Skocz do zawartości


Zdjęcie

Skutecznosc Kyokushin


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
133 odpowiedzi w tym temacie

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin

Co proponujesz z "asortymentu karate"?

Bardzo przyjemne może być też kanzetsu geri...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
100% skuteczności to king geri na poziomie 9 kyu :) :oops: 8O
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
Do gregorma7:
piszesz najpierw o zaletach yoko podajac rozne predkosci, a post nizej mowisz, zeby nie studiowac fizyki a anatomie. To w koncu o co Ci chodzi? :wink:
Jak BarteK zauwazyl, sama predkosc poczatkowa niewiele mowi o "szybkosci" kopniecia, bo ta nie liczy sie od momentu wyrzucenia nogi w kierunku celu, ale od momentu oderwania jej od podloza. A takich badan pewnie nie prowadzono... (Przy okazji, jakbys mogl podac zrodlo, to bylbym wdzieczny. Ciekaw jestem komu sie tak nudzi.)
Co do sily kopniecia, najpierw piszesz, ze przy kopaniu yoko w baseball stopa amortyzuje, a przy kopaniu w czlowieka nie ma to znaczenia. Otoz ma i to wielkie i dlatego kopniecie piszczelem bedzie zawsze "mocniejsze". Stosujac Twoja analogie samochodowa, trzeba by zauwazyc, ze montowanie poduszek powietrznych jest zbedne, bo nie ma praktycznej roznicy przy uderzeniu glowa w kierownice a w poduszke powietrzna, skoro amortyzacja nie ma znaczenia przy kontakcie z czescia ludzkiego ciala.
Przyklad z gwozdziem jest nieco nietrafiony, poniewaz jesli zalozysz but z twarda podeszwa, to znacznie szybciej wbijesz gwozdz kopiac go niz uderzajac reka z mlotkiem. Dlaczego do wbijania gwozdzia noga mialbym uzywac mlotka? Poza tym zapominasz o pedzie mlotka, sprobuj porownac wbijanie gwozdzia kilogramowym oraz 100 gramowym mlotkiem.

I tyle tytulem czepiania sie :P
  • 0

budo_gregorm7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
Nie o to mi chodziło! Pisałeś, żę mawachę można łatwo wyprzedzić yoko- ja podałem inny sposób obrony (który preferuję).
Różniecę tę znam doskonale, bo nasz trener na egzaminach w tym miejscu jest bardzo czepialski. :P

[quote]Sam więc widzisz, że kekomi nie znaczy wolne!!!, ani wolniejsze od mawashi.[/quote]
Kekomi wymaga głębokiego ściągnięcia kolana- to wymaga czasu.

"Kłócić" się o to więcej nie mam zamiaru- są ciekawsze rzeczy do roboty.
Pozdrofienia.[/quote]

Domyślam się, że chodziło Ci o co innego - każdy stosuje techniki, które uważa za słuszne i skuteczne i tu Ciebie popieram w 100%. :wink:
Ja nie zamierzałem się kłócić, ale moje kekomi wygląda inaczej podczas walki a inaczej podczas pełnej techniki.
Wiem, powiedziałbyś teraz że to już nie kekomi - ale sam równie dobrze wiesz, że wiele technik podczas walki się skraca - po co mam ściągać kolano wysoko, skoro mogę wystartować od razu z ziemi i ściągnąć je na tyle ile trzeba. Myślę, że nie trzeba nikomu tłumaczyć, dlaczego stosuje się skracanie technik - a przecież to te same techniki - nie twórzmy nowych technik tylko dlatego, że nie dociągniemy nogi lub ręki podczas bloku lub ataku. Ktoś kto ćwiczy kilkanaście lat skraca techniki samoczynnie (nie mówię teraz o sobie), przyjdzie czas i ktoś Was zmusi do tego, żeby skracać techniki - bo zabraknie Wam czasu na obronę - pożyjecie zobaczycie :!: :!: :!:
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
pozylizmy, widzielismy...zostajemy przy mawashi :)
  • 0

budo_gregorm7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin

pozylizmy, widzielismy...zostajemy przy mawashi :)


Szanuje Twoje zdanie i popieram (zresztą pisałem już o tym, że każdy stosuje techniki, które uważa za skuteczne i słuszne), niemniej jednak chciałbym zwrócić Twoją uwagę na fakt, iż nie pisałem o mawashi a o skracaniu technik :wink:
NIE WIDAĆ :?:
Szkoda, następnym razem podkreślę
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
czytalem, czytalem :)
tylko skrocone techiki to nie dokladnie to samo jak napisales traca na sile zyskujac na szybkosci...
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
gregorm7 dzięki za weryfikację techniki, które pokazywaliśmy zdaje się w Głogowie.
Skoro uważasz, ze są nieskuteczne to koniecznie musimy to sprawdzić w praktyce. Jutro będę na zlocie.
  • 0

budo_gregorm7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
Jarku, nie napisałem, że są nieskuteczne, ale że wątpię w skuteczność niektórych z nich co oznacza ni mniej ni więcej, że jest to moje zdanie (mogę się mylić). Tylko jeden przykład:
pamiętasz, jak pokazywałeś "zasłonięcie" przed uderzeniem sierpowym - lekkie wejście do przodu i łokieć do góry (w uproszczeniu, bo przecież chodzi o to żebyś wiedział co mam na myśli).
To prawda, że taki gość jak ja nie zrobi Ci krzywdy, jeżeli się tak zasłonisz (chociaż ręka może przejść między barkiem a bicepsem - b.prawdopodobne - takiego zdania są również moi mistrzowie), no chyba, że walka odbywa się tylko w rękawicach to OK! Ale co jeśli walczysz na gołe pięści, a gość jest postury jednego z moich mistrzów? Wygląda jak drugi Mike Tyson - 120 kg żywych mięśni!!! (a nie cielska). Nawet przy założeniu, że cios nie przejdzie przez "zasłonę", ile ciosów jesteś w stanie przyjąć na bicepsy oraz barki? 2, 3 a może więcej? Po prostu jestem ciekawy, bo moim zdaniem ten sposób jest zbyt ryzykowny.
Przyrównując dużego i silnego gościa do pociągu :) :) :) :
pociągu nie da rady zatrzymać stając mu na drodze, ale można go wykoleić!!! (trzeba tylko zejść mu z drogi i zadziałaś siłą w odpowiednim kierunku).
P.S.
Co do sprawdzania technik, to nie sądzę żebym miał z Tobą jakieś szanse (siakieś zawsze są - jak w toto lotka :) :) :) - to ja już wolę zagrać) i wcale się tego nie wstydzę (staram się oceniać realnie). Poza tym nie jestem na Twoim poziomie zaawansowania (jeśli bym był to raczej byś zauważył w Głogowie), a chyba nie jest sztuką wygrać ze słabszym lub mniej wtajemniczonym, czyż nie tak?
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
Dobra, nie ważne - zbędna piana.

Ta zasłona o kórej napisałeś jest tradycyjną zasłoną występującą no od wielu wielu lat w w muay thai. To nie jest blok, ale zasłona a w takich okolicznosciach mówi się, że lepiej dostać w bark czy ramię niż prosto w głowę.
Choć należy przyznać, ze Tyson też parę razy zgasił ludków przez gardę, nie zmienia to postaci rzeczy, że zasłona jest względnie skuteczna.
  • 0

budo_gregorm7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
No i to mi chodziło Jarku, teraz zgadzam się z Tobą w 100%, że lepiej dostać po łapach niż po przysłowiowym ryju. Tak mi się wydawało, że nie można jej stosować nagminnie, a okazyjnie w zależności od przeciwnika i sytuacji, zresztą nie ma technik idealnych (jak twierdzą niektórzy mistrzowie) i podobno jest wyjście z każdej techniki 8) , niestety z niektórych na... tamten świat. :( :lol: :(

P.S.
Przesyłam życzenia Świąteczne, dużo spokoju i radości i... takie tam. Aha i jeszcze coś... uważajcie na... jajka :lol: :lol: :lol: .
  • 0

budo_g7tommyb
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 54 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Toronto

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
Wiesz co HermeS, przede wszystkim powinniennes zrozumiec ze bardzo duzo zalezy od czlowieka i intensywnosci treningow. Jezeli chodzi o rozne style walki, to wszystkie sparringi odbywaja sie wedlug pewnych zasad. Jezeli chcesz trenowac zeby dobrze sie na ulicy bic, to zapisz sie na cos co ma jak naj mniej zasad, np. kick-boxing albo mu-thai.
Powiniennes wybrac takie martial art ktore jest dla Ciebie, tzn. spelnia wszystkie wymagania ktore masz (piseles ze chcesz sie nauczyc dobrze bic na ulice). A ja Ci powtarzam jezeli chcesz byc dobry na ulicy to rob BJJ i kick-boxing/mu-thai.
Na ulicy nie bedziesz robil kata, nie bedziesz robil "basics", nie wykorzystasz ponad 90% technik ktore sa trenowane na karate. Na ulice bedzie sie liczyla garstka technik ktore sa przez Ciebie wyprubowane i proste zarazem. Rozumiesz o Co chodzi?
Dam Ci przyklad, na TKD trenowalem wszystkiego rodzaju kopniecia jakie sobie morzesz wyobrazic. Na TKD jest duzo czasu spedzane na kopnieciach ktore po prostu na ulicy nie beda mialy praktycznego zastosowanie. Na muthai, np, wiekszosc technik ma praktyczne zastosowanie na ulicy i dlatego niektore martial arts sa bardziej praktyczne niz inne, ale ZADNE martial art nie jest "lepsze" niz inne. Co to za durne okreslenie - moje 'XYZ' jest "lepsze" niz twoje 'DEF'.
  • 0

budo_-hermes-
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
Zastanawiam sie czemu wszytkie moje dialogi przeprowadzane z wami zanikły. Umiecie mi na to pytanie odpowiedziec? Jak tak to prosze. Pozdrowienia.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Skutecznosc Kyokushin
Temat został przeniesiony tu:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

(trochę się rozjechało niestety)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024