Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zmiażdzona chrzastka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Zmiażdzona chrzastka
Jak myslicie, co to kurde jest ta zmiarzdzona chrzastka w kregoslupie? Mozna z tym cwiczyc?
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiażdzona chrzastka
Myślę, że z taką sprawą powinno się szukać rady u lekarza ze specjalizacją medycyna sportowa, a nie na forum dyskusyjnym.
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiażdzona chrzastka
Ok, to w poniedzialek do lekarza sportowego dziduje.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiażdzona chrzastka

Jak myslicie, co to kurde jest ta zmiarzdzona chrzastka w kregoslupie? Mozna z tym cwiczyc?

...moze chodzi o krazki miedzykregowe?
  • 0

budo_pietrass
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 527 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiażdzona chrzastka
Jeśli nie lekarz to kto Ci taką diagnoze postawił?
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiażdzona chrzastka
Ten koles co mi przeswietlenie robil. Tak powiedzial. Mialem isc do lekarza ale tak jakos te biale kitle na mnie nieciekawie dzialaja :>
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiażdzona chrzastka

Ten koles co mi przeswietlenie robil. Tak powiedzial. Mialem isc do lekarza ale tak jakos te biale kitle na mnie nieciekawie dzialaja :>

To jest poważna sprawa, więc nie lekceważ tego.
  • 0

budo_kolagen
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiażdzona chrzastka
mozna cwiczyc al enogoi -przysiady odpadają ,wyciskanie na barki nie wiecej jak 20 kg martwy ciag odpada wioslowanie sztanga odpada karate odpada
mam top samo to robi ebarki gryfem po 30razy i rozchylanie na boki gura 10 kg niestety juz musisz sie oszczedzac bo bedziesz inaczejkaleka
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiażdzona chrzastka
Ale na t barki 20kg to na stojaco tak??? Bo ja to na siedzaco zwyklem robic i to troche wiekszym ciezarem :> A odpada karate czy kazda sztuka walki czy jak?
  • 0

budo_kolagen
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiażdzona chrzastka
zxalezy co tam, jest ktore kregi itd.idz doortopedy albochirurga
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiażdzona chrzastka
Kufa, czlowiek se tlumaczy ze sie nic nie stalo i bedzie luz. A tu kurwa trzeba sobie zdac sprawe ze jestem kaleka jakas czy cos. Ide do lekarza niech mnie troche jeszcze podobija. Mam dola
  • 0

budo_kolagen
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiażdzona chrzastka
kuchwa czlowieku ja zawsze mysllem ze mi nic nie bedzie a tu coraz gorzej kregoslup caly boli barki wypadaja z stawu kostki bolą i kuchwa dalej pakuje a lekarze to konowały powiedza nie cwizc a ja zawsze olewam to ty lko jak mowilem malutkie ciezary mnostwo powtorzen rower plywanie i juz jest git dol mija
  • 0

budo_kolagen
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiażdzona chrzastka
kup artresan lek zawierajacy glucozamine wychodzi najtaniej z prepearatow zawierajacych glucozamine i ma taki sam skład co inne tego typu leki acha kosztuje 25 pln i musisz zjesc minimum 3-4 opaqkowania a potem przerwa 3 tygodnie i jeszcze r5az to samo odtwarza to ubytki w chrzastce i maz stawową regeneruje zawsze mozesz zatrzymac proces niszzcenia chrzastek ja to biore juz 4 opakowanie i powiem ci ze mniej mi chrupie w2 stawach acha i pij codziennie 20gram zelatyny wieprzowej np po sniadaniu pij ja tak ze 3 miesiace minimum a najlepiej non stop
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiażdzona chrzastka
Po tych tekstach to ja się czuję niekompetentnym konowałem. Leczcie się sami, a moi koledzy ortopedzi neurochirurdzy będą mieli dużo ciekawych przypadków. Kolagen zacznij leczenie od psychiatry (nie chcę cię obrażać, ale sposób twojego myślenia podnosi mi włosy na klacie).
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiażdzona chrzastka
Sloniak, wywnioskowalem z innych postow ze sie znasz na rzeczy. Masz moze pojecie czy taka moja przypadlosc jest cieszka i co moge z tym wszystkim zrobic? Czy w ogole nic?
  • 0

budo_kolagen
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:olsztyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiażdzona chrzastka
SLONIAK TO NIE SPOSOB MOJEGO MYSLERNIA TYLKO PEWNYCH NAUKOWCOW CZYTALEM O TYM TU I TAM I LEKARZE TEZ TAK GADAL;I A ORTOPEDZI U KTORYCH BYLEM TO JEDYNE CO DAJA TO LEKI PRZECIW BOLOWE WIEC JESLI SIE ZNASZ TO POLEC MU JAKAS KONKRET RADE A NIE SIE Mądrzysz jak napuszony paw:):):):):):):):):):):):) :) :) :(
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiażdzona chrzastka

SLONIAK TO NIE SPOSOB MOJEGO MYSLERNIA TYLKO PEWNYCH NAUKOWCOW CZYTALEM O TYM TU I TAM I LEKARZE TEZ TAK GADAL;I A ORTOPEDZI U KTORYCH BYLEM TO JEDYNE CO DAJA TO LEKI PRZECIW BOLOWE WIEC JESLI SIE ZNASZ TO POLEC MU JAKAS KONKRET RADE A NIE SIE Mądrzysz jak napuszony paw:):):):):):):):):):):):) :) :) :(

Stary po cholerę Ci lekarze, prześwietlenia itp. W Necie jest wszystko. No nie? Dziwne diety, pozytywne wibracje, magiczne kamienie itp.

Ale jak chcesz porady medycznej, to Słoniak dał dobrą radę - iść do lekarza. Jak masz tych, do których chodziłeś za dupków, to poszukaj jakiegoś związanego z medycyną sportową albo reahabiltacją (to znaczy niech ma drugą specjalność).
A lekarz który zacznie leczyć na niewidzianego przez net to chyba będzie nie tylko z rozumem, ale i z przysięgą Hipokratesa na bakier.
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiażdzona chrzastka
Na jutro rano sie do pani dochtur zapisalem. Zdam relacje z tego co mi powie :>
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiażdzona chrzastka
Robert - dziękuję, bo mi się nawet nie chciało odpisywać. Gdybyście do mechanika samochodowego napisali posta "proszę o pomoc, bo mi dziwnie silnik działa" to by zmarł biedak ze śmiechu, a po zmartwychwstaniu odpisał, że samochód to skomplikowane urządzenie i na tym się trzeba znać. Trzeba obejrzeć, posłuchać, pomacać, pokręcić śrubki etc. Większość organizmów ludzkich jest bardziej skomplikowana niż samochód (poza może Kolagenem), dlatego mechanikiem zostaje się po trzech latach a dobrym lekarzem po kilkunastu lub kilkudziesięciu (i to w wąskich specjalizacjach). Z założenia staram się nie wymądrzać, ale straciłbym cały szacunek do siebie i tego co robię, gdybym mając takie dane jak w tym przypadku napisał "Proszę brać lek X trzy razy dziennie po jedzeniu". A na szacunku do siebie mi zależy. Kto chce mnie przestać szanować, mimo iż mnie nie zna - wolna droga. Z tego, że lekarze są bardzo różni (dobrzy i żli) zdaję sobie sprawę nawet chyba lepiej niż inni. Też często jestem przerażony czytając teksty lekarzy, lub słuchając ludzkich opowiadań. Ale innej drogi nie ma. Nikt normalny nie będzie leczył przez posty internetowe. Tego nawet w "Przyjaciółce" nie robią. A chyba większym mądrzeniem jest polecanie komuś leku tylko dlatego, że gdzieś tam podziałał (nie znając składu, mechanizmu działania, dawkowania, działań ubocznych i interakcji). Rabi - wynikiem wizyty się podziel. Jestem skłonny uczestniczyć w konsylium - nie decydować o losie nieznanej mi osoby. Howgh.
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Zmiażdzona chrzastka
Mondry facet z Ciebie Słoniak, w pelni przyznaje Ci racje :>
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024