Skocz do zawartości


Zdjęcie

Profesor Joe Moreira?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Profesor Joe Moreira?
No wlasnie tak sobie czytam inne forum a tu Profesor Joe Moreira. Wiec mnie sie nasuwa pytanie czego on jest profersorem bo jakis taki za mlody jak na profesora dla mnie. Czy ktos wie z czego i gdzie pisal przewod profesorski??????????? czy to tylko jego ksywka moze? :?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesor Joe Moreira?
To nie ma nic wspolnego z typowa profesora - to jest tytul honorowy - tak jak np sensei nauczyciel shihan-profesor itp

Tak wogole to brazylia, columbia i tym podobne kraje lubowaly sie zawsze w tytulach. Np jakiegos wlasciciela ziemskiego nazywano pulkownikiem lub comandorem a nigdy wojska nie widzial ale mial kase ;)
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesor Joe Moreira?
no tak tyle ze unas w LO tez sie mowi do nauczycieli profesorze ale nikt bezczelnie nie tytuluje sie tym na zewnatrz, a reklamowanie sie jako profesor no coz to juz naduzycie....
  • 0

budo_misiek2
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków gł.

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesor Joe Moreira?

no tak tyle ze unas w LO tez sie mowi do nauczycieli profesorze ale nikt bezczelnie nie tytuluje sie tym na zewnatrz, a reklamowanie sie jako profesor no coz to juz naduzycie....


Nie jest to nadużycie (spotrowe znaczenie). Tak, jak nie jest nadużyciem słowo "student", które równiez funkcjonuje, a wcale nie oznacza tylko studenta w znaczeniu takim, jak w Polsce. Jest to równiez osoba ćwicząca; np. student jiu-jitsu. Człowiek ćwiczący (uczący) się jiu-jitsu.

Pozdrawiam
Misiek2
  • 0

budo_radziawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełm/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesor Joe Moreira?
Joe Moreira podobno bardzo dobrze uczy, wiec może dlatego tytyłuje się go profesorem
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesor Joe Moreira?

No wlasnie tak sobie czytam inne forum a tu Profesor Joe Moreira. Wiec mnie sie nasuwa pytanie czego on jest profersorem bo jakis taki za mlody jak na profesora dla mnie. Czy ktos wie z czego i gdzie pisal przewod profesorski??????????? czy to tylko jego ksywka moze? :?


Joe, o ile sie nie myle, za mlody to nie jest.
Prof. Hmm, kilka osob sie tytuluje tytulem profesorkism w bjj. Nie wiem dokladnie z czego to wynika. Ot ktos sobie nadal taki tytul. Niemniej Joe posiada duza wiedze o bjj[ 6dan], judo[3 dan].
Moze w Polsce to moze byc poczytane jako nad uzycie. W Brazyli czy stanach widocznie takie tytulowanie jest OK. Najwidoczniej.
Jako zawodnik MMA to ma 2 zwyciestwa i 2 porazki. Przed czasem zakonczyl walke tylko z Joe Sonem ... a tak reszte przez decyzje.
W Bjj osiagniecia ma. Podobnie jak w Judo.
Ma pewno jest to znane nazwisko i czlowiek u ktorego warto cwiczyc czy chociaz na staz pojechac aby zobaczyc tak wysoki stopien w bjj na zywo.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesor Joe Moreira?
poszperalem popytalem profesor to z portugalskiego na nasz nauczyciel, wiec nieprzetlumaczenie tego jest swiadomym wprowadzaniem w blad, ja myslalem ze to jakis akademicji profesor ktory jest jeszce bosem w bjj a tu jakis zwykly koles, a fuj, czuje sie oszukany :?
  • 0

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesor Joe Moreira?

No wlasnie tak sobie czytam inne forum a tu Profesor Joe Moreira. [...] Czy ktos wie z czego i gdzie pisal przewod profesorski??????????? czy to tylko jego ksywka moze? :?


Fakt, facet powinien funkcjonowac poza Ameryka Lacinska, np. w Europie, jako Joe "Profesor" Moreira, bo jest to wlasciwie ksywa. W naszej kulturze profesor umieszczony przed nazwiskiem funkcjonuje wylacznie jako nadany stopien naukowy.

W rapie np. istnieja kolesie tacy jak Dr Dre, Proffesor Gryffith itp, ale wszyscy wiedza, ze to pseudonimy artystyczne.

Co nie umniejsza faktu, ze jest on zapewne "profesorem" jesli chodzi o umiejetnosci w BJJ.
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesor Joe Moreira?
Masz w 100% rację!!!!!!
  • 0

budo_radziawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chełm/Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesor Joe Moreira?
a wszystko przez te różnice międzykulurowe. Co w jednym kraju takie w drugim inne. A choćby w Polsce jest wiele różnic w znaczeniu niektórych słów. Ot choćby "pantofle" w Krakowie to inne obuwie niż np. w Chełmie.

Niech będzie i profesor, mi to nie przeszkadza, bo jakby miał być taki prawdziwy to by musiał mieć jeszcze dr hab. 8)
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Profesor Joe Moreira?
...to nie jest tak ,Moreira , jest naprawde profesorem w tym co robi , bylem, na jednym(szkoda) seminarium z nim i powiem nigdy nie spotkalem kogos kto w tak krotkim okresie czasu potrafi przekazac tyle wiadomosci , a bylem juz u wielu guru's bJJ , nie kazdy zawodnik ma zdolnosci do uczenia ( Rickson np) , Joe je ma.....
i tu nalezy wykozystac ta mozliwosc , bo nie jaest waze czy Poznan ma w dupie Krakow , czy Pawel Z. nie lubi Hasta , Moreira jest jeden i jezeli ktos kocha BJJ , lub widzi to jak uzupelnienie swojego cross trainnig , to bedzie kompletnym kretynem jezeli sie nie zjawi na tym seminarium.

Nie jestem w BJJ Polska ( a nawet powiem szczerze ze jedna osoba mnie co najmniej nie lubi i to chyba bardzo), nie jestem nawet w Polsce , ale jszcze raz powtarzam jezli ktos , czuje sie zaangazowany w SW , i to POWINIEN odwiedzsic to seminarium.

PS
Oczywiscie wszyscy wiedza ze nauczycile to po portugalsku professor,
mowia tez ze nikt nie ma tylu black belts co Moreira , ale zostawmy to historykom , co ja moge powiedziem ......jak nie pojedziesz na Moreire to .....to dupa jestes
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024