Skocz do zawartości


Zdjęcie

Akido- skuteczna sztuka samoobrony ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido- skuteczna sztuka samoobrony ?
Tak, aikido jest sztuka samoobrony. Masz male szanse zostac napadniety wieczorem, bo cale wieczory spedzasz w dojo. Potem wsiadasz w auto, dojezdzasz do chaty a twoja babka nie ma tej nocy z ciebie zadnego pozytku, bo jestes detka.
:oops:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido- skuteczna sztuka samoobrony ?

W karate znajduje się wiele "zapożyczonych" technik aikido- tzn. zejścia z linii ataku i takie tam... Więc może kiedyś trochę aikiido poćwiczę, ale TYLKO jako dodatek.

Oooo, a gdzie się tego dowiedziałeś? Kto i od kogo zapożyczył? :D
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido- skuteczna sztuka samoobrony ?

Z drugiej jednak strony, jeśli ten czas by wykorzystał na treningi innej sztuki walk, to zabijałby z mniejszą finezją, ale potrafiłby (chyba) więcej... Prostrze=skuteczniejsze (tak mi się wydaje) ale szanuję aikidoków i nie lekcewarzę ich umiejętności. Kto wie na co naprawdę ich stać !!


Na samym początku twierdzę aby nie było żadnych wątpliwości, że aikido bez zadnych wspomagaczy (BJJ, Judo,) jest ostatnią ze Sztuk Walki która w realu odnosiłaby jakiekolwiek efektywne skutki (obrona przed prawdziwym napastnikiem) Ale to już mówiłem wiele razy.......... :agrue:

Dobra ale:
powiedzmy że Aikido trenuję przez 5 lat - ile umiem? :?:
powiedzmy że Taekwondo trenuję przez 5 lat - ile umiem? limo

Sądzisz ze po 5 latach np Taekwondo umiem więcej niż po 5 latach Aikido?
Wytłumacz mi to bo nie trybię o co Ci chodzi??? 8O

Oooo, a gdzie się tego dowiedziałeś? Kto i od kogo zapożyczył?


No właśnie co było wcześniej?
Karate czy Aikido?
Tego to juz wogóle nie rozumiem.... rotfl rotfl rotfl rotfl
  • 0

budo_aresx
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:POLSKA

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido- skuteczna sztuka samoobrony ?

Z drugiej jednak strony, jeśli ten czas by wykorzystał na treningi innej sztuki walk, to zabijałby :-) z mniejszą finezją, ale potrafiłby (chyba) więcej... Prostrze=skuteczniejsze (tak mi się wydaje) ale szanuję aikidoków i nie lekcewarzę ich umiejętności. Kto wie na co naprawdę ich stać :) !!

Niektorzy szukaja moze czegos wiecej niz tylko sztuki waliki, np. wyzwania bycia dobrym w czymsc co lubia i co przez innych jest uwazane za cos nieosciaglnego jak AIKIDO.
A co do twojego szybkiego zabijania, to jak to jest pochodzisz jakis czas naprzyklad na TKD badz na BJJ i bedziesz Rambo??. Moim skromnym zdaniem najwazniejszy jest tu czlowiek i to od niego zalezy czy bedzie dobry w tym co robi czy tez nie.
"NIE LICZY SIE STYL, ALE CZLOWIEK REPREZENTUJACY GO"
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido- skuteczna sztuka samoobrony ?
Kiedys ten temat juz byl...
Czym lepiej walczyc?
łukiem czy shotgunem?

trudno powiedziec...
  • 0

budo_marilyn m
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido- skuteczna sztuka samoobrony ?
Niektórzy nauczyciele różnych formacji, w ramach swoich zajęć nauczają samoobrony na bazie swojego stylu , szkoły. Jest to jednak nieco odrębny temat , rozpatrywany bardziej pod kątem określonych sytuacji, psychologii, wiktymologii, strategii, przewidywania, unikania, alarmowania,wysfobadzania itd. Może się wydawać , że praktykując jakąś sztukę walki uczymy sie jednocześnie samoobrony, jednak pomimo wielu wspólnych elemenyów, są to nieco odmienne dziedziny.Przydatność jednak jakiejkolwiek sztuki walki do umiejętności samoobrony jest oczywista i bezdyskusyjna.
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido- skuteczna sztuka samoobrony ?

Oooo, a gdzie się tego dowiedziałeś? Kto i od kogo zapożyczył?

No cóż... hehehe może to "zapożyczył" to niezbyt trafne określenie. Chodziło mi po prostu o pewne wspólne elementy, no ale to żeczyffiście zabrzmiało dziwnie... :wink:
  • 0

budo_quan
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido- skuteczna sztuka samoobrony ?
Ale sie w ku......łem niekorzy walą taki głupoty ze głowa boli.Tylko z tym sie zgodze najwazniejszy jest tu czlowiek i to od niego zalezy czy bedzie dobry w tym co robi czy tez nie.
Ku.... sorry ale nie moge czytac niektórych bzdet.
Najwarzniejsze to pojąc po co sie aikido trenuje jak ktos chce przyp....
to niech idzie na box ja byłem i prawda jest taka ze jak w boksie trafisz to trafisz a jak nie to dupa i masakra. W karzdej sztuce jest taki elenent ale to zalerzy od ćwiczeń jak i ile trenujesz. A stopnie to jak wszkole czy na uczelni mam w d....... bo to nie od tego zalerzy czy sobie poradzisz czy nie. Zgodze sie ze zalerzy terz od sytuacji psychiki i wilu czynników które niesą wogule rozstrzygalne przez stukanie w klawiature.
AAAAALLLLLLLEEEEEEEEEE
Dla mnie a chodziłem na Judo, Box aikido jest jedyną ,,sztyką walki'' która podkreslam daje morzliwość kontroli pełnej kontroli nad napastnikiem i tak np. W boksie uderzysz KO' koles wyszedł fakt ze złym twoim zdaniem zamiarem ale siądziesz za ktatkami bo to przekroczenie obrony koniecznej. W aikido moze to zrobic ale jest stopniowalne to ryzyko a w boksie niemasz takiej możliwosci co uderzysz go wieszchem dłoni nie trzeba byc brutalnym i widowiskowym zeby byc skutecznym.
Dobra to temat rzeka.......
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido- skuteczna sztuka samoobrony ?
Quan?
Czyżby New Boruta? rotfl skoczek

W częsci wypowiedzi masz rację! Ale:

1. Zanim zaczniesz trenowac Aikido to musisz się zastanowić dlaczego akurat to, dlaczego chcesz Aikido robic.!?

2. Od stopni zależy czy potrenujesz w takim a nie innym dojo!
A trenowanie z najlepszymi najlepiej naucza! :)

3. Twoja reakcja w realu zależ tylko i wyłącznie od psychiki. Tu się wszystko zaczyna. Jak na tym etapie nawalisz to techniki se w dupa wsadź!

4. Każda Sztuka Walki daje możliwość pełnej kontroli przeciwnika. :!:

5. NAJWAŻNIEJSZE !!!
:idea: Pisz jaśniej i wyraźniej bo rozczytać nie mozna i nie rozumiem pewnych zdań!
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido- skuteczna sztuka samoobrony ?
Boruta pisal zrozumiale
dla niektorych kontrowersyjnie ale zrozumiale.

To Quan- zanim zaczniesz mieskiem po scianach rzucac, to pomysl ze inni juz tez to wymyslili co napisales i nie trza sie tak miotac.
Mysl se co chcesz i cwicz co chcesz i grzeczny badz (w duchu budo)
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido- skuteczna sztuka samoobrony ?

W aikido moze to zrobic ale jest stopniowalne to ryzyko a w boksie niemasz takiej możliwosci co uderzysz go wieszchem dłoni nie trzeba byc brutalnym i widowiskowym zeby byc skutecznym.

:?: :?: Trochę znaków interpunkcyjnych tu i tam, a może dało by się to czytać.. :?

A aikido to widowiskowe jest :!:
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido- skuteczna sztuka samoobrony ?

Boruta pisal zrozumiale
dla niektorych kontrowersyjnie ale zrozumiale.


Boruta pisał tak zrozumiale i kontrowersyjnie że od kolesia z innego fora też niedawno wyleciał. rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido- skuteczna sztuka samoobrony ?
Na wstępie zaznaczę, że jestem karateką, o Aikido zaś wiem niewiele. Aikidoków oglądałem tylko kilka razy, ze bezpiecznej odległości, z nabożnym podziwem dla piękna ich ruchów i z totalnym brakiem zrozumienia ich technik. Mimo tej rażącej niewiedzy zaryzykuję wygłoszenie tutaje pewnej opinii.
Może to i prawda , że aikidoka nie jest w pełni przygotowany do walki z karateką - w końcu nie jest szkolony do uderzania, zaś ta imiejętność jest wielce przydatna w starciu z "uderzaczem". Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że aikidoko posiada perfekcyjne wyczucie dystansu, idealny timing, potrafi "wejść" w przeciwnika - tutaj ma nad karateką przewagę.
Nie chrzańcie więc, że aikidoka nie ma szans w walce, posiada bowiem spory zasób umiejętności, które są w walce przydatne.

Ale to jest opinia laika - poprawcie mnie jeśli się mylę....

Z pokorą chylący czoła przed zebranymi
Kirin
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido- skuteczna sztuka samoobrony ?

Nie chrzańcie więc, że aikidoka nie ma szans w walce, posiada bowiem spory zasób umiejętności, które są w walce przydatne.


Trenuję aikido 6 lat i od tamtego czasu nie raz dostałem w dziób! limo

Aikido jest piękne i fajne, uczy przedewszystkim kontroli nad samym sobą ale w realu sprawdza się jedynie w małym odsetku.
Tłukłem sie nie raz ale aikido uzyłem ze 2!
Reszta to free style, troche tego, tamtego... ale nie samo aikido.

Tak wiec sorry ale nie masz racji :roll:

Miło jednak się słucha ze aikido jest dobre od osoby z innej branży....
Big THX
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido- skuteczna sztuka samoobrony ?
Tak cale 6 lat - niezle.
Zanim zaczalem cwiczyc aikido, otarlem sie przez pare lat o karate(mniejsza z tym jakie), jakies jujitsu i inne tam cudawianki na kiju.
i co jak sie bilem, to czysty styl?
Jednego , strzelilem, drygiego oplulem(mlody bylem :-) ), a trzeciego na pysk o glebe.
O czym Ty wogloe dop mnie rozmawiasz...
Czysty styl-a co to jest?
To tylko w filmach kung-fu jeden wali wezem a drugi zurawiem i tak przez godzine.
Aikido ma pewien zbior technik (cwiczen) i pewien zbior ideii (?) robisz zgodnie z tym, to robisz aikido.
Jesli uda Ci sie polaczyc wszystko razem tos mistrz i poklon skladam.

Uwazasz, ze aikidoka koniecznie musi zrobic iriminage czy cus tam zeby to bylo aikido,a jesli ktos cwiczy dajmy na to capoeire i obracajac sie trafil innego noga w brzuch, to juz jest czysty styl?
Akukuryku...
Czysty styl - :?:
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido- skuteczna sztuka samoobrony ?

Uwazasz, ze aikidoka koniecznie musi zrobic iriminage czy cus tam zeby to bylo aikido,a jesli ktos cwiczy dajmy na to capoeire i obracajac sie trafil innego noga w brzuch, to juz jest czysty styl?


Gołota też Redicka Bowa pierdolnął ponizej pasa i za to dostał dyskwalifikację bo powiedzieli że to nie jest boks......

Pociagnij komuś z bani podczas egzaminu na Nidana to może od razy 3 belki Ci dadzą!

qrwa akukuryku rotfl
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido- skuteczna sztuka samoobrony ?
Chłopie!
Było o realu, a Ty mi tu z zawodami i egzaminem wyjezdzasz....
Zreszta na 'z bani" fajnie sie techniki robi!
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido- skuteczna sztuka samoobrony ?

Chłopie!
Było o realu, a Ty mi tu z zawodami i egzaminem wyjezdzasz....


Było o czystości stylu jak to ładnie nazwałes... "Czysty styl-a co to jest?"
To Ci mówię!

W realu czyste aikido jest inne niz na egzamine? Hmm ciekawe! :idea:
Opisz jaśniej a jak mi sie spodoba to do Opola się przeniosę! :)
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido- skuteczna sztuka samoobrony ?

Pociagnij komuś z bani podczas egzaminu na Nidana to może od razy 3 belki


Fiodorowi dali, ale tylko dwie ;)
  • 0

budo_capsco
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:nad Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: Akido- skuteczna sztuka samoobrony ?

Nie chrzańcie więc, że aikidoka nie ma szans w walce, posiada bowiem spory zasób umiejętności, które są w walce przydatne.


Trenuję aikido 6 lat i od tamtego czasu nie raz dostałem w dziób! limo

Aikido jest piękne i fajne, uczy przedewszystkim kontroli nad samym sobą ale w realu sprawdza się jedynie w małym odsetku.
Tłukłem sie nie raz ale aikido uzyłem ze 2!
Reszta to free style, troche tego, tamtego... ale nie samo aikido.

Tak wiec sorry ale nie masz racji :roll:

Miło jednak się słucha ze aikido jest dobre od osoby z innej branży....
Big THX


Na ulicy żaden styl nie jest dobry poza jednym free style a tego nigdzie nie uczą oprócz własnych doświadczeń
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024