Skocz do zawartości


Zdjęcie

KravMaga była w niedzielnej TVP2 godz. 10:20


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

KravMaga była w niedzielnej TVP2 godz. 10:20
Jakiś program, przed "Prywatnym życiem roślin" (na które czekałem)
Mówili i demonstrowali Adamczyk i Yanilow, ale wrażenie to program kiepskie robił. Najwięcej zastrzeżeń mam do napastników z nożem. Qrcze, nóż to nie rakieta tenisowa, nie trzeba robic zamachu z boku, ze sztywną w łokciu ręka. No i broniący się. Teoretycznie chodziło o potrzebę wyszkolenia patroli-wartowników, żeby od razu serią wygarnąć nie musieli,, tylko potrafil kolbą, lufą i kopem sobie poradzić nawet z nożownikiem. Lepiej by sobie radzili, gdyby porządnie się poruszali i ubezpieczali. Facet idzie przy ścianie i tak wychodzi zza węgła (gdzie nożownik czeka).
Qrcze, to mnie na "zwykłym" :lol: ju-jitsu uczyli, że bramy, narożniki itp. to się omija szerokim łukiem, jak się idzie ulicą i nie lubi niespodzianek.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: KravMaga była w niedzielnej TVP2 godz. 10:20
Zapewne jak to przeczytaja i tez zaczna omijac z daleka ;)
  • 0

budo_nn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KravMaga była w niedzielnej TVP2 godz. 10:20
Widac, ze kolega RoberrtP z dzialaniami jednostek specjalnych wojska, jak rowniez KAT, ma nie wiele wspolnego, o czarnej taktyce i sposobach przemieszczania sie w terenie zurbanizowanym jego wiedza jest zerowa, stad takie opinie.Pozdrawiam
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KravMaga była w niedzielnej TVP2 godz. 10:20

Widac, ze kolega RoberrtP z dzialaniami jednostek specjalnych wojska, jak rowniez KAT, ma nie wiele wspolnego, o czarnej taktyce i sposobach przemieszczania sie w terenie zurbanizowanym jego wiedza jest zerowa, stad takie opinie.Pozdrawiam

Ale wiem jak trzymać nóż :-) a co do taktyki, to niech się panowie w programie zdecydują. Albo to są szlajający się wartownicy którzy nie chcą podziurawić knypka z nożem, co ma ochotę coś ukraść, albo jednostki specjalne.
  • 0

budo_hiraken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KravMaga była w niedzielnej TVP2 godz. 10:20
Oglądałem - smutne to było.

To co pokazali to tylko trening mentalno - psychiczny. Zero techniki a jedynie zasada, że nalezy zawsze atakować. No ale jak się walczy z osobami upośledzonymi (a tacy byli przeciwnicy instruktorów Krav Magi) to wystarczy "styl zielonego króliczka"

Gdyby którykolwiek z przedstawionych napastników stoczył choś jedna prawdziwą walkę to rozwaliłby każdego tak walczącego instruktora. A sugerowanie widzowi, iż napastnik zawsze pokornie wyciąga ręce do przodu i pochyla głowę to duże nadużycie.

pozdrawiam
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: KravMaga była w niedzielnej TVP2 godz. 10:20
No i podstawowy błąd w myśleniu.
Dlaczego przeciwnicy byli lekko upośledzeni jak zauważył hiraken?
Bo nie była to prawdziwa walka czy sparing na ful, był to etap do tego majacy dopiero doprowadzić, przygotowywać do walki realnej. Etap pośredni polega na tym iż przeciwnicy poruszają sie na zwolnionych szybkościach, broniący ma się tu uczyć. Czego się facet nauczy gdyby napastnicy zaatakowali na ful siły i szybkości?, najpewniej zakończyło by się to krwawą jatką, kontuzjami i w najepszym wypadku przerwaniem treningu na długi okres (tygodni czy miesięcy). Taki trening (na zwolninych szybkościach) świadczy o doskonałej metodyce jaką rozwinęła KM. Nieznaczy to że należy unikać sparingów na ostro czy walki realnej, są to dobre sposoby na sprawdzenie siebie, ale niekoniecznie najlepsze jeśli chodzi o naukę techniki czy zachowań odruchowych.

Proszę odróżniać metody nauki (metodykę treningową) od walki realnej.

Metodyczne pozdrowienia
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KravMaga była w niedzielnej TVP2 godz. 10:20

No i podstawowy błąd w myśleniu.
Dlaczego przeciwnicy byli lekko upośledzeni jak zauważył hiraken?
Bo nie była to prawdziwa walka czy sparing na ful, był to etap do tego majacy dopiero doprowadzić, przygotowywać do walki realnej. Etap pośredni polega na tym iż przeciwnicy poruszają sie na zwolnionych szybkościach, broniący ma się tu uczyć. Czego się facet nauczy gdyby napastnicy zaatakowali na ful siły i szybkości?,
[...]
Proszę odróżniać metody nauki (metodykę treningową) od walki realnej.
Metodyczne pozdrowienia


Proszę odróżniać nóż od rakiety tenisowej czy patelni :) Ja nic nie mówiłem o szybkości, ja mówiłem o ataku prostą ręką, trzymaną daleko od ciała. Dr Kondratowicz to robił wtedy blok krzyżowy i dźwignię. Tyż piknie. Przy tak poronionym ataku dużo obron może wyjść, nie tylko z KM.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: KravMaga była w niedzielnej TVP2 godz. 10:20
Bo to nie była odpowiedź dla ciebie, RpbercieP tylko dla hirakena. Co do twojej wypoiedzi to żołnierz często chodzi tam gdzie jest niebezpiecznie i gdzie nie ma ochoty być, po prostu musi to zrobić i koniec. Trochę elementarnej logiki na przyszłość. A sytuacja ataku za węgła może się zdarzyć nawet przy ubezpieczaniu i takie sytuacje też trzeba ćwiczyć.

Tracące czas na pierdoły pozdrowienia.
  • 0

budo_nn
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KravMaga była w niedzielnej TVP2 godz. 10:20
RobertP: Co do ataku nozem, to nie wszyscy sa nozownikami i ludzmi majacymi pojecie jak technicznie zadawac ciosy, jak prawidlowo tzymac noz i ukladac reke.Moze byc sytuacja taka jak w przedstawionej scenie gdzie napastnik tak a nie inaczej atakuje,moze w innym fragmencie treningu ktos zaatakowal bardzie profesjonalnie i moze obrona byla prawidlowa.Mysmy widzieli malo wyszukany atak ale takie tez sie zdarzaja i to jest realizm i nie ma w tym nic zlego.Pozdrawiam
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KravMaga była w niedzielnej TVP2 godz. 10:20
Programu nie ogladalem , nic nie wiem tez na temat poziomu KM w Polsce , jednak podczas ostatnich dni mialem okazje zobaczyc jak KM wyglada u zrodla czyli w Izraelu.
Wczesniej juz uczestniczylem w seminariach KM( co prawda nie czysto na temat walki wrecz , bardziej pod katem tactical logistic ) , teraz jednak jestem pod jeszcze wiekszym wrazeniem i to nie tylko ITS ale wlasnie walki wrecz.
Posluze sie cytatem kolegi ktory wybral sie na jedne zajecia , jako widz " this shit is fuckin good".Korzystajac z bussinesowych kolezenskich wejsc mialem tez mozliwosc uczestniczenia przez jedna sobote w zamknietym szkoleniu ITS , to naprawde super profesjonalizm , a nie samo sprzedajaca sie "cudowna bron".
Oczywiscie nic nie jest prerfect , parter jak zauwazylem jest w fazie tworzenia , mozna miec troche zarzutow do mobilnosci , ale przypuszczam ze szybko im to pojdzie .
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: KravMaga była w niedzielnej TVP2 godz. 10:20

Oczywiscie nic nie jest prerfect , parter jak zauwazylem jest w fazie tworzenia , mozna miec troche zarzutow do mobilnosci , ale przypuszczam ze szybko im to pojdzie .


oni jezdza po calym swiecie i szukaja lepszych rozwiazan, ktore potem wrzucaja do systemu, ktory sie caly czas rozwija i nie jest zamkniety bynajmniej. spotkalem ich tez tutaj gdy ogladali/trenowali/szukali chinskie chinna (dzwignie w stojce) u paru znanych nauczycieli
  • 0

budo_hiraken
  • Użytkownik
  • Pip
  • 30 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: KravMaga była w niedzielnej TVP2 godz. 10:20

No i podstawowy błąd w myśleniu.
Dlaczego przeciwnicy byli lekko upośledzeni jak zauważył hiraken?
Bo nie była to prawdziwa walka czy sparing na ful, był to etap do tego majacy dopiero doprowadzić, przygotowywać do walki realnej. Etap pośredni polega na tym iż przeciwnicy poruszają sie na zwolnionych szybkościach, broniący ma się tu uczyć. Czego się facet nauczy gdyby napastnicy zaatakowali na ful siły i szybkości?, najpewniej zakończyło by się to krwawą jatką, kontuzjami i w najepszym wypadku przerwaniem treningu na długi okres (tygodni czy miesięcy). Taki trening (na zwolninych szybkościach) świadczy o doskonałej metodyce jaką rozwinęła KM. Nieznaczy to że należy unikać sparingów na ostro czy walki realnej, są to dobre sposoby na sprawdzenie siebie, ale niekoniecznie najlepsze jeśli chodzi o naukę techniki czy zachowań odruchowych.

Proszę odróżniać metody nauki (metodykę treningową) od walki realnej.

Metodyczne pozdrowienia


Nie neguję absolutnie wartości KM jako stylu. nie moge sie jednak zgodzić z sensownością tego co zobaczyłem gdyż:

na pewnych etapach treningu ruchy moga byc wolne co absolutnie nie powinno wiązać sie z rezygnacji z techniki. Przyklad: "zły napastnik" atakujący instruktora KM atakował z pochyloną głowa (nie schowana miedzy barkami tylko pochylona), uderzal nieporadnie z tak wysunietych
rąk iz pokonywały one nie wiecxej niż 20cm by trafić w bark, napastnik w najmniejszym razie nie przejmował się faktem i jest cały pochylony a instruktor go bije, łapie za głowę i rzuca.

drugim problemem jest pokazywanie technik krótkich nie popartych wejściem jako uderzeń mogących obalić największego chwata. Rozumiem trening to trening ale kiedy jak własnie nie na treningu powinno sie wyrabiac właściwe ruchy które w trakcie realnej walki same "pojawią sie"

pozdrawiam

ps. zaznaczam, ze odnosze się do tego co widziałem w tym programie. Sam KM nigdy nie trenowałem. Jest to wiec absolutnie pobieżna ocen. Choc muszę przyznac, że gdy oglądałem
innne materiały dotyczące KM sporo technik przypominało mi moje shorinji kempo.
  • 0

budo_krzy§iek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 10 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: KravMaga była w niedzielnej TVP2 godz. 10:20
Ma ktos przypadkiem ten film na komputerze??? moze ma karte tv i tak zupelnie przypadkowo nagral to co????????? jk co to prosze o kontakt [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: KravMaga była w niedzielnej TVP2 godz. 10:20
Ja trochę z innej beczki - film mi się nie podobał, bo za dużo scen było kręconych z trzęsącej się ręki kamerzysty chorego na parkinsona. Tak to można kręcić teledyski do MTV, albo filmy typu "Urodzeni mordercy", a nie filmy dokumentalne. W rezultacie tak na prawdę niewiele było widać.
  • 0

budo_booger
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:brak

Napisano Ponad rok temu

Re: KravMaga była w niedzielnej TVP2 godz. 10:20

Ma ktos przypadkiem ten film na komputerze??? moze ma karte tv i tak zupelnie przypadkowo nagral to co????????? jk co to prosze o kontakt [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


ja tez sie dopisze. jesli ktos ma ten film, prosze o kontakt.
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_forman
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KravMaga była w niedzielnej TVP2 godz. 10:20
Mam na VHS (i jeszcze kilka filmów z kravki juz zgranych + scan ksiązki). Ale karta mi padła kupie nową jak bede miał kase ok 500 pln. Lub jak sie znajdą chetni żeby pokryć połowe kosztów :) to zgram na kompa a potem na plytki i moge wysłać. Czego to sie nie robi dla kravaciarzy :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024