Skocz do zawartości


Zdjęcie

Bron pneumatyczna - grozna ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_gakusei
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Bron pneumatyczna - grozna ?
Witam,

Ostatnio zastanawiam sie czy pistolet pneumatyczny kal. 4.5 ktory powiedzmy miota srutem 125 m/s na wylocie lufy jest w stanie zrobic krzywde ? Czy bron taka wogole ma jakis sens w temacie samoobrony ? Oczywiscie - replika broni ostrej, z mechanizmem odrzutowym juz robi odpowiednie wrazenie, ale czy po wymierzeniu w czlowieka moze dojsc do penetracji ciala przez np. jeansy albo skorzana kurtke ? Nie mowie ze chce strzelac do ludzi ale ciekaw jestem czy gdyby zdarzyla sie sytuacja podbramkowa jak na przyklad w czasie ostatnich wakacji kiedy pijany traktorzysta nabral ochoty zrownac z ziemia moj namiot swoim rozklekotanym ursusem czy gdybym chcial go od tego powstrzymac wiatrowka gdybym taka mial zrobilbym mu jakas wielka krzywde ? Pomijam tu fakt obrony koniecznej, przekroczenia jej granic itd i takich przypadkow jak trafienie w oko. Bo ze wiatrowka dluga (aa .. pragne jej ! :) ktora nadaje srutowi predkosci rzedu 320 m/s mozna narobic sporo szkody to sie domyslam, ale nie jestem pewien wlasnie "skutecznosci" znacznie slabszych pistoletow ktore znowu sa znacznie bardziej praktyczne.

Pozdrawiam
Grzesiek
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron pneumatyczna - grozna ?
Ja bym nie wyciągał wiatrówki na kogoś z nożem.Pewnie zanimbym go powstrzymal pistolecik z moja dłonia leżałby na ulicy.Oczywiście trafienie w szyje w okolice tętnicy jest szalenie nibezpieczne!
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron pneumatyczna - grozna ?
W ubranego zimowo gościa możesz sobie strzelać do bólu.
A pomyśl w ten sposób: gość na ciebie biegnie, ty strzelasz kilka razy, śruciny dostają sie tylko pod skórę... to jak strzelać z wiatrówki do psa.
Lepsze to, niż nic, ja bym już wolał gaz.
  • 0

budo_bayonet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 117 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron pneumatyczna - grozna ?
No i trzeba pamietać żeby w pistolecie zawsze byl nowy nabój co2(nie taki po 40strzałach) :) Jak już strzały nie pomogą można walić w czubek brody :) (np.1000g ruskim Anicsem)
  • 0

budo_dycha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron pneumatyczna - grozna ?
Witam.

Nie za dobrze orintuję się w temacie broni pneumatycznej, ale kiedyś oglądałem program dotyczący obrony koniecznej. Tam jednym z gości był mężczyzna który bronił się przed napastnikiem jakimś pistoletem sportowym. Przypuszczam że prędkość wylotowa pocisków była znacznie większa niż w przypadku jakiego kolwiek pistoletu pneumatycznego, a i masa pocisku musiał być zdecydowanie większa. Cztery strzały w nogi oddane z kilku metrów nawet nie spowolniły ataku napastnika. Ostatni strzał, był bardziej pechowy, a może szczęśliwy - pocisk trafił w okolice serca i napastnik zginął. Co do tych strzałów w nogi to pociski weszły pod skórę, ale nie naruszyły kości - więc nie powstrzymały napastnika. Z wiatrówką będzie jeszcze gorzej. WIęc jedyne co by pozostało to strzelanie w najwrażliwsze miejsca - ale też nie wiem czy byłoby warto mieć jakiegoś pijaczka jadącego ciągnikiem na sumieniu - bo trafisz przypadkowow w oko i jeśli nie zabijesz (myślę że zabicie nie jest aż takie prawdopodobne), to na pewno okaleczysz na całe życie. Z tego co piszesz wynika że udało się to załatwić bez strzelania z wiatrówki.....

Pozdrawiam
  • 0

budo_gakusei
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron pneumatyczna - grozna ?
Udalo sie zalatwic bez wiatrowki - rzucilem w niego butelka, po napoju bezalkoholowym oczywiscie :) Nie trafilem w samego kierowce tylko w blotnik, butelka poszla w drobny mak i kierowca spasowal. W czasie tych samych wakacji pod moj namiot podlazilo noca jakies dzikie bydle (po sladach wygladalo na lisa albo nieduzego psa) i raz ukradlo mi pieczywko na sniadanie, myslac tez o takich sytuacjach pytalem o pistolet pneumatyczny, na nastepny rok chcialbym miec jednak ze soba cos do obrony ... ale z tego co piszecie pistolet pneumatyczny w temacie samoobrony to jakies nieporozumienie. Kurcze, szkoda ...

Grzesiek
  • 0

budo_dycha
  • Użytkownik
  • Pip
  • 25 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron pneumatyczna - grozna ?
Witam.

A jeśli chodzi o to "dzikie bydlę" to trzeba zauważyć że polowanie na zwierzęta przy użyciu broni pneumatycznej jest w Polsce nielegalne.

Tak że wiatrówka jak najbardziej, ale nie do strzelania do żywych celów... :)

Pozdrawiam
  • 0

budo_seiken
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2292 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron pneumatyczna - grozna ?
Karabinki pneumatyczne jak najbardziej nadaja sie do polowan na "dzikie bydle" male co prawda ale za to jako to przyjemnosc i satysfakcja , trafic w leb indykowi z 20 m takim malym srutem.
Za moich "air" czasow z bardzo przecietnego karabinka Gammo 440 Hunter nie bylo zadnych problemow z kuropatwami , indykami czy krolikami , przy precyzyjnym trafieniu momentalnie nadawaly sie do pieczenia.Raz udalo mi sie ustrzelic lisa , wiec mysle ze moze nie pistolet ale karabinek moze byc niebezpieczna bronia i tu mowie o calkiem przecietnych 300 m/s , drozsze sztuki maje wiekszy power.
  • 0

budo_szogun
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron pneumatyczna - grozna ?
Pistolety pneumatyczne absolutnie nie nadają sie do samoobrony i do strzelania do ludzi. Chodzi o tzw. moc obalającą pocisku, czyli jego skuteczność w obezwładnieniu czy uśmierceniu przeciwnika. Śrut wystrzelony, np. z pistoletu CO2 nie ma w ogóle mocy obalającej i nie mażna tego porównywać do broni palnej.
Śrut z pistoletu pneumatycznego jedynie wbije sie pod skóre (strzał z bardzo bliskiej odległości). Chba, że trafisz w oko, wtedy przeciwnik prawdopodobnie je straci, ale to i tak nie powstrzyma go od ataku. Jedyne co osięgniesz, to razjuszysz napastnika i tylko pogorszysz swoją sytuacje.
Nie licz też na to, kogaś wystraszysz wyciągając taki pistolet.
Jeżeli chodzi broń pneumatyczną długą, to strzał z bliskiej odległości z najsilniejszych wiatrówek kalibru 4.5 mm, takich jak np. Webley Patriot, w szyje (krtań, tentnice), czy oczy (cieńka czaszka w oczodołach), maoże spowodować ciężkie obrażenia, ale strzelanie w korpus i tak nie ma sensu.
Natomiast trafienie z wiatrówek wielkokalibrowych, takich jak wiatrówki Stalker można porównać do trafienia z broni palnej.
Wiatrówki takie używane są do polowań w krajach, gdzie polowanie z branią pneumatyczną jest dozwolone, nawet na grubą zwierzyne, a ich kaliber dochodzi nawet do 12.7mm.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron pneumatyczna - grozna ?
Będzie krótko...

1. nigdy nie będe polecał wiatrówki (pistoletu) do samoobrony. Kup gaz.

2. z karabinka klasy HW77, Hunter 440 czy Diana 48 można spokojnie położyć indyka, królika a nawet zająca.
Ale W POLSCE JEST TO ZABRONIONE i już.

3. Swego czasu z HW77 (4,5mm, ammo: H&N FT Trophy) z odległości 15 metrów przestrzeliłem (w celach poznawczych :twisted: ) zawieszoną na drucie giczkę wieprzową. Śrut przebił pierwszwą warstwę grubej skóry, mięso, rozwalił kość, przeszył mięsko nr 2 i zatrzymał się dopiero na ostatniej warstwie skóry. Ponieważ zarówno skóra jak i kości człowieka mają się wytrzymałościowo nijak do świńskich to wnioski nasuwają się same...
przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony przestraszony
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron pneumatyczna - grozna ?

3. Swego czasu z HW77 (4,5mm, ammo: H&N FT Trophy) z odległości 15 metrów przestrzeliłem (w celach poznawczych :twisted: ) zawieszoną na drucie giczkę wieprzową. Śrut przebił pierwszwą warstwę grubej skóry, mięso, rozwalił kość, przeszył mięsko nr 2 i zatrzymał się dopiero na ostatniej warstwie skóry. Ponieważ zarówno skóra jak i kości człowieka mają się wytrzymałościowo nijak do świńskich to wnioski nasuwają się same...


Piter pytanie : giczka byla surowa czy jakos ukuchcona ? (pieczona, gotowana) = surowa ma wieksza wytrzymalosc, stad pytanie = rowniez w celach poznawczych :twisted:
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Bron pneumatyczna - grozna ?
surowa... prosto z mięsnego :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024