Skocz do zawartości


Zdjęcie

MuayThai vs TKD


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

MuayThai vs TKD
Znalazłem filmik z którym zawodnik MuaiThai walczy z zawodnikiem TKD - sądząc z ubioru i jego technik - z federacji WTF. Gołym okiem widać, że zawodnik TKD jest dość kiepski, w ogóle nie stosował technik ręcznych, były momenty w walce, że aż krzyczało, żeby użył rąk ze 100% skutecznoscią. Nie trzymał gardy, to nic dziwnego że dostał nokaut. Zawodnik Muai stosował low kicki, po którym wywracał się nie przygotowany oponent.
Jestem ciekawy jak wyglądała by walka z zawodnikiem TKD, który by przynajmiej dorównywał temu z Muai. Jednym słowem to walczy człowiek a nie styl.
A jak Wy oceniacie tą walkę?

Wskazówka ściągnicie jakimś download managerem

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_owat
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Brave New World

Napisano Ponad rok temu

Re: MuayThai vs TKD
nie chodzi o to że ten gościu był kiepski chodzi o to że całe wtf jest dupne ~~ (bez obrazy) .Kolega mi opiawdał że kiedys przjechał do nich na trening jakis miszczu wtf z ameryki .Sabum wystawil do walki z nim jakiegos chlopka , ktory polozyl tego miszcza 1 kopnieciem :-)
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: MuayThai vs TKD
hmmmm...apropos tego, ze WTF jest do d... to ja sie z tym nie zgadzam. Nie cchce sie mklocic, bo i tak wiem ze nie macie racji :)

a jezeli chodzi o tego Twojego mistrza z Ameryki, to moze po prostu byl kiepski. Znam mnostwo ludzi ktorzy sa naprawde w tym dobrzy, wie alebo sciemniasz, albo ten gosciu z Ameryki to byl jaki dupek. Sory, nie chce zeby ktos obrazal federacje, o ktorej nicnie wie. A jezeli chodzi o ten filmik, to wiem o ktorym mowisz, i zawodnik TKD przegral wlasnie dlatego, ze walczyl według przepsiow TKD olimpijskiego. Walczyl fair play, i dlatego zostal pokonany jakimis nieczystymi technikami
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: MuayThai vs TKD
dlaczego piszesz "nieczystymi"? reguly napewno byly ustalone przed walka.
  • 0

budo_kameh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: MuayThai vs TKD

nie chodzi o to że ten gościu był kiepski chodzi o to że całe wtf jest dupne ~~ (bez obrazy) .Kolega mi opiawdał że kiedys przjechał do nich na trening jakis miszczu wtf z ameryki .Sabum wystawil do walki z nim jakiegos chlopka , ktory polozyl tego miszcza 1 kopnieciem :-)


Sabum? To znaczy, że ćwiczysz IFT lub GTF? Zresztą ja nic nie mam do WTF, podobają mi się w nim wysokie i efektowne techniki nożne takie jak 540, czy 720. A to, że nie takie techniki ręczne to poprostu specyfika tego sportu. Widziałem walki w WTF. Poziom tych nie ma porównania do tego w klipie. Jeśli ktoś widział taką walkę miedzystylową, bez parteru na dobrym poziomie to niech da znać.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: MuayThai vs TKD
Tym filmikiem podpiera sie co druga dyskusja na temat wyzszosci
dowolnego stylu nad TKD. Tyle, ze nikt nie zauwaza, ze ten gostek
dostalby becki nawet na zawodach taekwondo. A to, ze okazal sie
jeleniem wybitnym i wybral sie walczyc z zawodnikiem thaia zupelnie
nie wiedzac, z czym to sie je, to jego duza strata.

oWaT: pisanie o tym, ze cos jest dupne, bo ktos ci opowiadal, ze cos
tam widzial, ma tyle sensu, co podroz dookola swiata karawanem
ciagnietym przez osla. Wpadnij do dobrej szkoly taekwondo WTF i
powalcz, a wtedy pogadamy. W Warszawie mozesz sprobowac z chlopakami
od Chmielarza na Gwardii. Powodzenia.

Co do walk miedzystylowych - ludzie ode mnie z klubu mieli okazje
walczyc z zawodnikami kyokushin i sportowego jiu-jitsu. Ostatnio na
turnieju w Niemczech w ten weekend z kickbokserami. Fajnie bylo.

Pozdrowka - Gizmo
  • 0

budo_ukasz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto świętej wieży ...

Napisano Ponad rok temu

Re: MuayThai vs TKD
Mam na komputerze taką otowalkę:

Genki Sudo (Japan / Beverly Hills Jujitsu Club) VS Medalist of Taekwondo (Korea)

Reprezentantem Korei jest jakiś gość z WTF (często kopie techniki obrotowe np. twimyo bandae dollyo chagi), który zostaje znokautowany w 2 rundzie uderzeniem ręką z obrotu (nie wim jak to się fachowo nazywa :wink: ). Nie wiem skąd to mam, więc nie podam linka. Filmik zajmuje 10 MB, a obaj zawodnicy są jacyś tacy ogólnie zamotani. Aha, jest to chyba turniej K1.
  • 0

budo_e2rd
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 201 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ta czesc galaktyki

Napisano Ponad rok temu

Re: MuayThai vs TKD

dlaczego piszesz "nieczystymi"? reguly napewno byly ustalone przed walka.

Zgaduje, ze 'nieczyste' w tym sensie, ze w WTF-ie kopniecia ponizej pasa sa faulami. Co znaczy, ze gosc z WTF-u nie jest przygotowany by kopac np. lowkicki a tym bardziej by je przyjmowac :)

A jakie akurat byly reguly tej walki to nie wiem, ale chyba niskie kopniecia byly dozwolone ;) Tylko, jak widac, jest roznica miedzy zawodnikiem co caly czas kopie nisko a takim, ktory tydzien przed zawodami pokopie, bo akurat 'wolno tak kopac'...

pozdro
E2rd
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MuayThai vs TKD
Widziałem już kiedyś ten filmik :? No cóż jedyne co widze to to że zawodnik muay thai walczy na zasadach muay thai, a zawodnik TKD walczy na zasadach WTF 8O Więc czego się spodziewać skoro w muay thai może używać łokci, kolan, low kicków, a zawodnik TKD walczy samymi nogami i to bez low kicków, a na dodatek nie potrafi trzymać gardy tak żeby się obronić przed ciosami rękoma 8O Taki filmik nic nie mówi o skuteczności stylu a jedynie o słabości zawodnika i to że nie potrafił się dostosować do przeciwnika i stanąć ponad ograniczenia walki sportowej (widać jedynie to trenował i nic więcej nie potrafi)
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: MuayThai vs TKD
charly- zawodnik muay thai tez nie stanal ponad przepisy walki sportowej :idea:
  • 0

budo_madzia111
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: MuayThai vs TKD

dlaczego piszesz "nieczystymi"? reguly napewno byly ustalone przed walka.

Zgaduje, ze 'nieczyste' w tym sensie, ze w WTF-ie kopniecia ponizej pasa sa faulami. Co znaczy, ze gosc z WTF-u nie jest przygotowany by kopac np. lowkicki a tym bardziej by je przyjmowac :)

no wlasnie o to mi chodzilo z tymi nieczystymi :)

A tak poza tym wiekszosc powiedziala to, co chcialam powiedziec, ze po pierwsze zawodnik byl cienki i sklepal by go kazdy w WTF. Po drugie walczyl na zasadach WTF i nie mial szans wygrac tymi zasadmi z innym stylem, poniewaz w WTF polowa kopniec i uderzen jest zabroniona :wink:
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: MuayThai vs TKD

charly- zawodnik muay thai tez nie stanal ponad przepisy walki sportowej :idea:


No tak, właśnie tak napisałem. Zawodnik muay thai walczył według zasad walki sportowej muay thai, a zawodnik TKD według zasad walki sportowej WTF :) A że walka sportowa WTF ma duuuuuuuuuuuużo większe ograniczenia jeśli chodzi o przepisy to nie miał szans jej wygrać. Gdyby obaj walczyli na przepisach WTF to wtedy pewnie taekwondoka miałby szanse wygrać, mimo że był cienkim zawodnikiem :wink: A sądze że oni obaj mogli walczyć na zasadach muay thai ale taekwondoka nie potrafił się przystosować do tych zasad bo nigdy nie trenował low kicków i obrony przed pięściami :?
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: MuayThai vs TKD
etc. a pozatym tkd-oak był słaby , nie ma co się nad tym zastanawiać. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024