Skocz do zawartości


Polskie Noże Bojowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

GośćGuest_budo_HUB_*

Guest_budo_HUB_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Polskie Noże Bojowe
czy ktoś mogł by mi powiedzieć jak jest z jakąścią polskich noży bojowych (chodzi mi o noże typu Nóż szturmowy wz. 98z i tym podobne)
Czy nadają sie do surwiwalu?

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie Noże Bojowe
Kiepsko u nich z krojeniem. Pomijając stal, to niestety nie ten typ ostrza. Za niski szlif jak na grubość klingi wz.98

jak się go dobrze naostrzy :? , to do lin czy cięcia brezentu będzie OK. Z porąbaniem drewna na ognisko już gorzej (nie wejdzie zbyt głęboko bo go będzie klinował szlif). A zrobić nim w lesie śniadanko to chyba wręcz niewykonalne. Jeżeli chcesz go wziąć na wyprawę to weź też jakiś mały składak do delikatnych prac i do robót "kuchennych".
  • 0

GośćGuest_budo_HUB_*

Guest_budo_HUB_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie Noże Bojowe
a jak spisują sie noże Aitora z seri Jungle King ?
I czy warto kupować nóż w którym dołączony jest zestaw surwiwalowy ?

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie Noże Bojowe
Noże Aitor robione są z stali 440C ale takie noże z zasobnikiem w rekojeści są mniej wytrzymałe.No chyba, że Chris Reeve Aviator,Project I i II ale to już inna bajka(cena :) )Aitor tylko jeśli nie masz gdzie nośić zapałek,żyłki i haczyków .Aitor Jungle King 1 kosztuje prawie 600 PLN.Za te pieniądze spokojnie kupisz Cold Steel SRK albo Beckera.Zobacz [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie Noże Bojowe
hmm....coz...ja mam nozyk, ktory jest dzieckiem romansu aitora z mauserem.....(fotke znajdziesz w "naszym sprzecie")........nozyk survivalowy...cholernie twardy z niego sukinsyn...zbudowany jak czolg....nie chce sie specjalnie rozpisywac...powiem tylko, ze uzywalem go w wielu ekstremalnych warunkach.......rabalem nim drewno (sredniej wielkosci pienki)....robilem jedzonko itp......raz w awaryjnej sytuacji posluzyl mi jako czekan....bez najmniejszego uszczerbku......a rekojesc mimo, iz wydrazona jest cholernie mocna.........nie wiem jak tam inne aitorki ale moj sie sprawdzil.......
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie Noże Bojowe
Może Aitory nie są takie złe, ale ja mam małe uprzedzenie do stali stosowanych w hiszpańskich nozach.I ta cena Aitor Jungle I 590PLN, Aitor Desert King I 490PLN.Jeśli chodzi o wyposażenie to jest taki ruski noż Basurman.Nie mam fotki ale duuzo tego mieści...
  • 0

GośćGuest_budo_HUB_*

Guest_budo_HUB_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie Noże Bojowe
wiec jaki polecacie noż surwiwalowy

budo_sandokan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdansk

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie Noże Bojowe
Noz Aitor Jungle King II Srebrny mozna kupic w promocji za 199 PLN ( [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Opis ponizej:

Materiał: stal 440C, twardość: 56-58Hrc, długość ostrza: 14cm, długość rękojeści: 14cm, waga: 450g, rękojeść: metal, pochwa: poliamid. Z nożem dostarczany jest zestaw survivalowy: nóż Skinner II, zestaw wedkarski, zestaw do szycia, skalpel, ołówek, kompas, symbole SOS, lusterko sygnalizacyjne, penseta, sznurek nylonowy 5m, plastry,agrafka, sznur 8m 75kg, proca.

Zaznaczam, ze nie mam nic wspolnego z ta firma (aby nie byc posadzony o kryptoreklame)
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polskie Noże Bojowe
A ja wybrałbym np. SRK +coś z bogatej oferty Multi-Plier Tool Gerbera
Dołączona grafika
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024