Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skutecznosc Kyokushin


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
133 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
Nic cymbale widze ze znasz sie na karate.
Jak tak mowi shihan, a tu jakis zolty pasek pewnie,uwaza ze shihan nie ma racji.......
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
Ok ok shihan bez kontaktowego karate nie może wypowiadać sie o kontaktowym jakim jest kyokushinkaim niech mówi o swoim stylu shorin-ryu
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
Vovchanchyn,

dostajesz ostrzezenie za obrazliwe teksty. Przeczytaj uwaznie regulamin Vortalu Budo i popraw sie.
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin

kyokushin ma to do siebie,że każdy zawodnik moze posługiwac sie dowolnym sposbem walki aby tylko dla niego był korzystny czyżby tego Cię nie uczyli w boxie i na zapasach , a może na zajęciach KK nie uważałem zbyt mocno ,że to przeoczyłeś.KK jest podtswaa ale każdy przyswaja to co najlepsze i może to przez cały czas modyfikowac szukając dla siebie najkożystniejszych rozwiązań




Własnie cos takiego obserwuje u mnie w klubie. Jest wielu zawodników i każdy walczy "swoim własnym stylem". Chodzi mi o to ze jedni ida prosto, piacha, piącha, (i lezysz), ktos inny dystans - kop na głowe i odjazd, ktos inny podjazd i za plecy i leje cie z bok lub plecy.
Kazdy ma swoje ulubione kombinacje i "styl" walki jaki preferuje.
Mozliwe ze trafiłes do sekcji gdzie trener z góry narzucał kazdemu jeden styl walki i koniec to nieznaczy ze cały kyokushin jest taki (a terz cwiczyłem pare razy u takiego senseja)
  • 0

budo_dawpytel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
A ja wróce do głównego tematu :D

Widze, że osoba która rozpoczęła ten wątek miała chyba złego nauczyciela. W Karate jest cała gama SKUTECZNYCH ciosów rękami i nogami. Nawet większość ciosów wzięta z Kata, tak to prawda. Tylko żeby to wykorzystać trzeba bardzo sumiennie ćwiczyć. Wówczas nic nie szkodzi, że znajdziejsz się w walce ulicznej i tak to wykorzystasz.
Czemu tylko raz było wpomniane Mawashi Jodan?? większość walk ulicznych rozpoczyna się od popychaniny, w tym momenci Mawas na głowe jest niesamowitym rozwiązaniem, nie trzeba kopać kilka razy (kto by to robił :mrgreen:) - jeden strzał i gościu leży! nie wymyśliłem tego, wszystko jest z życia wzięte. Tą technikę można bardzo skutecznie wykorzystać.

Wyobraźcie sobie, przecież nikt nie trzyma gardy ponad głową (rzadko się zdarza żeby ktoś trzymał gardę), w takiej sytuacji jeden pożadny Mawas przechodzi przez ręce! Teraz przypomnijecie sobie walki. Jak ktoś tam lekko dostanie w głowe z Mawasa to światło widzi w innym miejscu niż lampę. A teraz wyobraźcie sobie takiego kopniaka z zaskoczenia 10x mocniejszego. To jest możliwe!

To była dopiero jedna niewymieniona technika...
  • 0

budo_japus2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polskie Stowarzyszenie Sportów Walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
ja tam wiem tyle że sporo osób przychodzi do mnie żebym im pokazał co nieco po tym jak szybko lądują na deseczkacz gdy wchodzą w bliski dystans tak charakterystyczny w karate Kyokushin. Zaznaczam ze karate ćwiczylem pare dobrych lat a obecnie bjj.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin

ja tam wiem tyle że sporo osób przychodzi do mnie żebym im pokazał co nieco po tym jak szybko lądują na deseczkacz gdy wchodzą w bliski dystans tak charakterystyczny w karate Kyokushin. Zaznaczam ze karate ćwiczylem pare dobrych lat a obecnie bjj.

Zdawało mi się, że bliski dystans nie jest domeną kyokushin, ale może się mylę?
  • 0

budo_dawpytel
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tychy

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
Mnie też zaskoczyło to stwierdzenie. Tym bardziej jeżeli ktoś ma świadomość, że walczy z człowiekiem z BJJ to nie powinien prowadzić do bliskiego dystansu. No ale to zależy od karateki...
  • 0

budo_japus2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polskie Stowarzyszenie Sportów Walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin

Mnie też zaskoczyło to stwierdzenie. Tym bardziej jeżeli ktoś ma świadomość, że walczy z człowiekiem z BJJ to nie powinien prowadzić do bliskiego dystansu. No ale to zależy od karateki...


Ale jest jeszcze spora rzesza ludzi które nie wiedzą co to bjj lub słyszeli samą nazwe. Więc nie orientują się jakie sami sobie stwarzają zagrożenie skracając dystans i próbując stosować obijanie z bliska. Ja sam stosuje cross trening i nie ograniczam się do stwierdzenia że bjj jest najlepsze. Bjj jest bardzo skuteczne w parterze ale do tego parteru wiedzie dłuższa lub krótsza droga... Dlatego moj drodzy wam też proponuje żebyście zastanowili sie i wyszli z błędnego przekonania że "moj styl walki jest the best" tylko łącząc elementy różnych stylów walki można stać się naprawde dobrym fighterem ale to mój pogląd. No i jeszcze jedno- skutecznoś danego stylu zależy od osoby która go stosuje pozdrowionka
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin

... Dlatego moj drodzy wam też proponuje żebyście zastanowili sie i wyszli z błędnego przekonania że "moj styl walki jest the best" tylko łącząc elementy różnych stylów walki można stać się naprawde dobrym fighterem ale to mój pogląd. No i jeszcze jedno- skutecznoś danego stylu zależy od osoby która go stosuje pozdrowionka...


To nie jest tylko Twoj poglad ale wszystkich (prawie) uczestnikow tego forum. :twisted: Mam racje chlopaki :?: :)

Pozdrawiam

P.S.
japus, a gdzie cwiczyles karate?
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
japus2, wesley dobrze dacacie
  • 0

budo_)pit(
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100Lica
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
gadacie
  • 0

budo_japus2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polskie Stowarzyszenie Sportów Walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
Zapraszamy do Szczecina w każdą SOBOTE - wszystkich uprawiających sztuki walki w całej Polsce, można przyjść i zmierzyć się z najlepszymi w walce od godz. 15.00 do 17.00 !!!
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
A są noże ?
  • 0

budo_japus2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polskie Stowarzyszenie Sportów Walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
nie tylko walka wręcz
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
szkoda bo nożami mozna zawsze cos pokrojć
  • 0

budo_japus2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 82 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polskie Stowarzyszenie Sportów Walki

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
jak tak lubisz kroić to kup sobie krajalnice wtedy bedziesz mógł potrenowac wyczynowe kraianie. :D Pozdrowionka
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
liczyłen na jakiegoś nawiedzonego?
  • 0

budo_zxc
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
Karateka1 - KK jest najlepsze i wszyscy na tym forum się z tym zgadzają.

Prośba: Mógłbyś się już nie udzielać ?
  • 0

budo_pepe
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 677 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław/Aberdeen
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
A co masz na myśli KK >? Bo nie wtajemniczony jestem czy jak?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024