Skocz do zawartości


Zdjęcie

katana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
60 odpowiedzi w tym temacie

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: katana

w miejscowości Leszczyny koło Pszczyny mieszka gość o nazwisku Lukaszczyk, który kuje dobre miecze tyle że raczej drogo za jakies 5 kawałków. :nie: ktoś tam pisał że ten czy tamten robi super miecze, super miecze to kują Japończycy.


bzdura, facet bierze od 1500 w gore...
moj byly nauczyciel wlasnie u niego cwiczy i u niego sie zaopatrzyl w pierwszy mieczyk... taerz podobno sam sobie kuje i musze powiedziec ze robia te klingi wrazenie, potrafia i wola przeciac :wink:

a propos Lukaszczyka - to facet cwiczy Muso Jikiden Eishin Ryu Iaijutsu juz jakies 10 latek i uczy sie od samego szefa tej szkoly - Sekiguchi Takaaki Komei sensei, ale juz kiedys o tym pisalem...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: katana
Uchideshio.. sorry .. zapomnialem sie.. lezy.. w koncu ja wiedzialem czego chce i on.. hmm to encyklopedia wiedzy .
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: katana
mówię tu o mieczach a nie kawałwach żelaza
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: katana
a ja pewno o szynach kolejowych szybko skutych do ksztaltu miecza... :?
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: katana
moze o resorze ze stara :)
  • 0

budo__lm_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 719 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tote hose

Napisano Ponad rok temu

Re: katana
heh, nom
a propos takich roznych materialow na bron to moj owczesny nauczyciel iaido (czy tam iaijutsu) zrobil sobie bokkena ze smigla od samoloty (drewnianego :) ) :idea: :!: Potem lamal tym prawie co chcial... hehe, dobry pomysl nie jest zly 8) :lol:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: katana
Smail.. nie smiej sie z resora.. swietne kusze z tego wychodza.. a co do smiegiel.. hmm kolega robil noze z smigla turbiny.. konserwy kroilo jednym cieciem
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: katana
Chcialbym wyjasnic pewna kwestie. Sa w polsce dwie osoby kujace naprawde dobre miecze. Pan Lukaszczuk z Czerwonki i Pan Cyl z lodzi. O ile pan Lukaszczuk robi leprze ostrza o tyle oprawy w wykonaniu Pana Cyla uchodza za doskonalsze. Obaj panowie robia wspaniale bronie, uznane nie tylko w polsce ale i na swiecie (sami japonczycy chentnie kupuja i chwala miecze Pana Lukaszczyka). Niestety ceny za samo ostrze zaczynaja sie od okolo 6000zl a caly miecz to kwota zedu 8000-10000zl. Przykladowe egzemplaze mozna obejrzec na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Prezent to wyborny ale nie wiem czy cenowo odpowiadajacy 8-) .
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: katana
nie pisz takich rzeczy nie znasz wszysytkich platnerzy w PL.
  • 0

budo_gregos_28
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: katana
nie pisz takich rzeczy nie znasz wszysytkich platnerzy w PL.

Ale Cyl i Lukaszczyk robia naprawde niezle cacka i jak masz pieniazki np na sredniej klasy samochod osobowy to mozesz sobie u nich juz kupic mieczyk...
  • 0

budo_gregos_28
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: katana

Smail.. nie smiej sie z resora..


ktos z moich znajomych mial taki mieczyk z piora resora chyba ze Stara- ale choc bylo to moze i ostre to raczej nic poza tym bo strasznie bylo gietkie i przy cieciu "kolebala"sie na boki- taki troszke nieobliczlny scyzoryk...
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: katana
Nie powiedzialem przeciez zlego slowa o innych, fakt nie znam osobiscie ale widzialem co trzeba(wkoncu nie ma ich w polsce tak wielu) i moje (prywatne) zdanie jest takie iz wymienieni przezemnie panowie sa najlepsi . A fakt ze to droga inwestycja (powtarzam inwestycja nie nabytek czy zabawa) jest oczywisty ale czy kupujac obraz dobrego malarza ma ktos nadzieje ze dostanie znizke albo "promocje" :lol: dobry miecz to takie samo dzielo sztuki jak naprzyklad zezba a kazdy kto choc troche sie interesuje sztuka wie jakie sa ceny. Nie rozumiem dlaczego wszyscy tu popadja w taka histerie na punkcie cen? To jest drogi sport nawet bardzo (jesli ktos chce wykonywac ciencia Tameshigiri a nie powiesic na scianie jako ozdobe) ale przeciez nikt nigdy nie rozglaszal ani nie obiecywal ze bendzie tani! Tani jest jogging, szachy i pare innych rekreacji na poziomie amatroskim ale nauka wladania katana niestety do nich nie nalezy (o ile rozwazamy zakup miecza ostrego). Sam nad tym ubolewam ale chyba nalezy juz nieco ohlonac i przejsc nad tym faktem do pozadku dziennego a nie wkazdym poscie poruszajacym podobny temat dziwowac sie i narzekac
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: katana

Sa w polsce dwie osoby kujace naprawde dobre miecze.

Czysta retoryka. Nic poza tym. Albo widziales co trzeba to wiesz,ze platnerzy w PL jest wiecej. albo nie widziales i znasz tylko dwoch.
Aha i pisz jakos bardziej czytelnie.. dlugo sie zatanawialem co to jest "zezba"
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: katana
Pszepraszam pisałem od brata, który nie miał polskiej czcionki. Wiem dobrze, że płatnerzy w Polsce jest więcej ale tych dwóch uważam (w moim osobistym i subiektywny odczuciu) za najlepszych. Możesz sie nie zgodzić zemną, to jest twoje prawo ale ja po prostu robie to do czego ogulnie forum służy: wypowiadam swoje zdanie.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: katana
rozmumiem twoje zdanie ale wypowiedz :

Sa w polsce dwie osoby kujace naprawde dobre miecze.

- sugeruje ,ze innych osob nie ma..
Nie mam nic przeciwko subietywizmowi , bo obietywizm jest trudny do osiagniecia
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: katana
Ależ się czepiasz słów. Owszem przyznaje mój błąd zabrakło słowa "przynajmniej" przed dwóch.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: katana
i byloby swietnie..

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] tu sa dopiero katany.
Mam nadzieje ,ze nie bedzoe to potraktoane jak kryptoreklama. Nie ma tego w zamysle. Po prostu podziwam fachowość wykonania i asortyment .
jes na co popatrzec.
  • 0

budo_graframolo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1094 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: katana
Racja, Racja miecze sa wysmienite. Niedokladnie czytasz posty Aiki, podalem juz wczesniej ten adres, ale jak mawial moj polonista "zawsze to lepiej dwa razy niz raz". Pozwole sie perfidni pochwalic, iz mialem szczescie oglondac niektore z nich (3 wakizashi i tanto) osobisie, ciekawe i pouczajace doswiadczenie ale te prezetowane na stronie to nic w porownaniu z reszta kolekcji pana Sochy.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: katana
niemusze czytac wszyskich postow.. na szczescie wiec cos mi umknie..
a co do obejrzenia kolekcji.. wybieramy sie ale p. Socha robi fochy..
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: katana
Aiki, zakończ to molestowanie gościa, który zresztą w odróżnieniu ... napisał coś ciekawego, albo przenieś swe zaloty na priv
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024