Skocz do zawartości


Zdjęcie

Amortyzacja piłkarzy Legii


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_brand
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Amortyzacja piłkarzy Legii
Ponieważ nie ma oddzielnego forum "piłka nożna" napiszę to na SPORCIE. W zasadzie temat kwalifikowałby się do KNAJPY, ale rzecz dzieje się zupełnie serio i to w warszawskiej Legii.

W zeszłym tygodniu dyrektor finansowy Legii ujawnił, że piłkarze tego klubu są traktowani w księgach jak środek trwały i z tego powodu można wliczać w koszty ich amortyzację w wysokości 20% rocznie. Amortyzacja to inaczej mówiąc zużycie środka trwałego. Według ustawy o rachunkowości do środków trwałych zalicza się:
a) nieruchomości
B) maszyny, urządzenia, środki transportu
c) ulepszenia w obcych środkach trwałych
d) inwentarz żywy

Zastanawiałem się, do której grupy Legia zaliczyła swoich piłkarzy i dzisiaj myślę że do inwentarza żywego. 8)
  • 0

budo_zales
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Amortyzacja piłkarzy Legii
Jestem zaskoczony - zajmuje sie rachunkowościa od kilku dobrych lat i nie spotkalem się z taką interpretacją "ustawy rachunkowości" - napewno nie potraktowano ich jako inwentarz żywy. jeśli masz jakiś link do wypowiedzi to bardzo prosze - bo wtedy mozna zaczać to imterpretować. zapytam sie znajomego biegłego rewwidenta moze on zetknął sie z spólkmi sportowymi i być może są jakies specjalne przepisy - zobaczymy
  • 0

budo_zales
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: Amortyzacja piłkarzy Legii
dobra mam link [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] zabiore sie za interpretacje, poszukam w przepisać no zobaczymy
  • 0

budo_brand
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Amortyzacja piłkarzy Legii

Jestem zaskoczony - zajmuje sie rachunkowościa od kilku dobrych lat i nie spotkalem się z taką interpretacją "ustawy rachunkowości" - napewno nie potraktowano ich jako inwentarz żywy. jeśli masz jakiś link do wypowiedzi to bardzo prosze - bo wtedy mozna zaczać to imterpretować. zapytam sie znajomego biegłego rewwidenta moze on zetknął sie z spólkmi sportowymi i być może są jakies specjalne przepisy - zobaczymy


Zażartowałem mówiąc że to inwentarz żywy. Wszak ludzie to nie bydło. ale maszyny też nie a tym bardziej nieruchomości.
Tym niemniej, zauważ że jeśli klub kupuje piłkarza za 3,5 mln dolarów to staje się on poważną pozycją w jego aktywach. Takiego piłkarza można odsprzedać lub wypożyczyć.
Co do linku, który podałeś, chodziło mi dokładnie o tę wypowiedź.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024