Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skutecznosc Kyokushin


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
133 odpowiedzi w tym temacie

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
ZXC bez przesady! :P :oops: :lol: :) :D :-) :wink:
  • 0

budo_zxc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
KK - kyokushin karate. ( sorki jeśli przekręciłem pisownie)

Karateka1 - teksty o nożach nic nie wnoszą.
  • 0

budo_skalny
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
VOVCHANCHYN
Z tymi kilkoma technikami to się z tobą zgadzam. Sam trenowałem kiedyś Kyokushin i co? nic w nim nie znalazłem, poza brakiem metodyki treningu, brakiem wiedzy, sportem i komercją. Dla mnie to Kyokushin wogóle nie powinno się nazywać karate. Odnośnie walki realnej to niema co dyskutować o stylach nastawionych na sport, gdzie trening podpożądkowany jest pod zawody. Pszepraszam jeżeli kogoś obraziłem, ale to tylko moje zdanie.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin

VOVCHANCHYN
Z tymi kilkoma technikami to się z tobą zgadzam. Sam trenowałem kiedyś Kyokushin i co? nic w nim nie znalazłem, poza brakiem metodyki treningu, brakiem wiedzy, sportem i komercją. Dla mnie to Kyokushin wogóle nie powinno się nazywać karate. Odnośnie walki realnej to niema co dyskutować o stylach nastawionych na sport, gdzie trening podpożądkowany jest pod zawody. :oops:
Pszepraszam jeżeli kogoś obraziłem, ale to tylko moje zdanie.

I na to tutaj liczmy
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin

I na to tutaj liczmy


:?: Może jaśniej, jasniepanie... :D
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin

ale to tylko moje zdanie


Jemu ze liczymy tutaj na wypowiadanie własnego zdania na podane tematy.
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
No to tak tródno wywalić troche zbędnych pierdół z cycatu...? :roll: Dziwne by było pisać nie swoje zdanie... :wink: Ale loooz. Dzienx za sprostowanie )PIT(...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
Trzeba mieć fantazje s......... :P :lol: :)
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
Trzeba mieć fantazje i pieniądze dz..... :P :D :)
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
Ćwicze KK i nie narzekam mamy spoko senseya, sporo dodatków i pozatym jest niesamowita atmosfera na treningach i to mnie przyciaga a skuteczność też niezla pozatym jak jóż ktoś wspomniał wszystko zalerzy od podejścia jakie stosuje trener czyli czy się otwiera na nowości czy trwa w tradycji. poklon
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
Czesc brat :) :) :) :)
Ja jusz im tu wyjasniłem ze u nas jest fajnie a sensej to spoko kolo :)
  • 0

budo_lucid_dream
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
Pit & Raben bracia? ładnie musi wasz pokój wyglądać po domowych sparingach... :lol:
Ja także ćwicze KK, mój trener również stara sie urozmaicać zajęcia. (wprowadza technikę bokserską, lub poznajemy elementy typowo samoobronne). Miałęm okazję ćwiczyć pod "batutą" różnych sensei i z każdym trening wyglądał inaczej...
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
Apropo urozmaicen w sobote mielismy rozgrzewke, kihon, kata, kihon na dworze (tak tak z samych kimonach przy -15), potem znowu troche kihonu na sali.
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin

Apropo urozmaicen w sobote mielismy rozgrzewke, kihon, kata, kihon na dworze (tak tak z samych kimonach przy -15), potem znowu troche kihonu na sali.

O jak miło. A myślałem, że tylko my jesteśmy tak po^^^^^i :)
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin

O jak miło. A myślałem, że tylko my jesteśmy tak po^^^^^i :)




Cwiczac myslałem doładnie to samo :)
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin

Cwicze to kyokuhin juz pare lat i stwierdzilem ze jedyne co jest w tym stylu skuteczne to mae-geri,mawashi-geri.low kich i ushiro mawashi czyli 4 ciosy... kyokushin w konfrontacji z przeciwnikiem jest beznadziejne ,jesli nie umiesz mocno przywalic i jesli nie masz pojecia o parterze-GINIESZ,chyba ze sie bijesz z 60 kg gosciem.
Zgadzacie sie ze mna?


bzdura.

Pawel Drozdziak
Szkola Walki Wrecz Hoenkai
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_pawelek
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 95 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jarosław

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin

Cwicze to kyokuhin juz pare lat i stwierdzilem ze jedyne co jest w tym stylu skuteczne to mae-geri,mawashi-geri.low kich i ushiro mawashi czyli 4 ciosy... kyokushin w konfrontacji z przeciwnikiem jest beznadziejne ,jesli nie umiesz mocno przywalic i jesli nie masz pojecia o parterze-GINIESZ,chyba ze sie bijesz z 60 kg gosciem.
Zgadzacie sie ze mna?


ja tesh sie nie zgadzam. Mi kyoku dalo bardzo duzo.
Miedzy innymi musialem sie nauczyc mocno przywalic.
I wole walczyc z wiekszymi(ciezszymi) bo jest trudniej. uczysz sie jak sobie radzic z masywniejszymi od siebie. Dla mnie to duzy plus.
  • 0

budo_maniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 814 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
Mam wrazenie Vovchanchyn , ze trzy lata to troche za mało , zeby dobrze poznac styl- tymbardziej za mało czasu zeby poznac i nauczyc sie wykorzystywac wiekszosc technik.KK nie tylko oferuje Ci te "4 ciosy " to jest cos wiecej , ale widocznie Ty i Skalny nie potraficie tego dostrzec.Jezeli Tobie to nie odpowiada to rzuc KK i pozostan przy zapasach i boxie , moze wiecej Ci dadza niz Karate.

Skalny za brak metodyki treningu i wiedzy powiniennes obwiniac swojego trenera - to przeciez on odpowiada za wasz rozwoj , postepy i przygotowanie do walki , a nie sam styl.
Twoje stwierdzenie , ze Kyokushin nie popwinien nazywac sie Karate jest co najmniej smieszne - ty chyba rzeczywiscie niewiele wiesz , albo nic nie wiesz o tym stylu.Tymbartdziej ze KK juz udowodnil swoja skutecznosc.

Pojawiaja sie zarzuty , ze KK jest nieskuteczne bo nie ma w nim parteru i brak jest uderzen na twarz.KK i wogole Karate jest typowym stylem stojkowym wiec parteru z definicji nie ma (chociaz w histoprii Kyokushinu byl okres gdzie były elementy parteru), tak samo mozna zarzucic ,ze box nie ma parteru i jest nieskuteczny , czy tez Bjj jest nieskuteczne bo nie ma kopniec i uderzen (sa to tylko przykłady)!
Uderzenia na twarz sa w KK - tsuki jodan , shotei jodan , hiraken jodan , tetsui jodan ,shuto , haishiu .... co to jest jak nnie techniki na twarz????!!!!!Oczywiscie , ze w walce na treningu nie wykonuje sie ich , ale na ulicy kto broni ich uzywac?

To na ile poznacie styl ,ktory trenujecie zalezy od Was i od sposobu w jaki jest on przkazywany .
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
Dodam jedynie tyle,że ostatnio w Polsce staje sie bardzo popularna szkoła Kyokushin shihana Hiroshige z jonan dojo w Tokio ,który naucza realnego karate.naucza sie uderzania ręcami na wszystkie strefy i jest duzo obrony przed atakami na jodan.Syetme ten jest bardzo prosty a zarazem rewelacyjny.Skromnie należy tuttaj wspomnieć,że z tej szkoły pochodzą tacy mistrzowie świata w open jak Kenji Midori, Kenji Yamaki,Hajime Kazumi i inni mistrzowie wagowi.Nauki pobierali tam równiez Nikolas Petas, Filo itp.
  • 0

budo_japus2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polskie Stowarzyszenie Sportów Walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
A czy panowie widzieliście co Vanderlai de Silva zrobil na Pride chyba 22 z jednym z najlepszych fighterów Karate Kyokushin w Japonii. To chyba mówi samo za siebie.....
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024