ukemi"? podłożeniem się aby ratować się przed kontuzją, tak myśle przynajmniej. I jestem pewien że wykonanie prawidłowego KOTEGAESHI podczas realnej samoobrony przed napastnikiem - zakończy się dla niego mniej lub bardziej poważną kontuzją.

np.
najważniejsze w kotegaeshi nie jest zrobienie mocnej dzwigni na nadgarstek, lecz dobre wychylenie, zejście, tajming i tak dalej, zresztą jak w większości technik. Wykonanie prawidłowo techniki nie musi oznaczać kontuzji partnera. Dobry uke musi wyczuć czy poprawnie wykonujesz technikę, a nie cały czas podkładać się w trosce o swoje zdrowie, poza tym ty także powinieneś uważać na swojego uke, by nie wyżadzić mu krzywdy. Po tobie on robi technikę. :twisted: belzebub limo :) . Chodzi mi oczywiście o sytuacje w której chcesz się jak najwięcej nauczyć i starasz się wykonywać techniki płynie, ale powoli i uważnie. Bo kiedy ćwiczy dwóch aikidoków o wysokim póziomie to nie ma mowy o tym, żebyś miał czas zastanawiać się czy kolega poprawnie wykonuje technikę. :)
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki lepszy???
Wydaje mi się ze troszeczkę się zamieszaliście w tym całym podkładaniu....no i tym ze podkładanie się jest ratowaniem przed kontuzją...

Pieprzycie bez zastanowienia!!! :evil: :?

Wzorcowo wykonana technika, JAKAKOLWIEK nie ma prawa doprowadzić do kontuzji(jezeli tego nie chcemy)... Jeżeli takowa będzie miala miejsce to technika nie będzie wzorcowa...!!!! Dobra kontrola uke zanczy ze nic mu się nie moze stać czego bysmy nie chcieli..... Pełna kontrola znaczy ze uke nie moze się podłożyć!!! jeżeli sie podkłada (no i nie umie padać na dodatek) i nasza technika nie będzie poprawna to wielka dupa !!! Kontuzja bankowa!!!

Jeśli uke sie podkłada to jest to wina nauczania..... Jak Aiki to powiedział... poklon
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki lepszy???

Bo kiedy ćwiczy dwóch aikidoków o wysokim póziomie to nie ma mowy o tym, żebyś miał czas zastanawiać się czy kolega poprawnie wykonuje technikę. :)


...czyli fikasz kozly zawczasu??? no pieknie :?
to wlasnie jest podkladanie... strach maci ci w glowie... przestraszony
  • 0

budo_jacky
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki lepszy???

...czyli fikasz kozly zawczasu??? no pieknie :?
to wlasnie jest podkladanie... strach maci ci w glowie... przestraszony

A czy ja coś takiego napisałem? Np. sprubuj przy dobrym nikio z zaawansowanym aikidoką nie "upaść". Chociaż ja bym tam radził nie czekać do końca.
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki lepszy???

A czy ja coś takiego napisałem? Np. sprubuj przy dobrym nikio z zaawansowanym aikidoką nie "upaść". Chociaż ja bym tam radził nie czekać do końca.


Czy umiesz poprawnie padać?????

I wszystko w tym temacie!!!
  • 0

budo_jacky
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jaki lepszy???

Czy umiesz poprawnie padać?????

I wszystko w tym temacie!!!


tak umiem poprawnie padać. Co więcej twierdze, że masz racje w tym co wcześniej napisałeś, oraz, że nie wysiliłeś się zbytnio, żeby mnie zrozumieć, chodziło mi o konkretne przypadki. Może twierdzisz, że początkujący będzie ćwiczył tak samo, jak ktoś kto trenuje kilka lat.
To jak padać, zależy od danej sytuacji.
To tyle co mam do powiedzenia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024