Skocz do zawartości


Zdjęcie

wszystko o rękawicach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_kuter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

wszystko o rękawicach
Witam!
Zwracam sie do was jako do ludzi, ktorzy jak sadze maja pojecie o boksie i o sprzecie do niego! Sprawa wyglada tak: trenuje BJJ, ale trener postanowil urozmaicic nam treningi i powiedzial ze bedziemy robili takze treningi z uderzeniami, a co za tym idzie kazdy musi sie zaopatrzyc w sprzet! I to jest glowny problem! Nie znam sie na tym, wiec oczekuje fachowaj porady! Mam tez pewne pytania:
1. wiem ze rekawice roznia sie waga, a zatem jakie rekawice polecilibyscie do treningow 10 oz, 12 oz itd :?: :?: :?:
2. czy roznice wagowe rekawic (10, 12, itd) sa takze zwiazane z rozmiarami tych rekawic, mam 170 zm wzrostu, wiec nie jestem za wielki :D a zatem nie mam tez wielkich dloni :!: :!: :!: czy waga jest tez zwiazana z miekkoscia :?: :?: :?:
3.jaka szczeke kupic - pojedyncza, czy podwojna :?: :?: :?: co to za roznica (oprocz ceny :) ) :?: :?: :?:
4.jakie firmy sa godne zaufania i nie rozpadna sie po krotkim czasie uzytkowania, mam zamiar na zakup rekawic przeznaczyc do 160 zl
5. czy zna ktos jakies sklepy na slasku, badz internetowe, gdzie mozna nabyc ten caly sprzet ( mozna na priv ) :?: :?: :?:

Z gory dziekuje za wszystkie odpowiedzi

Pozdrawiam
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: wszystko o rękawicach
Tak może trochę obok tematu, ale chyba trener powinien określić wymagania co do rękawic, żeby wszyscy mieli mniej więcej takie same.
A może rękawice do chwytania?
  • 0

budo_kuter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: wszystko o rękawicach
Maja byc bokserskie :!:

Niestety nie okreslil jakie maja byc :cry: Powiedzial tylko zeby wszyscy postarali sie miec i zeby nie kupic beznadziejnych :!: Gdyby powiedzial cos wiecej to nie bylo by tylu niewiadomych :)
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: wszystko o rękawicach
To proste: idziesz do sportowego i przymierzasz, jakie rękawice Tobie najbardziej pasują. TE, które są najbardziej wygodne.
Jeśli chcesz przeznaczyć na nie ponad bańke, to kup sobie skórzane (około 130/140 zł.) Nie rozwala Ci się tak szybko.
A firma nie zawsze mówi o jakości. MOje everlasty się rozeszły po dwóch latach, zostały po nich strzępy :)

Co do szczęki to kup sobie jednoczęsciową, ten temat był już poruszany wiele razy, zerknij w archiwum, jeszcze niedawno rozmawialiśmy o tym.
  • 0

budo_kuter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: wszystko o rękawicach
Ja chyba jestem slepy :!: Nie potrafie znalezc w archiwum tematow dotyczacych tego tematu :!: Moze ktos wrzuci mi linka, bo ja nie portafie nic znalezc :cry: Poza tym moje pytanie bylo dosc rozbudowane, czy w archiwum sa odpowiedzi na nurtujace mnie pytania :?:

Pozdrawiam
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: wszystko o rękawicach
o szczekach:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_kuter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: wszystko o rękawicach
Ten 1 link nie dziala :!: , ale o szczekach juz wiem, juz sie o nich naczytalem :!:

Co z rekawicami :?: Prosze o podpowiedzi :!:
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wszystko o rękawicach
Ja słyszałem że jeśli wazysz poniżej 75 Kg to możesz uzywać rękawic 10 oz zaś powyżej 75 kg to muszą byś 12.Z tego co napisałeś że masz 170 cm wnioskuje że wazysz poniżej 75 kg.Co do firmy hmmm do 160 zł moża kupić dobre rękawice firmy Masters,shogun.Sam uzywam Shogunów,jedne mi starczyły na 3 lata teraz zaunwestowałem w nowe.Sklepów na śląsku nie znam :cry:
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wszystko o rękawicach
Ja mam bardzo fajne, 10 oz, ALLRIGHT-syntetyczne ,dałem za nie niecałe 80.
za 120 ( nie pamiętam dokładnie)były skórzane tej firmy.
Przy kupowaniu zwróć uwagę żeby były wąskie a nie takie bułowate, wielkie jak poduchy.
wygodniejsze do treningów są zapinane na rzep niż sznurowane.

a w ogóle jeśli to ma być trening uzupełniający to nie ma sensu przepłacać
  • 0

budo_krycha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dublin

Napisano Ponad rok temu

Re: wszystko o rękawicach
Ja mam Mastersy. Bardzo sobie chwale. Kupujac je, powinienies zmiescic sie do 160. Sa skorzane. O syntetycznych slyszalem, ze pekaja.

Chwalilbym sobie bardziej gdyby sie nie rozchodzily. Podszywam i jest git.

2 lata to chyba dosc duzo jak na rekawice?
  • 0

budo_kuter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: wszystko o rękawicach
Dzieki za fachowe odpowiedzi!

Bylem dzis w sklepie i przymiarzalem rekawice 10 oz firmy MONTANA, skorzane, cena 140 zl! Czy ktos zna ta firme? Byly dobre i bylo jeszcze miejsce na bandaze! 12 oz mialem chyba za wielkie! A co powiecie na wyroby DANIKEN'a?

Dziekuje i pozdrawiam
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: wszystko o rękawicach
daniken taka sobie firma spodnie maja fajne dlugo sie trzymaja po za ym niezle kimona maja sprzet dosc dobry moze byc jesli chodzi o rekawice to najleprza firma moim zdaniem jest top ten moj trenr ma rekawice tej firmy juz 6 lat i swietnie sie czymaja ,shindo ,mastersa to tez dobre rekawice widzalem rowniez firme buls nie sa takie zle mowa tu o rekawcach za cebe kolo 150 zl ,widzalem tez fajne rekawice shogun kumpel bokser je ma czasmi mi porzyczal dos dobre a co do zawodow to 10 sa w kicku dozwolone jak bym mial kupe kasy to bym napewno everlastow nie kupowal wolal bym top teny jak juz wczesniej pisalem je
  • 0

budo_gt4
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: wszystko o rękawicach
Z rękawicami to jest tak: ręka się w nich poci, prać je od środka jest raczej trudno itp. Każde rękawice po kilku miesiącach intensywnego użytkowania nadaja się więc do uśpienia z uwagi na charakterystyczny zapach i nie jest ważne czy ktoś zapłacił za nie 40 zł czy może 350. Ja robie tak: kupuję sobie sprzęt za 40 zł (choćby jakieś kiepskie w jakimś markecie) a po kilku miesiącach jak te zgniją to kupuję sobie nowe. Polecam i Pozdrawiam.
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wszystko o rękawicach
Top ten naprawde dobry ma sprzet ale neistety drogi rekawice plasują sie w granicach 400 zł.Daiken raczej średnie osobiście nei maiłem rękawic tej firmy ale z tego co słyszałem i poczęści powiedział Aklaw to daiken ma tylko dobre stroje.Osobiście polecam Shoguny sam ma 10 oz skórzane za 140 zł. A co do gnicia rękawic od potu to używa sie bandaży bo wtedy pot wsiąka częściowo w bandaż.
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: wszystko o rękawicach
sypcie talk do rekawic nie bedzie wam sie tak reka pocic po za tym uzywa sie jak juz zostalo powiedzane bandarzy lub cos podobnego np rekawiczki robocze ze by pot nie wsiakl w rekwice wyzucam rekawice jak mi sie potargaja a nie jak smierdza po za tym po trenigu je wietrze na balkonie
  • 0

budo_m@ciek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: wszystko o rękawicach
Kumpel używa sprayu do butów Schoola i wtedy nei śmierdzą rękawice jak komuś to tak bardzo przeszkadza.
  • 0

budo_brave heart
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa-ursynów

Napisano Ponad rok temu

Re: wszystko o rękawicach
przedewszystkim rękawice muszą byc skórzane,
dla ciebie dobre beda 10 uncjowe(oz)
firmy godne polecenia to masters, szogun, espada boxing,
sz czególnie te ostatnie są zajebiscie trwałe i twarde wszyskie mieszczą się między 150-200 zeta

aha szczena pojedyńcza na górę
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: wszystko o rękawicach

Z rękawicami to jest tak: ręka się w nich poci, prać je od środka jest raczej trudno itp. Każde rękawice po kilku miesiącach intensywnego użytkowania nadaja się więc do uśpienia z uwagi na charakterystyczny zapach i nie jest ważne czy ktoś zapłacił za nie 40 zł czy może 350. Ja robie tak: kupuję sobie sprzęt za 40 zł (choćby jakieś kiepskie w jakimś markecie) a po kilku miesiącach jak te zgniją to kupuję sobie nowe. Polecam i Pozdrawiam.


Po to są bandaże, żeby się reka nei pociła.
Niekażde rękawice po kilku miesiącach intensywnego użytkowania nadają się do "uśpienia", jak to określiłeś.
Bzdura. Jak są dobrej firmy, trzymają się znacznie dłużej.
Co prawda moje everlasty rozpadły się po dwóch "już" po dwóch latach, ale powdów był taki, że nie były skórzane.
Kupowanie sobie co kilka miesięcy kolejej pary wydaje mi się bezsensowne. Tymbardziej, iż takie po 40 zł to jest istny shit, ręce źle się układają w takich rękawicach, nie można dobrze uderzać.
Jak już bierzemy się za coś na poważnie i chcemy to robić dobrze, kupmy sobie rękawice z prawdziwego zdarzenia !
Płacisz wiecej, ale sam potem się orientujesz, że się opłaciło.
Również polecam firmę Masters. (najlepiej skórzane!)
  • 0

budo_gt4
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: wszystko o rękawicach
JoannOZ !
1. Owszem, używa się bandaży ale raczej po to, aby pot był nie był wchłaniany przez rękawice ale właśnie przez bandaże
2. Dobre rękawice jak to określiłaś nie są wyznacznikiem tego czy zabieramy się do czegoś poważnie czy też traktujemy coś mało poważnie. Rękawice są tutaj jedynie "narzędziem" dzięki któremu nie ścieramy sobie kości itp, itd. Tak właściwie to w jaki sposób traktujemy sport który uprawiamy tkwi w naszych głowach a nie w sprzęcie który używamy. Tak uważam ja. Każdy oczywiście widzi to po swojemy i bardzo dobrze.
POZDRAWIAM. GT4[/quote]
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: wszystko o rękawicach
[quote name="budo_gt4"]JoannOZ !
1. Owszem, używa się bandaży ale raczej po to, aby pot był nie był wchłaniany przez rękawice ale właśnie przez bandaże[/quote]
A o czym ja mówiłam?
[quote name="budo_gt4"]
2. Dobre rękawice jak to określiłaś nie są wyznacznikiem tego czy zabieramy się do czegoś poważnie czy też traktujemy coś mało poważnie.
[/quote]
Napisałam właśnie odwrotnie-że jesli bierzemy się za coś na poważnie, to wypadałoby sprawić sobie dobry sprzęt.
[quote name="budo_gt4"]
Rękawice są tutaj jedynie "narzędziem" dzięki któremu nie ścieramy sobie kości itp, itd. [/quote]
Doprawdy? To życzę powodzenie w ćwiczeniu w tzw. szmaciakach. Chyba sobie nie zdajesz sprawy, jak nieprawdidłowe jest ułożenie dłoni w takich rękawicach. Nie trudno nawet o kontuzję.
[quote name="budo_gt4"]
Tak właściwie to w jaki sposób traktujemy sport który uprawiamy tkwi w naszych głowach a nie w sprzęcie który używamy. [/quote]
No to miłego treningu w szmaciakach. Nie będę tu się starała Cie przekonać, że lepiej zainwestować w lepsze rękawice, niż ćwiczyć w szmaciakach, bo i tak masz swoje zdanie. Udanej kariery kickboxerskiej .
GT4[/quote]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024