Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czym się różni tak właściwie LutaLivre od Ju_Jitsu ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_ippon
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Czym się różni tak właściwie LutaLivre od Ju_Jitsu ?
Czy chodzi tylko o brak kimona (judogi) ??? Czy są jeszcze jakieś inne elementy ??
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym się różni tak właściwie LutaLivre od Ju_Jitsu ?

Czy chodzi tylko o brak kimona (judogi) ??? Czy są jeszcze jakieś inne elementy ??


chodzi Ci chyba o roznice BJJ od LL a nie ju-jitsu ?

w kazdym razie na pewno uzywanie innych strojow wplywa na odmiennosc stosowanych technik po prosyu nie ma szarpania za lachy duszen ubraniem a i latwiej wyslizgnac sie z uchwytu kiedy sie nie ma ubrania.
  • 0

budo_saba-san
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Matplanety

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym się różni tak właściwie LutaLivre od Ju_Jitsu ?
Roznice wynikaja glownie z braku judogi

-mniej technik-co za tym idzie prostrza i mniej skomplikowana sztuka walki jest LL
-mniej walki o same pozycje
-wiecej walki w klinczu w stojce
-wiecej dzwigni na nogi
  • 0

budo_ippon
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym się różni tak właściwie LutaLivre od Ju_Jitsu ?
Właśnie się dowiedziałem, że w Poznaniu są treningi Luta Livre więc wybieram się dziś. Jutro wam chętnie dam z niego sprawozdanie.
  • 0

budo_badpafcio
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 56 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym się różni tak właściwie LutaLivre od Ju_Jitsu ?
Oczywiście główną różnicą jest brak gi. Nie powoduje to jednak, że w LL jest mniej technik. Są one inne niż w BJJ, przystosowane do walki bez gi (jak zobaczyłem co robi czrny pas LL to byłem mocno zdziwiony, że tak można...:)). Poza tym jest mniej dochodzenia do pozycji.
chyba tyle

pozdrówki
  • 0

budo_ippon
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym się różni tak właściwie LutaLivre od Ju_Jitsu ?
Trening LutaLivre jest bardzo ciekawy, na początku rozgrzeweczka jak wszędzie, następnie cała masa technik parterowych ale muszę przyznać, że bardzo skutecznych i ciekawych nie jakieś tam bajery, wiem coś o tym bo trochę się Judo natrenowałem i byle chłopaczek nie mogł mnie pokręcić tak od razu, pożniej były 5min sparingi, na których trzeba było się mocno napracować, żeby nie zostać złapanym na dźwignię za nogę, duszenie, albo tzw. balachę (czyli dźwignia na rękę). Po 3 walkach miałem dosyć ledwo uszedłem bez wyrwanej kończyny :) . Podobało mi się bardzo ale niestety Judo wykończyło mój kregosłup i chyba pozostaje coś mniej kontuzyjnego niż sporty walki tego typu. Potem kolega pokazywał jakieś kombinacje w stójce i też byłem zaskoczony tymi technikami, ogólnie bardzo poważny sport, który polecam dla chcących się pobić na macie bez Judogi i poznać wiele technik kończących.
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym się różni tak właściwie LutaLivre od Ju_Jitsu ?
Ippon. :)
Hmm. Opis LL w praktyce: Duzo technik i z sensem. Cool 8) .
LL, w praktyce system filozofia zblizony do bjj. Jedyna, bardzo istotna roznica, jak zostalo juz podana jest brak kurtek [gi].
  • 0

budo_lutas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym się różni tak właściwie LutaLivre od Ju_Jitsu ?
Ippon pamiętam Cię z treningu, ale niestety nie miałem szczęścia z Tobą powalczyć.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym się różni tak właściwie LutaLivre od Ju_Jitsu ?
....bedac w Brazylli od razu rzuca sie w oczy BJJ to sport dla bogatych , LL dla biedakow , wiekszosc akademi LL jest w dzielnicach nieciekawych .
Jezli chodzi o technike to zeczywiscie drastycznych roznicy nie ma , tyle to co ja zauwazylem na kozysc LL , wieksza swoboda w stojce ( klinczu) , wiecej leg lock ( czego praktycznie nie bylo w BJJ jakies 5 lat temu ), wieksza kontrola nogami w gardzie ( w BJJ dopiero de la Riva to zauwazyl ) , obalenia bardziej zblizone technicznie do zapasow.
Ustawiczne dazenie do side mount

Na niekorzysc : brak metodyki ( a conajmniej nieporownywalna do BJJ - najlepszej w SW jaka spotkalem) , definitynie mniejsza gama technik konczacych , zbyt duza dysproporcja sila/technika , na korzysc tej pierwszej.
Oczywiscie mowimy o klasycznym BJJ i LL ,tam nie ma uderzen tam jest grappling , jezeli ktos mowi ze jest przedstawicielm LL i startuje w MMA , to wiadomo ze kozysta z pomocu Thai , boxing czy czegos tam jeszcze ( aikido ? , nie to byl zart) , to samo odnosi sie do BJJ , to jest grappling art .

To tak naprawde po krotce
  • 0

budo_piskorz
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym się różni tak właściwie LutaLivre od Ju_Jitsu ?
jest jeszcze jedna zasadnicza róznica miedzy BJJ a LL. w LL sposób walki opiera sie na byciu cały czas super blisko przeciwnika (poniekad jest to konsekencja stroju) - i na tym tez opieraja sie wszystkie techniki. w BJJ miedzy przeciwnikami jest "duzo luzu". roznice jeszcze sa w samych pozycjach ( np. pozycja boczna - w BJJ nogi zgiete w kolanach - w LL wyprostowane mocno wypuszczone do tyłu itp.)
  • 0

budo_mesjasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1074 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Zainteresowania:Ninjitsu

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym się różni tak właściwie LutaLivre od Ju_Jitsu ?

( np. pozycja boczna - w BJJ nogi zgiete w kolanach - w LL wyprostowane mocno wypuszczone do tyłu itp.)

W bjj sa rozne wersje bocznej...z kolanami przy przeciwniku i z nogami "wypuszczonymi"do tylu ,jak to okresliles.Takze z jena noga zgieta,a druga wyprostowana...
  • 0

budo__ash_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 286 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:D-SU

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym się różni tak właściwie LutaLivre od Ju_Jitsu ?

W bjj sa rozne wersje bocznej...z kolanami przy przeciwniku i z nogami "wypuszczonymi"do tylu ,jak to okresliles.Takze z jena noga zgieta,a druga wyprostowana...

W LL podobnie 8)
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym się różni tak właściwie LutaLivre od Ju_Jitsu ?
a dzwignie na nogi , wiecej czy inne niz w bjj, ktos napisal dysproporcja MIEDZY SILA A TECHNIKA NA NIEKORZYSC TECHNIKI. DLACZEGO tak uwazasz?
w bjj duzo luzu miedzy walczacymi? mowimy o brazylijskim jiu-jitsu? przeciez masz sie przykleic . caly czas kontakt!
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym się różni tak właściwie LutaLivre od Ju_Jitsu ?
barlug a słyszałeś kiedyś o walce otwartą gardą, albo o pajęczej gardzie? A co do proporcji siła/technika - w LL z racji braku kimona dysponujemy mniejszym repertuarem dostępnych technik za czym idzie mniej potencjalnych zagrożeń, co ułatwia silniejszemu kontrolowanie przeciwnika

Każdy chyba kto sparował z lepszym technicznie przeciwnikiem zarówno w kimonach jak i bez zauważył, że w submission łatwiej obronić się przed skończeniem. A wiadomo, że gdzie technika nie domaga tam nabiera na znaczeniu siła.
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym się różni tak właściwie LutaLivre od Ju_Jitsu ?
...dodam jeszcze, że są tacy którzy w kimonach zupełnie się gubią, ale w submission wymiatają :) Po prostu każdy ma idywidualne predyspozycje. I LL będzie bardzo dobrą alternatywą dla tych którzy lepiej się czują "na golasa".
  • 0

budo_barlug
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 551 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym się różni tak właściwie LutaLivre od Ju_Jitsu ?
oczywiscie ze slyszalem ...to o ten luz chodzilo ???? o otwarta garde? to sory ja ta wypowiedz potraktowalem jakby sie trzeba bylo od partnera odpychac ,,,zamiast tzrymac kontakt np. klatka w klatke
no a z gi masz racje. latwiej z niz bez. wtedy trzeba wiekszej "krzepy" hehe a tak zawsze potrzymasz pociagniesz
no dobra ale sa jakies techniki w LL ktorych nie ma w BJJ???
  • 0

budo_anduina
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 584 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tam jak się idzie

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym się różni tak właściwie LutaLivre od Ju_Jitsu ?
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_chmielo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skądinąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym się różni tak właściwie LutaLivre od Ju_Jitsu ?
^Hast^ powiedział: bez kurtek. A spodnie? W LL chodzi o to, ze całkiem nie ma kawałka ubrania żeby złapać, czy nie ma góry z rękawami i sztywnym kołnierzem? Wiem, ze spodnie nie maja tak dużego znaczenia jak keigoka (tak góre na aikido nazywaliśmy :P ) ale też mozna sobie czasem pomóc przytrzymując.
Sory, jeśli to głupie pytanie, ale serio sie nie orientuje :-)
  • 0

budo_kaamiil
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 123 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym się różni tak właściwie LutaLivre od Ju_Jitsu ?
A jak to właśnie jest, że w MMA nie ma zawodnika z Luta Livre na jakimś wyższym poziomie?? Czy jest to spowodowane małą liczbą tych zawodników?? Bo nie ma przeciez takiej dużej różnicy w tych dwóch stylach w walce bez gi.
  • 0

budo_scorpio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 326 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Czym się różni tak właściwie LutaLivre od Ju_Jitsu ?
"Hugo Duarte is one of the most recognized Luta fighters because of his famous fight on the beach with Rickson Gracie. The original footage can be viewed on the "Gracie in Action" tape series for those interested. (Rickson won in case you are wondering)"


wiecie coś o tej walce może ma ktoś jakiegoś linka?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024