Skocz do zawartości


Zdjęcie

Rose Gracie - wywiad


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Rose Gracie - wywiad
Specjalnie dla Vortalu Budo wywiad z:
Rose Gracie
córką Roriona Gracie

Vortal Budo: Proszę powiedz coś o sobie.

Rose Gracie: Dorastałam w Rio. W wakacje odwiedzałam mojego Ojca w Los Angeles. Kiedy byłam starsza chodziłam do high school w Torrence i pomagałam mojemu tacie z akademia i wszystkimi dziećmi. Moim ojcem jest Rorion. Co Ja mogę powiedzieć o moim tacie? Jest dla mnie wzorem. Uważam, że jest bardzo inteligentny. Dużo się od niego uczę. Obecnie wydaje mi się, że to On uczy się dużo ode mnie. (śmiech)
Jesteśmy ze sobą blisko i On obecnie zaczyna zdawać sobie sprawę, że nie jestem już mała dziewczynką. Jakim On jest człowiekiem ? Wiecznie myśli o pracy. Na okrągło. Jesteśmy do siebie bardzo podobni. Ludzie zawsze mi mówili ze jestem jak mój tata, za wyjątkiem tego, że ja noszę spódnice.



Vortal Budo: Czy czujesz na sobie presję nosząc nazwisko Gracie ?

Rose Gracie: Nie szczególnie. Nie wiem jak to jest być członkiem innej rodziny. Moją mamą jest jedna z wnuczek Carlos'a, a mój tata jest synem Helio. Tak wiec wszędzie gdzie się nie obrócę widzę Gracieich. (śmiech)


Vortal Budo: Trenujesz Jiu-Jitsu ?

Rose Gracie: Teraz już rzadko, ale ciągle to kocham. Jiu-Jitsu jest moim życiem. Wszystko co robię i jem jest jakoś związane z moją rodziną. Począwszy od diety Gracie a na pomocy w biznesie kończąc.



Vortal Budo: Czy traktujesz Jiu-Jitsu jako tradycje rodzinną czy może coś więcej ?

Rose Gracie: Nie potrafię słowami określić czym dla mnie jest jiu-jitsu. Sądzę, że jest częścią mnie, jest tym czym jesteśmy my!


Vortal Budo: Stosujesz dietę Graciech ?

Rose Gracie: Tak, stosuje. Każdy kto mnie odwiedza musi się podporządkować tej diecie będąc moim gościem. Jest ona naprawdę dobra. Mój kuzyn, Carlson Jr., odwiedził mnie w zeszłym tygodniu i zrobiłam mu kilka "tradycyjnych" potraw i był zachwycony.




Vortal Budo: Czy masz jakieś osiągnięcia w sporcie ?

Rose Gracie: Kyra jest pierwsza kobietą w mojej rodzinie która bierze udział w zawodach.


Vortal Budo: Która kobieta w Twojej rodzinie posiada największe osiągnięcia w sporcie lub pas w Bjj ?

Rose Gracie: Kilka kobiet nosi czarne pasy ale jeszcze żadna nie uczyła. Moja babka ze strony matki miała czarny pas, dodatkowo mam ciotki które trenują itd.



Vortal Budo: Co jest najważniejsze w Jiu-Jitsu ?

Rose Gracie: Sądzę, że jest to umysł. To jest podobne do gry w szachy !


Vortal Budo: Twój ulubionych ruch w Bjj ?

Rose Gracie: Balacha w locie [ flying armbar ]


Vortal Budo: Czy w Bjj występują uderzenia ?

Rose Gracie: Absolutnie nie. U nikogo w mojej rodzinie nie zauważyłam, aby uderzał lub kopał za wiele. Chyba ze chciał aby przeciwnik coś zrobił np. obrócił się.


Vortal Budo: Kogo uważasz za Nr. 1 w rodzinie ?

Rose Gracie: To nie jest pytanie do mnie. Wierze, że oni wszyscy są najlepsi w tym co robią. To rodzina jako całość a nie jednostki tworzy to czym jesteśmy i czyni nas to lepszymi każdego dnia! [Przecież każdy z nich musi ćwiczyć prawda? ]


Vortal Budo: Jak układają się stosunki pomiędzy innymi szkołami walki wręcz w Brazylii ? Czy są jakieś konflikty ?

Rose Gracie: Hmm, sądzę, że są jakieś, ale częściej pomiędzy mało znaczącymi. Wszystko zależy od tego jak jesteś mądry. Jeżeli jesteś bystry będziesz szanował style innych, jeżeli jesteś głupi stracisz tylko czas na wykłócanie się o to kto jest lepszy. Mam kilku naprawdę dobrych przyjaciół w Ruas Vale Tudo a także Babalu, Rizzo, Antonie Braga i nawet Ruasa. To są naprawdę zdumiewający ludzie i zasługują na ten sam szacunek jakim obdarzam każdego innego. Oni wierzą w swoją sztukę, ja wierze w swoją, i życie toczy się dalej [ ale Moja jest lepsza i tak !(Śmiech) ]


Vortal Budo: Chciałabyś coś powiedzieć Polskim adeptom MA ?

Rose Gracie: "Nie liczy się krytyka ani nie człowiek który wytyka jak silnego powalił człowieka. Szacunek należy się człowiekowi który jest na ringu, na którego twarzy widać pot, krew i pył. Który błądzi i poszukuje raz za razem, ktory doswiadczył wielkiej radosci, wielkiego poświecenia i poświeca sie godnym ideom. Który wie,ze jego triumfem nie będą osiągniecia, ale próby i nawet jesli nie powiedzie się to przynajmniej bedzie próbował, wiec jego miejsce nie będzie wsród tych zimnych i nieśmialych dusz które nigdy nie poznają zwyciestwa ani porażki"



Rozmawiał: Hast
Vortal Budo


Copyright Vortal Budo 2002
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rose Gracie - wywiad
spox
Pytałeś sie Hast jak trafiła na Vortal?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Rose Gracie - wywiad
Jaka madra kobieta. Fragmenty wypowiedzi mozna by spokojnie powysylac po roznych forach. Dla opamietania.
K_P
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rose Gracie - wywiad
Dyplomatyczne odpowiedzi , szacunku do innych i skromnosci moglo by sie nauczyc od niej duzo ludzi znanych mi z roznych forum's.
Bravo Hast
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Rose Gracie - wywiad
Hast - jezeli to nie klopot, to wrzuc prosze wersje anglojezyczna..

Dzieki.
  • 0

budo_cajun
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 61 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rose Gracie - wywiad
No miła i mądra dziewczyna. Ale też gnębi mnie pytanie jak się dostała na nasze forum.
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Rose Gracie - wywiad
hast , gratuluje dobrze wykonanej roboty :)
oby tak organizowanych przedsiewziec :wink:
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Rose Gracie - wywiad
sorry , ale bledy :)
powinno byc :
oby jak najwiecej tak dobrze zorganizowanych przedsiewziec
:) :) :)

pozdrawiam
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Rose Gracie - wywiad

Rose Gracie: "Nie liczy się krytyka ani nie człowiek który wytyka jak silnego powalił człowieka.

Copyright Vortal Budo 2002


HAST GRATULACJE!

A ten cytat to musimy wydrukowac na ladnym papierze i wsylac do naszego zbanowanego kolegi z 3-miasta...

Poza tym czekam az ten tekst dziwnym trafem pojawi sie w budokanie.. bo tam wszytsko trafia z netu.....
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Rose Gracie - wywiad
Prawda, Hast się spisał bardzo dobrze i dobrze :)

Czekajcie następnych rewelacji... 8)
  • 0

budo_a member
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rose Gracie - wywiad
bump
  • 0

budo_smieszek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Rose Gracie - wywiad
hmmm gratulacjie..... :)
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Rose Gracie - wywiad
Mam takie małe pytanko a nawet propozycję, a jak by tak sprubować porozumieć się z innymi mistrzami różnych sztuk. Np: A Drewniak, i inni polacy i zagraniczni poprostu jakieś wywiady zrobić.
Niektórzy napewno by się zgodzili, a napewno autorytety w naszym kraju jak by im się powiedziało przed jaką publiką to będzie zaprezentowane.
  • 0

budo_zly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Rose Gracie - wywiad
za grzecznie tu, niech ktos walnie kilka foter kyry!!! hihihi zartoje 8)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024