Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sekretna technika aikido


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekretna technika aikido
heh.. pada sie z tego jak z koshi-nage tylko ze troche dluzej i troche mocniej sie uderza o ziemie.. :lol:
ale wiecie co jest fajne? irimi nage z rzutem przez biodro :D .. tzn reka tak jak do irimi nage ale w ostatniej fazie wchodzimy za plecy i fruuuuuu przez biodro :) :twisted: tam to sie dopiero fajnie pada 8O :twisted:
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekretna technika aikido
[quote name="budo_Marilyn M"][quote name="TaishoZnalem takich co sie nie sprezyli i poszedl im obojczyk.

budo_goniah
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wuwua/london

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekretna technika aikido

Aikido
The gentle art of devastation


A ja wiem czy gentle

Sensei mi kiedyś wyrwał bark
  • 0

budo_pedro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 218 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekretna technika aikido
bo sie nie sprezales :) 8O :lol: :twisted:
  • 0

budo_taisho
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekretna technika aikido

Aikido
The gentle art of devastation


A ja wiem czy gentle

Sensei mi kiedyś wyrwał bark

I jak ci sie teraz zyje bez barku? ;) - [ten znaczek oznacza ze zartuje]
Czasem gentle a czasem devastation :)
  • 0

budo_goniah
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wuwua/london

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekretna technika aikido

I jak ci sie teraz zyje bez barku? - [ten znaczek oznacza ze zartuje]


Ej luz :)


Czasem gentle a czasem devastation


Święte słowa Taisho
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekretna technika aikido

Saito pokazuje w ksiazce dziwna wersje iriminage, tyle, ze uke w momencie rzutu lezy plecami na barkach tori. A to tutaj to zwykle judo, zadna tam filozofia.


to sie nazywa ganseki otoshi.
a ten argument o judo to juz tez slyszalem - jak tylko ktos zaczyna robic techniki aikido ktore naprawde dzialaja to zaraz caly chor zaczyna spiewac

OOOOOOOO...tooo nie aikido to juuuudo
albo

AAAAAAAA...to nie aikido to jujutsuuuuuu

a to wynika z tego ze sie nie wychyla nosa spoza swojego dojo :roll:



Drogi Panie Moderatorze czuje tu przytyk ku mojej skromnej osobie!

Zaczyna mnie nudzic zwracanie Panu uwagi, iz moderatorowi jako osobie stojącej na strazy pozadku na tym forum nie wypada lamac jego zasad.

Po drugie jesli chce Pan byc osoba wiarygodna, to nawet prztyczki w nos powinien Pan dawac celne - a tu kula w plot, bo tak sie stara ze wytykam nos poza wlasne dojo, no moze do Kanady nie dojezdzam, ale z mojego punktu wrzechswiata to za daleko. Zreszta lasy tam takie jak tu.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekretna technika aikido

Drogi Panie Moderatorze czuje tu przytyk ku mojej skromnej osobie!

Zaczyna mnie nudzic zwracanie Panu uwagi, iz moderatorowi jako osobie stojącej na strazy pozadku na tym forum nie wypada lamac jego zasad.

Po drugie jesli chce Pan byc osoba wiarygodna, to nawet prztyczki w nos powinien Pan dawac celne - a tu kula w plot, bo tak sie stara ze wytykam nos poza wlasne dojo, no moze do Kanady nie dojezdzam, ale z mojego punktu wrzechswiata to za daleko. Zreszta lasy tam takie jak tu.


eeeeech Smailu, jaki ty jestes czuly i wrazliwy :( Dlaczego tak jest ze wiekszosc aikidokow ma taka cienka skore i zaraz obraza sie o nic?

Moj post nie byl w zaden sposob adresowany do ciebie. Cytowalem W_G wiec wyraznie sie tyczylo to jego wypowiedzi. Podkreslilem jedynie to co mnie smuci, a mianowicie szufladkowanie na zasadzie - to co pokazuje moj instruktor(albo to co widzialem w zyciu ) to jedyna definicja aikido. Wszystko co wychodzi poza ten skromny schemat to juz nie-aikido.
Kanada nie ma tu nic do rzeczy. Raczej - fakt ze trzeba cwiczyc z roznymi stylami aby pozbyc sie kalpek na oczy. Powyzsze zdanie tez nie ma na celu wartosciowania twojego osobistego aikido Smailu 8) To taki rodzaj opinii ogolnej.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekretna technika aikido
tez sie do tego dopisze.. obsmiewanie Waldka nie jet w porzadku. tym bardziej ,ze gośc troche świata zwiedzil ( o czym moderator zapewne nie wie) .
Jak wcześniej napisalem - ta technika to paranoja - nie chcial mi sie pisac , ze to znow judo (vide shihonage z mocnego uchwytu...) prawda??
Moglem tez dodac ,ze tak wlasnie uczyli niektorzy sensej koshinagi w latach 80-tych. Heh.. szybko sie skonczylo.. bo populacja w ich dojo zmalala.
Nie mam pretensji do tego dziadka ,ze robi tak jak robi.. bo jak jest maly to tak musi robic techniki na duzym. ale to nie jest koshinage.
I tak na koniec.. panie Moderatorze - niech sie panu nie wydaje ,ze jak pan tam a my tu - my jestesmy durne i nie znajace sie. Bo poki co tak sie pan zachowuje
aiki
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekretna technika aikido
Jeżeli zaczeliśmy oceniać całą technikę, to obiektywnie niemożliwością będzie zrobić to na podstawie jednej stop-klatki.
Poprzez proces odpowiedniej absorpcji wydaje się możliwe osiągnięcie takiej dynamicznej pozycji.
Wyraz twarzy tori 8O sugeruje jednak duży udział układu mięśniowego w wykonaniu techniki.
Mi najbardziej daje do myślenia ten ochraniacz na stope (mam nadzieje , ze to nie od low-kicków) :wink:

S.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekretna technika aikido
Nie mialem zadnego zamiaru nikogo obsmiewac, Aiki. Mysle ze moze sie niedoskonale wyrazilem, no ale takie sa limity pisania na forum, nie widac mimiki, nie sluchac tonu glosu i trudno czasem umiescic w kontexcie..

Snajper, poruszyles ciekawy aspekt treningu aikido. Wiec uwazasz, ze techniki da sie robic NIE uzywajac układu mięśniowego ? Dla mnie sam taki pomysl jest tak smieszny ze spadlem z krzesla jak to czytalem :lol: Nawet do oddychania potrzebujesz miesni. a co dopiero do chodzenia? A tutaj mowimy o fizycznym przemieszczeniu innego czlowieka (co najmniej 60 kg) .... Dla mnie jest oczywiste ze kazda technika wymaga duzego wysilku, szczegolnie jak uke sie nie podklada ani nie skacza jak jakas malpa...... rotfl Samym oddechem nikogo nie przewrocisz :wink:

A skoro wykonujemy powazny wysilek regularnie to wiadomo ze trafiaja sie kontuzje. Szczegolnie w starszym wieku, jak sensei na zdjeciu...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekretna technika aikido
napisalbym "terefere" - ale nie bede sie powtarzac...


Aiki
  • 0

budo_evendim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekretna technika aikido

[...]
Wyraz twarzy tori 8O sugeruje jednak duży udział układu mięśniowego w wykonaniu techniki.
[...]
S.


Szczepan, zdaje mi sie ze snajper nigdzie nie napisal zeby robic techniki bez udzialu ukladu miesniowego.
Po prostu twarz dziadka sugeruje jakby wlasnie naciagal sobie na plecy duuuzy worek kartofli. (zaznaczam slowo naciagal). A zdaje sie ze techniki aikido nalezy wykonywac angazujac w nie troche mniej sily - co nie oznacza ze zadnej.
Ale jak to rowniez snajper napisal z jednego zdjecia nie da sie tego ocenic, moze po prostu dziadek taki wyraz twarzy ma i tyle. Jakby porobic zdjecia roznym ludziom w czasie wykonywania technik to na pewno sie fajne minki znajdzie - u mnie pewnei tez :)
  • 0

budo_snajper
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 388 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Unia Europejska

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekretna technika aikido
Evendim - gratulacje za sokoli wzrok 8O

Szczepan,
Biorąc pod uwagę tylko to ujęcie, mam wrażenie, że gdyby uke ważył więcej kilka lub kilkanaście kilo (zależy od rekordu rzucającego w martwym ciągu :) ) wyraz twarzy tori predysponwałby go do grania kluczowych ról w horrorach. :D :D
Bazowanie tylko na sile fizycznej przez cały proces nauki aikido prowadzi do smutnych konkluzji: za pare lat przyjdą młodsi, silniejsi i ups.....
Naturalnym wydaje się zmiana elemntów, które stają sie kluczowe przy praktyce aikido. Porzez "siłowe" wykonywanie technik przez początkujących aż po tak "magiczne" elementy jak słynny relaks i tajemniczy "taiming".
Poczytaj relacje ze stażu z S. Tamurą, wielu młodych, jurnych :wink: aikidoków opisuje tam niemożność nie tylko wykonania techniki na S.
ale nawet niemożność poruszenia jego ręki "o centymetr".
Nie uwierzę, że 70-letni staruszek bazuje na sile mięśni, no chyba że paraliżowała ich sława Mistrza.
Szczepan, obejrzyj się za siebie..... :roll: młodsi, silniejsi nadchodzą......
A latka lecą.........

S.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekretna technika aikido
no.. nie mowielem ,ze terefere ?

aiki
  • 0

budo_garry
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekretna technika aikido
Od biedy pare atemi w krocze powinno nauczyc tego uke, zeby sie przy tej technice sprężał :))
  • 0

budo_evendim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekretna technika aikido

Szczepan,
Biorąc pod uwagę tylko to ujęcie, mam wrażenie, że gdyby uke ważył więcej kilka lub kilkanaście kilo (zależy od rekordu rzucającego w martwym ciągu :) )

chyba kategoria podrzut (z podnoszenia ciezarow) bylaby wlasciwsza :) :)

wyraz twarzy tori predysponwałby go do grania kluczowych ról w horrorach. :D :D
S.

nie, no co Ty, do Krzyku napewno by go nie wzieli. :lol:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekretna technika aikido

Szczepan, zdaje mi sie ze snajper nigdzie nie napisal zeby robic techniki bez udzialu ukladu miesniowego.
Po prostu twarz dziadka sugeruje jakby wlasnie naciagal sobie na plecy duuuzy worek kartofli. (zaznaczam slowo naciagal). A zdaje sie ze techniki aikido nalezy wykonywac angazujac w nie troche mniej sily - co nie oznacza ze zadnej.
Ale jak to rowniez snajper napisal z jednego zdjecia nie da sie tego ocenic, moze po prostu dziadek taki wyraz twarzy ma i tyle. Jakby porobic zdjecia roznym ludziom w czasie wykonywania technik to na pewno sie fajne minki znajdzie - u mnie pewnei tez :)


evendim, co to znaczy troche mniej sily ?? mniej niz ile???
Pewnikiem ze ten strszy pan zuzywa mniej sily na to niz poczatkujacy....ALE....
W zyciu podnosiles worek cementu 50 kg? Bo ja np przez dzisiec lat prawie codziennie, i to nie jeden 8) Poniesc taki jeden ponad glowe, to troche sily trzeba zuzyc, co? :lol:

Cudow ni ma, panie evendim! nie dziwie mu sie ze w jego wieku sie troche krzywi...Ale tez ciekawym czy by dal rade z takim co wazy ponad 90 :lol:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekretna technika aikido

Evendim - gratulacje za sokoli wzrok 8O

Szczepan,
Biorąc pod uwagę tylko to ujęcie, mam wrażenie, że gdyby uke ważył więcej kilka lub kilkanaście kilo (zależy od rekordu rzucającego w martwym ciągu :) ) wyraz twarzy tori predysponwałby go do grania kluczowych ról w horrorach. :D :D
Bazowanie tylko na sile fizycznej przez cały proces nauki aikido prowadzi do smutnych konkluzji: za pare lat przyjdą młodsi, silniejsi i ups.....
Naturalnym wydaje się zmiana elemntów, które stają sie kluczowe przy praktyce aikido. Porzez "siłowe" wykonywanie technik przez początkujących aż po tak "magiczne" elementy jak słynny relaks i tajemniczy "taiming".
Poczytaj relacje ze stażu z S. Tamurą, wielu młodych, jurnych :wink: aikidoków opisuje tam niemożność nie tylko wykonania techniki na S.
ale nawet niemożność poruszenia jego ręki "o centymetr".
Nie uwierzę, że 70-letni staruszek bazuje na sile mięśni, no chyba że paraliżowała ich sława Mistrza.
Szczepan, obejrzyj się za siebie..... :roll: młodsi, silniejsi nadchodzą......
A latka lecą.........

S.


Pewnie masz troche racji, snajper, ale z drugiej strony, od czegos trzeba zaczac, nie? Nie mozesz od samego poczatku walic takiej magii jak O sensei po 70 latach ciezkiego treningu, co? A moze wg ciebie to mozliwe?

Zalozmy ze sie ze mna zgodzisz (widzisz jaki ze mnie optymista!) wiec chyba by trzeba najpierw zbudowac jakies fizyczne podstawy tej magii? A to oznacza wlasnie UZYWANIE sily tak, aby techniki wychodzily skutecznie i stopniowe wyrafinowanie techniki tak, aby faktycznie powoli zastepowac sile fizyczna wycwiczeniem.
Popatrz sie na najlepszych na swiecie judokow, przeciez oni robia zupelnie magiczno-nadzwyczajne rzeczy bez wysilku. Ale jak zaczynali judo, to jak cwiczyli???

W pocie czola, snajper, w pocie czola!
Nie robili magicznych ruchow na poczatku, i nitk im nie padal na zachete :P

Aczkolwiek nawet oni musza uzywac bardzo duzo sily, do niektorych technik, szczegolnie w podeszlym wieku. Sam jestem czasem tego swiadkiem. Ale to normalne, nie kazda technika za sie wykonac wylacznie na timingu...Dlaczego ma byc inaczej w aikido, szczegolnie kiedy uke sie nie podklada?
  • 0

budo_evendim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sekretna technika aikido

evendim, co to znaczy troche mniej sily ?? mniej niz ile???
Pewnikiem ze ten strszy pan zuzywa mniej sily na to niz poczatkujacy....ALE....
W zyciu podnosiles worek cementu 50 kg? Bo ja np przez dzisiec lat prawie codziennie, i to nie jeden 8) Poniesc taki jeden ponad glowe, to troche sily trzeba zuzyc, co? :lol:

Cudow ni ma, panie evendim! nie dziwie mu sie ze w jego wieku sie troche krzywi...Ale tez ciekawym czy by dal rade z takim co wazy ponad 90 :lol:


no niutonometrem to nie mierzylem wiec precyzyjnej definicji Ci nie podam. :-)
Ale wyobrazmy sobie taka sytuacje ze uke stoi, specjalnie mocno nie oporuje (tzn np nie probuje usiasc), ale i nie pomaga. A my podchodzimy i probujemy go sobie tak na plecy podrzucic. To wymaga jakiejs sily. No wiec chyba w aikido chodzi o to zeby z pomoca roznych jak to ktos napisal "magicznych" :) elementow ilosc tej uzytej sily zmniejszyc. No bo jak jestesmy w stanie tak do kazdego podejsc, sobie go wrzucic na plecy i walnac o glebe to po co jakies aikido robic. 8)
Zauwaz Szczepan ze uke na tym zdjeciu nie jest specjalnie dobrze zrownowazony, jak by byl lepiej to dziadek by mniej sily zuzywal na zachowanie rownowagi. :idea:
A i tak na koniec, to chyba chodzi o to zeby za kazdym razem tej sily mniej uzywac - na tym chyba miedzyinnymi polega postep - ale to juz Ty Szczepan w swoim poscie (tym o judokach) zauwazyles. A i dziadek chyba taki specjalnie poczatkujacy nie jest - hakame ma i wnoszac ze zdjecia to jakis pokaz robi. :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024