Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bron krotka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
Swietnie ! Dzieki za temat ! A juz sie balem , ze dyskus skasowano ;)

Co do rewolwerow to jak juz to jakiegos Rugera .. najlepiej SP-101 z dwucalowa lufa bo nie pasuja mi wielkie spluwy poza filmami. Szkielet lekki i wytrzymaly ale polecam :) w zestawie z nabojami .38 special firmy Federal Match - kiedys czytalem ale pozniej przekonalem sie , ze to prawda. Solidna i dobra amunicja ( chociaz nie przepadam za .38).

A wogole to kiedys bym chcial miec Berette 92F. Typowa "wondernine".
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
Berreta 92 F , ma smieszny problem ...rozklada sie ...sama.
Kilka departamentow policji i jednostek wojskowych juz wycofalo te pistolety i wrocilo do ZIGa , dlaczego zbybtnio latwy dodtep do mechanizmu rozkladania pistoletu , a pozatym kilka wypadkow gdzie "lufa" znalazla sie na trawie przy przeladowaniu.Co prawda z tego co wiem , motuja za darmo zabezpiecznie przed dostepem do dzwigni a usterka samo-rokladania juz jest poprawiona , ale niesmak pozostal.
JEzeli jednak chodzi o 92 patrzac z perspektywy cywila , strzelajacego na strzelnicy to zeczywiscie "wondermachine"
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
Seiken a ja slyszalem cos o tym ale myslalem , ze to tylko pogloski bez potwierdzenia :(
Coz ale na uzytek wlasny to nawet z tym bledem dobry sprzet.
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
Dzikki panowie z "towarzystwa" maja taki dowcip pytajac o berette 92 , "how many rounds you fire and how many parts have you broken ?"
Oczywiscie to dowcip ale o czyms swiadczy.Beretta ogolnie nie ma szczescia , ostatnio SOF magazine , zbiera database na temat usterek Beretty 9 , probujac udowodnic ze nie jest to wlasciwy pistolet dla wojska ( ??? )
Tka konczac o Beretach postrzelalem sobie ostatnio przez kilka dni z 0.40 Centurin 96D , bardzo pozytywne wrazenia , dobrze lezy w dloni , "miekkie kopniecie" , po 2 magazynkach , z celnoscia nie bylo problemu.Mysle na tym , ale chyba poczekam na wiecej oppinni z terenu.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
Seiken ale patrz troche czasu jednak w tym wojsku spedzil a uprzednio jeszcze w policji tu i tam.

A mam pytanie - 0.40 Centurin 96D mozesz cos wiecej powiedziec ?

I jako ze temat mamy to jeszcze jedno Seiken a jak jest twoja opinia na temat, moze i staruszka, Colta M1911A1 ? Miales okazje moze sprawdzic go samemu ?
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
A co myslicie o P99? Słyszałem, że nie jest tak dobry, jak go reklamują, bo się zacina - niestety jeszcze z niego nie strzelałem. Zastanawiam się czy wybrać P99, czy Glocka 17 lub 19. Inna sprawa, że ostatnio Glock 17 mi się "wziął i zaciął" (ale zacięcie było łatwe do usunięcia), za to np. CZ75 nigdy mi się nie zacięła - tylko te jej rozmiary...
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
Ja po calkiem dobrych wrazeniach z P88 nie spodziewalem sie zlych rezultatow z kolejna wersja Walthera.
Pierwsze co wpada szybko w oko i daje sie wyczuc na lapie to ergonomiczny uchwyt , ktory gwarantuje pewny uchwyt. Dodatkowy numer , ze okladki daja tlumienie podrzutu i to sie czuje.
Drugie zabezpieczenie spustu dodane daje gwarant , zeby nie puszczac niechcianych dubletow. Celowanie ulatwia sys trzech swiecacych kropek na przyrzadach.
Jego wymiary i zasieg do jakiego zostal przygotowany gwarantuje dobra prace jako bron osobista. W standardzie puszczana jest w dwoch typach 9x19 (16 w mag.) i .40 auto S&W (12 w mag.).
Jest tez wersja P99 QA dla policji i podobnych organizacji z wrzuconym skroconym ruchem spustu by mozna bylo szybciej oddac strzal ale tego juz nie mialem okazji sprawdzic.

Dołączona grafika
z 6v Tac Light Assembly
Dołączona grafika
z 6 lub 3 Volt Laser
Dołączona grafika
kabura na pas
  • 0

budo_jehutr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 120 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
Mam 2 pytanka:
1. czym się różni SIG P228 od P229
2. jak wygląda, z czego jest zrobione i czy ułatwia życie coś co w specyfikacji nazywają "SIGLITE night sights"
Pozdrawiam
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka

A co myslicie o P99? Słyszałem, że nie jest tak dobry, jak go reklamują, bo się zacina - niestety jeszcze z niego nie strzelałem. Zastanawiam się czy wybrać P99, czy Glocka 17 lub 19.


:) stoisz przed dylematem ktory ja tez rozwiazywalem i to dokladnie :)
P-99 = nie wiem jak go reklamuja ale jest ok, nie zacina sie (tzn. zacinal ale przy badziewiastej amunicji = przy ktorej kazdy by sie zacial) ergonomia super = 2xlepsza jak w Glockach, przede wszystkim komfortowy zatrzask magazynka i dzwignie zarowno zwalniania zamka jak i roskladania nie wyrywaja paznokci jak w Glocku, dla mnie najwazniejszym argumentem bylo to ze nie da rady strzelic z niego "za latwo" jak ma to miejsce w Glocku tzn. pierwszy strzal mozesz (nie musisz) ustawic z pelnego samonapinania (DA) - dla mnie zaleta, ciezki spust to dodatkowe (np.w rewolwerach DA praktycznie jedyne) zabezpieczenie. Z Glocka strzela sie rownie dobrze - troche krotszy i twardszy spust ale i tak za lekki do noszenia go z zaladowana komora na codzien = efekt taki ze pomimo iz producent dopuszcza (a nawet zaleca) takie rozwiazanie to nie spotkalem jeszcze nikogo kto by tak robil, wszyscy stosuja metode "izraelska" czyli przeladowuja bron po jej wydobyciu. P-99 ma lepsze magazynki = metalowe, Glockowskie = pecznieja (jak trzymasz amunicje dluzej to sie wybrzuszaja)
minusy P-99 = brak akcesoriow = tzn. sa ale w tak absurdalnych cenach...i praktycznie tylko LD robi cokolwiek na ta idiotyczna szyne (jak by nie mogla byc taka jak np. w SW-99 :evil: ) = inna sprawa ze lasera nie wolno miec a latarka jest mocno dyskusyjna (nikt nie odpowiedzial czy podchodzi pod przyzady opto-elektryczne)
i plastikowe przyzady celownicze (tutaj pasuja juz rozne zamienne :-) )= kabura musi byc do P-99, uniweraslne scieraja przy dobyciu muszke :evil: . Jakosc na podobnym poziomie (nie mowie o wersjach polskich P-99 - tutaj widac ze to nie walther - troszeczke ale zawsze).
Poza tym ten sam gosc je projektowal Walther podkupil glownego konstruktora Glocka i tak powstal P-99 :)
Ja mam Walthera i jak napisalem jestem happy 8) = z perspektywy czasu widze ze to byl sluszny wybor
natomiast jak mozesz dorzucic 3 wybor to stawiam na SigSauer 228 = wagowo i rozmiarowo praktycznie to samo co P-99 i G-19 ale jakosc = bez porownania, no i spust czysta poezja tylko ta cena 2 razy wyzsza jak walthera
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka

Mam 2 pytanka:
1. czym się różni SIG P228 od P229
2. jak wygląda, z czego jest zrobione i czy ułatwia życie coś co w specyfikacji nazywają "SIGLITE night sights"
Pozdrawiam


1. Sig 228 jest na 9mm Para a 229 na .40 S&W. Ten drugi jest tez ciezszy a magazynek ma pojemnosc o jeden naboj mniejsza ( 12 ). Zmienila sie rowniez predkosc wylotowa ze wzgledu na amunicje : 228 - ok 340m/s a 229 - ok 290m/s.
Sig 229 jest przystosowany glownie dla funkcjonariuszy a 228 to wersja b. cywilna.
Konstrukcja sie nie roznia ... moze tylko 229 wykonano z innych materialow.

2. SIGLITE night sight jest to dosc ulatwiajacy zycie system celowania skladajacy sie z trzech fosforyzujacych kropek umieszczonych na przedmiotach celowniczych. Przydaje sie przy celowaniu w zmroku.
A pelna nazwa to SIGLite "Trijicon" 3 dot Night Sights.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
[quote name="slaw" P-99 = brak akcesoriow = tzn. sa ale w tak absurdalnych cenach...i praktycznie tylko LD robi cokolwiek na ta idiotyczna szyne (jak by nie mogla byc taka jak np. w SW-99

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka

czym się różni SIG P228 od P229


generalnie prawie to samo = roznice sa drobne chodzi o to ze 229 zostal przystosowany do kalibrow .40SW i .357Sig (choc wystepuje tez w 9 Luger) no iskaldany jest w USA a nie w DE. dokladniej znajdziesz tu :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
JEzuuu , 1911 to moj pierwszy prywatny pistolet w wersji .40 S&W , przelecialo przez niego lekko liczac okolo 100 000 naboi i pewnie zaciol sie ale moze z 5 razy , jednak mozna bylo z niego strzelac po 2000 rounds , nie czysci i znowu strzelac tego juz maszynki typu P-99 czy Berreta nie toleruja.MAm go do dzisiaj i trzymam jako #1 dla swojego chlopaka.
JAkis czas temu po 6 m-cach czekania i 2 latach oszczedzania zakupilem Target Royal II Kimbera , juz nie mowie o strzelaniu ale nawet trzymanie tego cacka przyprawia o uczucie porownywalne tylko z orgazmem.
Dla mnie taki 1911 to jak AK-47
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka

JEzuuu , 1911 to moj pierwszy prywatny pistolet w wersji .40 S&W , przelecialo przez niego lekko liczac okolo 100 000 naboi i pewnie zaciol sie ale moze z 5 razy , jednak mozna bylo z niego strzelac po 2000 rounds , nie czysci i znowu strzelac (...)Dla mnie taki 1911 to jak AK-47


Mmmm... wlasnie .
  • 0

budo_dedi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
[/quote] natomiast jak mozesz dorzucic 3 wybor to stawiam na SigSauer 228 = wagowo i rozmiarowo praktycznie to samo co P-99 i G-19 ale jakosc = bez porownania, no i spust czysta poezja tylko ta cena 2 razy wyzsza jak walthera[/quote]

No właśnie, ta cena - tyle, że za 2 P99 mozna kupic 3 Glocki 17, a to jest dość istotny argument. Co do ergonomii to się zgodzę, że trzyma się P99 całkiem nieźle, no i stosunkowo łatwo rozkłada i td. A czy wskaźnik naboju w lufie przydaje się w praktyce?
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka

JEzuuu , 1911 to moj pierwszy prywatny pistolet w wersji .40 S&W


A co to było? Kimber, Colt, Para Ordnance, Les Baer?
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
Banan , prywatny mialem na mysli kupiony za wlasna kase a nie z przydzialu , a pierwszy , wiec musial byc najtanszy i to niestety byl tylko Smith&Wethson za 450 $ i to kanadyjskich.

P99 , lezy w mim sejfie i lezy , wstrzelalem moze z 500 sztuk i jakos nie moge sie do niego przekonac , ergonomia super ( po kilku wymianach gumikow , siedzi w rece jak przyrosniety) , ale cos mi w strzelaniu nie pasuje. Nie nigdy sie nie zacial , zero problemow technicznych ,ale no po prostu nie mam tej pewnosc przy strzelaniu .Jakas qurwa metafizyka czy co ale mi nie idzie 2 wejda , 2 nie wejda i tak w kolko.Oczywicie rpzy strzlaniu z !x nie ma problemow ale na 2x , a juz na 3 x to katastrofa.Nastrzelalem juz sie troche w zyciu z roznistych pistolcow , ale ten Walther to dla mnie "mistery", i dla tego go trzymam , moze kiedys sie dowiem WHY ?
PS.
Moj chlopak w wieku 8 lat n na 10 strzalow z 10 m z 5 miescil sie w kolku , co jednak chyba swiadczy ze pistolet jest przyjazny ....ale nie dla mnie.
  • 0

budo_dzikki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1335 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
Przy okazji mam pytanie odnosnie innej Beretty 93R.
Moze ktos wie jaka jest skutecznosc strzalow z tej broni w przypadku zmiany na serie 3-nab. ? Najlepiej jakby ktos kiedys mial mozliwosc strzalu i podzielil sie spostrzezeniem ...

Co sadzicie o amunicji .38 special ? Wg mnie nie jest to najlepsze rozwiazanie ( no chyba , ze zainwestuje sie w naboje Winchester-W LHP ) ze wzgledu , ze moc obalania maja gorsza od innych dostepnych "obecnie" na rynku.
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka

No właśnie, ta cena - tyle, że za 2 P99 mozna kupic 3 Glocki 17, a to jest dość istotny argument.... A czy wskaźnik naboju w lufie przydaje się w praktyce?


Bardzo, zarówno wskaźnik naboju, jak i napięcia bijnika. Co prawda broń powinno się zawsze przenosić w takim samym stanie. tzn. np. załadowana i bijnik zwolniony, ale komfort sprawdzenia i to nie wzrokiem ale lekim dotykiem opuszka palca jest duzy :) .

Co do ceny prawda. dla mnie duzym argumenetm bylo to ze w praktyce Glocka i tak nie nosilbym zaladowanego (naprawde za latwo sie strzela) , wiec pozostawal system izraelski = przy odpowiednim treningu skuteczny i widowiskowy lecz raczej dwureczny, co prawda mozna ta sztuczke wykonac jedna reka ale to juz wyzsza szkola jazdy.

Najwazniejsze jednak bylo to ze przy strzale instyktownym lepiej ukladal mi sie P-99 = ale to sprawa calkowicie indywidualna i inaczej jest u kazdego. Aby to sprawdzic bierzesz bron zamykasz oczy i celujesz w sciane (jednoracz, oburacz = wszystkie w uklady i kombinace) po czym otwierasz oczy i sprawdzasz czy muszka pokrywa sie ze szczerbina czy nie = to jest twoje naturalne ulozenie nadgarstkow, dloni, miesni itd. = zeby to zmienic potrzeba dlugiego i mozolnego treningu. tu pyt. po co dostosowywac sie do broni, lepiej znalezc bron pod siebie i tyle. Glock (steyer tyz) walil mi w sufit, a walther w cel (zreszta tak jak i SigSauer 228) = to zdecydowalo. a ze 50 % drozszy = tu nie bylo zmiluj sie :)

po fakcie wkurzylo mnie (do momentu rozp.min. o broni szczegolonie niebezpiecznej) ze szyna na akcesoria to mit = brak akcesoriow, a do glocka jak w ulegalkach, no ale zmienia sie to powoli. w Polsce moze byc lepiej skoro P-99 zostaje bronia etatowa policji wiec moze i akcesoriow przybedzie ? :) (moze by goscie z surefire wzieli sie do roboty i wymyslili cos sensownego na ta idiotyczna szyne :twisted: )

pozdro slaw 8)
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron krotka
Moja krótka ocena Walhtera P99 w wykonaniu fabryki Łucznik: GÓWNO!!!
Nity mocujące konstrukcję rdzewieją, wyobrażacie to sobie????? 8O
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024