Skocz do zawartości


Zdjęcie

zastosowanie kopa w jaja w samoobronie kobiet


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: zastosowanie kopa w jaja w samoobronie kobiet
Musiałabys mieć pociągnięcie boksera w tym atemi żeby potem za kark sciągnąć łobuza na dół. Jako że macie dłuższe paznokcie byłbym za atakiem na oczy. Po prostu z uśmiechem na twarzy wykonujesz poziomy ruch otwartą dłonią przeciągając opuszkami/paznokciami po gałce ocznej. I wtedy W jaja!!!!! I w kolano żeby nie gonił.
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: zastosowanie kopa w jaja w samoobronie kobiet

O co wam chodzi z tą postawą zamkniętą?

Moze to glupio tlumaczyc co ktos mial na mysli, ale w razie pomylki prosze o korekte ;)
Tu chodzi o postawe ciala ktora przybieraja ludzie czujacy sie ogolnie mowiac nieswojo, zaniepokojeni, niezdecydowani, itp. Objawia sie to mniej wiecej skrzyzowaniem rak, nog, choc bywa ze ktos przyjmuje taka postawe bo jest mu np. zimno.

Marta - postawa zamknięta o której piszesz występuje w psychologii. To samo pojęcie w walce oznacza coś zupełnie innego.
  • 0

budo_^marudka^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zastosowanie kopa w jaja w samoobronie kobiet

Musiałabys mieć pociągnięcie boksera w tym atemi żeby potem za kark sciągnąć łobuza na dół. Jako że macie dłuższe paznokcie byłbym za atakiem na oczy. Po prostu z uśmiechem na twarzy wykonujesz poziomy ruch otwartą dłonią przeciągając opuszkami/paznokciami po gałce ocznej. I wtedy W jaja!!!!! I w kolano żeby nie gonił.


znam to jak bylam na stazu z R. Krolem to mnie nauczyli :P
  • 0

budo_modzewa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg (DresSiti)/Grecyja
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zastosowanie kopa w jaja w samoobronie kobiet
moim zdaniem ak od razu kopac w jaja to raczej bym nie kopala. Njapierw chyba staralabym sie atakowac na twarz. Jakis szybkie i mocne kopniecie i chyba wtedy by bylo juz po klopocie :) przynajmniej mialabym czas zeby uciec, bo raczej nie mialabym bic sie z facetem na ulicy. Czyli moim zdaniem najpierw atakowac na glowe i dopiero pozniej mozna kopac w jaja, ewentualnie w brzuch
  • 0

budo_szpieg
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zastosowanie kopa w jaja w samoobronie kobiet
Kopnięcia na głowę duużo łatwiej uniknąć. A nawet złapać za nogę...i po Tobie. Na ulicy mało kto używa tak wysokich kopnięć. Nie ma co ufać filmom w telewizji,
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: zastosowanie kopa w jaja w samoobronie kobiet
Temat już był: http://www.forum-kul...showtopic=64962

P.S. [21] * @modzewa glaszcze SinglauB po jajku
:)
  • 0

budo_modzewa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 309 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg (DresSiti)/Grecyja
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: zastosowanie kopa w jaja w samoobronie kobiet
SinglauB!!! Ty byq.. :)
  • 0

budo_^marudka^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zastosowanie kopa w jaja w samoobronie kobiet
a co myslicie o wsadzenniu palcow do oczu... :twisted:
  • 0

budo_ira
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: zastosowanie kopa w jaja w samoobronie kobiet
Byłbym za szybkim pacnięciem. Nie lubię powoli wkładac palców w oczy.
  • 0

budo_^marudka^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zastosowanie kopa w jaja w samoobronie kobiet
chyba jednak wsadzanie palcow do oczu jest najskuteczniejsze gdy np. atakujacy zlapie cie na "niedzwiadka" i ty najpierw kopniesz go w krocze i gdy on z bolu sie ciut rozluzni wsadzas mu palce w oczy i on juz nic nie widzi i wtedy mozesz uciec ... :roll:

ja wiem ze narazie to moja bujna wyobraznia, ale zaraz na poczatku nowego sezonu sprawdze to i napisze czy jest skuteczne :wink:
  • 0

budo_kiod
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 797 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: zastosowanie kopa w jaja w samoobronie kobiet

chyba jednak wsadzanie palcow do oczu jest najskuteczniejsze gdy np. atakujacy zlapie cie na "niedzwiadka" i ty najpierw kopniesz go w krocze i gdy on z bolu sie ciut rozluzni wsadzas mu palce w oczy i on juz nic nie widzi i wtedy mozesz uciec ... :roll:

ja wiem ze narazie to moja bujna wyobraznia, ale zaraz na poczatku nowego sezonu sprawdze to i napisze czy jest skuteczne :wink:


Hmm... biedni faceci na których będziesz weryfikować skuteczność Twoich pomysłów, ale na relacje odnośnie skuteczności nie ukrywam że czekam 8)
  • 0

budo_^marudka^
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zastosowanie kopa w jaja w samoobronie kobiet

Hmm... biedni faceci na których będziesz weryfikować skuteczność Twoich pomysłów, ale na relacje odnośnie skuteczności nie ukrywam że czekam 8)


hym... w piatek mam przygotowanie do pokazu wiec sprobuej to zrobic na kims jak bedzie czas... bo pewnie za duzo go nie bedzie ...
  • 0

budo_yoosiba
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: zastosowanie kopa w jaja w samoobronie kobiet
Nie jestem pewien, czy każda dziewczyna byłaby w stanie zrobić tą kombinacje, ale jak ćwiczyć.... widziałem tą kombinacje w walce K-1 Ray'a Sefo i Boba Sapp'a.
Przypuśćmy ż napastnik łapie was za barki, na miśka (jakkolwiek) i próbuje przycisnąć do ściany (wtedy macie mniejszą szanse ucieczki, Sapp tak srobił Sefo wgniatając go w liny ringu). A co wy na to (co zrobił Sefo:) ? Lewym kolanem w jaja (przeciwnik stoi w pozycji frontalnej, zwarcie - ciążko nie trafić) i od razu prawy hak! (co prawda Sapp osunął się troszke do tyłu i hak nie doszedł, ale gdyby doszedł, bez obrony, rozluźniony kark... kaplica). Możnaby jeszcze dołożyć lewy sierp i w nogi!!
Podsumowując:
w dyskotece koks przypiera was do ściany? kolano, hak, sierp (koniecznie na zmiane: lewy,prawy, lewy, albo prawy, lewy,prawy).
Tylko trzebo umieć uderzyć hak i sierp....
ale jak ćwiczyć...
  • 0

budo_tiana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zastosowanie kopa w jaja w samoobronie kobiet
Raz mialam "przyjemnosc" bycia w takiej sytuacji i z tego co sama zdarzylam ocenic, strategia "krok po kroku" jaka wpisal pawel wyszla mi na dobre , nie liczac tego ze zebralam dwa razy w brzuch nozem, ale jakby nie bylo delikwent tez bez skazy z tego nie wyszedl.
  • 0

budo_voyoo
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z daleka

Napisano Ponad rok temu

Re: zastosowanie kopa w jaja w samoobronie kobiet
Czesc Dziewczyny !!!

Z tego co ja zauwazylem to najczensciej ten kop w jaja jest za slaby albo
za oczywisty.
Wychodze z tego zalozenia ze ten Facet sobe to zarobil ,ze was zagraza .
Jak to jest ten przypadek to musicie z colej sily kopnac-( jajkom sie nic nie stanie a wy macie szanse zeby uciec! )
Najlepiej podbiciem -wieksza szansa ze traficie.

Voyoo
  • 0

budo_badtrip
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 312 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: zastosowanie kopa w jaja w samoobronie kobiet
Kopanie i uderzanie ładnie jest opracowane w MT więc nie widzę potrzeby wymyślania specjalnych technik. Jak chcesz w krocze walnąć to kopiesz kolanem, lowem, odpychającym, niżej lub wyżej i pacjent gotowy. Kombinacje to samo co w MT. Po prostu krocze staję się jeszcze jedną strefą wartą atakowania. Rękami podobnie jak ataki na brzuch tyle że niżej. Dodać do tego jakieś umiejętności z judo i bjj i dopiero według mnie mamy skuteczną samoobronę ; )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024