Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mam bardzo powazny dylemat...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Mam bardzo powazny dylemat...
Jako ze ostatnio na forum KF poruszane sa same sprawy powazne i grozne tak wiec moze ja tez cos w tym stylu. Otoz moja dziewczyna oznajmila mi ostatnio ze odkad "nie chodze juz na to karate"(chodzi o jj) co chodzilem jak mnie poznawala 3 lata temu, to jakos tak mniej umiesniony jestem, tylko nogi mam grubsze. No i teraz nie wiem czy mam znowu zaczac jakies pompki robic- ale na wszystkich stronach o neijia pisza zeby nie robic zadnych cwiczen fizycznych, daja zdjecia suchutkich starszych panow, albo panow lekko okraglych w okolicach dantian- to pomyslalem mozej jakies pompki bede robil powoli, skoordynuje z oddechem, bede myslal jak to mi qi do dloni przy pompce przeplywa moze cos takiego. 8O
Ale tak bardziej jeszcze powaznie, czy zdazali sie nauczyciele systemow wewnetrznych ktorzy wczesniej arbo moze rownolegle uczyli sie styli zewnetrznych?
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam bardzo powazny dylemat...

Ale tak bardziej jeszcze powaznie, czy zdazali sie nauczyciele systemow wewnetrznych ktorzy wczesniej arbo moze rownolegle uczyli sie styli zewnetrznych


w baguazhang wiekszosc mistrzow pierwszego pokolenia cwiczylo wpierw style zewnetrzne i nawet na ich podstawie opracowali wlasny styl baguazhang np. dwa glowne
Yin Fu - na podstawie Lohan Shaolin i chantui
Cheng tinhua - shuaijiao (chinskie zapasy)

polaczyli oni to co umieli wczesniej z tym co sie nauczyli od Dong haichuana.

w baguazhang sa pozniej cwiczenia rozwijajace sile fizyczna np. wykonywanie form z 4 kilowa szabla o dlugosc 1,2 m 8) - jak sobie pomachasz prze 10 minut to bedziesz mial dosyc :) aha w moich formach cwiczy sie zarowno lewa jak i prawa reka szable po prostu sa ruchy podczas ktorych zmieniasz reke co jest w sumie bardzo ciekawe i przydatne
wszelkie zreszta cwiczeni na sile przypominaja ruchy ktore sie normalnie wykonuje bez nich jedynie masz np w rekach cos ciezkiego, i nalezy pamietac ze wszelkie cwiczenia silowe jakie mamy w kulturze zachodniej typu chocby pompki sa sprzeczne ruchowo z tym co cwiczysz w wewnetrznych sztukach walki

ale trzeba tez pamietac ze w poczatkowym okresie treningu wszelkie cwiczenia fizyczne sa niewskazane jako ze masz nauczyc sie sily eksplozywnej ktora nie bedzie pochodzic ze spinania sie miesnie gornej czesci ciala wiec zbyt wczesne zaczynanie tych cwiczen tez nie jest zbyt wskazane.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam bardzo powazny dylemat...

w baguazhang sa pozniej cwiczenia rozwijajace sile fizyczna np. wykonywanie form z 4 kilowa szabla o dlugosc 1,2 m 8) - jak sobie pomachasz prze 10 minut to bedziesz mial dosyc :)


Ja bym proponowal Ukyo okrezne chodzenie z obciaznikami po 10 kg na nogi i kamizelka 15 kg plus cegly w dloniach :-)
Albo zeby tak jak Sun Lutang za Guo Yunshenem biegal za kims jadacym na koniu trzymajac sie konskiego ogona. Albo zeby jak Shang Yunxiang chodzil na treningi i spowrotem pieszo 2x30 km wykonujac cios peng quan. :-)


Wosiu
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam bardzo powazny dylemat...


w baguazhang sa pozniej cwiczenia rozwijajace sile fizyczna np. wykonywanie form z 4 kilowa szabla o dlugosc 1,2 m 8) - jak sobie pomachasz prze 10 minut to bedziesz mial dosyc :)


Ja bym proponowal Ukyo okrezne chodzenie z obciaznikami po 10 kg na nogi i kamizelka 15 kg plus cegly w dloniach :-)
Albo zeby tak jak Sun Lutang za Guo Yunshenem biegal za kims jadacym na koniu trzymajac sie konskiego ogona. Albo zeby jak Shang Yunxiang chodzil na treningi i spowrotem pieszo 2x30 km wykonujac cios peng quan. :-)


Wosiu


Wosiu znow zdradzasz tajemnice stylowe :evil:
tomialo byc w nastepnym odcinku :!:
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam bardzo powazny dylemat...
Majac w perspektywie tak zachecajace cwiczenia chyba jednak pozostane przy tym co robie :D
I jeszcze pytanie do p. Tomasza. Na forum dyskusyjnym na stronie Jarka Szymanskiego. Pojawil sie post BlackTaoist, dosc ostro atakujacy Pana i Pana nauczyciela (nota bene BlackTaoist, Razak i Xu Shi Xi maja bardzo atletyczne sylwetki...) czy moglby p. opisac cale zajscie(chyba ze zostalo powiedziane juz wszystko co nadaje sie do publicznej dyskusji- wtedy przepraszam ze podejmuje watek...), ktore wywolalo to zamieszanie)ja np. nie za bardzo ufam swojemu rozumieniu j. Angielskiego)? Czy chodzi konflikt pomiedzy nauczycielami Bagua?

Swoja droga, nie wiem kim naprawde jest jest BlackTaoist ale kto na swojej stronie daje takie "kwiaty" jak Yin Style Killing Techniques 8O
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam bardzo powazny dylemat...

I jeszcze pytanie do p. Tomasza.


jak bedziesz do mnie pisal per "pan" to nie bede odpisywal :twisted: 8)

Na forum dyskusyjnym na stronie Jarka Szymanskiego. Pojawil sie post BlackTaoist, dosc ostro atakujacy Pana i Pana nauczyciela (nota bene BlackTaoist, Razak i Xu Shi Xi maja bardzo atletyczne sylwetki...) czy moglby p. opisac cale zajscie(chyba ze zostalo powiedziane juz wszystko co nadaje sie do publicznej dyskusji- wtedy przepraszam ze podejmuje watek...), ktore wywolalo to zamieszanie)ja np. nie za bardzo ufam swojemu rozumieniu j. Angielskiego)? Czy chodzi konflikt pomiedzy nauczycielami Bagua?


jest to bardzo skomplikowana sytuacja wiec nie chcialbym komentowac, to sie troche juz ciagnie i jestem ta sytuacja naprawde zmeczony. jezeli przeczytasz moj list na stronie Jarka a pozniej jego odpowiedz to zauwazysz ze on nawet sie nie stara czytac to co napisalem
moj pech polega na bledzie ktory popelnilem wchodzadz z nimi w ogole w dyskusje ponad rok temu, wiec uwazajta ludziska na dyskusje internetowe :twisted:

co do mojego nauczyciela to widzieli go:
Dacheng
Slawek Milczarek
Marek Piechotka plus jeszcze jeden modliszkowiec ktorego bardzo przepraszam ze zapomnialem jego imienia ale ja nie mam dobrej pamieci do imion a Slawek i MArek sa medialni tzn. czesto sie gdzies ich nazwiska pojawiaja wiec je pamietam :oops:

to sa ludzie do ktorych sie mozesz zwrocic z pytaniem o opinie o moim nauczycielu jak jestes ciekawy, Andrzej nawet sie przyjacielsko ze mna poprzepychal wiec moze nawet mnie obsmarowac :)

ja sam cwicze z moim nauczycielem bo uwazam ze jest najbardziej odpowiednim nauczycielem dla mnie, jak sie komus innemu nie podoba to niech z nim nie cwiczy i tyle.
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: Mam bardzo powazny dylemat...

jak bedziesz do mnie pisal per "pan" to nie bede odpisywal

a jak tak to przepraszam

co do mojego nauczyciela to widzieli go:
Dacheng
Slawek Milczarek
Marek Piechotka plus jeszcze jeden modliszkowiec

Jak dla mnie to wystarczy w zupelnosci jako wytlumaczenie

Swoja droga przed chwila sprawdzalem na forum Jarka i sprawa naprawde zaczyna przybierac smutny obrot... :(
pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024