Skocz do zawartości


Zdjęcie

na dole czy u gory ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

na dole czy u gory ?
Pytanie do trenujacych BJJ , jaka strategie walki preferujecie , atakowac z dosiadu czy tez atak pasywny z gardy .
Generalnie uwaza sie ze na gorze i bardziej aktywnie walcza generalnie ludzie spod Carlsona , garde preferuja ludzie Helio.
Ps
Mowimy moze tylko o typowym bjj , bez uderzen.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: na dole czy u gory ?
Swego czasu to wolalem garde i tylko garde.
Obecnie ostatnia rzecza jaka chce to byc na plecach. Tak wiec garda, przerywanie jej, boczna, dosiad. A gardzie poswiecam mniej czasu niz kiedys. Nie wiem dokladnie czemu.
  • 0

budo_nycgrappler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 102 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: na dole czy u gory ?
Osobiscie to mi niezalezy. Ja lubie trenowac (bawic sie) garde zwlaszcze ze slabszymi przeciwnikami, ale kiedy taczam sie z leprzymi to probuje przejsc garde i walczyc z gory, knee on the belly, mount, side control... Trzeba przyzwyczaic sie do dolu i gory.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: na dole czy u gory ?
..nie no , bawic sie to tez lubie na plecach ( !!!) , jednak zarowno u MAchado jak i u Soaresa , weszlo mi w krew ze raczej wole byc u gory , a w szczegolach to raczej z boku w side mount.
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: na dole czy u gory ?
Ja jednak z gardy. Tu i tu mam wiele do nauczenia, ale z racji tego, że zwykle walcze z przeciwnikami doosyć znacznie mnie przewyższającymi wagowo to właśnie garda, ew. szybkie wejście za plecy - jak się uda, a ostatnio moja pasja to "flying armbar" :)

Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: na dole czy u gory ?
czy nie uwazacie ze takie rzeczy jak tringle , flinig arm bar , to juz przezytek.
Jezli ktos pyka na codzien to napewno na tringle choke juz sie nie nabierze , 100 kg+ wychodza z tego bez problemu , teraz juz sie walczy bardziej finezyjnie , "omo plata" czy "kimura" w warjacjach to podstawa.
Pozatym ilosc duszen w BJJ wzrosla niemozebnie ,oczywiscie nie , to nie znaczy ze zle trenujesz
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: na dole czy u gory ?
Zgadzam się z Tobą Seiken, że styl ewoluuje, ale nie jestem obciążony żadnym kompleksem w kwestii moich umiejętności - uważam, że warto "obeznać" się lepiej w tych grubo ciosanych - czy jak to nazwałeś mniej finezyjnych technikach :) Dlaczego miałbym sobie czegoś odmawiać? :)

Pozdrawiam, Aviator
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024