Skocz do zawartości


Zdjęcie

lędźwie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

lędźwie
mam do was pytanko Co zrobic gdy boli mnie regoslu w dolnym odcinku? Dokladnie (jak odalam w temacie) chodzi o ledzwie. Bola mnie prawdopodobnie z przeciazenie, zazwyczaj wieczorem jak klade sie spac, ale tez czesto w ciagu dnia. najbardziej mi dokuczaja jak np. mam kilka dni wolnego. Co zrobic?
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: lędźwie
To samo co przy bólu np uszu, czyli na początku zdiagnozować.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: lędźwie
Duzo dziewczyn co cwiczy SW ma klopoty z dolna czescia kregoslupa. Moze to wynika z budowy anatomicznej? Moja zona tez to ma, juz ladne pare lat. Co pomaga, to terapeuta co nastawia kregi(osteopata, taki od kosci, nie wiem jak po polsku sie to nazywa) ale trzeba znalesc dobrego. Kuracja jest dluga jak nie przerwiesz treningow.
Majce pomoglo cwiczenie judo, zmienila pozycje cwiczenia(w judo stopy sa w bardziej naturalnej pozycji niz w aikido, co oddzialywuje na pozycje bioder i kregoslupa), takze pady sa inne, w aikido kregoslup jest skrecony jak robisz rolke, w judo nie..
Bol moze tez wynikac z nieprawidlowej budowy anatomicznej szkieletu, takze musisz to tez zbadac.
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: lędźwie
dzieki :)

Niestety nie chcialam rezygnowac z tkd, wiec pewnie jeszcze jakos perztrwam z tym kregoslupem. Jezeli chodzi o kregoslup, to jest prosty i raczej dobrze zbudowany, bo ostatnio mialam robione komputerowe badanie kregoslupa , inaczej nie dostalabym zdolnosci od lekarza sportowego, wiec chyba wszystko musi byc ok :D

pozdrawiam;)
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: lędźwie
Pozostają masaże :) Polecam.
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: lędźwie
hmmmmmmmmmmmm :) masaze :) to calkiem inna sprawa i przyjemna :wink: pomysle :) :) :)
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: lędźwie
ja radze sprawdzic czy przypadkiem nie masz krzywego, a moze zbyt miekkiego lozeczka.. ja mam ten sam problem czasami..
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: lędźwie
Chociaż, kręgosłup mam prosty również miewam bóle w odcinku lędźwiowym. Np. przy nachylaniu się bez podparcia.... Z własnego doświadczenia wiem, że lepiej jest gdy więcej ćwiczę. Może ma to związek z rozrostem mięśni grzbietowych - po prostu tkanka okalająca kręgosłup stabilizuje go i trzyma dyski na miejscu :)

Pozdrawiam, Aviator
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: lędźwie
Z tym materacem to tez prawda. Odkad zmienilem na bardzo twardy to przeszly mi wszystkie bole plecow. Najlepiej sie spi na prawdziwym japonskim tatami, twarde jak diabli ale warte dla rezultatow.
Tez zalezy jak spisz - jak na boku i ze zgietymi kolanami to warto pod kolano te co jest na wierzchu podkladac poduszke zeby unikac skretu bioder.
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: lędźwie
No ja mam materac mieciutki, ale to jest taki niby zdrowotny, sprezysty taki fajny :) kregoslup mam prosty, wiecx juz sama nie wiem. A teraz, gdy treningi mam codziennie i daje z siebie wszystko juz mnie nie boli :) Dopiero po ok.4 dniach przerwy pewnie zacznie..wiec nie przerywam :wink:
  • 0

budo_brand
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: lędźwie

Z tym materacem to tez prawda. Odkad zmienilem na bardzo twardy to przeszly mi wszystkie bole plecow. Najlepiej sie spi na prawdziwym japonskim tatami, twarde jak diabli ale warte dla rezultatow.
Tez zalezy jak spisz - jak na boku i ze zgietymi kolanami to warto pod kolano te co jest na wierzchu podkladac poduszke zeby unikac skretu bioder.


Powiedziano mi, że jak sie spi na materacu wprost na ziemi, to po pewnym czasie siadają nerki. Musi byc izolacja powietrza miedzy materacem a podloga.
no nie wiem czy to prawda, spie juz ponad 2 lata na materacu i nie mam problemow z nerami
  • 0

budo_aviator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków, jednak Kraków :)

Napisano Ponad rok temu

Re: lędźwie
Witam,

To nie jest kwestia izolacji powietrznej - tylko izolacji termicznej. Jeśli materacyk dobrze izoluje od podłoża to nie ma potrzeby stawiania go na nóżkach. Ja od 4 lat śpię na materacu, który leży chamsko na ziemi i jest dobrze. Wiadomo, że jeśli będziesz spał w przeciągu to gwarantowane masz zapalenie nerek, pęcherza, albo korzonków. A wtedy bolały będą nie plecy a ruch. Odradzam również używanie poduszek. Z puntu widzenia mojego samopoczucia poduszki służą jedynie do oparcia się o ścianę, ew. udostępnieniu uzależnionym od nich gościom.

Pozdrawiam, Aviator
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024