Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kastet


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

budo_sven
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastet
jestem cieciem....
jestem jednymz nich. tylko ja czesciej dupą ryzykuje
nie obraziłem nikogo z was-tak mi się wydaje- i nie mam takiego zamiaru.
ale widac jednak ze bije ode mnie skurwysynstwo.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastet
Czyli problem teleskopa powraca regularnie jak bumerng.
Wosiu mam maly teleskop (40 cm, ASP), ktory wienczy rzeczywiscie metalowa glowka. Ale nie ma ona nic wspolnego z idea metalowej glowki, a tak naprawde glowicy, ktora byla elementem palek bojowych. U tych ostatnich mowiac w skrocie - taka konstrukcja zwielokrotniala sile uderzenia i o to chodzilo - jak sadze - tworcom ustawy.
W moim teleskopie napewno nie zwielokrotnia tej sily.
Dopuszczenie do sprzedazy tzw. gietkiej teleskopowki, mniej skutecznej, (chocby nie nadaje sie do blokowania uderzen nozem, czy kijem), na dodatek zlej jakosci, uwazam za jakis absurd.
W dzisiejszej GW "Duzym formacie" jest dlugi tekst o broni palnej, z ktorego jasno wynika, ze wiekszosc z nas nigdy pozwolenia na nia nie dostanie (zreszta ja jej nie chce i nie chcialbym, biorac pod uwage kulture osobista i mentalnosc Polakow, np. wiatrowki im slusza do strzelania do zwierzat), a bronic sie czyms trzeba.
Jedna z najlepszych broni jest wlasnie palka teleskopowa. Trzeba stworzyc lobby na rzecz tej broni. Nie wspomne o kastecie, ktory jest przeciez np. mnie grozny od noza, a jednak jednoznacznie zakwalifikowany zostal przez ustawe jak przyrzad zabroniony.
K_P
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastet
hmm... petycje do ministerstwa spraw wewn. i rządu wogóle można sobie darować pewnie...? :) to jak to zorganizować i komu wytłumaczyć, że te pałki zostały stworzone właśnie do samoobrony cywilnej? :?
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastet
Moze przez media i parlamentarzystow? Choc Ci ostatni zdaje sie sa teraz czyms innym zainteresowani.
K_P
  • 0

budo_gab3d
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1572 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastet
....i tak rozdmuchamy sprawe batonow ze kazdy na ulicy bedzie mial i ktoregos dnia taki baton wyladuje na naszych glowach.... nie dziekuje. Wole sie unikac przeszukan i miec spokoj.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastet
Masz inne prawdopodobienstwo - wyskocza do Ciebie np. we trzech, w tym jeden z bejzbolem, a Ty wtedy bedziesz sie bronil ch... chusteczka.
Nie zapominajmy, ze my chcemy bronic sie zgodnie z prawem, napastnicy tego bolu nie maja - i juz dawno posluguja sie nozami, kastetami, palami roznego typu i pistoletami i w d... maja dywagacje prawno-techniczno-moralne.
K_P
  • 0

budo_piteros777
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 571 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastet
Proszę, jakby ktoś chciał "metalowy ochraniacz" na rękę:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Gdyby nie adres mailowy kastet007@cośtam, to chyba bym się nie domyślił że chodzi o kastet... Ale przecież kastet jest illegal, a ochraniacz na rękę już jest do interpretacji dla prawników :lol: .

Pozdrawiam
  • 0

budo_ziomigon
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastet
wiem ze diabelnie stary temat ale ciekawie tu piszecie...
ja dzisiaj mialem akcyjke
wyszedlem z kuzynkiem do laski i jak wracalismy to na kuzyna rzucilo sie 3 na mnie zaden od razu odciagnalem jednego a drugiego kopnalem w plecy z tym co go odciagnalem to mu wyj... 4 razy w prawa reke na wysokosci ramienia i troche nizej. reka mnie nic nie bolala a gostek ktory oberwal zajebiscie odszedl jak juz sknczylismy :twisted: niech nikt nie mowi ze kastet to nie jest przydatna rzecz bo jak pojdzie na ciebie kilku to ich psycha siada jak to zobacza. a jak chcesz go zaskoczyc to zrob jak ja, jak juz sie bijesz to wyciagnij go po kilku ciosach wtedy gostek nie wie co robic...
pozdro 4 all
  • 0

budo_kselos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1657 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastet
[quote name="Piteros777"]... Ale przecież kastet jest illegal, a ochraniacz na rękę już jest do interpretacji dla prawników :lol: ..../quote]

Jeżeli znajdą go przy Tobie podczas przeszukania to zależy jak to wygląda w oczach Pana Policjanta - jak uzna to za kastet to zatrzyma jako nielegalną broń, jak ma wątpliwości to może wysłać do badań laboratoryjnych - wtedy w ekspertyzie będzie stwierdzone czy jest to broń:
tak samo jest z pałkami składanymi - widziałem ostatnio ekspertyzę w której uznano pałkę spręzynową za broń...
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastet

Jedna z najlepszych broni jest wlasnie palka teleskopowa. Trzeba stworzyc lobby na rzecz tej broni. Nie wspomne o kastecie, ktory jest przeciez np. mnie grozny od noza, a jednak jednoznacznie zakwalifikowany zostal przez ustawe jak przyrzad zabroniony.
K_P


I na ulicach będą się rozgrywać regularne średniowieczne bitwy na metalowe pały i pancerne rękawice. W majestacie prawa :? Jakoś nie bardzo mi się podoba ten pomysł a i ustawodawcy również się pewnie nie spodoba.

Sam posiadam "teleskop", ale trzymam go w domu i użyję go jak ktoś będzie chciał się włamać (wtedy mogę liczyć na jakieś zrozumienie ze strony prawa). W innych przypadkach lepiej po prostu wkładać więcej wysiłku w czasie treningów a na ulicy zachowywać się jak normalny, uczciwy obywatel (haha, trochę PRLowsko ;) ) i zawsze mamy przewagę w kieszeni.

A nóż w samoobronie to już jest przesada. Co z tego, że bandyci nie mają oporów przed używaniem broni? My nie jesteśmy bandytami a do ochrony przed takimi służy policja. Oczywiście trzeba się jakoś bronić (jeśli nie można uciekać), można schwycić cegłówkę, gałąź, nosić gaz (użycie tego w poważnej sytuacji daje nam ewentualną przewagę w sprawie sądowej). Prawa nie wymyślili idioci, należy go przestrzegać dla wspólnego dobra.

Pozostaje jeszcze niepopularna na tym forum kwestia etyczna. Bez mrugnięcia okiem pociąć czy połamać napastnika? Szkoda słów.....
  • 0

budo_kriss
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2318 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:HIC ET NUNC

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastet
podoba mi się Twoje stanowisko G-Man.

Tak to właśnie powinno wyglądac w cywilizowanym społeczeństwie.

Lecz dokąd tak nie jest, jeśli będę zmuszony to użyję batona czy innego sprzętu

Stawiasz pytanie pociąć czy połamać? Tak naprawdę to przecież bez znaczenia. Masz obronić siebie i bliskich, a czego używasz to kwestia Twoich preferencji.

Chociaż tak naprawdę to lepiej batona niż nóż, bo nożem zabić można nawet nie mając takiego zamiaru, zwykłe zastawianie się nim przed atakiem jakimś przedmiotem może ciężko poranić i wykrwawić napastnika.


Podsumowując:

bardzo podoba mi się Twoja idea lecz nie mam zamiaru powierzać policji czy innym organom bezpośredniej ochrony mojej czy moich bliskich.

Takie rzeczy to tylko w erze, czy dla przyszłego zięcia kaczyńskiego - maluczkich nie chronią a jak jest z poziomem bezpieczeństwa to sam wiesz.


Panowie, Panie ten temat jest o kastetach i o nich piszmy!!!
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastet

Jedna z najlepszych broni jest wlasnie palka teleskopowa. Trzeba stworzyc lobby na rzecz tej broni. Nie wspomne o kastecie, ktory jest przeciez np. mnie grozny od noza, a jednak jednoznacznie zakwalifikowany zostal przez ustawe jak przyrzad zabroniony.
K_P


I na ulicach będą się rozgrywać regularne średniowieczne bitwy na metalowe pały i pancerne rękawice. W majestacie prawa :?

Głupstwa opowiadasz w tym momencie; gdzie tu sens, gdzie logika? Przecież bójki na pięści są w zupełności nielegalne, mimo że nikt nie zakazuje posiadania pięści prawda? ;)

W innych przypadkach lepiej po prostu wkładać więcej wysiłku w czasie treningów a na ulicy zachowywać się jak normalny, uczciwy obywatel (haha, trochę PRLowsko ;) ) i zawsze mamy przewagę w kieszeni.

A nóż w samoobronie to już jest przesada. Co z tego, że bandyci nie mają oporów przed używaniem broni? My nie jesteśmy bandytami a do ochrony przed takimi służy policja.

Powiedz to rodzicom Michała Łyska czy Tomka Jaworskiego; policji jakoś nie było w okolicy - gdyby mogli być legalnie uzbrojeni, może dziś by żyli.
Oczywiście tego nie wiemy na pewno i nie możemy wiedzieć, ale mieliby przynajmniej szansę.
Postawionym naprzeciwko uzbrojonych (nieoglądających się na żadne zezwolenia) napastników, ta szansa im nie przysługiwała.

Pozostaje jeszcze niepopularna na tym forum kwestia etyczna. Bez mrugnięcia okiem pociąć czy połamać napastnika? Szkoda słów.....

Jak wyżej - wyłuszcz te skrupuły rodzinom porządnych obywateli, zakatowanych przez chuliganów.

Jak to wygodnie hamletyzować nad "pocięciem biednego napastnika" z wygodnego fotela, z bezpiecznego domu.
  • 0

budo_piotr z.
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastet

Panowie, Panie ten temat jest o kastetach i o nich piszmy!!!

W sumie racja, przepraszam za ciągnięcie OT.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastet

Jedna z najlepszych broni jest wlasnie palka teleskopowa. Trzeba stworzyc lobby na rzecz tej broni. Nie wspomne o kastecie, ktory jest przeciez np. mnie grozny od noza, a jednak jednoznacznie zakwalifikowany zostal przez ustawe jak przyrzad zabroniony.
K_P


I na ulicach będą się rozgrywać regularne średniowieczne bitwy na metalowe pały i pancerne rękawice. W majestacie prawa :? Jakoś nie bardzo mi się podoba ten pomysł a i ustawodawcy również się pewnie nie spodoba.

Sam posiadam "teleskop"


A kalendarz masz? K.P nie pisuje na tym forum już od paru lat. Na innym zresztą też nie :wink:
  • 0

budo_kooniu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:małopolskie

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastet
a owszem zdarza się ze pisuje :wink:

a żeby nie było OT czy widzieliscie motocyklowe rekawiczki ? niektóre modele maja karbonowo-kevlarowe nakładki na kostkach - całkiem fajne :wink: tylko tanie nie sa no i cięzko nosić je w lecie na plazy :twisted:
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastet
to sa takie policyjne rekawice do pacyfikowania - z ciezkimi wkladkami.. wiec tak jak za czasow rycerskich - raz siekniesz z otwartej a zeby beneficjenta tegoz policzka bedzie mozna zbierac z chodnika..
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastet
Pare lat juz tu nie pisze? Jak ten czas szybko n rybach leci:) Ale nic i sie nie zmienilo - nadal lubie kastety - i jestem za.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastet
PiotrZ, to jednak nie ja gadam głupoty. Wymienione przez Ciebie przypadki to właśnie przypadki. Moim zdaniem nasza Policja generalnie dobrze chroni obywateli. Oczywiście zdarzają się upierdliwe indywidua , ale i tak jest ich o niebo mniej niż w straży...

Inna rzecz, prawo można do pewnego stopnia naginać i z pewnością tak by się działo po zalegalizowaniu batonów i kastetów. Byle żulik nosiłby ze sobą żelastwo "bo można" i dopiero zaczęłyby się problemy. Wiąże się to nie tylko z oczywistą przewagą wynikającą z posiadania broni, ale przede wszystkim z poczucia pewności, które kilku żulików by miało szykując się z pałami na kogoś (pewność wynikająca z posiadania broni w łapie).

Kastet jest nawet gorszy niż baton, bo można go łatwo schować lub przemycić (np. do klubu w bucie) a obrażenia przez niego zadawane są ogromne (zwykłe kastety, nie wspominając już o wersjach kolczastych).

Ogólnie rzecz ujmując, legalizacja którejkolwiek z tych broni byłaby otwarciem furtki dla nielegalnych zachowań. Z furtki tej nie korzystaliby studenci trenujący escrimę (czy inne) tylko rzesza niewykwalifikowanych idiotów, którzy wykorzystywaliby to do (oględnie mówiąc) złych celów.

Nie zrozumcie mnie źle, lubię różne niebezpieczne gadżety i nawet niektóre kolekcjonuję, ale nie pozwoliłbym byle komu ich używać bo są po prostu zbyt niebezpieczne.
  • 0

budo_dzey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2486 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z grzbietu wielblada
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastet

Byle żulik nosiłby ze sobą żelastwo "bo można" i dopiero zaczęłyby się problemy. Wiąże się to nie tylko z oczywistą przewagą wynikającą z posiadania broni...

pierdoly panie gadacie.. jakos nie widzialem zeby kazdy napotkany zulik byl uzbrojony w noz - a przeciez mozna ... :lol:

adekwatnie do batona/kastetu - pozwalajac je nosic nie prowokujemy sytuacji "to teraz wszyscy beda je nosic", bo najzwyczajniej w swiecie czesc spoleczenstwa nie potrzebuje takich zabawek.. a przestepca i tak ma w d** prawo wiec jak bedzie chcial to wezmie sprzet ze soba - a kwestia jest tutaj przeciez zeby uczciwy obywatel mogl w takim razie sie sam skutecznie obronic wszelkimi dostepnymi srodkami w razie zagrozenia (czyli w/w batonem/kastetem)
  • 0

budo_g-man
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 345 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:KB

Napisano Ponad rok temu

Re: Kastet
Ech.... :?

Jeśliby zalegalizowano to żulik na pewno by wziął a to, że by broni użył jest pewne ze względu na postawę jaką reprezentuje (prawo w d..). A co do noży to nie wiem gdzie chodzisz skoro nie widzisz z czym ludzie potrafią chodzić (i nóż nie jest wcale najgorszy).
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024