Skocz do zawartości


Zdjęcie

Twoja postura i ulubione techniki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
166 odpowiedzi w tym temacie

budo_andy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Obrotowki moga wejsc,ale tylko w kombinacji.Moj sensei uczyl takiej:uderzenia rekami w poldystansie,a gdy przeciwnik oddaje,opuszcza garde to krok w tyl dla zlapania dystansu i natychmiast ushiro mawashi geri.Kiedys w ten sposob zaliczylem nokaut na treningu
  • 0

budo_andy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
A co do kopania w tylek tych od ushiro to lepiej wejsc cialem w klienta w momencie gdy jest ustawiony tylem i podnosi noge.Jak zaliczy glebe to pozniej nie bedzie udawal Van Damme'a
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki

Ladnie sie kopie mae geri w tylki tych od ushiro.
K_P


Dokladnie :) :) :) albo na brzuch jak co nie ktorzy nie potrafia gardy po obrocie utrzymac iu robia samoloty :wink:
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki

A co do kopania w tylek tych od ushiro to lepiej wejsc cialem w klienta w momencie gdy jest ustawiony tylem i podnosi noge.Jak zaliczy glebe to pozniej nie bedzie udawal Van Damme'a

Nie ma co ukrywać, że w sumie wszystkie techniki z wyskokiem to z bliska nie mają żadnego zastosowania, ewentualnie kolano, ale do całej reszty wystarczy skrócić dystans, albo kroczek w tył... ale i tak lubię pomimo tego ushiro tobi geri :) :) , w tyłek nie dostałem jeszcze hehehe, może kiedyś jak ktoś mnie wyczuje :) :)
  • 0

budo_andy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Co innego lubic cwiczyc dana technike a co innego stosowac ja w walce.Gdybysmy cwiczyli tylko rzeczy skuteczne to karate sprowadzaloby sie do low kicka,mae geri,kolana i oczywiscie uderzen rekami,ew.jeszcze mawashi.Sam nie wiem czy chcialbym cwiczyc takie karate,nastawione tylko na napierdzielanie.poza tym takie obrotowki ladnie wygladaja.Jeden koles z mojej sekcji lubil sie popisywac nimi przed laskami,ale to byl beznadziejny przypadek
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki

Co innego lubic cwiczyc dana technike a co innego stosowac ja w walce

To w koncu do czego te techniki słuzą? Do walki czy do pokazywania?

Gdybysmy cwiczyli tylko rzeczy skuteczne to karate sprowadzaloby sie do low kicka,mae geri,kolana i oczywiscie uderzen rekami,ew.jeszcze mawashi.

Bo w zasadzie do tego się sprowadza. Obejrzyj dowolne zawody i powiedz mi czy widziałeś żeby ktoś tam używał technik shuto, haishu albo koken?

Sam nie wiem czy chcialbym cwiczyc takie karate,nastawione tylko na napierdzielanie.poza tym takie obrotowki ladnie wygladaja

No fakt- wygladaja niezle. Czasem nawet wejda. Ale jestem zdania ze sztuki WALKI powinny sluzyc do walki a nie pokazywania..
  • 0

budo_matysshido
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Taka mała refleksja mnie naszła w tym momencie..... - wszystkie techniki kopane z wyskoku i po obrocie, mogą świadczyć o tym, że osiągneliśmy pewien stopień sprawności i umiejętności technicznych - nie każdy przecież przychodzi na pierwze treningi i zaczyna od na przykład ushiro mawashi tobi geri, jeśli wykonujemy takie kopnięcie poprawnie i szybko, to czemu się czasem nie popisać swoją sprawnością przed laikami, którzy uczą się właśnie kopać low kicka :) :) :) uch...a jak już laska zobaczy :) :) :) , PS. a co do stosowania tych technik na zawodach, to powiem tylko, że w momencie kiedy zaczyna ją przeciwnik, to się mały zamęt wprowadza, co można wykorzystać.
  • 0

budo_andy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Stalowa Wola

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Menthol, zle mnie zrozumiales.Nie napisalem ze techniki karate sluza do pokazywania,popisywania sie choc niektorzy tak robia.Kazda technika ma jakies zastosowanie w okreslonej sytuacji,choc niektore sa bardziej uniwersalne od innych.Piszesz ze sztuki walki powinny sluzyc do walki.Powiem Ci ze umiejetnosc walki nie jest akurat najwazniejszym aspektem SW.Gdyby tak bylo zapewne nikt nie cwiczylby kichonu,kata,roznych technik z pozoru niepraktycznych.Ale cwiczymy te rzeczy,tysiace razy powtarzamy dana technike aby ja dopracowac.A ze w walce potem stosujemy tylko wybrane ulubione techniki,to juz inna historia
  • 0

budo_scott
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 74 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Mam 1.73 wzrostu, 74 kg. Najlepiej mi wychodzi, ushiro-geri w wyskoku, mawashi-geri ze zmyłką.
  • 0

budo_menthol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 229 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki

Powiem Ci ze umiejetnosc walki nie jest akurat najwazniejszym aspektem SW.

A ja myślę, że właśnie najważniejszym. Po co powstało karate? Do samoobrony. Nawet takie miękkie tai chi pierwotnie służyło do walki. To są sztuki walki a nie sztuki walki. :wink:

Gdyby tak bylo zapewne nikt nie cwiczylby kichonu,kata,roznych technik z pozoru niepraktycznych.Ale cwiczymy te rzeczy,tysiace razy powtarzamy dana technike aby ja dopracowac.

A myślisz, że po co powineneś nad nią pracować? Zresztą już pal licho moje zdanie. Ale jak np. sensei Jeremicz (4 dan) powtarza, że wszytsko co robimy w kihon i kata ma mieć przełożenie na kumite to już chyba coś znaczy. Ido geiko w kihon to ma byc to samo co w walce itd.

A ze w walce potem stosujemy tylko wybrane ulubione techniki,to juz inna historia

Ale czy to nie dziwne? Czy czasem nie warto poświęcić więcej czasu na skutecznego lowkicka zamiast "marnować" go na uderzanie powierzchnią koken?
  • 0

budo_ninja12
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Eee tam ja wole szybkie zaskakujące techniki ręczne i :-) ogólnie bloki(Uke-Waza) i uniki(kawashi) a jeżeli już kopnąć to Mae-ashi-geri. :) :D :) :D :)
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki

a jeżeli już kopnąć to Mae-ashi-geri. :) :D :) :D :)


a coz to jest za technika??
  • 0

budo_ninja12
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki

a jeżeli już kopnąć to Mae-ashi-geri. :) :D :) :D :)


a coz to jest za technika??


Mae-ashi-geri=Kopnięcie nogą wykroczną.
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki

Mae-ashi-geri=Kopnięcie nogą wykroczną.


Chlopie, nie wprowadzaj tu zametu, kopniecie proste noga wykorczna (jesli oto ci chodzi???) to kizami-mae-geri jak juz :wink: :wink: :) :)
  • 0

budo_perminator
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 433 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki

a jeżeli już kopnąć to Mae-ashi-geri.


Chlopakowi chyba chodzi o mawashi geri kopane przez mae-geri, ale szczerze mowiac nie wiedzialem ze to ma nazwe...
  • 0

budo_kyokushin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Postawa stabilna ale nie sztywna, nogi ugięte w kolanch, ręce wysoko przy głowie z tym że w lewej pozycji prawa ręka przy prawym uchu, a lewa nieco z przodu - co ma służyć jako zwodzenie i przejmowanie technik przeciwnika.

ulubiona technika ...
zależna od sytuacji, byleby była skuteczna :)

P.S.

taka wypowiedź z nudów na i dla 200 :)
  • 0

budo_meikyoan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 181 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki

Ninja12 napisał:
Mae-ashi-geri=Kopnięcie nogą wykroczną.


Chlopie, nie wprowadzaj tu zametu, kopniecie proste noga wykorczna (jesli oto ci chodzi???) to kizami-mae-geri jak juz


To poprostu inna nazwa tego kopnięcia, używana m.in w "Dynamicznym karate" Nakayamy. Na to mawashi ze zmyłką u nas mówi się mae-mawashi-geri, ale to złożenie wynikające stąd, że początek z mae- a koniec z mawashi :) . U Nakayamy ten sposób wykonania mawashi-geri został bodajże określony jao ko-mawashi-geri, czyli "małe" lub wąskie.
  • 0

budo_grzebyk90
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 370 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki
Ja lubie pizgać kizami zuki i kopie podwójne mawashi geri.
Mam 14 lat, 185cm wzrostu i waże 87kg
Podczas udeżania na tważ czasami nie potrafie skontrolować uderzenia, przez to często przegrywam za punkty karne. :twisted:
  • 0

budo_karate_koks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pelplin/Godziszewo
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki

Mam 14 lat, 185cm wzrostu i waże 87kg
:


kurde, to chyba mama cie testosteronem i meta karmila zamiast mleka, albo pasza dla swin, bez obrazy, ale takie wymiary w twoim wieku sa troche nie naturalne.

u mnie na sekcji tez jest taki jeden przerosniety 14 latek, bo sie czyms tam szprycowal, ale kondycje to ma gorsza niz dziadek 60 paro letni (i to powznie taki jeden tez znami czwiczy czasem)
  • 0

budo_wnuk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 537 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Twoja postura i ulubione techniki

Ja lubie pizgać kizami zuki i kopie podwójne mawashi geri.
Mam 14 lat, 185cm wzrostu i waże 87kg
Podczas udeżania na tważ czasami nie potrafie skontrolować uderzenia, przez to często przegrywam za punkty karne. Twisted Evil


Stary zgodzę się z przedmówcą ciebie nie trzeba komentować, pozatem biorąc pod uwagę twój wiek i to co piszerz, jakoś mnie do podanych wymiarów nie przekonujesz.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024