Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak wracaci edo formy po przerwach w treningach?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

jak wracaci edo formy po przerwach w treningach?
Ja coś po wakacjech nie moge do formy wrócić. Wiem że to juz dość długo od wakacji mineło ale ja przez prace ostatnio i troche przez studia mało na treningach bywałem. Staram się biegać 3 razy w tygodniu i na wydolność nie narzekam, ale mam problem bo podczas walk i ostrych ćwiczeń czuję się wołowaty. I co dziwne spadł mi refleks mocno. Czy to możliwe że przez jakieś przemęczenie czy cuś takiego??
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: jak wracaci edo formy po przerwach w treningach?
A moze za szybko wrociles do kumite? Po tekiej przerwie samo bieganie nie zalatwi szystkiego wydaje mi sie ze to kwetsia "wkrecenia sie w trening" jak bedziesz trenowal ciezko i uczciwie to za miesiac bedziesz jak kilka miechow temu albo i lepszy
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: jak wracaci edo formy po przerwach w treningach?

A moze za szybko wrociles do kumite? Po tekiej przerwie samo bieganie nie zalatwi szystkiego wydaje mi sie ze to kwetsia "wkrecenia sie w trening" jak bedziesz trenowal ciezko i uczciwie to za miesiac bedziesz jak kilka miechow temu albo i lepszy

no nietety moje ostatnie trenowanie jest takie ze wychodze z roboty o 18-19 a trening juz trwa :) wiec mam jeden trening w tygodniu góra :(
  • 0

budo_piotrek_123
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 912 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: jak wracaci edo formy po przerwach w treningach?
Głowa do góry ja tez tak miałem i rok się przemęczyłem, troche mniejsze sie robi postepy ale zawsze mozesz trenowac sam w domu ile wlezie, worek ( czy makiwara jak kto woli ) skakanka, walka z cieniem ( jak ktos ma ochote to kata ). Z kumplami w sobote, w pracy tez masz pewnie duzo okazji do sparingow, to kolega cie zdenerwuje..... :)
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: jak wracaci edo formy po przerwach w treningach?

Głowa do góry ja tez tak miałem i rok się przemęczyłem, troche mniejsze sie robi postepy ale zawsze mozesz trenowac sam w domu ile wlezie, worek ( czy makiwara jak kto woli ) skakanka, walka z cieniem ( jak ktos ma ochote to kata ). Z kumplami w sobote, w pracy tez masz pewnie duzo okazji do sparingow, to kolega cie zdenerwuje..... :)

Heh, no to właśnie to robie. Co drugi dzien bieganie a potem obijanie drzewek, KATowanie sie i w co drugą sobote planuję sparingi z kumplami z bjj-tu. Juz to robilismy tylko sie nam studja rozjechaly i kiedy aja moglem to oni w szkole byli :-) teraz wszystko do normy wrocilo:)
  • 0

budo_kyrix
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: jak wracaci edo formy po przerwach w treningach?
Ja to nie mialem tego problemu, w wakacje codziennie trening :)

Ale jak juz trzeba wracac do formy, to przede wszystkim regularne treningi, bez nie chce mi sie :-) No jak juz nie mozesz to gorzej, ale widze ze masz zapal :) . To fakt ze mogles wypasc z wprawy do walki, ale spadek (wlasciwie wzrost) czasu reakcji - refleksu moze byc tez spowodowany zimowa pora, pogoda i cisnieniem. To ponoc normalne. Zreszta najlepsi wcale nie mysla ze sa tacy super.

Dowiedziono to naukowo ze samoocena spada przy intensywnym treningu, ktory daje najwieksze efekty i vice versa !

Takze zycze powodzenia !
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024