Skocz do zawartości


Zdjęcie

skuteczność uderzeń nogami w kicku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

skuteczność uderzeń nogami w kicku
Cześć !
od niedawna chodzę na kicka, kilka lat wcześniej chodziłem na treningi bokserskie
Dziś miałem pierwszy poważny sparring od lat -wytrzymałem tylko 2 rundy, chociaż wszyscy walczyli po 5, 6 - brak kondycji

chciałem się podzielić pewnymi spostrzeżeniami.
otóż na tym forum lansowana jest teza, ze uderzać nogami można tylko na wysokość pasa a najlepiej lowy ,uderzanie na głowę jest bez sensu, łatwe do obrony.
Osobiście lubię walczyć na same ręce, bo nogi sobie obijam.

Tymczasem dziś podczas sparringu najbardziej niebezpieczne ciosy zostały zadane na głowę. zupelnie nie zauważyłem roundhousa na twarz ( uratowały mnie ochraniacze na jego stopie i prawidłowa garda)
Sam zaś choć od lat w walce nóg nie używałem skutecznie zatrzymywałem przeciwnika frontkickami na tułów gdy wchodził rękoma. a dwa razy czysto trafiłem go w twarz. Byłem zaskoczony skutecznością tym bardziej, że uderzałem słabo i raczej ślamazarnie.

Obserwując inne walki również zauważyłem dosyć dużą skuteczność technik nożnych na głowę oraz tułów

Natomiast czułem duzy dyskomfort psychiczny walcząc w dystansie na ręce, gdy musiałem uważać na kopnięcia przeciwnika i odruchowo przechodziłem do półdystansu a nawet klinczu.

Ogólnie poza słabą kondycją jestem z siebie zadowolony - dostałem tylko 1 czyste trafienie przez 2 rundy. Ponieważ jestem nowy chłopaki kibicowali mojemu przeciwnikowi , zeby mi dolożył a mimo to przetrwałem

Wyrazy wdzięczności dla panów Kukiera i Welcza z AOS Lublin, bez nabytych tam podstaw miałbym obitą gębę.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność uderzeń nogami w kicku
Mort ,zauwaz ze teza ta dotyczy "ulicy" nie ringu , nikt nie kwestionuje ( a przynajmniej ja ) skutecznosci kopniec w K/B ( przyklady , jest ich az za duzo) .
W K/b jak i Thai , ludzie ktorzy nie czuja sie wygodnie w klinczu i poldystansie , kontruja prostymi kopnieciami , aby to tym wejc do kontry.Osobiscie nie wiem jak to wyglada w semi , ale w WKA , Thai o to wlasnie chodzi.
Czy np. dobry bokser moze sobie poradzic z przedstawicielami Thai , tak oczywiscie....popatrzcie chocby na Dekerra , a moze Chakurriki gym , Shima gym , Mejiro Gym.....tam sa story nieziemskie
  • 0

budo_nuit
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność uderzeń nogami w kicku
a propos kopnięć, podczas wymiany ciosów prostych gdy ręcę są w górze dobry low piszczelem na udo ( zwłaszcza gdy jest to udo boksera) zwala z nóg!!!

a jezeli chodzi o roundhousy na gowe to ok ale tylko latem bo zimą w wysokich ciężkich butach cięzko je zrobić co nie :) ),

ktoś madrze napisał eby odróznić sparing od walki, ale nawet podczas sparingu widzisz wysoko nogę wchodzisz całym ciałem na hama i gość leży na ziemi
!!!
  • 0

budo_grey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność uderzeń nogami w kicku
Mam obiekcje co do cieżkich butów (o reszcie się nie wypowiem, bo się nie znam). Mnie właśnie łatwiej wysoko kopnąć w okutych glanach, bo rozpędzony but dodatkowo ciągnie nogę (zasada zachowania pędu). Oczywiście grozi to kontuzją, wiadomo, nierozgrzane mięśnie.
  • 0

budo_nuit
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność uderzeń nogami w kicku
tak ale sztukąnie jest kopnąć tylko trafić!!!!!!!!!!!! przecież wiesz jak to ciezkie buty zmniejszjaprędkość kopniecia co nie
  • 0

budo_brave heart
  • Użytkownik
  • Pip
  • 18 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa-ursynów

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność uderzeń nogami w kicku
trzeba umieć kopać panowie,

chcecie kopac na ulicy ćwiczcie kopanie w butach(także trzymanki)
  • 0

budo_joannaz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 876 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:London/Rio

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność uderzeń nogami w kicku
Podobnie jak Grey, preferuję wysokie kopnięcia.
Poza tym np zimą, kiedy nasz "uliczny" przeciwnik ma na sobie grubą kurtkę side kicki lub round kicki na brzuch chyba nie zdadzą się na wiele :)
Co prawda cięzko jest wycelować kopnięcie na głowe, ale za to jak już trafimy, jakiż niewspółmierny będzie tego efekt !
A jak kto ma dobre low kicki to i te mogą być bardzo efektywne.
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność uderzeń nogami w kicku
raczej w zimie nie radzil bym kopac na glowe jest cholernie slisko latwo moza sie przewrucic loki to najleprze kopniecia oraz frontkik na odsuniecie przeciwnika reszta to juz tylko same rece
  • 0

budo_grey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność uderzeń nogami w kicku
Zostalem trochę opatrznie zrozumiany - pisałem tylko o kopaniu w butach. Naprawdę w moich glanach czuję się o wiele bezpieczniej. Ponieważ je noszę okrągły rok nie czuję specjalnie ciężaru. A stalowe czuby power'a dają niezłego. W walce raczej preferowałbym lowkicka, takiego na zmiękczenie przeciwnika i przejęcie inicjatywy po czym ręce, sprowadzenie w dół, wykończenie/ucieczka/trzymanie, zależnie od sytuacji. Ale tak tylko teoretyzuję. W prawdziwej sytuacji krytycznej działam automatycznie, niemal bezmyślnie.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność uderzeń nogami w kicku
ja, jeśli chodzi o ulicę, lowkicków starałbym sie raczej nie robić, bo a nóż podniesie swoją nogę i wejdę piszczelem w piszczel - obaj sie na ziemi znajdziemy... ( no chyba żeby nosić cały czas piłkarskie ochraniacze na nogach :o )
jeśli chodzi o kopnięcia w butach to jest przecież coś takiego jak savate, które stworzone zostało po to aby walczyć włąśnie w butach ( a szczególnie w tych z blachą)... z tegoż stylu moje 2 ulubione kopnięcia to ... coup de pied ( wychylenie sie do tylu i uderzenie wewnętrzną częścią stopy nogi wykrocznej w piszczel przeciwnika ) i zwykłe piłkarskie w rzepkę - oba są bardzo trudne to blokowania...
  • 0

budo_streetfighter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność uderzeń nogami w kicku
Nie jestem zdania, żeby glany były świetnymi butami do walki.
Rzeczywiście twarde czuby i podeszwy dobrze chronią własną nogę, a okropnie ranią czyjąś nogę, łamią żebra lub zęby.
Ale w glanach po pierwsze trudniej się poruszać, wolniejszy rozpęd mają
kopnięcia i ciężko jest wykonać techniczny roundhous czy nawet low.
Moim zdaniem glany są dobre do kopania czubem w nogi, krocze albo wszędzie jeżeli przeciwnik leży już na ziemi lub schyli się.
Chyba, że frontkick-to znakomita technika w każdym obuwiu.
Poza tym wiem z doświadczenia, że ręce blokujące glan mogą zostać mocno uszkodzone nawet przy nieudolnym kopaniu.
  • 0

budo_nuit
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność uderzeń nogami w kicku
ha ha szczerze wątpie
1) żeby ktoś blokował na ulicy lowa piszczelem - to nie jest zbyt popularna technika ( u nas na kciku tylko ja tak blokowałem a co dopiero jeżeli chodzi o ludzi z ulicy)- a jeżeli już to
2) żeby to robić trzeba mieć wzmocnione piszczele - ten blok boli dwie osoby - mocniej tą która uderza ale jak masz wytrenowane piszele to gość drugi raz już nie zablokuję, bo będzie miał jużuraz -- sprawdzone!!
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność uderzeń nogami w kicku
nuit, piszesz ze low zablokowany piszczelem boli, a zebys wiedzial jak boli low niezablokowany... :) bo reką chyba nie bedziesz.... A co do kopania w glanem w glowe to najkorzystnej pierwsze kopnięcie troche poniżej kolana no i potem przeciwnik już jest niżej i na głowę można bez ryzyka naciągnięcia ścięgna.
  • 0

budo_nuit
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:białystok

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność uderzeń nogami w kicku
nie żartuj sally na prawdę boli, o boże , nigdy bym nie pomyślał, oświecisz mnie?? :twisted:
  • 0

budo_streetfighter
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wwa

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność uderzeń nogami w kicku
chodziło mi o próby bloku rękami,
a nie o typowš zasłonę przed lowem
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność uderzeń nogami w kicku

1) żeby ktoś blokował na ulicy lowa piszczelem - to nie jest zbyt popularna technika ( u nas na kciku tylko ja tak blokowałem a co dopiero jeżeli chodzi o ludzi z ulicy)- a jeżeli już to

mi sie odruchowo noga podnosi jak mnie ktoś kopie i często żałuję...

to, w gruncie rzeczy, jak inaczej można sie bronić przed lowkiem ( wyłączając uniki ) ? kolano do środka, napiąć udo i zacisnąć zęby?

Nie jestem zdania, żeby glany były świetnymi butami do walki.
Rzeczywiście twarde czuby i podeszwy dobrze chronią własną nogę, a okropnie ranią czyjąś nogę, łamią żebra lub zęby.
Ale w glanach po pierwsze trudniej się poruszać, wolniejszy rozpęd mają
kopnięcia i ciężko jest wykonać techniczny roundhous czy nawet low.


czy ja pisałem o tych kopnięciach? ( a tak wogóle czy low, nie jest roundhoudem? - nie znam sie więc pytam )

Moim zdaniem glany są dobre do kopania czubem w nogi,


tegoż stylu moje 2 ulubione kopnięcia to ... coup de pied ( wychylenie sie do tylu i uderzenie wewnętrzną częścią stopy nogi wykrocznej w piszczel przeciwnika ) i zwykłe piłkarskie w rzepkę - oba są bardzo trudne to blokowania...

8O
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność uderzeń nogami w kicku
Walka w glanach wcale nie jest zla. Przyklad (sprawdzony na goscia z palka):
-frontkick
lapiesz kolesia za fraki
-kilka piastek
tu powinien sie teoretycznie troche zlozyc (nie wiem jak wasz ale moj tak zrobil :D )
-kolano
teraz klient jest zlamany (jak na wrestlingu na TCM :) )
-lapiemy go za ramionka
-krok do tylu
-maxowy kop w zoladek
-mamy kolesia z glowy
Ja chodzilem w glanach sporo (6 lat non stop, zdejmowane do spania i spacerow po domu :D ), da sie przyzwyczaic, teraz chodze w treckingach i w nich kop na zoladek napewno by mial slabszy skutek.
  • 0

budo_imadło
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 336 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: skuteczność uderzeń nogami w kicku
Obrona low kicka nie zawsze musi być jakaś maksymalnie bolesna. Możen go przyjąć na część boczna piszczeli, na mięśnie. Jest to dużo łagodniejsze i prostrze w wykonaniu niż klasycznie piszczel-piszczel. Co prawda mniej też destrukcyjne dla atakującego ale z doświadczenia wiem że nie jest złe.
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024