Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy lepiej uzupelnic zwarcie i parter judo czy BJJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Czy lepiej uzupelnic zwarcie i parter judo czy BJJ
No wlasnie czy lepiej uzupelnic swoje umiejetnosci "chwytacza" trenujac judo czy bjj.
Na przyklad trenujac boks, karate, czy stemy typu combat
(ktore posiadaja swoje rozwiazania dla parteru, ale zawsze lepiej poglebiac swoja wiedze z innej dziedziny). Z tego co wiem w Polsce judo stoi na swiatowym poziomie, mamy w tej dziedzinie niezle osiagniecia i dobrych trenerow. Czy mozna to samo powiedziec o ludziach nauczacych bjj? :box: .
Czy wobec tego nie lepiej uczyc sie judo na dobrym lub bardzo dobrym poziome niz bjj na niewiadomo jakim :blus: .
Nawet najlepszy system nauczany przez slabych nauczycieli majacych mala wiedze o temacie, lub nie umiejacych przekazac swojej wiedzy jest nie wiele warty. Mozna byc dobrym na macie, nawet na ulicy ale to nie znaczy ze sie jest dobrym nauczycielem. Przez dobrych nuczycieli mam na mysli ludzi rozumiejacych potrzebe posiadania odpowiedniej wiedzy, doswiadczenia, a przedewszystkim metodyki treningu, taka wiedze moga dac np: AWFy. Jezeli nie ma wyksztalcenia w tej dziedzinie to moze jakies osiagniecia, wyniki sportowe swiadczace ze jednak nauczyciel robi dobra prace ze swoimi uczniami.
Wiem ze tym pytaniem naraze sie pewnie na ostra repymende ze strony fanow bjj, ale warto od czasu do czasu "sprowokowac" pewne tematy, a co mi tam :drinking:.
Prowokujace pozdrowienia. :sex_anal:
  • 0

budo_chrystianek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 668 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ny

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej uzupelnic zwarcie i parter judo czy BJJ
no to sobie u bjj owcow nagrabiles :lol: :lol:
ja bym popatrzyl na jakies zapasy
(sam trenuje bjj) ale zapasy maja dobre lapania dobrej bazy cie naucza i dobrego wchodzenia w goscia do teakdown
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej uzupelnic zwarcie i parter judo czy BJJ
Obronca, a moze Ci sie (sadzac po zamieszczonym "rysunku") pomylilo forum? A juz na serio... Cwiczylem wiele tzw. sztuk walk, ostatnio staram sie liznac takze troche bjj i jedno co moge Ci zagwarantowac, ze treningi sa prowadzone na znakomitym, niespotykanym (wlacznie z judo) poziomie metodycznym. Z poczatku myslalem, ze to sa takie osobiste walory Mirka Okninskiego (trener bjj, W-wa, to u niego bylem na seminarium), ale pozniej zorientowalem sie, ze ta znakomita metodyka nie byla przypadkowa, ale jest cecha systemu, ktorego Mirek jest reprezentantem.
K_P
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej uzupelnic zwarcie i parter judo czy BJJ
Mirka nie znam zadnego, za to w zapewnienia o dobrym poziomie merytoryczny bjj niekulturalnie bylo by kwestjonowac.
Ironiczne pozdrowienia.
  • 0

budo_popey
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 273 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pisz/Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej uzupelnic zwarcie i parter judo czy BJJ
jup

jaki masz problem , Obronca?
  • 0

budo_fajter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej uzupelnic zwarcie i parter judo czy BJJ

No wlasnie czy lepiej uzupelnic swoje umiejetnosci "chwytacza" trenujac judo czy bjj.

Rozwiazanie jest proste, idz na judo lub zapasy, pocwicz a pozniej sprawdz sie z bjj-owcem. Bedziesz mial odpowiedz.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej uzupelnic zwarcie i parter judo czy BJJ

jup

jaki masz problem , Obronca?


Problemy, hmm? zapominam często co miałem kupić w sklepie, pozatym wszystko ok.

Chciałem tyko sprowokować dyskusję na temat który mnie zastanawiał. Co jest w Polsce na wyższym poziomie bjj czy judo? Wg. mnie judo chociaż bjj wydaje się być systemem bardziej "realnym" to przewaga jakości nauczania i wykonania przeważa znacznie na korzyść judo.

Zastanawiające sie pozdrowienia.
[/code]
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej uzupelnic zwarcie i parter judo czy BJJ
wlasnie mialem dac podobny temat , dokladnie to samo mnie zastanawia
co Ciebie Obronca.
  • 0

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej uzupelnic zwarcie i parter judo czy BJJ

jup
Co jest w Polsce na wyższym poziomie bjj czy judo? Wg. mnie judo chociaż bjj wydaje się być systemem bardziej "realnym" to przewaga jakości nauczania i wykonania przeważa znacznie na korzyść judo.


Jako człowiek związany bardziej z judo niż z bjj powinienem przyklasnąć, ale tego nie zrobie.
Chciałbym żeby w judo była taka metodyka nauczania technik jak w bjj. Każdy ruch, położenie ręki czy nogi ma swoje uzasadnienie jest dopracowane, dopieszczone.
Mówię tutaj tylko o sposobie nauczania technik. Natomiast osobnym tematem moze być temat całego treningu (rozgrzewka. szybkość, siła, wytrzymałość etc. etc.) Te sposoby mogą być różne i nie koniecznie muszą stać na dobrym poziomie.

Wiadomo, ze instruktorzy czy trenerzy, którzy sa byłymi zawodnikami judo, zapasów czy innych sportów walki przenoszą na grunt bjj swoje doswiadczenia szkoleniowe z uprawianych kiedyś sportów.

Misiek2
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy lepiej uzupelnic zwarcie i parter judo czy BJJ
Jesli mial bym wybierac parter jako uzupelnienie czegos wybral bym albo dobra sekcje bjj albo ju-jitsu na trzecim miejscu judo.
Oczywiscie wybral bym trenera bjj ktory ma doswiadczenie i w judo i to duze bo bym wiedzial ze ma dobre podstawy to samo trenera jj ktory ma podstawy w judo.
No chyba ze bym mial np. Tomite czy Niedomagale (oni potrafia w supelek zawiazac - przepraszam innych ze starej gwardii ktorych nie znam i nie wymienie) do trenowania w parterze jako trenera to bym go wybral ich a nie najlepszego naszego trenera z BJJ ale ciezko jest teraz trafic w klubach judo na dobry parter po prostu inne przepisy i specyfika tego sportu.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024